Chemtrails - kto nas truje i dlaczego?

Filmy związane z teoriami spiskowymi, NWO
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Chemtrails - kto nas truje i dlaczego?

Post autor: arek »

Dość wysoko równolegle leciały dwa samoloty, pozostawiając smugi. Z tym, że smuga kondensacyjna jednego samolotu dość szybko znikła, a drugi samolot pozostawił smugę na około 3 godzin. Smuga rozszerzyła się do wielkich rozmiarów i wyglądała później jak rozproszona biała chmura. Wydaje mi się, że samoloty pasażerskie latają na jednakowej klasie paliwa. Dlaczego więc jeden samolot wytworzył taką długotrwała smugę, a drugi nie?


By nie wpaść w strugi powietrza samolotu poprzedzającego muszą być zachowane odpowiednie odległości , sądzę że róznica wysokości tych samolotów wynosila okolo 1 km co przy oddaleniu od obserwatora 8-10 km jest mało zauważalną różnicą .

Pogoda o której mówisz była pogodą przedfrontową ,wiec mało odczuwalny wiatr na poziomie ziemi , słoneczko ,i od trzech dni pojawiające się chmury cirrus uncinus czyli wysoko na niebie takie haczykowate chmurki . Sa one objawem rozwarstwienia warstw atmosfery .

Stad miałas jeden samolot którego smuga kondensacyjna utrzymywała sie dłuzej ,i zmiane pogody następnego dnia .

Smuga kondensacji to nie tylko spaliny samolotu ,które jak popatrzeć to znikomy procent w smudze ,zasada powstawania jest taka ze przy spadku ciśnienia jaki sie tworzy zarówno nad skrzydłem jak i kazdym elementem samolotu skrapla się para wodna .I teraz ,zależnie od właściwości powietrza ,albo tworzą sie w obrębie silników albo też za innymi elementami poszycia . Od jakiegoś czasu na końcówki sprzydeł zakładane sa takie małe pionowe skrzydełka zwane wingletami ,regulują one przepływ powietrza na końcówkach skrzydeł i zmniejszają w efekcie spalanie paliwa ,wzór wzieto z ptasich drapieżników i przez samoloty stosowane w agrolotnictwie trafiło do pasażerskich .

Na tych wingletach w miejscu łączenia sie ich ze skrzydłem często dochodzi do pojawiania sie smug kondensacyjnych ,poprostu w tym miejscu dochodzi do dodatkowego spadku cisnienia .Stąd pasazerowie często mogą pochwalić się zdjęciami "chemitrails" powstajacymi na końcówkach skrzydeł .

A tak w ogóle to siła nosna powstaje na górnej powierzchni skrzydeł i to podciśnienie zaciąga go do góry .

Dla osób zainteresowanych tematem polecam ksiazkę " paralotniarstwo " Dudek/Włodarczak .Jest tam wytłumaczenie powstajacych zmian pogodowych ,w bardzo przystepny sposób .Wytłumaczone jest równiez powstawanie siły nośnej. Po tej lekturze mozna z łatwoscią przewidywac pogodę na kilka dni do przodu ,można tez zrozumieć co się dzieje w atmosferze ,co mówia chmury .Polecam dla wyznawców teorii chemitrails.
Ostatnio zmieniony wt mar 27, 2012 5:51 am przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: Chemtrails - kto nas truje i dlaczego?

Post autor: observator »

Oczywiście witryny - Flight Radar 24 - się nie instaluje, wystarczy poszukać w googlach. Sorry za gafę.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Chemtrails - kto nas truje i dlaczego?

Post autor: Przemekkk666 »

Branie smużek "omiatających" skrzydła oraz gromadzącej się mgiełki przy wingletach juz troche zakrawa o śmieszność ale bierze się to z niewiedzy.



Ja uważam ze tzw. chemtrails jest prawdziwe jednak niekoniecznie w formie smug kondensacyjnych, tzn mysle, że jak już jest coś rozpylane to w większości przypadków robi się to za pomoca samolotów wojskowych czy to oznaczonych czy nie, wątpie aby używano systematycznie liniowców do rozpylania czegoś specjalnego.



Poza tym dodatkowo mogą być rozpylane jakieś substancje, które nie są w żaden sposób widoczne z ziemi jak zwykłe smugi, zaś te smugi ciągnące sie za samolotami mogą być próbą odwrócenia uwagi od innych działań...
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Chemtrails - kto nas truje i dlaczego?

