Unia Europejska ocenzuruje nam internet!!!!

Wiadomości z kraju i ze świata
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: Unia Europejska ocenzuruje nam internet!!!!

Post autor: UFOWORLDNEWS »

[quote name='Zit' post='52432' date='pią, 01 maj 2009 - 18:24']Zamiast zająć się poważnymi sprawami starają się jeszcze bardziej uprzykrzać życie :/[/quote]

Albo nas zniewolić, i odebrać prawo do niektórych informacji...
Awatar użytkownika
Ogrzyslaw
Infrańczyk
Posty: 140
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 11:06 am
Kontakt:

Re: Unia Europejska ocenzuruje nam internet!!!!

Post autor: Ogrzyslaw »

[quote name='XAURM' post='52431' date='pią, 01 maj 2009 - 17:24']Ogrzysław przypominam tylko że ci tzw kretyni maja wpływ na twoje codzienne życie, więc wypada na to ze również i ty ponosisz odpowiedzialność za taka postać rzeczy.[/quote]

Dlaczego niby ja mam odpowiadać za poczynania "eurokretynów" przecież nawet nie glosowałem, nie odpowiadam za nic co oni zrobili, dla mnie ślimak nie jest ryba a internet powinien być dostępny dla każdego tak samo tak jak codzienna gazeta a ze im się nasrało we łbie to można już tylko winić euro-osłów i osoby stojące za nimi.
"Współczesny świat znajduje się w stanie tak daleko posuniętego rozkładu, iż nie powinniśmy się obawiać, że się nie zawali."

[right]Nicolás Gómez Dávila[/right]
Awatar użytkownika
Conspiracy
Zaangażowany Infranin
Posty: 369
Rejestracja: pt lut 20, 2009 12:57 pm
Kontakt:

Re: Unia Europejska ocenzuruje nam internet!!!!

Post autor: Conspiracy »

Internet w postaci takiej jak mamy aktualnie, nie podoba się pewnym dżentelmenom - nie chodzi tu tylko i wyłącznie o korporacje, a o pewne kręgi którym tak szybki przepływ swobodnych i często niezależnych informacji przeszkadza w codziennej "pracy". Troszkę wyrozumiałości dla oficjeli.



Jeśli ustawa nie przejdzie w pierwszym głosowaniu proszę się spodziewać ataków nowych wirusów - a następnie dla poprawy bezpieczeństwa sieci odpowiednie prawo się przepchnie ;) Nie ma rzeczy nie możliwych.



A tak zupełnie na marginesie tylko dodam że Internet 2.0 staje się już faktem dokonanym i na żadne zatwierdzenia ustaw w UE czekać nie musimy ;)



http://www.idg.pl/news/331739/TPSA.wprowad....Internetu.html



W innych krajach też się dzieje podobnie a nawet i jeszcze gorzej - przykładów nie brak.
Jestem Głosem Twoich Myśli...

[ external image ]

Kiedy leżę w łóżku, mam mroczną przeszłość!
Awatar użytkownika
Ogrzyslaw
Infrańczyk
Posty: 140
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 11:06 am
Kontakt:

Re: Unia Europejska ocenzuruje nam internet!!!!

Post autor: Ogrzyslaw »

[quote name='Pantanal' post='52447' date='pią, 01 maj 2009 - 22:06']Łatwo się krytykuje, gdy sie jest zdesperowanym albo rozżalonym, ale pomyśl troche i daruj sobie takie porównania. Są niesmaczne.[/quote]



Kto jest zdesperowany czy tam rozżalony, UE jest głupim wytworem i nic tego nie zmieni. A jeśli nie wiesz o tym ze UE uznało ślimaka za rybę a marchew za owoc bo nie pasowało im do wcześniej wydanych rozporządzeń no to bardzo mi przykro. Chyba nie wiesz nic o UE. I daruj sobie takie dogadywanie jakie wstawiłeś na początku swojej wypowiedzi.
"Współczesny świat znajduje się w stanie tak daleko posuniętego rozkładu, iż nie powinniśmy się obawiać, że się nie zawali."

