OBUDŻCIE SIE - już czas.

Dyskusje o jednej z wielkich obsesji ludzkości - Apokalipsie.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: OBUDŻCIE SIE - już czas.

Post autor: Arek 1973 »

ok skoro ta książka tak pomaga wam/ludziom to doprowadźcie do pokoju na bliskim wschodzie, spowodujcie że znikną biedni ludzie z ulic, że nie będzie strzelanin na ulicach...


Reaper

Daj władzę w tym rejonie ludziom oświeconym to gwarantuję że ta głupia wojna się zakończy. Nawet ci ludzie co tam mieszkają wiedzą po mału że to nie ma sensu. Tyle lat walki, dla większości to całe życie pod ostrzałem, i po co ? bo tam jest kraj Abrachama?, tu widać jak religia zrobiła z niektórych fanatyków, ale to zła droga, i Jezus swego czasu to zauważył i mówił że trzeba popuścić rygorystyczne nakazy. Między innym za to go ukrzyżowali bo rabini trzymali się sztywno kodeksu religi, a on w dzień święty chciał komuś pomóc a tak nie wolno było. A że władzę sprawiali ludzie którzy uważali się za "sługę Boga" a ten młody dupek niszczył przykazania to trzeba było go ukarać.

Jedyny z oświeconych który jest głową państwa to Dalajlama, ale że nasz świat jest w 99% rządzony przez ludzi nieoświeconych więc jest tak jak jest, ten człowiek nie ma prawa rządzenia i dlatego żyje na wygnaniu. Ale gdyby mocarstwa tego świata stawiłyby się porządnie za nim to na pewno mógłby wrócić do Tybetu a Chiny nie miały by nic do gadki, gdyby, gdyby te mocarstwa tego naprwdę chciały.

A że mocarstwa takie różne rzeczy chcą które im się podobają mieliśmy już wiele przykładów. Ostatnie to wojna z Afganistanem i wojna z Irakiem, tak to było ważne!!!!na pewno, bo tam można nowe umowy o ropę i inne dostać. A jak się pomoże Dalajlamie to tylko straci się partnera handlowego znaczy Chiny.

Więc jest tak jak jest i powinniśmy być zadowoleni, miejsca pracy zapewnione, produkcja, handel dobrze idzie i tak dalej.

Jest tak jak sobie ludzie sprawujący władzę życzą, oświecenie jest nie ważne.

Cytat niektórym dobrze znany:

"Nie ważne co ty wiesz, lub umiesz, ważne jest kogo znasz"

Co tu więcej gadać

Jakich mamy polityków tak żyjemy, państwo o oświeconych głowach uważam za lepsze rozwiązanie. W USA zrobiono kiedyś pewien test, była tam wioska takich sobie coś a la New Age i dobrze im było , aż za dobrze dlatego kazano rozwiązać.

pozdro
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
STRusz
Infrzak
Posty: 75
Rejestracja: czw maja 15, 2008 10:52 am
Kontakt:

Re: OBUDŻCIE SIE - już czas.

Post autor: STRusz »

Mysle, ze nie trzeba znac zasad dzialania gwiazd neutronowych, pulsarów czy bialych karłów, zeby móc dogadac sie z drugim
Hehehee i takie są rezultaty Twojego myślenia kiedy lecą gromy z niema. Można spróbować Ci wytłumaczyć to Twoim sposobem myślenia. Pewne podstawy. Ale co jeśli Ty może nie chcesz tego inaczej zrozumieć.
Więc rozmowa jest z tobą zbędna...
Jeśli Pantal nakłada kolejne mechanizmy obronne to taka rozmowa jest napewno zbędna.

Ale jestem pewnien że da się rozwiązać ten problem, może wystarczy zeby coś się wydarzyło. Jakieś wydarzenie też może człowieka przebudzić.



Gothic fajnie napisales, trzeba czegoś doświadczyć, można nazwać to duchem lub jakkolwiek inaczej. Ale wtedy sie wie coś więcej. Coś czego nie trzeba nazwać wiedzą.
Ostatnio zmieniony ndz lip 19, 2009 12:46 am przez STRusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Nisargadatta Maharaj Szri - Rozmowy z mędrcem

Najwyższa prawda jest taka że nie ma prawdy

Armageddon jest blisko, przyjdź do nas na boisko, Tu hardcore nie disco, patrz jak człowiek upadł nisko.

Moja drużyna zapowiada koniec świata, który nadejdzie za ok 2lata. [ external image ]
Awatar użytkownika
Maya Myu
Infrzak
Posty: 58
Rejestracja: pt cze 19, 2009 9:25 pm
Kontakt:

Re: OBUDŻCIE SIE - już czas.

