Nekromancja

Magia i kulty magiczne
Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Nekromancja

Post autor: aelreda »

Nekromancja to najmroczniejsza część czarnej magii a także demonologi, mająca na celu przywrócenie ciała do życia. Nekromancja (magia Śmierci lub mroczna magia) opiera się przede wszystkim na kontaktach ze zmarłymi, aby poznać przyszłość, zniewolić ich bądź wykorzystać do własnych celów oraz pacy z umierającymi.



Co przez to rozumieć? Ano to, że mając kogoś na skraju jesteśmy w stanie wycisnąć z niego o wiele więcej energii. Ponadto, patrząc od strony technicznej podczas oddzielania się od ciała fizycznego uwalniane są olbrzymie pokłady energii - niezbyt czystej, często wręcz tragicznej w swej naturze, ale zawsze energii.

Idąc dalej; za pomocą Nekromancji można nie tylko pozyskać informacje od zmarłych, mieć na swoich usługach Cienie, czerpać energię z istot torturowanych/mordowanych, jak również łączyć powyższe uzyskując oczekiwane rezultaty.

Niskie emocje takie jak nienawiść, chęć zemsty, gniew i frustracja są o wiele bardziej spotęgowane w momencie zgonu, jeśli zachowamy odpowiednie warunki. Tak patrząc, Nekromancja jest sztuką wykorzystywania zjawiska śmierci i towarzyszących jej energii (jednak nie "energii Śmierci", gdyż takiej nie ma) do własnych celów.

Inna rzecz, że za jej pomocą można również (przy naprawdę wysokim stopniu wtajemniczenia i demoralizacji) spętać duszę, by wykonywała ona zlecenia maga.

Nekromancja wiąże się z wampiryzmem.

Wampiryzm jest to odżywianie się krwią wysysaną z ludzkiego organizmu. Mitu o wampirach chyba nie muszę tu opisywać bo jest powszechnie znany, ale wspomnę, że wampirem można zostać za życia i klasyfikuje się ich następująco:

-wampir sang - człowiek uzależniony od ludzkiej krwi

- wampir energetyczny - pobiera energię ofiary poprzez mentalny obraz i wizualizację ofiary

-wampir emocjonalny - żywi się poprzez kontakt niebezpośredni

-wampir astralny

więcej na trydium.wwt.pl



Podsumowując: Nekromancja jako taka jest jedynie zbiorem technik o bardzo ograniczonym polu działania. Lepiej uznać, że Nekromantą jest każdy zajmujący się w swych praktykach związanymi ze Śmiercią zjawiskami oraz wykorzystujący dusze/ich energie do swych celów.
Ostatnio zmieniony czw mar 26, 2009 9:27 pm przez aelreda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Nekromancja

Post autor: Arek 1973 »

UUUUUUUUUUUUUU. AAAAAAAAAAAAAAA

wolałbym pisać o białej magii , tu na forum jest bardzo dużo młodych czytelników. To co się dzieje już od lat na świecie nie dodaje otuchy ludziom, wręcz przeciwnie. TAK,,,,,,,,,, napisać można to dużymi literami: ówczesny świat jest może neutralny ale media zrobiły z neutralności coś złego.

Poszło w modą szukanie stron o czarnej magii i tutaj nie jest inaczej. Wiem że postararnie się o nią nie ma łatwo , tak jak z białą magią, ale ta ogólna nienawiść, i niezadowolenie pomaga tym właśnie forumowiczom



Alreda, dobry temat, ale jak na mój smak prowadzący w złym kierunku, znam te drogi ale uważam że nie są właściwe....po co ? nie znam jednego powodu by to dalej prowadzić
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Nekromancja

Post autor: Arek 1973 »

W poprzednim poście jakoś zawile się wypowiedziałem, na myśli miałem że już dawno zauważyłem że bardzo dużo młodych czytelników szuka właśnie dróg do czarnej magii, jakoś chyba w modę weszło, te zabieranie innym energii, posiąść nad kimś władzę, czy wywoływanie duchów. Skutki te mogą być b. tragiczne , ale to nie odstrasza młodych by takie strony szukali i sami próbowali.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Re: Nekromancja

Post autor: aelreda »

Arku, nie podaje "przepisu" jak parać się czarną magią bo to było naprawdę nie w porządku.

