Strzeż się bałwochwalstwa

Różne religie, Biblia, własne interpretacje pisma, cuda, etc.
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Strzeż się bałwochwalstwa

Post autor: Lazy »

Zastanawia mnie jedno.W spisie "lokatorów" Magia i Okultyzm stoi jak byk-"rzucanie klątw" Czyżby klątwa kościelna nie była bałwochwalstwem? ;) Chyba że używają tylko słowa anatema.
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
Silje
Infrzak
Posty: 52
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 9:02 am
Kontakt:

Re: Strzeż się bałwochwalstwa

Post autor: Silje »

Jak każdy ma zdrowy rozsądek to wie dobrze czym może się to skończyć. Po za tym co nie które wypowiedzi są bardzo nie dojrzałe. Plakat daje reklamę new age, wystarczy kilka słów nie trzeba promować tego od razu.
jagat palo jagannatho

mahakyo dvirupabrit

paramatma param-jyoti

nirgunaṣ ça nri-keṣari



Opiekun wszechświata. Pan wszechświata. Ten, który znany jest jako Wielki. Ten, który ma dwa aspekty ( lwa i człowieka). Naddusza. Najwspanialszy Blask. Wolny od doczesnych cech. Półczłowiek – półlew.
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Strzeż się bałwochwalstwa

Post autor: Lazy »

Nic ująć,ni dodać :)
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
specyfik
Infrzak
Posty: 66
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 7:47 pm
Kontakt:

Re: Strzeż się bałwochwalstwa

Post autor: specyfik »

Co im da robienie takich plakatów ? Chwila zainteresowania poprzez śmiech i tyle. To ode mnie zależy co czytam, co noszę. Jak komuś nie pasuje że czytam fantasy to niech mnie wbije na pal...
Awatar użytkownika
OBCY11
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 27, 2008 5:14 pm
Kontakt:

Re: Strzeż się bałwochwalstwa

Post autor: OBCY11 »

[quote name='Pantanal' post='52645' date='wto, 05 maj 2009 - 08:54']Masz rację Conspiracy. Chyba największy katolicki fanatyzm panuje w obu Amerykach, przy czym w USA ma szczególną formę. Istnieje u nich ponadto jakaś podwójna moralność, ale na temat kondycji umysłowej amerykańskiego społeczeństwa nie ma się co wypowiadać, bo chyba nawet nie ma o czym.

A co do Polski? U nas istnieje oficjalnie chrześcijański światopogląd, natomiast społeczeństwo jest już tak zmęczone wybrykami Kościoła i wiecznym przynudzaniem, że ludzie zaczynają mieć to coraz głębiej gdzieś. Tylko media i prasa lubią nas kreować jako owe przedmurze chrześcijaństwa. Tylko sondaże pokazać mogłyby coś innego. Oficjalnie 95% Polaków to katolicy, ale gdyby nagle doszło do całkiem zdrowego rozdziału i finansowania kościoła z podatków, liczba zadeklarowanych katolików spadłąby do 5%. Ponadto niewiele osób żyje zgodnie z wytycznymi kościoła, stąd też jacyś fanatycy typu moherowe berety zawsze odstają od reszty...[/quote]



a może tą resztą są moherowe berety ..bo podobno moherowe berety panują nad światem.. i podobno moherowe berety zaczynają krucjatę ! :- ))
Awatar użytkownika
Lifelover
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: śr paź 28, 2009 3:16 pm
Kontakt:

Re: Strzeż się bałwochwalstwa

Post autor: Lifelover »

"Nie będziesz miał cudzych bogów obok mnie"



szkoda, że nie napisali co jest jest dalej



"Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył(...)



więc jakże katolicy i nie tylko, sobie zaprzeczają modląc się do posągów, obrazów Jezusa , Marii itp...



no cóż najważniejsze jest to że akupresura itd. są bałwochwalstwem :)



Swoją drogą gdzieś zasłyszałem, nie wiem na ile jest to prawdą, że pacyfka ma symbolizować złamany krzyż, i ogólnie myślenie anty religijne..
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Strzeż się bałwochwalstwa

Post autor: ADAX »

buahahah ale jaja, czyli jestem nie godzien... :lol:

a co do tych pierścieni atlantów itp. to, to jest pierdoła moim zdaniem, ale żeby sztuki walki , hahaha techno i H.Potter :lol: to normalnie juz im z tych głów ciemnota i debilizm wychodzi nie tylko w słowach ale także na papier hah
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Strzeż się bałwochwalstwa

Post autor: Newsman »

Masz rację, że ów zakaz jest taką samą pierdołą, co pierścień Atlantów i większość cudownych talizmanów sprzedawanych wysyłkowo w "4 wymiarze" i innych pismach. Ziarno prawdy to jednak totalne wypranie pewnych subkultur z jakichkolwiek przeżyć wewnętrznych a nawet intelektualnych - i to od Pottera po techno. Na tej płaszczyźnie ludzie sprzed wieku i dalej nieco nas przewyższają. Człowiek XX-wieczny w pewnych kwestiach jest w rzeczywistości bardziej zacofany niż nam się wydaje. Techno i wiele innych to zdziczała forma "homo ludens".
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADNIENIA RELIGIJNE”