Post autor: Maya Myu »

[quote name='Pantanal' post='57724' date='sob, 18 lip 2009 - 05:14']Mysle, ze nie trzeba znac zasad dzialania gwiazd neutronowych, pulsarów czy bialych karłów, zeby móc dogadac sie z drugim. Kolejna pseudofilozoficzna gadka. Jednak marna z ciebie twórczyni przypowiesci. Popracuj nad tym, bo takimi porównaniami dzieci na katechezie mozesz raczyć... a Ty Niekwestionowany - no cóż. Zamiast tego elaboratu napisz coś sensownego, azeby mnie przekonać. Frustrujecie sie wszyscy a nikt nie chce sie nawet ociupinkę postarać. Z kolei Arku - wydaje mi sie, ze dzisiejszy swiat zna Jezusa tylko z dobrej strony. Nikt nie zna go z drugiej, jaką zapewne miał jako człowiek i jako - nie ukrywajmy - ktoś kto miał okreslone cele na arenie politycznej. Nie sądze zatem zeby byla to postac wybitna, bo refeormatorów i wichrzycieli mielismy zawsze na pęczki. Czegóż to legenda nie zrobi z człowiekiem...[/quote]



Jad, jad, jad...



Nie zrozumiałeś kompletnie tego, co wyraziłam!



Naturę wszechświata nie poznaje się na lekcjach fizyki!

Odłóż, człowieku, encyklopedie i weź się do studiowania samego siebie i tego, co łączy Cie z całym wszechświatem, inaczej stawiam na Tobie krzyżyk - zostaniesz potraktowany jako mięso (widziałam ciała ludzkie jeżdżące na haku jak zwłoki wieprza), a dusza od Ciebie ucieknie w godzinie rozstrzygnięcia!



A może już od Ciebie uciekła?



Nieważne jest dochodzenie kim był Jezus i czego chciał od polityki, ale ważne jest jakie przesłanie niesie to, co zapisane jako jego Słowa - jaką naukę dla nas niesie.



Bardzo mało mówisz o sobie: Kim Ty jesteś: reformatorem czy wiechrzycielem?



Potrafisz się wypowiadać tylko na temat tego, co piszą inni i na temat tego, co przeczytałeś w książkach, ale mimo Twojej nagromadzonej wiedzy, tak mało jest w Tobie wiedzy poznawczej. Jesteś jak komputer, któremu jak się nie naciśnie "power", to się sam nie włączy, mimo, że tak wiele GB wiedzy zawiera - i na co mu ta wiedza? Ehhh :(
white sybil
Awatar użytkownika
Niekwestionowany96
Infranin
Posty: 276
Rejestracja: śr mar 12, 2008 8:43 pm
Kontakt:

Re: OBUDŻCIE SIE - już czas.

Post autor: Niekwestionowany96 »

Maya Myu Brawo ;)
Zmiany Dla Niekwestionowanych

<div align='center'>[ external image ]
</div>
Gothic
Infrzak
Posty: 32
Rejestracja: pn kwie 16, 2007 8:47 pm
Kontakt:

Re: OBUDŻCIE SIE - już czas.

Post autor: Gothic »

Zauważcie, że nie umiecie się dogadac mimo że to juz 11 strona tematu !

Wy,my ezoterycy pojmujemy swiat w aspekcie fizycznym i niefizycznym, ufamy intuicji, swoim odczuciom wizjom. Pantanal myśli w sposób bardziej materialistyczny, fizyczny..

Ja bym wam proponowal zobaczyc jak to jest myśleć w sposób nazywany racjonalnym a Pantanalowi jak to jest ufać intuicji . Spójrzcie na to wszystko na cały ten temat z punktu 3 osoby. Ja jak patrze z tego punktu wydaje on mi sie bardzo smieszny i cala ta kłótnia praktycznie o niczym.



Ale żeby nie bylo az takiego offtopu.

Dla mnie natura wszechświata to zarówno budowa gwiazdy neutronowej, asteroidy czy wybuchy na słońcu spowodowane zjawiskami fizycznymi ale także to że wszechswiat nie ogranicza sie do naszego wymiaru i istnieja jeszcze inne, istnieja w nich rozne istoty, które rozwijaja się i wcielają się w różne ciała itd. Wszechświat przenika zamysł Boga który sobie wszystko wymyślił i wszystko się dzieje po jego myśli, nawet to, że dzieje sie z naszego punktu widzenia źle. Ale dla Boga wszystko poprostu się dzieje. To dla mnie natura wszechświata :P
Awatar użytkownika
aabb
Infrańczyk
Posty: 156
Rejestracja: wt sty 15, 2008 6:13 pm
Kontakt:

Re: OBUDŻCIE SIE - już czas.