Wrzuciłam taki temat dla użytkowników lubiących poszerzać swoją wiedzę na inne tematy niż zwykle, a także jako przestroga, że takie coś jak Nekromancja istnieje i każdy może paść jej ofiarą.

Awatar użytkownika
Aylard
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 4:18 pm
Kontakt:

Re: Nekromancja

Post autor: Aylard »

Uważam, że trzeba rozmawiać o wszystkim - o dobrych, jak i zlych rzeczach. Bo to o czym się nie rozmawia, a wie, że coś takiego istnieje, kusi najbardziej. Coś jak "zakazany owoc". Tylko, że takie postępowanie ma efekt zazwyczaj odwrotny, i dana osoba lgnie do tego do czego nie powinna.
Awatar użytkownika
Dresden_89
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: sob gru 15, 2007 11:41 am
Kontakt:

Re: Nekromancja

Post autor: Dresden_89 »

[quote name='aelreda' post='50999' date='czw, 26 mar 2009 - 22:27']Nekromancja to najmroczniejsza część czarnej magii a także demonologi, mająca na celu przywrócenie ciała do życia.[/quote]

Taaa, kościeje, zombie, ożywieńce i jeszcze frytki do tego. Za dużo RPG.



[quote name='aelreda' post='50999' date='czw, 26 mar 2009 - 22:27']Nekromancja jest sztuką wykorzystywania zjawiska śmierci i towarzyszących jej energii (jednak nie "energii Śmierci", gdyż takiej nie ma) do własnych celów.[/quote]

That's the point.



[quote name='aelreda' post='50999' date='czw, 26 mar 2009 - 22:27']Inna rzecz, że za jej pomocą można również (przy naprawdę wysokim stopniu wtajemniczenia i demoralizacji) spętać duszę, by wykonywała ona zlecenia maga.[/quote]

Prawda, lecz to co w nawiasie nie jest konieczne.



[quote name='aelreda' post='50999' date='czw, 26 mar 2009 - 22:27']Nekromancja wiąże się z wampiryzmem.

Wampiryzm jest to odżywianie się krwią wysysaną z ludzkiego organizmu.[/quote]

Bujda, za dużo Hollywood.



[quote name='aelreda' post='50999' date='czw, 26 mar 2009 - 22:27']Podsumowując: Nekromancja jako taka jest jedynie zbiorem technik o bardzo ograniczonym polu działania. Lepiej uznać, że Nekromantą jest każdy zajmujący się w swych praktykach związanymi ze Śmiercią zjawiskami oraz wykorzystujący dusze/ich energie do swych celów.[/quote]

Generalizując, można tak powiedzieć.



Tyle ode mnie.





Pozdrawiam
adam123
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 10:01 pm
Kontakt:

Re: Nekromancja

Post autor: adam123 »

Nokromancja jedna z nauk okultystycznych dawno zapomniana na świecie jest mało nekromantów. moim zdaniem warto rozmawiać o takich rzeczach bo to bardzo ciekawe ja interesuje się nie tylko zjawiskami paranormalnymi ale też religioznastwem więc uważam taki wątek za słuszny. Nekromanci odprawiają różne rytuały np pochwycenie duszy zmarłej osoby, przeniesienie duszy ze starej osoby do młodej wieczne życie lub też stawanie się liczem to już zależy jaką masz moc i jakie doświadczenie. Nekromanci to mylne stwierdzenie rpg nekromantów rpg zapożyczyło z okultyzmu bo nie miało pomysłów na grę.:)
Dr.Master
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: pn sie 23, 2010 9:13 pm
Kontakt:

Re: Nekromancja

Post autor: Dr.Master »

Nekormancja-Według mnie to nie jest to że nekromanta przywołuje do siebie armię szkiletów zombi itd itp bzdety.Nekromanta może poprosic o cos dusze lub sam im pomóc.
Awatar użytkownika
jerry
Infranin
Posty: 221
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 10:25 pm
Kontakt:

Re: Nekromancja

Post autor: jerry »

hahahahaha



normalnie za dużo heroes of might and magic.........



Ale zamek nekromanty wporzo....
Ukryta Tajemnica M. Nighta Shyamalana

(The Buried Secret of M. Night Shyamalan)



"Prawdziwe tajemnice dotrzymują się same"



"Każdy ma swoje tajemnice, życie bez tajemnic byłoby nudne, nieprawdaż?



[ external image ]
ODPOWIEDZ

Wróć do „MAGIA”