Post autor: Arek 1973 »

Chemtrails podczas II wojny światowej, jak widać ten "fenomen" istniał już wtedy.



http://picasaweb.google.com/Uncinus/WWIIContrails#



Poniżej strona wprawdzie po niemiecku ale chodzi tylko o zdjęcia które są dobrej jakości i pokazują samoloty w akcji (trucia?)



http://www.martin-wagner.org/anti-chemtrails.htm
Ostatnio zmieniony śr mar 28, 2012 6:19 am przez Arek 1973, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: Chemtrails - kto nas truje i dlaczego?

Post autor: observator »

W linku do niemieckiej strony jest fotka samolotu z napisem "airberlin.com". To właśnie ten samolot przed kilku laty sfotografowałem w momęcie kiedy z pod kadłuba wydobywa się biała smuga, identyczna jak na zdjęciu. Zapodałem je na jednym forum z pytaniem do kogoś kto zawodowo ma do czynienia z samolotami co to jest, czy aby to nie jest opróżnianie toalety. Odpowiedział że to jakiś odpowietrznik urządzeń związanych z hydrauliką podwozia, ale nie pamiętam dokładnie co napisał.

Przy okazji znalazłem w swoich zbiorach fotkę z 12 maja 1996r. przedstawiającą częściowe zaćmienie Słońca tuż przed jego zachodem, na którym widać smugę kondensacyjną nadlatującego od południa samolotu. To najstarsze moje zdjęcie ze smugą jakie się zachowało. Przed 20-30 laty nad moim regionem nie było żadnych smug, ponieważ nie było tu żadnych korytarzy powietrznych. To się zmieniło po rozpadzie ZSSR i całego systemu demoludów. Kiedzy zajrzeć na witrynę Flight Radar 24 to widać jak wielkie jest zagęszczenie korytarzy i samolotów w Europie, chyba największe na świecie. Ludziska podróżują jak nigdy wcześniej i stąd się bierze ten syf na niebie.
Ostatnio zmieniony śr mar 28, 2012 7:04 am przez observator, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Chemtrails - kto nas truje i dlaczego?

Post autor: Arek 1973 »

W linku do niemieckiej strony jest fotka samolotu z napisem "airberlin.com". To właśnie ten samolot przed kilku laty sfotografowałem w momęcie kiedy z pod kadłuba wydobywa się biała smuga, identyczna jak na zdjęciu. Zapodałem je na jednym forum z pytaniem do kogoś kto zawodowo ma do czynienia z samolotami co to jest, czy aby to nie jest opróżnianie toalety. Odpowiedział że to jakiś odpowietrznik urządzeń związanych z hydrauliką podwozia, ale nie pamiętam dokładnie co napisał
Może to być APU - Auxiliary Power Unit , albo opróżnianie zbiornika umywalki.

Opróżnianie toalety kojarzy mi się z moim uczęszczaniem do szkoły pociągami w Tarnowskich Górach, gdy zobaczyłem jak to działa byłem zszokowany xD
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: Chemtrails - kto nas truje i dlaczego?

Post autor: observator »

Tak już ogólnie mówiąc o spiskach, to mają one tę własciwość że przyciągają się wzajemnie i jeśli ktoś uzna spisek NWO za prawdę, to niejako automatycznie uznać musi inne, choćby były absurdalne i łatwe do zbicia jak chemtrails. To działa jak magnes przyciągający przedmioty z żelaza, ale też wióry, opiłki i inne śmieci. Dlatego zwolennicy spisków tak irracjonalnie bronią tezy że smugi kondensacyjne to w rzeczywistości smugi chemiczne z aluminium, barem, morgellonami czy innym świństwem, przemilczając że główne i największe źródła toksycznych substancji funkcjonują na ziemi w gęsto zaludnionym terenie, a nie w powietrzu, które ma taki w tym udział, że rozprowadza je na mniejszym lub większym obszarze. Znam jednego blogera w sieci który do swoich opracowań nt. NWO dołączył hipotezę poddającą w wątpliwośc fakt podboju Księżyca przez USA uzasadniając to błachostką, że skoro rząd tego kraju umie kłamać, to napewno kłamie i w tej sprawie. Jakie proste wytlumaczenie. Gosć nie baczy na fakty, materiały, dokumenty, zdjęcia, tylko idzie jak ślepy w zaparte, robiąc z siebie pośmiewisko, będąc przekonany o swej nieomylności. Największym "specem" okazał sie być w dziedzinie fotografi, ale musial sięgac po pomoc znajomego. Nie przeszkodziło mu to wygłosić krytycznej opinii nt. braku gwiazd na zdjęciach z pow. Księżyca, gdyż uważał za największy priorytet ich sfotografowanie tam na miejscu. Pełno jest wśród zwolenników spiskowych ludzi jemu podobnych jak np. z rodzimego podwórka ta osławiona astromaria, która zapewne zna sie na wróżbiarstwie, ale trudno by uznać że zna sie na wszystkim dogłębnie, co ładuje do zresetowanych mózgów swoim podopiecznym. Ona też postępuje zgodnie z tą zasadą i broni jak twierdzy tezy o sypaniu trucizny z samolotów rejsowych, bądź wojskowych, tylko nie potrafi tego udowodnić ani swoimi, ani cudzymi obserwacjami. Najczęściej korzysta z cudzych materiałów, a więc zbytnio sie nie wysila. W razie czego zwali to na joutube. Nie jestem zwolennikiem ani przeciwnikiem spisku NWO, dzieki czemu zachowuję zdrowy dystans do wielu dziwacznych i wątpliwych teorii jakie mu towarzyszą, nie działając pochopnie, nie biorąc nic na wiarę. Obecne czasy wyróżniają się nadpodażą fałszywych guru, proroków i nauczycieli duchowych działających dla mamony lub poklasku. Trzeba być krytycznym i nie dać się wyrolować.
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Chemtrails - kto nas truje i dlaczego?

