Czar mentalnej sugestii

Magia i kulty magiczne
Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Czar mentalnej sugestii

Post autor: aelreda »

Jest to czar który polegał na wysłanie komuś pewnej sugestii - rozkazu. Pewnego rodzaju manipulacja nad człowiekiem.

Próbował ktoś kiedyś tego?

Awatar użytkownika
Dresden_89
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: sob gru 15, 2007 11:41 am
Kontakt:

Re: Czar mentalnej sugestii

Post autor: Dresden_89 »

Ech... kolejna fanka Fleur du Sang.



"Czar" o którym wspomina Wasza Droga Moderatorka znajduje się TUTAJ.

Ten "czar" w wykonaniu przeciętnego forumowicza prawdopodobnie nie zmusi nawet muchy do srania, ale życzę dobrej zabawy z "czarną magią".



Pozdrawiam
Mojra
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: sob cze 06, 2009 12:58 pm
Kontakt:

Re: Czar mentalnej sugestii

Post autor: Mojra »

[quote name='aelreda' post='51585' date='pon, 13 kwi 2009 - 22:50']Jest to czar który polegał na wysłanie komuś pewnej sugestii - rozkazu. Pewnego rodzaju manipulacja nad człowiekiem.

Próbował ktoś kiedyś tego?[/quote]



Czar mentalnej sugestii?? Znam ten rytuał, ale nie mam zamiaru go używać, ponieważ może być to niebezpieczne zarówno dla ofiary jak i maga odprawiającego ten rytuał. Poza tym czar mentalnej sugestii polega na manipulacji człowiekiem co jest niezgodne z moim systemem wartości.
Ostatnio zmieniony sob cze 06, 2009 2:48 pm przez Mojra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KERAM
Infrzak
Posty: 31
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 9:31 am
Kontakt:

Re: Czar mentalnej sugestii

Post autor: KERAM »

Czar mentalnej sugestii heh dobre, od kiedy wpływanie na ludzką podświadomość jest czarem?
Mojra
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: sob cze 06, 2009 12:58 pm
Kontakt:

Re: Czar mentalnej sugestii

Post autor: Mojra »

[quote name='KERAM' post='54906' date='nie, 07 cze 2009 - 02:12']Czar mentalnej sugestii heh dobre, od kiedy wpływanie na ludzką podświadomość jest czarem?[/quote]



W tym wypadku mozna by powiedzieć, że jest to rytuał powiązany z maagią. Czar mentalnej sugestii jest częścią tzw. magii wampirycznej, ale jest to bardziej technika kontrolowania ciała i umysłu używana najczęściej przez wampiry, u których przeważa aspekt PSI. Jest to kontrola nad człowiekiem za pośrednictwem rytuału więc można powiązać go z magią, aczkolwiek nie jest to magia w tradycyjnym słowa znaczeniu.
Awatar użytkownika
Ogrzyslaw
Infrańczyk
Posty: 140
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 11:06 am
Kontakt:

Re: Czar mentalnej sugestii

Post autor: Ogrzyslaw »

[quote name='Mojra' post='54918' date='nie, 07 cze 2009 - 16:45']W tym wypadku mozna by powiedzieć, że jest to rytuał powiązany z maagią. Czar mentalnej sugestii jest częścią tzw. magii wampirycznej, ale jest to bardziej technika kontrolowania ciała i umysłu używana najczęściej przez wampiry, u których przeważa aspekt PSI. Jest to kontrola nad człowiekiem za pośrednictwem rytuału więc można powiązać go z magią, aczkolwiek nie jest to magia w tradycyjnym słowa znaczeniu.[/quote]



Ty chyba sobie jaja robisz
"Współczesny świat znajduje się w stanie tak daleko posuniętego rozkładu, iż nie powinniśmy się obawiać, że się nie zawali."

[right]Nicolás Gómez Dávila[/right]
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Czar mentalnej sugestii

Post autor: ADAX »

hmm z tego co mi wiadomo to hipnotyzerzy mogą w pewnym stopniu za pomocą sugestii kierować człowiekiem, jednak nie może być to sprzeczne z wartościami, które wyznaje np. rozkaz zabicia jakiejś osoby. Być może chodzi tu o coś z telepatią ale nie mam pojęcia :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „MAGIA”