Post autor: aabb »

[quote name='Maya Myu' post='57804' date='nie, 19 lip 2009 - 03:46']Naturę wszechświata nie poznaje się na lekcjach fizyki![/quote]

Sorki że się wtrącam w rozmowę ale zawrzało we mnie :)

Co rozumiesz pod pojęciem "natura wszechświata"? Rozwiń tą frazę.
MORG
Infrzak
Posty: 71
Rejestracja: ndz sie 24, 2008 10:28 pm
Kontakt:

Re: OBUDŻCIE SIE - już czas.

Post autor: MORG »

[quote name='aabb' post='57825' date='nie, 19 lip 2009 - 14:11']Sorki że się wtrącam w rozmowę ale zawrzało we mnie :)

Co rozumiesz pod pojęciem "natura wszechświata"? Rozwiń tą frazę.[/quote]



Odpowiedź jest prosta... Masz ją w sobie. Poznaj wpierw lepiej samego siebie a poznasz "naturę wszechświata".

Ta sama zasada działania ale inna forma...
Widzimy świat tak, jak widzi go robak, podczas gdy pilnie potrzebujemy widoku z lotu ptaka.
Reaper
Infrańczyk
Posty: 198
Rejestracja: czw lis 08, 2007 11:31 am
Kontakt:

Re: OBUDŻCIE SIE - już czas.

Post autor: Reaper »

[quote name='Arek 1973' post='57802' date='nie, 19 lip 2009 - 04:34']Reaper

Daj władzę w tym rejonie ludziom oświeconym to gwarantuję że ta głupia wojna się zakończy. Nawet ci ludzie co tam mieszkają wiedzą po mału że to nie ma sensu. Tyle lat walki, dla większości to całe życie pod ostrzałem, i po co ? bo tam jest kraj Abrachama?, tu widać jak religia zrobiła z niektórych fanatyków, ale to zła droga, i Jezus swego czasu to zauważył i mówił że trzeba popuścić rygorystyczne nakazy. Między innym za to go ukrzyżowali bo rabini trzymali się sztywno kodeksu religi, a on w dzień święty chciał komuś pomóc a tak nie wolno było. A że władzę sprawiali ludzie którzy uważali się za "sługę Boga" a ten młody dupek niszczył przykazania to trzeba było go ukarać.

Jedyny z oświeconych który jest głową państwa to Dalajlama, ale że nasz świat jest w 99% rządzony przez ludzi nieoświeconych więc jest tak jak jest, ten człowiek nie ma prawa rządzenia i dlatego żyje na wygnaniu. Ale gdyby mocarstwa tego świata stawiłyby się porządnie za nim to na pewno mógłby wrócić do Tybetu a Chiny nie miały by nic do gadki, gdyby, gdyby te mocarstwa tego naprwdę chciały.

A że mocarstwa takie różne rzeczy chcą które im się podobają mieliśmy już wiele przykładów. Ostatnie to wojna z Afganistanem i wojna z Irakiem, tak to było ważne!!!!na pewno, bo tam można nowe umowy o ropę i inne dostać. A jak się pomoże Dalajlamie to tylko straci się partnera handlowego znaczy Chiny.

Więc jest tak jak jest i powinniśmy być zadowoleni, miejsca pracy zapewnione, produkcja, handel dobrze idzie i tak dalej.

Jest tak jak sobie ludzie sprawujący władzę życzą, oświecenie jest nie ważne.

Cytat niektórym dobrze znany:

"Nie ważne co ty wiesz, lub umiesz, ważne jest kogo znasz"

Co tu więcej gadać

Jakich mamy polityków tak żyjemy, państwo o oświeconych głowach uważam za lepsze rozwiązanie. W USA zrobiono kiedyś pewien test, była tam wioska takich sobie coś a la New Age i dobrze im było , aż za dobrze dlatego kazano rozwiązać.

pozdro[/quote]



Majaki
Awatar użytkownika
aabb
Infrańczyk
Posty: 156
Rejestracja: wt sty 15, 2008 6:13 pm
Kontakt:

Re: OBUDŻCIE SIE - już czas.

Post autor: aabb »

@Maya Myu

Pytanie nadal aktualne.



[quote name='MORG' post='57826' date='nie, 19 lip 2009 - 15:25']Odpowiedź jest prosta... Masz ją w sobie. Poznaj wpierw lepiej samego siebie a poznasz "naturę wszechświata".

Ta sama zasada działania ale inna forma...[/quote]

Ja nie chcę poznawać "natury wszechświata". Pytam o definicję tego pojęcia, co Ty czy Maya Myu pod tym pojęciem rozumiecie. Chcę to usłyszeć od Was a nie tego szukać.
Gothic
Infrzak
Posty: 32
Rejestracja: pn kwie 16, 2007 8:47 pm
Kontakt:

Re: OBUDŻCIE SIE - już czas.

Post autor: Gothic »

Przepraszam bardzo ja wyjasnilem co oznacza dla mnie natura wszechswiata :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „KONIEC ŚWIATA”