Pandemia - ptasia grypa zmutowała

Teorie dotyczące 9.11, tajne zakony i stowarzyszenia, New World Order
Awatar użytkownika
Kalatos
Infranin
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 18, 2008 11:53 am
Kontakt:

Pandemia - ptasia grypa zmutowała

Post autor: Kalatos »

No to mamy dość spory problem związany z ptasią grypą.


Już ponad 60 osób zmarło po zarażeniu nowym szczepem grypy w Meksyku, a ponad 1000 osób zachorowało w krótkim okresie czasu - poinformowało tamtejsze ministerstwo. Światowa Organizacja Zdrowia zwoła w trybie pilnym spotkanie i zadecyduje, czy świńska grypa stanowi zagrożenie dla zdrowia publicznego na skalę międzynarodową.

Jest już pewne, że to wirus związany ze świńską grypą, który zanotowano w amerykańskich stanach Teksas i Kalifornia. 12 z 18 próbek wirusa pobranych od ofiar w Meksyku ma ten sam kod genetyczny, co u zarażonych w USA. Ofiary smiertelne to osoby pomiędzy 25-345 rokiem życia.



Jednak, jak zaznaczył przedstawiciel WHO Gregory Hartl, potrzebnych jest więcej informacji, by zmienić alert epidemiologiczny WHO. W tej chwili jest on na poziomie 3 w sześciostopniowej skali. Meksyk z powodu grypy nie planuje zamknięcia swoich granic.

Władze Meksyku podjęły specjalne kroki w celu zminimalizowania zagrożenia wirusem. W 20-milionowym Mexico City i przyległych prowincjach zamknięto w piątek szkoły i uniwersytety.



- Mamy do czynienia z nowym wirusem grypy, powodującym epidemię - powiedział minister zdrowia Jose Angel Cordoba zastrzegając, iż sytuacja jest pod kontrolą władz


Jeżeli będzie to naprawdę mutacja w której uczestniczy ludzki szczep grypy to chyba nie muszę pisać jakie skutki pociągnie to za sobą.



Źródło: http://www.tvn24.pl/-1,1597208,0,1,nowy-sz...,wiadomosc.html
Ostatnio zmieniony pt kwie 24, 2009 9:15 pm przez Kalatos, łącznie zmieniany 1 raz.
"Fanatyzm religijny to największe zło tego świata"
spacemaster92
Full Active
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:07 am
Kontakt:

Re: Pandemia - ptasia grypa zmutowała

Post autor: spacemaster92 »

to jest tragiczne jakim cudem on mógł się zmutować. ciekawe kidy ptasia grypa zostanie pokonana.



PS: tak dla uwagi albo w meksyku są ludzie, którzy potrafią dożyć 345 lat albo przez przypadek w czasie pisania nacisnołeś 5 :D. Za zwrócuenie uwagi prosze o plusik :P
Czy wiesz że tylko jedno naciśnięcie guzika może przekreślić 10 000 lat ludzkiej cywilizacji ? A to ...będzie dopiero początek końca .


"Laa shay'a waqi'un mutlaq bale kul'un mumkin"
 
"Jedno ziarenko ryżu może przechylić szale. Jeden człowiek może odmienić losy całego świata"
Awatar użytkownika
Zit
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: pt sty 12, 2007 11:18 am
Kontakt:

Re: Pandemia - ptasia grypa zmutowała

Post autor: Zit »

Wiadomo było, że zmutuje ale kiedy to nie wiedzieliśmy.



Wirus powinien zostać wybity u źródła - moim zdaniem Meksyk jednak powinien rozważyć "przymknięcie" granic.
[ external image ]

,, Veni Vidi Vici" - przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem



Timeo Danaos Et Dona Ferentes ;)



**********Sol Omnibus Lucet!!!**********
Awatar użytkownika
Erhion
Infrańczyk
Posty: 188
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 12:09 pm
Kontakt:

Re: Pandemia - ptasia grypa zmutowała

Post autor: Erhion »

I tak Polske wszystko omija.
Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Re: Pandemia - ptasia grypa zmutowała

Post autor: aelreda »

[quote name='Bloodwin' post='52041' date='sob, 25 kwi 2009 - 11:05']I tak Polske wszystko omija.[/quote]



Skąd ta pewność?



