Strzeż się bałwochwalstwa

Różne religie, Biblia, własne interpretacje pisma, cuda, etc.
Awatar użytkownika
Conspiracy
Zaangażowany Infranin
Posty: 369
Rejestracja: pt lut 20, 2009 12:57 pm
Kontakt:

Strzeż się bałwochwalstwa

Post autor: Conspiracy »

[ external image ]







Cóż za ironia, widzą drzazgę w oku innych a w swoim belki nie dostrzegają ;)



Czymże jest oddawanie czci obrazom? Czym różni się noszenie medalików i krzyżyków od noszenia amuletów? etc.
Jestem Głosem Twoich Myśli...

[ external image ]

Kiedy leżę w łóżku, mam mroczną przeszłość!
Awatar użytkownika
asiatko31
Full Active
Posty: 511
Rejestracja: pt sie 17, 2007 5:13 pm
Kontakt:

Re: Strzeż się bałwochwalstwa

Post autor: asiatko31 »

O Matko i córko. Uważam ze jak w domu będzie się miało dzwonek Feng shui , drzewko szczęścia. Jeśli ktoś ma dar taki jak jasnowidztwo, pójdzie raz na rok do wróżki aby postawiła tarota , wschodnie sztuki walki , Joga itp. To nic się nie stanie, to nie jest żaden grzech. Dla mnie nie ma żadnej różnicy noszenia medalików , krzyżyków od noszenia amuletów.
Prawda jest pochodnią olbrzymią zbliżamy się do niej tylko na chwilę w obawie, by nie spłonąć.

Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać

Należy się bać istotki czerpiącego wiedzę z jednej książki

:D :P :D
Awatar użytkownika
KERAM
Infrzak
Posty: 31
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 9:31 am
Kontakt:

Re: Strzeż się bałwochwalstwa

Post autor: KERAM »

Na palcach jednej dłoni mogę wyliczyć rzeczy, którymi się nie zajmowałem a które są tu wyliczone. Jak można boga stawiać na tak wysokim piedestale? Albo jak można tak wywyższać demony przecież to jest śmieszne. Czym będę się różnił od boga lub demona po śmierci? Będę taką samom formom życia takim samym bytem. Jedyną różnicą to to, że Bug czy demon żyją w swoich środowiskach, w których już się uskjinili i w pewien sposób popadli ja wolę życie po, między choć to tez prowadzi do skrajności.



„Nie możesz pić z kielicha pana i kielicha demonów „to tak jak bym poszedł na rozmowę kwalifikacyjną prezes firmy postawiłby mi kawkę a ja bym ją woził i usiadł n podłodze i powiedział, że nie jestem godny z nim siedzieć przy stole przecież by się śmiał i wyrzuciłby mnie za drzwi i powiedział, że jestem idiotom i w dodatku bardzo ograniczony.Przez takie gazetki i takie poglądy ludzie wzbudzają w sobie poczucie niegodności jak można się tak ograniczać mając tego świadomość?
Awatar użytkownika
sasquatch
Homo Infranius
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:30 am
Kontakt:

Re: Strzeż się bałwochwalstwa

Post autor: sasquatch »

Człowiek który tworzył ten plakat musi mieć bardzo ograniczoną wiedzę. W ogóle kiedyś na łamach Nieznanego Świata lub Czwartego Wymiaru wypowiadał się ksiądz, który stwierdził że żaden ksiądz na prowincji i w ogóle żaden ksiądz który nie posiada wiedzy na temat ezoteryki, zjawisk paranormalnych, medycyny naturalnej... nie powinien się na te tematy wypowiadać ponieważ doprowadza to do dezinformacji społeczeństwa.



Powalił mnie Harry Potter. Można wywnioskować że niezgodne z nauczaniem KK są wszelkie książki fantasy. Kolejną niesłusznie wciągniętym punktem na tę listę jest Halloween. Chodź wywodzi się z pogańskiego kultu to obecnie w kulturze masowej Halloween traktowane jest jako zabawa i nie ma nic wspólnego z Celtami. Większość ludzi nawet nie wie od czego pochodzi Halloween. O medycynie naturalnej i medycynie wschodu nie będę się nawet wypowiadał bo szkoda słów. Widząc na tej liście hipnozę która charakteryzuje się niezwykłą skutecznością w leczeniu nałogów można stwierdzić że w opinii KK lepiej niszczyć organizm prochami niż zastosować inną metodę leczenia która nie obciąża narządów wewnętrznych. Można by tak wymieniać w nieskończoność.
Ostatnio zmieniony pn maja 04, 2009 5:02 pm przez sasquatch, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Re: Strzeż się bałwochwalstwa

Post autor: aelreda »

Tak jak wyznawcy innych religii, mogą to samo mówić o chrześcijaństwie.



To człowieka wolną wolą jest co będzie robił w życiu i czyim będzie wyznawcą.

Niestety, jest parę przypadków gdy kościół zmusza do swojej religii...chore, po prostu chore.

Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Strzeż się bałwochwalstwa

Post autor: Lazy »

Chłodzony jestem powietrzem (jak "maluch") ale po tym, zagotowała mi się woda w chłodnicy.Co za CYMBAŁ to wymyślił.
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Re: Strzeż się bałwochwalstwa

Post autor: aelreda »

[quote name='Lazy' post='52608' date='pon, 04 maj 2009 - 21:43']Chłodzony jestem powietrzem (jak "maluch") ale po tym, zagotowała mi się woda w chłodnicy.Co za CYMBAŁ to wymyślił.[/quote]



Nie obrażając całej starszej ludności powyżej 65 roku życia, Lazy mój drogi, pewnie jakiś moherowy berecik błagający jakiegoś wnusia grafusia by stworzył to "coś".

Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Strzeż się bałwochwalstwa

Post autor: Lazy »

aelreda
Nie obrażając całej starszej ludności powyżej 65 roku życia, Lazy mój drogi, pewnie jakiś moherowy berecik błagający jakiegoś wnusia grafusia by stworzył to "coś".
Zapewne tak ;) Pantanal też ma rację. Szkoda klawiatury,mamy lokatorów na tej Ziemi. :)
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Re: Strzeż się bałwochwalstwa

Post autor: aelreda »

Jednakże zauważmy, że takich przypadków jak syn sąsiadów Pantanala jest mało. Prawda, młodsi też mogą mieć papkę ale przez starszych. Takie przekonanie przekazywane z pokolenia na pokolenie, w końcu zmiany są czymś złym w życiu człowieka. Po co burzyć porządek.

Awatar użytkownika
M4K
Infrzak
Posty: 48
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 8:38 am
Kontakt:

Re: Strzeż się bałwochwalstwa

Post autor: M4K »

Co za brednie. LOL
Ważniejsza jest sprawiedliwość niż miłość.



Krew i honor ponad wszystko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADNIENIA RELIGIJNE”