OBUDŻCIE SIE - już czas.

Dyskusje o jednej z wielkich obsesji ludzkości - Apokalipsie.
STRusz
Infrzak
Posty: 75
Rejestracja: czw maja 15, 2008 10:52 am
Kontakt:

Re: OBUDŻCIE SIE - już czas.

Post autor: STRusz »

Zatem zamykacie sie w pewnym oświeconym gronie, któremu nie wiadomo w zasadzie o co chodzi
Powiedziałbym że oświeceni rozumieją się w 100%

Ale to temat o przebudzeniu a nie oświeceniu, oświecenie jest daleko dalej nisz przebudzenie...

Oświecone grono?! Czyli widzisz takich ludzi jako jakieś zgromadzenie? Może jeszcze spiskowe bo oni coś wiedzą czego większość nie wie bo pewnie wszyscy na ziemi są gotowi by być oświeconymi i ci oświeceni mają obowiązek wyjaśnienie wszystkiego?


ale spójrzcie na to z perspektywy nie siebie, ale trzeciej osoby
No wlasnie jak ktoś kto nie zrozumiał natury wszechświata ma rozumieć oświeconego? Oświecony jest tu tylko po to by przekazać Ci że istnieje coś większego. Proces zrozumienia skrystalizuje się jedynie w Tobie a nie przyleci z zewnątrz.

Widzę że klepiemy ciągle to samo, może spróbujmy przedstawić czym jest przebudzenie. Ja tylko przechodze proces budzenia



MORG powiedział dobranoc a wy dalej klepiecie. Wiem, chodzi o zmianę płaszczyzny porozumienia, znaczy że rozmowa ta wygląda trochę jakby ci którzy mają tu ową oczekiwaną prawdę objawić leja z góry strumieniem na człowieka który nie zna prawdy. W ten sposób nie pozna bo nieoświeceni komunikują się po kropelce. Jak wymiana impulsów a nie całych pakietów. Dobra analogia?

Ja nie wiem jak tu konkrety przedstawić... Wszyscy jesteśmy jednym... Nie to chyba sie nie sprzeda...

Wiele zostało powiedziane, tak jak mówiłem zmiana płaszczyzny, ale coć takiego wymaga wielogodzinnych wykładów, układania klocków i inych.

Polacam jeszcze raz książkę rozmowy z mędrcem. I przepraszam za błędy, wiem że jestem mądry ale na oftografi sie nie znam
Nisargadatta Maharaj Szri - Rozmowy z mędrcem

Najwyższa prawda jest taka że nie ma prawdy

Armageddon jest blisko, przyjdź do nas na boisko, Tu hardcore nie disco, patrz jak człowiek upadł nisko.

Moja drużyna zapowiada koniec świata, który nadejdzie za ok 2lata. [ external image ]
STRusz
Infrzak
Posty: 75
Rejestracja: czw maja 15, 2008 10:52 am
Kontakt:

Re: OBUDŻCIE SIE - już czas.

Post autor: STRusz »

A jak chcecie prowadzic taka dyskusje to wejdzcie na Spikerie > Duchowa izba wytrzeźwień xD LOL
Ostatnio zmieniony czw lip 16, 2009 7:05 pm przez STRusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Nisargadatta Maharaj Szri - Rozmowy z mędrcem

Najwyższa prawda jest taka że nie ma prawdy

Armageddon jest blisko, przyjdź do nas na boisko, Tu hardcore nie disco, patrz jak człowiek upadł nisko.

Moja drużyna zapowiada koniec świata, który nadejdzie za ok 2lata. [ external image ]
Awatar użytkownika
Maya Myu
Infrzak
Posty: 58
Rejestracja: pt cze 19, 2009 9:25 pm
Kontakt:

Re: OBUDŻCIE SIE - już czas.