Walka z takim wirusem to jak walka z wiatrakami, co można zrobić by to wybić? Nie da rady.

Awatar użytkownika
Niekwestionowany96
Infranin
Posty: 276
Rejestracja: śr mar 12, 2008 8:43 pm
Kontakt:

Re: Pandemia - ptasia grypa zmutowała

Post autor: Niekwestionowany96 »

Tak jak zawsze my biedne człowieczki musimy czekać na nowe informacje z pojawieniem się tego szczepu w innych miejscach świata. Nie powinniśmy tak wcześnie panikować ponieważ to nic nie da. A tak poza tym to ja z polski się nie ruszam dobrze mi tu :P. Jestem za zamknięciem granic u nas a nie w Meksyku aby żadne dziadostwo nie przedostało się na nasz teren :D. Zastanawiam się jak w tak krótkim czasie od pojawienia się ptasiej grypy na szeroką skale ten wirus mógł się tak szybko zmutować. Czyżby wirus wydostał się z pod rąk naukowców z laboratorium ?
Zmiany Dla Niekwestionowanych

<div align='center'>[ external image ]
</div>
Awatar użytkownika
Zit
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: pt sty 12, 2007 11:18 am
Kontakt:

Re: Pandemia - ptasia grypa zmutowała

Post autor: Zit »

[quote name='aelreda' post='52046' date='sob, 25 kwi 2009 - 12:02']Skąd ta pewność?



Walka z takim wirusem to jak walka z wiatrakami, co można zrobić by to wybić? Nie da rady.[/quote]



Wybić się nie da, lecz opanować jak najbardziej.

Tylko że do opanowania wirusa potrzeba kasy, chęci i możliwości i oczywiście zdrowego rozsądku. Robota na całe lata.

Panika nie jest wskazana - szczep pojawił się tysiące km od Polski, w dodatku przez jeden wielki ocean.
[ external image ]

,, Veni Vidi Vici" - przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem



Timeo Danaos Et Dona Ferentes ;)



**********Sol Omnibus Lucet!!!**********
akuz
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: wt sie 12, 2008 8:27 pm
Kontakt:

Re: Pandemia - ptasia grypa zmutowała

Post autor: akuz »

Niby nie ma co panikowac, ale wystarczy ze kilka samolotow z Meksyku przyleci do Europy z zarazonymi i moze byc problem. Poki co jednak trzeba wierzyc ze sytuacja zostanie opanowana 'w centrum'. Swoja droga podejrzana ta mutacja:|
Ostatnio zmieniony sob kwie 25, 2009 11:11 am przez akuz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zit
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: pt sty 12, 2007 11:18 am
Kontakt:

Re: Pandemia - ptasia grypa zmutowała

Post autor: Zit »

[quote name='akuz' post='52061' date='sob, 25 kwi 2009 - 13:10']Niby nie ma co panikowac, ale wystarczy ze kilka samolotow z Meksyku przyleci do Europy z zarazonymi i moze byc problem. Poki co jednak trzeba wierzyc ze sytuacja zostanie opanowana 'w centrum'. Swoja droga podejrzana ta mutacja:|[/quote]



Podejrzana? Czemu tak myślisz?

Prędzej czy później powinniśmy się byli jej spodziewać
[ external image ]

,, Veni Vidi Vici" - przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem



Timeo Danaos Et Dona Ferentes ;)



**********Sol Omnibus Lucet!!!**********
Awatar użytkownika
Niekwestionowany96
Infranin
Posty: 276
Rejestracja: śr mar 12, 2008 8:43 pm
Kontakt:

Re: Pandemia - ptasia grypa zmutowała

Post autor: Niekwestionowany96 »

Spodziewać się ptasiej grypy oczywiście ale nie szczepu ludzkiej ptasiej i świńskiej jak napisał Dariusz w poście. Skoro w tak krótkim czasie ten wirus zmutował to czego możemy się spodziewać za 10 lat ?
Ostatnio zmieniony sob kwie 25, 2009 1:01 pm przez Niekwestionowany96, łącznie zmieniany 1 raz.
Zmiany Dla Niekwestionowanych

<div align='center'>[ external image ]
</div>
ODPOWIEDZ

Wróć do „9.11, TAJNE ZAKONY, NWO”