Szczególna forma UFO

Raporty, zdjęcia i nagrania UFO ze świata.
Awatar użytkownika
Ogrzyslaw
Infrańczyk
Posty: 140
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 11:06 am
Kontakt:

Re: Szczególna forma UFO

Post autor: Ogrzyslaw »

Pantanal nigdzie nie napisałem ze uważam ze jakoby to istota biologiczna, wymieniłem jedynie cechy tego obiektu które odbiegają od normy czy to przez złą jakość zdjęcia (której niestety nie da się naprawić) czy tez złudzenie optyczne lub rzeczywisty fakt istnienia tych cech. A co do aspektów technicznych tego zdjęcia to każdy widzi ze obiekt jest poza ogniskową i ogólnie jest złej jakości.
"Współczesny świat znajduje się w stanie tak daleko posuniętego rozkładu, iż nie powinniśmy się obawiać, że się nie zawali."

[right]Nicolás Gómez Dávila[/right]
Awatar użytkownika
Erhion
Infrańczyk
Posty: 188
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 12:09 pm
Kontakt:

Re: Szczególna forma UFO

Post autor: Erhion »

Jakiś bocianowato-gęsiowy ptak.
matino3
Infranin
Posty: 241
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 7:45 pm
Kontakt:

Re: Szczególna forma UFO

Post autor: matino3 »

[quote name='Jacmu' post='52549' date='nie, 03 maj 2009 - 23:50']No a wg mnie to jest właśnie UFO :P Wszystko co lata, a czego w 100% nie da się zidentyfikować ma prawo do noszenia nazwy niezidentyfikowanego obiektu latającego ;) chociaż raczej latający spodek to to nie jest :)



A co to może być? Pewnie ptak - z prawej głowa z dziobem, z lewej ogon a u góry wystaje skrzydło, chociaż te refleksy mogą być zastanawiające zwłaszcza ten za "głową" to przecież ptasie pióra są czasem błyszczące.[/quote]



Oj się przyczepiłeś ;P Miałem na myśli UFO jako latający talerz :D dla mnie zawsze UFO oznaczało kosmitów xp
:)

Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Szczególna forma UFO

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='Pantanal' post='52547' date='nie, 03 maj 2009 - 21:26']Myslalem juz, ze ktos zalozyl ciekawy temat o eterycznych UFO... a tu taki zawód. Po pierwsze, widać, że obiekt znajdował się blisko obiektywu. Po drugie, są inne liczne zdjęcia, na których zwyczajne ptaki dają lepszy efekt. Po trzecie, sprawa wydaje się mało wiarygodna. Ogrzysław, jeśli uważasz, że to biologiczna forma, to przytocz dowody? To fakt, że na pierwszy rzut oka przypomina to potwora Ghibaudiego (słynnego zresztą), ale tamten przypadek to mistyfikacja. Dla mnie zdjęcie w ogóle nie warte uwagi.



PS: Przydałby się temat o nietypowej formie UFO.[/quote]



Właśnie niebawem ukaże się na stronie serwisu Infra niezwykle interesujący artykuł na ten temat ;)



LINK
Ostatnio zmieniony pn maja 04, 2009 1:27 pm przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
CnK
Infrzak
Posty: 36
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 11:59 am
Kontakt:

Re: Szczególna forma UFO

Post autor: CnK »

Zapewne nie dodam nic odkrywczego jeśli powiem, iż według mnie to... kruk (lub inny ciemny ptak).



Ale to co ciekawe przy tego typu zdjęciach to to, iż widać tutaj jak ludzka wyobraźnia potrafi "zabłądzić" i ukazać nam jakiś UFO-podobny kształt, który tak naprawdę jest w bardzo prosty sposób wytłumaczalny. Zdjęcie gdzie ptak widoczny jest w oddali może i na pierwszy rzut oka wywoła wrażenie solidnego obiektu ala UFO. Wystarczy przyjrzeć się detalom aby zobaczyć z czym mamy do czynienia - zabawne jest to, iż są tacy, którzy na siłę stoją za swoim, iż to "coś niezwykłego, czego nie da się wyjaśnić...". Swoją drogą przydałaby się jakaś analiza typu "Gdzie to ludzie widzą UFO i spodki" ;)
[ external image ]

"Absence of evidence is not evidence of absence..."
Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Re: Szczególna forma UFO

Post autor: aelreda »

Ufolodzy +ufomani będą podekscytowani takim zdjęciem. Badacze zjawisk nadprzyrodzonych zdystansowani. Przeciętne ludki sceptyczni i mówiący iż to ptak...nie, samolot...nie, superman....i tak dalej.



Takich zdjęć jest na pęczki, każdego dnia pojawiają się nowe, najczęściej moim zdaniem ukazujące zamazanego ptaszka, który przypadkiem wpadł w kadr. Nie inaczej jest z tym zdjęciem. Gdy już złapiemy każde zwierze ptakopodobne w ruchu, będzie wyglądać jak zamazany i tajemniczy obiekt.



Tak, zdecydowanie ptaki są istotami spoza ziemi xD

Awatar użytkownika
asiatko31
Full Active
Posty: 511
Rejestracja: pt sie 17, 2007 5:13 pm
Kontakt:

Re: Szczególna forma UFO

Post autor: asiatko31 »

Ja co raz bardziej zaczynam wierzyć ze nigdy nie zrobimy prawdziwe zdjęcie nieznanego obiektu. Co do filmu hmm tu mam mieszane uczucia ale jest duży % ze tez nikomu nie da się z filmować..... Najczęściej robią takie zdjęcia, filmy żartownisie lub jakieś istotce uda się zrobić zdjęcie gdzie ptak lub samolot wygląda jak nieznany obiekt

Może kiedyś jakieś istotce uda się .....
Prawda jest pochodnią olbrzymią zbliżamy się do niej tylko na chwilę w obawie, by nie spłonąć.

Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać

Należy się bać istotki czerpiącego wiedzę z jednej książki

:D :P :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELACJE ZE ŚWIATA”