Getto Obcych - District 9

Filmy poświęcone fenomenowi UFO
ferdas
Infrańczyk
Posty: 135
Rejestracja: pt kwie 17, 2009 6:41 pm
Kontakt:

Re: Getto Obcych - District 9

Post autor: ferdas »

od dawna czekam na ten film mam nadzieję, że się nie zawiodę :)



aabb - niestety tak u nas jest, badziewne horrory klasy B wydają parę dni po premierze światowej a na dobre filmy trzeba czekać czasami nawet parę miesięcy ;/ no cóż ale od czego jest internet ;)
Ostatnio zmieniony pn sie 31, 2009 9:27 pm przez ferdas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aabb
Infrańczyk
Posty: 156
Rejestracja: wt sty 15, 2008 6:13 pm
Kontakt:

Re: Getto Obcych - District 9

Post autor: aabb »

W sieci pojawiła się wersja R5 - obraz ładny, tylko po rosyjsku :) Angielską ścieżkę dzwiękową już montują - o ile już nie zmontowali :)
ferdas
Infrańczyk
Posty: 135
Rejestracja: pt kwie 17, 2009 6:41 pm
Kontakt:

Re: Getto Obcych - District 9

Post autor: ferdas »

ja już ściągam r5 z po angielsku nie mogę się doczekać oglądania :D
Mongoose
Infrzak
Posty: 32
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 6:14 pm
Kontakt:

Re: Getto Obcych - District 9

Post autor: Mongoose »

Oglądałem i powiem jedno, tak denerwującej głównej postaci jeszcze w żadnym filmie nie widziałem. Przez tego kolesia z pokracznym akcentem nie mogłem skupić się na filmie. Tragedia po prostu :( Co do samego filmu to był tak niesamowity że godzine po jego obejrzeniu już o nim zapomniałem. Można sobie darować te produkcje, nic nie wnosi do kinematografii ani nie daje żadnych głębszych przemyśleń.
Awatar użytkownika
aabb
Infrańczyk
Posty: 156
Rejestracja: wt sty 15, 2008 6:13 pm
Kontakt:

Re: Getto Obcych - District 9

Post autor: aabb »

Pokraczny akcent mi nie przeszkadzał, natomiast kilka niezrozumiałych czy wręcz irracjonalnych dla mnie wątków/rzeczy już tak. Mieszane odczucia :/
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: Getto Obcych - District 9

Post autor: xedos »

To film bez wartości, gniot z idiotyczną fabułą pozbawioną sensu. Najbardziej rozbawiły mnie latające spodki podłączone wprost do...kominów elektrowni, dymem się żywią czy co? Groteskowe postaci na ulicach, kompletnie ignorowane przez mieszkańców i to pokręcenie wątków z tymi pochodzącymi z "Gwiezdnych wojen". Typowe jankieskie kino rozrywkowe dla zatuczonych na śmierć Amerykanów. reżysera pod ścianę, scenarzystę tuż po nim, muzyka na piedestał, jest kapitalna.Ten film przypomina mi inny obraz - "Znaki" z Melem od Gibsonów i dziwię się Gibsonowi, że wziął udział w czymś takim, pewnie znowu był pijany albo myślał już o "Walecznym sercu". Gdybym miał wybór z pewnością poszedłbym nie do kina n ten film, a np. na "Harmonię kosmosu" to przynajmniej jest śmieszne.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 06, 2009 6:32 am przez xedos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aabb
Infrańczyk
Posty: 156
Rejestracja: wt sty 15, 2008 6:13 pm
Kontakt:

Re: Getto Obcych - District 9

Post autor: aabb »

[quote name='xedos' post='60793' date='nie, 06 wrz 2009 - 09:18']Najbardziej rozbawiły mnie latające spodki podłączone wprost do...kominów elektrowni, dymem się żywią czy co?[/quote]

Mówisz o tym?

http://www.youtube.com/watch?v=ZlgtbEdqVsk&hl=pl

To pierwowzór pełnometrażowego filmu który teraz wyświetlają. W filmie jest tylko jeden statek nie podłączony do niczego, ale reszta mniej więcej się zgadza :/ Gdyby twórcy rozwinęli i wyjaśnili kilka GŁÓWNYCH wątków w tym filmie, byłoby znacznie lepiej.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 06, 2009 7:47 am przez aabb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ardai
Infrzak
Posty: 75
Rejestracja: sob lut 28, 2009 6:10 pm
Kontakt:

Re: Getto Obcych - District 9

Post autor: Ardai »

Mi się podobał. Głównie dlatego właśnie, że tyle rzeczy zostało niedopowiedzianych. W końcu taka była chyba formuła filmu - dokument kręcony jakiś czas po wydarzeniach (ze scenami dla nas, co by za nudne to nie było), którego reżyser nie jest wszystkowiedzący. I tak wiemy więcej, niż ludzie, którzy w tym fikcyjnym świecie zobaczą dokument. Na pewno jeden z oryginalniejszych filmów o kosmitach.

@xedos - jakie Ty tam wątki z Gwiezdnych Wojen widzisz?



Swoją drogą, jak ktoś chce obejrzeć, na torrentach jest już wersja jakości DVD z angielską ścieżką dźwiękowa, coś im chyba wyciekło.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 06, 2009 6:14 pm przez Ardai, łącznie zmieniany 1 raz.
The secret to successful analysis [...]: whenever possible, reduce matters to a single variable.

Mitth'raw'nuruodo

--

The most exciting phrase to hear in science, the one that heralds new discoveries, is not 'Eureka!', but 'That's funny ...'

Isaac Asimov
Awatar użytkownika
Niekwestionowany96
Infranin
Posty: 276
Rejestracja: śr mar 12, 2008 8:43 pm
Kontakt:

Re: Getto Obcych - District 9

Post autor: Niekwestionowany96 »

Xedos film znaki według mnie był fascynujący.
Zmiany Dla Niekwestionowanych

<div align='center'>[ external image ]
</div>
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: Getto Obcych - District 9

Post autor: xedos »

Niekwestionowany, szanuję Twoje zdanie ale zbyt długo zajmowałem się wygniotami w zbożu i mam na ten temat swoje zdanie, które zawarłem w którymś z artykułów, po spotkaniu z ich twórcami.



Do przedmówcy w kwestii analogii do "Gwiezdnych wojen".



Scena - dwóch żołnierzy kryje się za filarem mostu i zaczyna ostrzał osobnika wyglądającego jak lodówka po wybuchu. Ów osobnik używając "mocy" (analogia do mistrza Jody) unosi różne pojazdy i jak na "wnerwionego blaszaka" przystało miota nimi w kierunku napastników.



Mam nadzieję, że usatysfakcjonowałem zainteresowaną (chyba to dama ):)



Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZJAWISKO UFO”