Moje poprzednie wcielenie?

Zagadka doświadczeń z pogranicza śmierci (NDE), tematy związane z nurtującą odwiecznie ludzi kwestią życia po życiu.
Awatar użytkownika
Erhion
Infrańczyk
Posty: 188
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 12:09 pm
Kontakt:

Moje poprzednie wcielenie?

Post autor: Erhion »

Zawszę byłem negatywnie nastawiony do reinkarnacji. Ale jest jedna rzecz, która mnie do tego przekonuje do dziś.



Często słucham etnicznej muzyki Indian i zawsze jak to robię to leże na łóżku i relaksuje się. Gdy dość długo wsłucham się w muzykę, zwłaszcza na słuchawkach, wpadam w takie lekkie oderwanie od rzeczywistości. Wtedy zawsze mam dziwne wrażenie, że urodziłem się w nie tej epoce, co trzeba i w złym miejscu. Gdy słucham tej muzyki mam wrażenie jakbym był częścią ich kultury. Mam wrażenie, że przenoszę się do miejsca moich prawdziwych narodzin, do miejsca bliskiemu memu sercu i duszy. To tak jakbym wracał do prawdziwej ojczyzny. Na pewno każdy z was przeżył coś takiego, gdy po wielu latach wrócił np. do miasta, w którym się urodził i wychował. Ja takie coś odczuwam, gdy słucham tej muzyki i intensywnie myślę o tym ludzie. Jest to piękne uczucie. Choć czuje się Polakiem to dotyczy to tylko mojego teraźniejszego ja. Dusza jednak jest powiązana chyba z dziejami Indian. Mam marzenie, pojechać do USA, do rezerwatów.



Zaznaczam, z góry, że to nie jest tylko fascynacja ich muzyką. Wiele gatunków mi się podoba, ale przy tej muzyce odczuwam coś kompletnie innego.



Czy ktoś z was ma podobne odczucia/lub coś podobnego związanego na przykład z jakąś inna kulturą?



Jak myślicie, co to może być? Jakieś przebłyski z poprzedniego życia/wcielenia? Czy to już ta słynna reinkarnacja?
Ostatnio zmieniony ndz maja 10, 2009 11:16 am przez Erhion, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bardock
Infrzak
Posty: 94
Rejestracja: pt sty 18, 2008 1:02 pm
Kontakt:

Re: Moje poprzednie wcielenie?

Post autor: Bardock »

To nie jest proste pytanie, nawet nie spróbuję Ci na nie odpowiedzieć, bo nie wiem. Dodam za to, że sam miałem kiedyś podobne przebłyski mojego życia z dawnych czasów. Zdawało mi się, że byłem rycerzem i broniłem się razem z innymi przed jakąś zagładą - miałem te obrazy przed sobą kilka razy, choć nie wiem, czy to były jakieś objawy reinkarnacji, czy jakby to określić.
spacemaster92
Full Active
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:07 am
Kontakt:

Re: Moje poprzednie wcielenie?

Post autor: spacemaster92 »

Ja też podobnie jak Bardock miałem kiedyś kilka razy obrazy(mojego wcześniejszego wcielenia?). Byłem w tedy legionistą rzymskim i byłem wśród armi rzymian i brałem udział w jakiejś bitwie nie do końca wiem jakiej. Wydaje mi się, że to miało coś wspólnego z Konstantynopolem tak przynajmniej podejrzewam.
Czy wiesz że tylko jedno naciśnięcie guzika może przekreślić 10 000 lat ludzkiej cywilizacji ? A to ...będzie dopiero początek końca .


"Laa shay'a waqi'un mutlaq bale kul'un mumkin"
 
"Jedno ziarenko ryżu może przechylić szale. Jeden człowiek może odmienić losy całego świata"
Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Re: Moje poprzednie wcielenie?

Post autor: aelreda »

Dużo osób ma takie przebłyski Erhion i jest to w naszej społeczności coś normalnego. Nawet powiem Ci z pozytywnym skutkiem dla samego zainteresowanego. Obserwuj, może czegoś więcej dowiesz się o sobie dzięki temu :)

Awatar użytkownika
sasquatch
Homo Infranius
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:30 am
Kontakt:

Re: Moje poprzednie wcielenie?

Post autor: sasquatch »

Może być tak że dzięki muzyce etnicznej odczuwasz po prostu głęboką więź z ludźmi jako ogółem. Globalną świadomością.

