Czym są pieniądze?

Filmy związane z teoriami spiskowymi, NWO
Awatar użytkownika
Conspiracy
Zaangażowany Infranin
Posty: 369
Rejestracja: pt lut 20, 2009 12:57 pm
Kontakt:

Czym są pieniądze?

Post autor: Conspiracy »

Jestem Głosem Twoich Myśli...

[ external image ]

Kiedy leżę w łóżku, mam mroczną przeszłość!
matino3
Infranin
Posty: 241
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 7:45 pm
Kontakt:

Re: Czym są pieniądze?

Post autor: matino3 »

Tak pieniądze to bezsensowny wymysł cywilizacji. Gdybym był królem świata(kiedyś będę ;D) to przywrócę starą zasadę: dasz owcę dostaniesz kozę itd :D
:)

Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Re: Czym są pieniądze?

Post autor: aelreda »

Pieniądze to papierki i tyle. Co tu się w ogóle rozpisywać. Taka wymyślona wartość przez Bank Centralny.

Mongoose
Infrzak
Posty: 32
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 6:14 pm
Kontakt:

Re: Czym są pieniądze?

Post autor: Mongoose »

[quote name='matino3' post='52656' date='wto, 05 maj 2009 - 15:07']Tak pieniądze to bezsensowny wymysł cywilizacji. Gdybym był królem świata(kiedyś będę ;D) to przywrócę starą zasadę: dasz owcę dostaniesz kozę itd :D[/quote]



Taa, a jeśli chcesz owce a ten który ją posiada ma już pod dostatkiem kóz, to co wtedy? Po to właśnie są peniądze, zamiennik dóbr w formie bardziej elastycznej, pozwalającej posiadać nam nie tylko same "owce". Pozwalają nam również egzystować w momencie w którym naszej "kozy" nikt by nie chciał. A to co się dzieje teraz - pusta wartość pieniądza to skutek ludzkiej głupoty. Pieniądz jest doskonałym konceptem, to co z nim robi człowiek - już nie. Ale tu robi się już debata na wiele stron, więc nie będę tego drążył.
Ostatnio zmieniony wt maja 05, 2009 11:37 pm przez Mongoose, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Conspiracy
Zaangażowany Infranin
Posty: 369
Rejestracja: pt lut 20, 2009 12:57 pm
Kontakt:

Re: Czym są pieniądze?

Post autor: Conspiracy »

Tak, teraz masz sytuacje która obrazuje że "naszego" pieniądza nikt nie chce bo nie ma już pokrycia ni w złocie ni w srebrze. Roz... jak roztwór? Cyferki mnie nie intere ale przeciętny zjadacz chleba się powinien w to zanurzyć - choć nie powiem żeruje na ludzkiej niewiedzy.
Jestem Głosem Twoich Myśli...

[ external image ]

Kiedy leżę w łóżku, mam mroczną przeszłość!
Awatar użytkownika
M4K
Infrzak
Posty: 48
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 8:38 am
Kontakt:

Re: Czym są pieniądze?

Post autor: M4K »

Pieniądz, to ilość wysiłku lub pracy za którą możesz się wymieniać przedmiotami. Moja koncepcja.



Tylko jak wiadomo, za pracę lub wysiłek ilość przedmiotów wymienialncyhczęsto nie odpowiada odbytej pracy lub wysiłkowi.
Ważniejsza jest sprawiedliwość niż miłość.



Krew i honor ponad wszystko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „TEORIE SPISKOWE”