Post autor: Elowen »

[quote name='observator' post='95842' date='28 marzec 2012 - 15:00']Trzeba być krytycznym i nie dać się wyrolować.[/quote] Chyba troche za duzo tego krytycyzmu. Nie rozumiem dlaczego atakujesz tutaj osoby z zupelnie innych portali. Jesli sie z nimi nie zgadzasz, to miej odwage i powiedz to im wprost na ich blogach, bo obsmiewanie ich wiedzac, ze nie moga sie same obronic, jest delikatnie mowiac niesmaczne. Poza tym, nic nie jest ani czarne ani biale. Tak, jak np. w kazdym zarcie jest ziarno prawdy, tak i w teoriach spiskowych takie ziarno sie znajdzie (moim zdaniem calkiem pokazne, ale to tylko moje zdanie). Dlatego zamiast krytycyzmu proponowalabym otwarty umysl.
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
Awatar użytkownika
Kalatos
Infranin
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 18, 2008 11:53 am
Kontakt:

Re: Chemtrails - kto nas truje i dlaczego?

Post autor: Kalatos »

Arku

Co do tych zdjęć.. Kiedyś już pisałem, na czym to zjawisko polega, czym jest i na jakiej zasadzie się pojawia. Napiszę jeszcze raz, bardzo ogólnie i wielkim skrócie, to, co widać za samolotami to ulegające resublimacji paliwo, którego temperatura jest znacznie wyższa od otaczającego ją powietrza, które nomen omen ma temperaturę -30 stopni i więcej. Więc na skutek nagłego zamarzania powstają kryształki lodu, które z ziemi widać pod postacią smug…



Co oczywiście potwierdzi ci każdy, kto choć trochę liznął fizyki..:] Pozdrawiam!
"Fanatyzm religijny to największe zło tego świata"
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: Chemtrails - kto nas truje i dlaczego?

Post autor: observator »

[quote name='Elowen' post='95863' date='28 marzec 2012 - 23:27']Chyba troche za duzo tego krytycyzmu. Nie rozumiem dlaczego atakujesz tutaj osoby z zupelnie innych portali. Jesli sie z nimi nie zgadzasz, to miej odwage i powiedz to im wprost na ich blogach, bo obsmiewanie ich wiedzac, ze nie moga sie same obronic, jest delikatnie mowiac niesmaczne. Poza tym, nic nie jest ani czarne ani biale. Tak, jak np. w kazdym zarcie jest ziarno prawdy, tak i w teoriach spiskowych takie ziarno sie znajdzie (moim zdaniem calkiem pokazne, ale to tylko moje zdanie). Dlatego zamiast krytycyzmu proponowalabym otwarty umysl.[/quote]

Oczywiście że miałem odwagę mówić im to w prost, tylko że jak wiadomo blogerzy czują się jak u siebie w domu i nie pozwolą na krytykę nikomu. Ten wspomniany przeze mnie gość z Australii ma wyjątkowo rozdęte ego, podobnie jak osławiona astromaria. Ona toleruje tylko pochwały, a krytykantów banuje bez pardonu, nie dając możliwości obrony, ponieważ jest święcie przekonana o tym co głosi. To jest niesmaczne. Po za tym ja tylko o niej wspominam jako przykładzie zaślepionego fanatyzmu, bo podobnie "nieomylnych" blogerów trochę jest w sieci i nauczyłem się omijać ich z daleka. Nie jestem krytykantem dla zasady, tylko staram się bazować na sprawdzonej wiedzy której wymienieni nie tolerują w żaden sposób. Najwidoczniej mają poczucie misji do spełnienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „TEORIE SPISKOWE”