Awatar użytkownika
Jacmu
Infrańczyk
Posty: 114
Rejestracja: pn wrz 01, 2008 6:55 pm
Kontakt:

Re: Moje poprzednie wcielenie?

Post autor: Jacmu »

Tak nie bardzo mnie to przekonuje.



Reinkarnacja jest sprzeczna z moją wiarą, ale nie mieszajmy w to wiary, tylko starajmy się podejść trochę bardziej naukowo...



Fakt, że ze świata dochodzą różne informacje o ludziach, którzy pamiętają swoje poprzednie wcielenia (nawet był niedawno artykuł w serwisie), ale może mi ktoś odpowiedzieć dlaczego podobnych relacji jest tak mało? Dlaczego nie każdy pamięta co robił "w poprzednim życiu". A właściwie co robił w poprzednich wcieleniach (liczba mnoga) bo sama reinkarnacja to podróż duszy przez wiele istnień cielesnych...
świętokrzyski oddział INFRA

Pytania i wątpliwości dot. forum lub serwisu - napisz PW
Awatar użytkownika
M4K
Infrzak
Posty: 48
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 8:38 am
Kontakt:

Re: Moje poprzednie wcielenie?

Post autor: M4K »

Czemu nie? Odnośnie muzyki to jest dość sporo utworów, po których czuję więź z bogiem. Lecz niektóre są wynikiem moich wspomnień z dzieciństwa i rzeczy które już nigdy nie powrócą, a tylko kilka łączą mnie ze stwórcą.



Odnośnie duszy, to coraz częściej myślę, że bylem istotą energetyczną i postanowiłem przybyć na Ziemię. Dlaczego? Nie wiem. Świat materialny coraz mniej zaczyna dla mnie znaczyć, nie wiem czy jest to wynikiem depresji czy mojego Ja.



Rodzicom powiedziałem, że chciałbym umrzeć za Polskę, za ludzkość aby się coś tutaj poprawiło, już nie wytrzymuję. Być bohaterem to jest coś.



Materia? Zazdrość. Nie istnieje dla mnie. Zaczynam nie rozumieć ludzi, po co ten pęd za bogactwem i tak nie zabiorą tego do grobu.



Wspomnienia, wiedza, mądrość.
Ważniejsza jest sprawiedliwość niż miłość.



Krew i honor ponad wszystko.
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Moje poprzednie wcielenie?

Post autor: Lazy »

Jacmu
(...)Dlaczego nie każdy pamięta co robił "w poprzednim życiu". A właściwie co robił w poprzednich wcieleniach (liczba mnoga) bo sama reinkarnacja to podróż duszy przez wiele istnień cielesnych...
Jak mawiają Wielcy Mistrzowie (pamiętający poprzednie wcielenia) "Otrzymujesz pocałunek Anioła zapomnienia" lub inna wersja,pijesz wodę ze źródła zapomnienia.Dlaczego, nie tłumaczą.Moim zdaniem,świadomość pamięta,Ty nie musisz,nabywasz kolejnych doświadczeń w obecnym wcieleniu.
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
Awatar użytkownika
Erhion
Infrańczyk
Posty: 188
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 12:09 pm
Kontakt:

Re: Moje poprzednie wcielenie?

Post autor: Erhion »

Sas to na pewno nie to. Wieź odczuwam tylko z tym ludem, nie czuje nagłej miłości o reszty świata.



Jacmu nie wiem jak to wytłumaczyć, nie pamiętam co robiłem w poprzednim życiu i wątpie bym się dowiedział, odczuwam tylko jakąś więź z nimi.



M4K - podpisuje się rękami i nogami pod twoim postem.
spacemaster92
Full Active
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:07 am
Kontakt:

Re: Moje poprzednie wcielenie?

Post autor: spacemaster92 »

Niedawno leciał film "Geniusze w pieluchach", ktorego nie oglądałem ale słyszałem z drugiego pokoju i nawiązywał on do reinkarnacji, ale troche jest zbyt fantastyczny.
Czy wiesz że tylko jedno naciśnięcie guzika może przekreślić 10 000 lat ludzkiej cywilizacji ? A to ...będzie dopiero początek końca .


"Laa shay'a waqi'un mutlaq bale kul'un mumkin"
 
"Jedno ziarenko ryżu może przechylić szale. Jeden człowiek może odmienić losy całego świata"
ODPOWIEDZ

Wróć do „ŻYCIE PO ŻYCIU & NDE”