Unia Europejska ocenzuruje nam internet!!!!

Wiadomości z kraju i ze świata
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Unia Europejska ocenzuruje nam internet!!!!

Post autor: UFOWORLDNEWS »

Już 5 maja odbędzie się ważne dla nas głosowanie w Parlamencie Europejskim dotyczące tak zwanego Pakietu Telekomunikacyjnego. Brukselscy oficjele postanowili ograniczyć nam dostęp do Internetu i podzielić go na tak zwane "pakiety". Co to oznacza w praktyce? Daje to prawo dostawcom usług internetowych na ograniczenie użytkownikom (klientom) dostępu do zasobów światowej sieci. Przykładowo: w najtańszym pakiecie dostaniesz dostęp do części witryn, a do innych już nie - zależy to od zasobności portfela właściciela portalu. Może się zdarzyć, że dostęp do niszowych, ale ważnych dla Ciebie stron internetowych zostanie zablokowany. Winne są korporacje, które lobbują na rzecz tych zmian pod pretekstem obrony przed piractwem. Jest prawie pewne, że dostęp do sieci p2p (wymiana plików) zostanie zablokowany, bo żadnemu usługodawcy nie będzie się to opłacać.



Co możemy zatem zrobić? Musimy zareagować, zaprotestować przeciw takim praktykom. Służy do tego ta właśnie witryna, którą oddaliśmy do Państwa dyspozycji. Najgorsza jest niewiedza i na to liczą urzędnicy brukselscy. Bo czy wcześniej słyszeli Państwo o Pakiecie Telekomunikacyjnym, bądź prawie do odcinania użytkownikom Internetu?



Poniżej, po lewej stronie znajduje się list otwarty. Z kolei po prawej stronie, lista wszystkich polskich europarlamentarzystów, z podziałem na frakcje. Naszym celem jest zebranie jak największej liczby podpisów i wysłanie ich wraz z listem otwartym do wspomnianych osób. Jeżeli zatem zgadzasz się z nami i postanowiłeś/postanowiłaś zaprotestować, wypełnij proszę poniższy formularz. Bardzo prosimy o podanie prawdziwych i pełnych danych osobowych (imię i nazwisko) oraz adresu e-mail. Na adres ten zostanie wysłana prośba o potwierdzenie oddania głosu - dokonaj i tego kroku. Adres e-mail jest wykorzystywany tylko do potwierdzenia oddania głosu. Lista osób, które podpisały list będzie publicznie dostępna.



Co jeszcze można zrobić? Przekaż adres tej strony swoim znajomym, poinformuj ich o akcji. Sprawa jest naprawdę poważna i dotyczy nas wszystkich!



LINK:STOP CENZURZE!!!
Awatar użytkownika
Zit
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: pt sty 12, 2007 11:18 am
Kontakt:

Re: Unia Europejska ocenzuruje nam internet!!!!

Post autor: Zit »

Nigdy czegoś takiego nie wprowadzą. To byłoby totalnie nieetyczne, spowodowałoby masę protestów i stanowczo spadłoby poparcie dla UE.



To tak jakby ktoś nam biblioteki na żetony chciał zrobić :/
[ external image ]

,, Veni Vidi Vici" - przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem



Timeo Danaos Et Dona Ferentes ;)



**********Sol Omnibus Lucet!!!**********
Awatar użytkownika
sasquatch
Homo Infranius
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:30 am
Kontakt:

Re: Unia Europejska ocenzuruje nam internet!!!!

Post autor: sasquatch »

W zaprezentowanej tu formie raczej takiego prawa nie wprowadzą. Po drugie - gdyby chcieli coś wprowadzić tłumacząc się działaniami antypirackimi to na pewno nie zwracano by uwagi na petycję.

Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: Unia Europejska ocenzuruje nam internet!!!!

Post autor: UFOWORLDNEWS »

Obyście się nie mylili ale obawiam się, że to całkowicie możliwe....
Awatar użytkownika
Zit
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: pt sty 12, 2007 11:18 am
Kontakt:

Re: Unia Europejska ocenzuruje nam internet!!!!

Post autor: Zit »

Nie wprowadzą tego. Nawet gdyby to wprowadzili to piraci to obejdą. Na nich nie ma sposobu.



Niemcy, Polacy, Francuzi, Hiszpanie, Czesi, Anglicy i inne narodowości podpisywały swoje krajowe petycje.

W efekcie w całej UE podpisów zebrano kilka mln.
[ external image ]

,, Veni Vidi Vici" - przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem



Timeo Danaos Et Dona Ferentes ;)



**********Sol Omnibus Lucet!!!**********
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: Unia Europejska ocenzuruje nam internet!!!!

Post autor: UFOWORLDNEWS »

Blokady internetu raczej nie da się obejść bo jak tu obejść łącze innym którego też nie ma?Co do petycji to mam nadzieje, że coś to da bo jak nie to nie mamy się co cieszyć....
Awatar użytkownika
Erhion
Infrańczyk
Posty: 188
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 12:09 pm
Kontakt:

Re: Unia Europejska ocenzuruje nam internet!!!!

Post autor: Erhion »

Nie przejdzie tak jak nie przeszedł ostatni traktat.
Awatar użytkownika
Ogrzyslaw
Infrańczyk
Posty: 140
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 11:06 am
Kontakt:

Re: Unia Europejska ocenzuruje nam internet!!!!

Post autor: Ogrzyslaw »

UE tworzą kretyni wiec nie zdziwili bym się gdyby to wprowadzili naprawdę i zapewne to zrobią tak samo jak to ze marchewka jest owcem a ślimak jest ryba tylko po to żeby lepiej pasowało to do wcześniej wydanych papierków. Moim zdaniem jest jedno rozwiązanie trzeba im rozwalić ten grajdołek i powiesić za jaja tych jakże "błyskotliwych" burżuji którym tak naprawdę to zwisa bo oni, ich znajomi oraz ich rodzinki stać na wszystko co zechcą
"Współczesny świat znajduje się w stanie tak daleko posuniętego rozkładu, iż nie powinniśmy się obawiać, że się nie zawali."

[right]Nicolás Gómez Dávila[/right]
XAURM
Infrzak
Posty: 37
Rejestracja: czw lut 14, 2008 12:57 pm
Kontakt:

Re: Unia Europejska ocenzuruje nam internet!!!!

Post autor: XAURM »

Ogrzysław przypominam tylko że ci tzw kretyni maja wpływ na twoje codzienne życie, więc wypada na to ze również i ty ponosisz odpowiedzialność za taka postać rzeczy.
Awatar użytkownika
Zit
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: pt sty 12, 2007 11:18 am
Kontakt:

Re: Unia Europejska ocenzuruje nam internet!!!!

Post autor: Zit »

[quote name='UFOWORLDNEWS' post='52425' date='pią, 01 maj 2009 - 17:30']Blokady internetu raczej nie da się obejść bo jak tu obejść łącze innym którego też nie ma?Co do petycji to mam nadzieje, że coś to da bo jak nie to nie mamy się co cieszyć....[/quote]



Internetu fizycznie nie ma, więc jestem prawie pewien, że wszystko się da obejść.



Zamiast zająć się poważnymi sprawami starają się jeszcze bardziej uprzykrzać życie :/
[ external image ]

,, Veni Vidi Vici" - przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem



Timeo Danaos Et Dona Ferentes ;)



**********Sol Omnibus Lucet!!!**********
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”