Katastrofa UFO w Gdyni: Legenda z ubiegłego wieku

Historyczne przypadki spotkań z obiektami UFO i ich pasażerami.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Katastrofa UFO w Gdyni: Legenda z ubiegłego wieku

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]21 stycznia 1959 roku niebo nad wzburzonym morzem rozświetlił błysk, a pracownicy gdyńskiego portu ujrzeli obiekt, który spadał z nieba wprost w wody Bałtyku. W mieście zawrzało od plotek. Obiektem tym miał być latający spodek, którym następnie według znanej wielu relacji zajęły się odpowiednie służby. Oprócz drugiego UFO, które zawisło następnie nad Gdynią świadkowie wspominali o odnalezieniu na jednej z plaż wciąż żywego humanoida. Czy mamy polskie Roswell? Najważniejsze pytanie, na które należy odpowiedzieć brzmi jednak: Ile jest w tym wszystkim prawdy?.



ARTYKUŁ MARIUSZA FRYCKOWSKIEGO DLA SERWISU INFRA
Awatar użytkownika
jerry
Infranin
Posty: 221
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 10:25 pm
Kontakt:

Re: Katastrofa UFO w Gdyni: Legenda z ubiegłego wieku

Post autor: jerry »

Pamiętam Historię z Gdyńskiego portu, lecz jak o niej czytałem w prasie to była opisana że coś miało wypadek i zderzyło się z lustrem wody w porcie. Widział to dzwigowy który akurat pracował a była to wieczorna pora. Z wody wydobywał się chyba błękitny małe światło. Nie pamiętam który to był rok ale wiem że wszystko utajniono i zapomniano o sprawie. W latach 90-tych przybył do PL jakiś znany (wtedy) reżyser Japoński i bodajże przez 3 tygodnie krecił film o tej historii w Stoczni Gdańskiej czy porcie Gdańskim. To było pomiędzy 93 a 95 rokiem. Filmu do tej pory nie widziałem. Ale jadno co mi zapadło bardzo dobrze w pamięci to to że ze związku z kręceniem filmu okazało się że wszelkie dowody mają tylko rosjanie bo po tym fakcie przyjechali na miejsce i wszystko zabrali i utajnili. Polska, Gdańsk niec o niczym nie wie co bylo na miejscu itd... Chyba poszlo że przewrucil sie jakis żuraw z zaladunkiem i koniec... .

Tyle co pamiętam.
Ukryta Tajemnica M. Nighta Shyamalana

(The Buried Secret of M. Night Shyamalan)



"Prawdziwe tajemnice dotrzymują się same"



"Każdy ma swoje tajemnice, życie bez tajemnic byłoby nudne, nieprawdaż?



[ external image ]
ferdas
Infrańczyk
Posty: 135
Rejestracja: pt kwie 17, 2009 6:41 pm
Kontakt:

Re: Katastrofa UFO w Gdyni: Legenda z ubiegłego wieku

Post autor: ferdas »

Bardzo ciekawy artykuł. Ostatnio mało takich rzetelnych i dopracowanych , a sprawa jak napisał autor PRAWDOPODOBNA bo bez namacalnych dowodów nie można wiele powiedzieć.
Awatar użytkownika
Sonial13
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 3:38 pm
Kontakt:

Re: Katastrofa UFO w Gdyni: Legenda z ubiegłego wieku

Post autor: Sonial13 »

Bardzo dobry artykuł! Rzetelny, rzeczowy, Prawdziwy. Brawo dla autora!

Pytanie: można się spodziewać podobnego na temat Zdanów (było o sprawie wspomniane w artykule) na łamach Infry???
"Imagination Is More Important Than Knowledge"
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: Katastrofa UFO w Gdyni: Legenda z ubiegłego wieku

Post autor: xedos »

Dziękuję za dobre słowo. Tekst na temat Zdanów powstał jakiś czas temu, jego tytuł to "Zdany - temat,który odszedł w niebyt" , jeżeli koledzy uznają to za właściwe nic nie stoi na przeszkodzie aby materiał ten wykorzystać , czytelnicy Infry wzorem koleżanek i kolegów z innych krajów mają prawo poznać zdanie niezależnych w tej sprawie. Nikt bezkarnie nie będzie kompromitował polskiej ufologii. Linku nie wkleję nie potrzeba tutaj reklam moich witryn. Zdany to temat, który ciągle szuka wszelkich dostępnych dróg aby go uwiarygodnić. Próbowano już różnych sposobów aby w tej sprawie nas "uciszyć", gwarantuję, nic z tego.



Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr cze 17, 2009 10:36 pm przez xedos, łącznie zmieniany 1 raz.
ferdas
Infrańczyk
Posty: 135
Rejestracja: pt kwie 17, 2009 6:41 pm
Kontakt:

Re: Katastrofa UFO w Gdyni: Legenda z ubiegłego wieku

Post autor: ferdas »

xedos miło że uważasz przypadek ze Zdanów za wiarygodny bo wiele osób go wyśmiewa z powodu UFO które wygląda jak sczepione miski. Jednak wiele osób nie wie , że obserwacje takich obiektów miały miejsce na całym świecie. Choć takie obiekty jak ten ze Zdanów należą do rzadkości to jednak istnieją czy inni tego chcą czy nie. Zresztą ja mam swoją hipoteze że pojazdy takie jak ten to sondy zwiadowcze czy coś w tym rodzaju które są wypuszczane z większych statków UFO.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Katastrofa UFO w Gdyni: Legenda z ubiegłego wieku

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='UFOfan' post='55400' date='czw, 18 cze 2009 - 01:27']xedos miło że uważasz przypadek ze Zdanów za wiarygodny bo wiele osób go wyśmiewa...[/quote]



Ufofan obawiam się, źle zrozumiałeś Xedosa :) Niebawem opublikujemy materiał, o którym wspomniał.
Awatar użytkownika
Sonial13
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 3:38 pm
Kontakt:

Re: Katastrofa UFO w Gdyni: Legenda z ubiegłego wieku

Post autor: Sonial13 »

Jeżeli ktoś, chcąc być wiarygodnym, podpiera się "autorytetem" gazety "fakt" to niech lepiej szybko zmieni tego "sojusznika". Nie chcę się tu naśmiewać z tej gazety, bo nie o to tu chodzi, jesteśmy dorośli prawda? Ale mówię po raz kolejny: Prawda musi wyjść na jaw! Apeluję, proszę, namawiam: jeżeli ktoś jest w posiadaniu materiału dyskredytującego ten przypadek (Zdany) jako prawdziwy - niech go publikuje. Czekam (wszyscy miłujący Prawdę zapewne też) na odzew...

P.S. Gratuluję raz jeszcze profesjonalizmu Infrze, tak trzymać.
"Imagination Is More Important Than Knowledge"
ferdas
Infrańczyk
Posty: 135
Rejestracja: pt kwie 17, 2009 6:41 pm
Kontakt:

Re: Katastrofa UFO w Gdyni: Legenda z ubiegłego wieku

Post autor: ferdas »

Pantanal nie jestem z tych co lecącego ptaka uważają za UFO i nie jestem żadnym fanatykiem. Mam taki nick ponieważ interesuje się tą tematyką. A przypadek Zdanów byłby bardziej wiarygodny gdyby właśnie nie zainteresował się nim FUCKT. Właściwie to dalej nie jestem nastawiony , że na 100% to prawda. Jednak widziałem w necie zdjęcia i relacje nie tylko z Polski o podobnych obiektach , i nie sądze aby wszyscy rzucali miskami w powietrze. I nie chce robić wcale żadnej sensacji z tego przypadku ale napewno nie można go od raz skreślać dlatego , że to UFO wygląda jak 2 zlepione miski.
Ostatnio zmieniony czw cze 18, 2009 12:27 pm przez ferdas, łącznie zmieniany 1 raz.
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Katastrofa UFO w Gdyni: Legenda z ubiegłego wieku

Post autor: Przemek »

Artykuł jest bardzo stronniczy i subiektywny. Tak naprawdę sprawe z Gdyni oceniam 50/50 czyli albo statek kosmiczny, lub cos w rodzaju meterorytu lub innego smiecia z kosmosu. Zniesmaczyłem się jak facet zaczął o Roswell. Przypadek ten u niego wzbudził wątpliwości po filmie z sekcji zwłok. Przepraszam, ale jest wiele istotnych faktów w katastrofie z Roswell niż jakiś film, który de facto został nakręcony na podstawie orgyginału. Przynajmniej jest to jedna z wersji tak samo wiarygodna jak artykuł o Gdyni. Na temat Roswell mam wyrobione zdanie bo interesuje się tą katastrofą od kilku lat. Co do Gdyni tak jak wcześniej wspomniałem nie osądzam kategorycznie jakiego rodzaju było to zdarzenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HISTORIA SPOTKAŃ Z UFO”