Piktogramy 2009 - świat (poza UK)

Czy tajemnica zbożowych piktogramów powoli wyjaśnia się na naszych oczach?
Awatar użytkownika
DarkMonk
Infrzak
Posty: 43
Rejestracja: śr sie 29, 2007 5:53 am
Kontakt:

Re: Piktogramy 2009 - świat (poza UK)

Post autor: DarkMonk »

W życiu kieruję się logiką i tak też postępowałem analizując owo nieszczęsne zdjęcie. Nie mam pojęcia kiedy napisałem niemądrze na temat tej foty.

Było pytanie na które odpowiedziałaś nieładnie. Jeśli dalej tego nie widzisz , to ja już kończę tą dyskusję.
Ostatnio zmieniony pt cze 19, 2009 9:34 pm przez DarkMonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Re: Piktogramy 2009 - świat (poza UK)

Post autor: aelreda »

[quote name='DarkMonk' post='55550' date='pią, 19 cze 2009 - 23:32']W życiu kieruję się logiką i tak też postępowałem analizując owo nieszczęsne zdjęcie. Nie mam pojęcia kiedy napisałem niemądrze na temat tej foty.

Było pytanie na które odpowiedziałaś nieładnie. Jeśli dalej tego nie widzisz , to ja już kończę tą dyskusję.[/quote]



O ludzież i po co te straszne dywagacje? Ja piszę że owszem ktoś tam chodził ale to nie będzie jak dla mnie oznaczać od razu, ze to chodził człowiek, który własnymi rękoma zrobił ten piktogram.

A pisz sobie że to fake, dla mnie nie jest i jesteśmy w domu. Git konwersacja.

Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Piktogramy 2009 - świat (poza UK)

Post autor: Arek 1973 »

Trzymam stronę Aelrady.

Czy to rolnik czy inni badacze piktogramów zrobili tę ścieżkę nie wiadomo, nie należy zaraz osądzać, nawt nie znamy daty powstania, więc nie wiemy ile osób już tam podreptało
Ostatnio zmieniony sob cze 20, 2009 12:46 am przez Arek 1973, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
DarkMonk
Infrzak
Posty: 43
Rejestracja: śr sie 29, 2007 5:53 am
Kontakt:

Re: Piktogramy 2009 - świat (poza UK)

Post autor: DarkMonk »

No właśnie nie wiemy nic o tym piktogramie poza tym co już napisaliśmy. Dla tego dla mnie bezpieczniej jest założyć że jest on oszustwem , a potem mile się zaskoczyć niż uparcie twierdzić że to autentyk , a potem wyjść na hmmm ... fanatyka.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Piktogramy 2009 - świat (poza UK)

Post autor: Arek 1973 »

Tak ,,,,,,,,,mało jest ludzi co na serio za to się biorą, z taką jedną osobą mam takie sobie powiązanie że śledzę jego stronę internetową prawie codziennie.

No ale co tu dużo gadać, prawda jest taka że kręgi powstają wszędzie i wszędzie trzeba byłoby pojechać, na początku już trzeba mieć czas by pojechać, wynająć samolocik by (chyby że ma się w garażu paralotnię) mnie przewiózł nad polem żeby zdjęcia zrobić, potem wypytywanie mieszkańców, analiza samego kręgu, plus pobranie próbek ziemi, oraz roślin z jak i poza kręgu, dostarczenie tego do laboratorium i jeszcze parę innych drobnostek. Chyba trzeba cały dzień spędzić przy tym?, ludzie chodzą do pracy i tylko raczej w wekend są możliwości, a jak krąg powstanie w wtorek to nie wiem czy zawsze się opłaci dopiero go w sobotę badać.......
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Piktogramy 2009 - świat (poza UK)

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='Pantanal' post='55589' date='sob, 20 cze 2009 - 10:10']Ogólnie jest też jakąś paranoją, że tą masową ekspansją zjawiska nikt się nie zajmuje.[/quote]



Z pewnością jest to spowodowane spektakularną działalnością tzw. cropcircle makerów. Czym tu się zajmować skoro mamy tu do czynienia ze swego rodzaju sztuką dla sztuki? Wiele osób zapomina, że jednak specyfika pewnej części piktogramów wymyka się łatwej klasyfikacji jako dzieła "ludzi z deseczkami i sznurkiem". Kto wie czy te symbole z Rosji nie są bardziej "prawdziwe" od tych pięknych form z UK?
Ostatnio zmieniony ndz cze 21, 2009 2:07 am przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sasquatch
Homo Infranius
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:30 am
Kontakt:

Re: Piktogramy 2009 - świat (poza UK)

Post autor: sasquatch »

Co do kręgów w Krasnodarskim kraju, które pojawiły się w nocy z 10 na 11 czerwca oraz w nocy z 21 na 22 czerwca. Dziś w nocy na jednym z rosyjskich portali natknąłem się na kontrowersyjny tekst odnośnie tamtych piktogramów. Niejaki Vadim Chernobov twierdzi, że jeszcze zimą udało mu się przewidzieć miejsce i czas powstania kolejnych kręgów. I to nie na podstawie channelingów czy innego równie wątpliwego źródła ale własnych wyliczeń których nikomu nie zdradził. Nikt nie potwierdził ani nie obalił jego twierdzeń których źródła jak zwykle nie ustalono. Pierwszym nasuwającym się wytłumaczeniem jest to że Rosjanin ma kontakt z lokalną grupą cropmakerów.

Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Piktogramy 2009 - świat (poza UK)

Post autor: Arek 1973 »

Czytałem kiedyś o kobiecie która odwiedziła swojego znajomego, on należy do należy do tzw. ludzi sensytywnych i parę razy udało mu się odkryć kręgi jako pierwszy .

Sam nie wie jak to się dzieje, mówi że ma dziwne przeczucie i coś mu mówi gdzie ma iść. Więc ta kobieta była wtedy u niego i znów miał takie "widzimisię" i mówi że mają iść bo coś będzie. Tak chodzili po łąkach, nie pamiętam teraz wszystkiego ale skończyło się tak że na ich oczach wytworzyły się kręgi w trawie...
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
sasquatch
Homo Infranius
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:30 am
Kontakt:

Re: Piktogramy 2009 - świat (poza UK)

Post autor: sasquatch »

No wniosłeś do tematu niesamowicie dużo. Trzeba było to jeszcze z capsem napisać żeby było bardziej widoczne! Dla twojej wiadomości, post który napisałem wcześniej to tłumaczenie na język polski z rosyjskiej strony. Interesuje mnie jakim cudem był w stanie obliczyć 6 miesięcy wcześniej w jakim miejscu w Rosji powstanie piktogram.
Ostatnio zmieniony czw cze 25, 2009 9:43 am przez sasquatch, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „PIKTOGRAMY”