[right]Nicolás Gómez Dávila[/right]
Awatar użytkownika
Conspiracy
Zaangażowany Infranin
Posty: 369
Rejestracja: pt lut 20, 2009 12:57 pm
Kontakt:

Re: Unia Europejska ocenzuruje nam internet!!!!

Post autor: Conspiracy »

[quote name='Pantanal' post='52471' date='sob, 02 maj 2009 - 17:11']Nie daruje sobie Ogrzysław. To że umiesz pisać na forum i wysyłać majle nie oznacza, że juz jesteś "ynteligentem". Jeśli coś, zaporoponuj dla Europy jakąś nową alternatywę. Miliony ludzi na to czeka...[/quote]



Nie stać nas na większą medialną propagandę niż "Tak dla UE". Każdy wie że atakowano nas tym z każdej strony aby przepchać nowy lepszy socjalizm. I nikt mi nie wmówi że Europa jest demokratyczna.
Ostatnio zmieniony sob maja 02, 2009 2:37 pm przez Conspiracy, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem Głosem Twoich Myśli...

[ external image ]

Kiedy leżę w łóżku, mam mroczną przeszłość!
Awatar użytkownika
sasquatch
Homo Infranius
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:30 am
Kontakt:

Re: Unia Europejska ocenzuruje nam internet!!!!

Post autor: sasquatch »

Generalnie nie mam nic przeciw tępieniu piractwa. Jednak cenzura internetu nie jest idealnym wyjściem aczkolwiek najtańszym. Lepiej gdyby ceny produktów były dostosowane do zarobków w danym kraju. Grę która kosztuje 40-50zł na pewno kupi więcej osób niż taką która kosztowałaby 150zł.



BTW: Wymuszanie twierdzącej odpowiedzi na pytanie odnośnie Traktatu Lizbońskiego nie stawia UE w dobrym świetle.
Ostatnio zmieniony sob maja 02, 2009 2:43 pm przez sasquatch, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M4K
Infrzak
Posty: 48
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 8:38 am
Kontakt:

Re: Unia Europejska ocenzuruje nam internet!!!!

Post autor: M4K »

Harakiri się popełni i 0 problemów będę miał. :(
Ważniejsza jest sprawiedliwość niż miłość.



Krew i honor ponad wszystko.
Awatar użytkownika
Conspiracy
Zaangażowany Infranin
Posty: 369
Rejestracja: pt lut 20, 2009 12:57 pm
Kontakt:

Re: Unia Europejska ocenzuruje nam internet!!!!

Post autor: Conspiracy »

Blackout Europe Polska organizuje manifestację dotyczącą Pakietu Telekomunikacyjnego. W manifestacji będą uczestniczyć Partia Piratów, Stowarzyszenie "Lepszy Świat" i inni.



Trzeciego maja o godzinie 12:00 na warszawskim Placu Konstytucji rozpocznie się manifestacja przeciw cenzurze w Sieci. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na Pakiet Telekomunikacyjny, który może zagrozić neutralności sieci Internet.

Pakiet Telekomunikacyjny to jedna z najbardziej kontrowersyjnych regulacji Wspólnoty Europejskiej w jej historii. Po jego wdrożeniu Internet stanie się podzielony na strefy, do których dostęp będzie ograniczony, w zależności od opinii nie tylko prywatnego dostawcy, ale i urzędnika. Taka polityka wywołała falę protestów zarówno wśród internautów, jak i korporacji.



http://technologie.gazeta.pl/technologie/1...regulacjom.html



http://stopcenzurze.wikidot.com/
Jestem Głosem Twoich Myśli...

[ external image ]

Kiedy leżę w łóżku, mam mroczną przeszłość!
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Unia Europejska ocenzuruje nam internet!!!!

Post autor: Lazy »

Unia ocenzuruje internet?

Wtorek, 5 maja (16:11)

Jutro oczy wielu internautów zwrócone będą na Brukselę. W Parlamencie Europejskim odbędzie się głosowanie nad nowymi poprawkami do pakietu telekomunikacyjnego mogącymi, w opinii niektórych, wpłynąć na przyszłości sieci.



