Energia drzew

Biologia, klimat, medycyna, eksperymenty, przyroda.
Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Energia drzew

Post autor: aelreda »

Drzewa emanują zdrowa energia i działają równie skutecznie jak bioenergoterapeuci. Pole energetyczne zdrowych drzew w nieskażonym środowisko ma potencjał ujemny. Działa ono korzystnie na ludzi chorych i zestresowanych. Energia drzew jest silna, może przyczynić się do poprawy stanu zdrowia. Należy jednak nauczyć się z niej korzystać.



Wybieramy odpowiednie gatunki drzew i dotykamy ich gołymi częściami ciała, najlepiej -dłońmi, czołem, plecami i stopami. Codzienne kontakty z drzewem dają odpowiednie rezultaty. Taka swoista kuracja powinna trwać co najmniej 2 tyg. a każdorazowy kontakt z drzewem od 20-30 minut, a bywa ze i 2 godz.

Trzeba pamiętać ze nie wszystkie gatunki drzew zalicza się do zdrowych dla każdego, np: osika, wiąz i topola.

Do ogólnie zawsze dobrze wpływających drzew na każdego zaliczamy: dąb, brzozę, kasztan, i lipę.



Terapia jest bardzo prosta, wystarczy przytulić się do odpowiedniego drzewa, odczuwać i tyle, a efekt murowany. Oddają ludziom swą energię, moc i siłę, są doskonałymi przekaźnikami energii kosmosu.



Jak wybrać odpowiednie drzewo?




Najlepiej zrobić to intuicyjnie, kto nie jest zdecydowany może wedle działania opisanych drzew. Pamiętajmy, będąc w lesie, drzewo samo może nas przywołać.

Drzewa oddziałują na człowieka nie tylko przez piękno lub zawartość sporządzanych z kory i liści fitoterapeutycznych naparów. Otaczające je silne pola energetyczne wpływa na ludzką duszę i emocje. Dawno temu zauważyli to ludzie tworząc świątynie w gajach i lasach, stawiając ołtarze pod świętymi drzewami i odpoczywając w ich dobroczynnej bliskości.

Drzewa o stożkowatym zwieńczeniu jak jarzębina, topola czy świerk stymulują wyższa aktywność układu nerwowego. Natomiast te o zwieńczeniu łagodnym jak sosna, jesion i wierzba, uspokajają i sprzyjają refleksji.

Zaprzyjaźnij się ze swoim drzewem, podejdź do niego i przekonaj się z jakim ciepłem i życzliwością Cię powita. Wyślij mu serdeczną myśl a poczujesz swym wnętrzem jak otacza Cię swoja ożywczą energią. Przytul się do niego i obejmij je rękami, poczuj jak cudowna uzdrawiająca energia spływa poprzez koronę w dół pnia, dociera do Ciebie i wypełnia Twoje ciało, niech Twoje stopy, jak korzenie wrastają w poszycie gruntu, a cała negatywna energia, kłopoty i problemy spływają w głąb ziemi.

Nie zapomnij podziękować drzewu za okazaną pomoc.

Awatar użytkownika
asiatko31
Full Active
Posty: 511
Rejestracja: pt sie 17, 2007 5:13 pm
Kontakt:

Re: Energia drzew

Post autor: asiatko31 »

Ja po prostu podchodzę do drzewa przyklejam się do niego . O niczym nie myślę tylko słucham jak szumią drzewa, jak śpiewają ptaki, zamykam oczy a jak jeszcze będzie delikatny wiatr.Coś pięknego. uwielbiam jak przyroda/drzewa szepczą mi do ucha kołysankę. Jestem taka spokojna , wyciszona..... kocham przyrodę/ siłę natury Gdy jestem po za domem przyglądam się przyrodzie. Przyroda przyciąga mnie jak magnez. Nawet bez przyklejania się do drzew Czuje sie w tedy cudownie , czuje ta energie - nie potrawie tego opisać Jak byłam mała to rozmawiałam z przyrodą jak widziałam ze drzewo jest skaleczone lub z drzewa wypływa woda ( mówiłam na to ze drzewo płacze ) zrywałam mlecze i przykładałam do drzewa , rozmawiałam po dwóch dniach woda przestała wypływać. Kiedyś było się młodym i .... :lol:
Prawda jest pochodnią olbrzymią zbliżamy się do niej tylko na chwilę w obawie, by nie spłonąć.

Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać

Należy się bać istotki czerpiącego wiedzę z jednej książki

:D :P :D
Awatar użytkownika
asiatko31
Full Active
Posty: 511
Rejestracja: pt sie 17, 2007 5:13 pm
Kontakt:

Re: Energia drzew

Post autor: asiatko31 »

pije tylko 3 kawy dziennie a jeszcze więcej jem magnezu……. ;) Drzewa nie tylko dają ciepło tym istotka które mają piece ( np. ja kiedyś miałam w moim mieszkaniu ) ale i tez leczą

Brzoza Roślina lecznicza – liście brzozy mają działanie moczopędne, przeciwreumatyczne i napotne. Poprawiają także przemianę materii i działają odtruwająco na układ krwionośny. W Polsce w celach leczniczych wykorzystywane są liście tylko b. omszonej i b. brodawkowatej[1].

· lipa Roślina lecznicza: Surowiec zielarski : Kwiatostan (lipa drobnolistna i lipa szerokolistna), do leczenia dawniej używano nie tylko kwiatów lecz również kory i liści. Kwiatostan zawiera ponad 20 flawonoidów, fitosterole, terpeny, garbniki, pektyny, olejek eteryczny, kwasy organiczne, sole mineralne, witaminę C i PP. Działanie: Napar z kwiatów lipy działa napotnie i przeciwgorączkowo, moczopędnie, sokopędnie, uspokajająco oraz przeciwskurczowo. Łagodzi także kaszel.

Wierzba · Roślina lecznicza – kora wierzby zawiera kwas salicylowy.

Robina akacjowa · Roślina lecznicza : Surowiec zielarski : kwiaty (Flos Pseudoacaciae = Flos Robiniae). Zawierają olejki eteryczne, kwasy organiczne, flawonoidy, sole mineralne, cukry, garbniki.Działanie : moczopędne, rozkurczowe, żółciopędne. Naparów i wyciągów używa się w stanach zapalnych dróg moczowych i nerek, uszkodzeniu nerek przez trucizny, przy niewydolności krążenia a także dla pobudzenia trawienia. Napary polecane są dla alergików.Zbiór i suszenie : zbiera się rozkwitające kwiatostany, suszy w miejscu cienistym i przewiewnym.



Ja do tych drzew zawsze się tule i będę się tulić :P
Prawda jest pochodnią olbrzymią zbliżamy się do niej tylko na chwilę w obawie, by nie spłonąć.

Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać

Należy się bać istotki czerpiącego wiedzę z jednej książki

:D :P :D
Awatar użytkownika
Conspiracy
Zaangażowany Infranin
Posty: 369
Rejestracja: pt lut 20, 2009 12:57 pm
Kontakt:

Re: Energia drzew

Post autor: Conspiracy »

[quote name='Pantanal' post='55603' date='sob, 20 cze 2009 - 15:15']Tutaj sie zupełnie zgadzam :) Co do zamilowania do drzew i lasu, również je żywie :)[/quote]



Już sobie wyobrażam zalążek nowego kultu/religii - tłumy ludzi chodzących po parkach i lasach z uśmiechem na ustach przytulających drzewa i szeptających:



Drzewo, przepraszam Cię;

Drzewo, kocham Cię,

Dzewo, szanuję Cię,

Drzewo, dziękuję Ci.



I nie żebym tutaj ironizował bo są już gruby ludzi czcących wodę:



Nad szklanką napełnioną wodą, wieszają zdjęcie jeziora Bajkał i chwytając szklankę dłonmi wypowiadają podobne słowa jak powyżej, z tym że zamiast "drzewo" pada tam słowo "wodo" :)
Jestem Głosem Twoich Myśli...

[ external image ]

Kiedy leżę w łóżku, mam mroczną przeszłość!
Awatar użytkownika
sasquatch
Homo Infranius
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:30 am
Kontakt:

Re: Energia drzew

Post autor: sasquatch »

Niewątpliwym plusem drzew jest to że podnoszą samopoczucie. Lepiej mieszkać w pobliżu nich niż cały rok wlepiać wzrok w beton.

Awatar użytkownika
asiatko31
Full Active
Posty: 511
Rejestracja: pt sie 17, 2007 5:13 pm
Kontakt:

Re: Energia drzew

Post autor: asiatko31 »

Ja mieszkam w pustyni betonowej. Dlatego jak tylko mogę to uciekam choć na chwile do parku/lasu lub na moja działeczkę.
Prawda jest pochodnią olbrzymią zbliżamy się do niej tylko na chwilę w obawie, by nie spłonąć.

Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać

Należy się bać istotki czerpiącego wiedzę z jednej książki

:D :P :D
Awatar użytkownika
Konrad666
Infrańczyk
Posty: 152
Rejestracja: śr maja 13, 2009 9:15 am
Kontakt:

Re: Energia drzew

Post autor: Konrad666 »

Heh...piękno przyrody i "magia" drzew wpływa bardzo uspokajająco na człowieka....szum drzew, śpiew ptaków...normalnie naturalna terapia...:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „CZŁOWIEK i NATURA”