Déjà vu

Trójkąt bermudzki, fenomeny przyrody
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Déjà vu

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Niemalże każdemu zdarzyło się kiedyś mieć odczucie, że dana historia powtarza się i to w niezwykły sposób. Często temu doświadczeniu towarzyszyło uczucie niepokoju czy też otoczka niesamowitości. Podczas gdy wielu wiązało fenomen déjà vu z działaniem tajemniczych sił, pamięcią z poprzednich wcieleń czy też telepatią, jego źródło leży najprawdopodobniej głęboko w ludzkim umyśle, wskazując na skomplikowany sposób działania naszej pamięci.



CAŁOŚĆ
Awatar użytkownika
Erhion
Infrańczyk
Posty: 188
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 12:09 pm
Kontakt:

Re: Déjà vu

Post autor: Erhion »

Ja często mam wrażenie, gdy dopada mnie deja vu, że to co widziałem - widziałem we śnie. Wiecie, że mi się to śniło a potem zobaczyłem to na żywo. Coś jak sen proroczy.



A niby powinno być tak, że zobaczymy to na żywo, a potem kiedyś znowu.



Może jestem inny. :D
spacemaster92
Full Active
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:07 am
Kontakt:

Re: Déjà vu

Post autor: spacemaster92 »

mnie również takowe zjawiska się zdarzały z 5 razy w życiu nie wiem dokładnie i każde z nich mnie bardzo fascynuje
Czy wiesz że tylko jedno naciśnięcie guzika może przekreślić 10 000 lat ludzkiej cywilizacji ? A to ...będzie dopiero początek końca .


"Laa shay'a waqi'un mutlaq bale kul'un mumkin"
 
"Jedno ziarenko ryżu może przechylić szale. Jeden człowiek może odmienić losy całego świata"
Awatar użytkownika
Aylard
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 4:18 pm
Kontakt:

Re: Déjà vu

Post autor: Aylard »

Hm nie często się udzielam, ale czytam codziennie. Jednak tutaj muszę odpowiedzieć^^. Mnie takie zjawiska i podobne dopadają średnio raz, dwa razy na miesiąc... czy ktoś wie dlaczego? I również podczas snu, lub pół-snu.. takiego np. na lekcji przysypiam , jak gdyby wyłącze się, coś mam, że się zdarzyło, dzień,dwa,tydzień.. I patrze - to co w owym dniu mi się 'przyśniło' powtarza się, co do joty. Raz byłem w stanie 'przewidzieć' pytania na klasówkę :D
Ostatnio zmieniony ndz mar 29, 2009 5:28 pm przez Aylard, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sasquatch
Homo Infranius
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:30 am
Kontakt:

Re: Déjà vu

Post autor: sasquatch »

Deja vu jest trudnym tematem. Dla sceptyków jest to błędna informacja wyprodukowana przez niedoskonały mózg lub wyrzut podświadomości. Dla innych jest dowodem na istnienie reinkarnacji, prekognicji lub jeszcze czegoś innego. Sam staram się podchodzić do tego zjawiska neutralnie jednak prowadząc dziennik snów co jakiś czas zdarza mi się że sen się spełni. Chodzi tu najczęściej o sytuacje życia codziennego jednak czasem trafiają się naprawdę ciekawe. W tym jednak wypadku Deja vu jest czymś więcej niż tylko wrażeniem ale zaistniałą sytuacją zarejestrowaną przez mózg znacznie wcześniej.



Moja teoria jest taka. Każda sytuacja generuje pewien stan kwantowy. To wypadkowa czynników niezależnych oraz naszych myśli i odczuć w danym momencie. Rzadko się to zdarza ale gdy uzyskamy stan kwantowy który jest w stanie odebrać nasz mózg taka sama sytuacja jest odtwarzana w nim wcześniej, zanim może zaistnieć w realnym świecie. Każda sekunda jest więc nieskończonością kombinacji z których tylko ta "właściwa" ma szansę urzeczywistnienia.

Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Re: Déjà vu

Post autor: aelreda »

Będąc małą dziewczynką często doświadczałam tego zjawiska, teraz jest to sporadyczne. Fakt faktem ciekawe doświadczenie, pozwala zastanowić się skąd się wiedziało o pewnych rzeczach. :)

Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Déjà vu

Post autor: ADAX »

Deja vu ciekawe, ciekawe, ja tez nie raz miałem, hmm ale kiedyś we śnie taki motyw mi się przyśnił, mianowicie wydawało mi się, że ten sen juz miałem ze to juz było, heh dziwne uczucie :) nie wiem czy ma coś wspólnego z Deja vu, ale coś podobnego, tak mi sie zdaje... :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEWYJAŚNIONE ZJAWISKA”