Internauci protestują, tłumacząc że to początek cenzury. Najbardziej mają ucierpieć użytkownicy systemów wymiany plików. Ich zdaniem dodatkowymi efektami wprowadzenia w życie nowego pakietu będzie ograniczenie dostępu do Internetu, wzrost opłat, stopniowa coraz większa cenzura Internetu. Całkowitą kontrolę nad którym przejmą firmy telekomunikacyjne w skłonne do ulegania politycznym naciskom oraz właściciele praw autorskich.

Jako argumenty podają fakt, że Komisja odrzuciła zapis mający wprowadzić zakaz tworzenia pakietów stron przez dostawców - mający chronić niezależność sieci.

- Dotąd nikt tego nie zabraniał, lecz żaden z dostawców nie starał się ograniczać dostępu - podnoszą zwolennicy pakietu. Traktujący cały protest jako niewarty uwagi występ zwolenników "teorii spiskowych". Ich zdaniem nie chodzi o ograniczanie internetu, lecz dostawców, nakładających na nich takie same regulacje jak na inne media.

Wśród poprawek znalazł się natomiast zapis mówiący o potrzebie istnienia przejrzystości warunków dostarczani usług, informacje o ich używaniu oraz politykach zarządzania. Chodzi tutaj o kontrolę ruchu w sieci, która zapewni utrzymanie wysokiej jakości usług.

Zdaniem francuskiej organizacji pozarządowej La Quadrature du Net, powyższe poprawki zmienią model biznesowy dostawców usług internetowych. Nie będą oni już musieli dbać o swobodny dostęp do treści i usług. Będą raczej oferować dostęp do określonych usług, podobnie jak dostawcy telewizji oferują dostęp do określonych kanałów.

Według internautów jeśli nowe poprawki zostaną przyjęte, to różni użytkownicy będą mieć dostęp do różnych usług - w zależności od zasobności portfela. Może wtedy dojść do zahamowania rozwoju e-handlu ponieważ dostawca może faworyzować niektóre sieci. Z drugiej strony jednak perspektywa pozwów oraz protestów może skutecznie powstrzymać tego typu metody ograniczania konkurencji.

Aczkolwiek nie brak głosów, że zagrożenia ze strony pakietu upatrują osoby nie znające jego treści, a opierające swoje sądy jedynie na bazie opinii przeczytanych w Internecie, tudzież nie zrozumienia planowanych zapisów. Wszyscy zainteresowani mogą sprawdzić zapisy poprawek planowanego pakietu na stronie: Parlamentu Europejskiego

Natomiast Firmy telekomunikacyjne oraz państwa członkowskie lobbujące na rzecz pakietu twierdzą, że dzięki nowym regulacjom lepiej będzie koordynowany ruch w sieci, co wpłynie podniesie jakość usług. Dodatkowe wpływy z opłat za uprzywilejowany dostęp można ich zdaniem przeznaczyć na inwestycje w nowe sieci i usługi a właściciele praw autorskich zyskają nowe narzędzia do walki z piractwem.

Wśród grup sprzeciwiających się Pakietowi telekomunikacyjnemu prowadzone są różnego typu akcję. Strona http://stopcenzurze.wikidot.com/ zbiera podpisy pod listem otwartym sprzeciwiającym się pakietowi. Na chwilę obecną pod petycją podpisało się ponad 60 tys. Internautów wspomniana grupa La Quadrature du Net, oraz strona http://www.blackouteurope.pl/ nawołują do pisania e-mail do swoich europosłów w sprawie Pakietu Telekomunikacyjnego. Jednakże odzew wśród polskich polityków, koncentrujących się przed zbliżającymi się euro wyborami na lokalnych sprawach pozostał niewielki. Bogusław Sonik z PO wystosował apel do Przewodniczącego frakcji EPL-ED w Parlamencie Europejskim Josepha Daula aby przesunąć głosowanie na przyszłą kadencje Parlamentu Europejskiego - co niewątpliwi pomogłoby uniknięciu wszelkich kontrowersji w nadchodzących eurowyborach.

źródło informacji: INTERIA.PL
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
matino3
Infranin
Posty: 241
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 7:45 pm
Kontakt:

Re: Unia Europejska ocenzuruje nam internet!!!!

Post autor: matino3 »

Toż to kpina jakaś! Przecież takie ograniczenie jest...ja sobie czegoś takiego nie wyobrażam...A jak nam zablokują Infre? :P
:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”