Post autor: Maya Myu »

[quote name='specyfik' post='57529' date='czw, 16 lip 2009 - 05:06']STRusz Jeżeli ktoś jest oświecony, to po co mu czytanie książęk na w/w temat ?



więc napisałem, że póki co jesteśmy coraz lepsi w zabijaniu, w niczym więcej.[/quote]



Biedactwo,



nie otaczasz się osobami, które się ulepsząję w czymś innym niż zabijaniu :((



Zmień środowisko, a będzie lepiej! ;))



[quote name='Reaper' post='57347' date='pon, 13 lip 2009 - 21:14']sami w to nie wierzycie im bardziej dochodzicie do tego wniosku tym bardziej agresywnie odpowiadacie. Fakt trudno musi być zejść z tronu "specjalnych" i "oświeconych"[/quote]



Poza jedna w moich wypowiedziach nie znajduję agresji...

Ty ją znajdujesz, Reaperze?



[quote name='Pantanal' post='57539' date='czw, 16 lip 2009 - 06:55']Nasze pytania o was "rozwój" nie są męczące, tylko po prostu nie macie argumentów, albo nie potraficie ich sformułować. Jestem raczej za pierwszym scenariuszem. Zatem zamykacie sie w pewnym oświeconym gronie, któremu nie wiadomo w zasadzie o co chodzi, ale jest wywyższone z samej racji tego, ze jego czlonkowie weszli według siebie na wyzszy poziom rozwoju a ich jezyk przeszedl juz tak wielka metamorfoze, ze nie potrafia wylozyc swoich pogladów w prostych słowach! :D To jak komunikacja z przedstawicielem cywilizacji starszej o miliardy lat! Ale jak widze pani Aelreda wyznaje zasade "oczywistej oczywistości", ktorej wyjasniac nie trzeba. Oświeceni na takim wózku nie zajadą daleko. Wiecie, zaryzykuje pewną teorię. Owi oświeceni to jednostki wybitnie egocentryczne. Dlaczego? Otóż dlatego, ze ich swiat toczy sie jedynie wokol ich wlasnego ja i raczej nie interesuje sie tym, do czego doszli inni a nawet jak rozklada sie to na plaszczyznie cywilizacji, nawet gdyby owi inni doszli do podobnych poglądów na "oświecenie' czy świat przed wiekami. Porzucacie wszelkie inne teorie i prądy, bo wasz, ktory jakoś tam sobie osiągnęliście, musi byc przeciez najlepszy. Inne nie mogą być przecież godne uwagi a reszta ciemnego ludu to zacofane pierwotniaki. Takie odnosze wrazenie. (Pewnie zaraz ktoś napisze, że to nie prawda - ale spójrzcie na to z perspektywy nie siebie, ale trzeciej osoby, oczywiscie jesli jestescie do tego zdolni).[/quote]



Oj, Pantanalu!



Jesteś dobrym mówcą (i za to Cię podziwiam), ale czy myślicielem?

Sam sobie odpowiedz na to pytanie.

I na wiele pytań, które innym tu na forum zadajesz.

Przecież znasz odpowiedź, znajdziesz ją w swojej własnej głowie!

Postuluję, byś zwrócił się bardziej do wewnątrz siebie.

Odnalazł i zaspokoił potrzeby "wewnętrznego ja".

Dowody też znajdziesz w sobie i dzięki swojemu potężnemu umysłowi, jeśli tylko uwierzysz, że jest on potężny i wiele potrafi. Nie wymagaj, by osoby , które maję inne doświadczenia i przez to inaczej patrzą na świat tłumaczyły Ci sprawy ich własnym językiem. Musisz popatrzeć na wiele "dziwnych" rzeczy (o których się nie śniło filozofom) przez pryzmat własnych doświadczeń - tych z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości (sny)



Powodzenia!!
Ostatnio zmieniony sob lip 18, 2009 6:13 am przez Maya Myu, łącznie zmieniany 1 raz.
white sybil
Awatar użytkownika
Maya Myu
Infrzak
Posty: 58
Rejestracja: pt cze 19, 2009 9:25 pm
Kontakt:

Re: OBUDŻCIE SIE - już czas.

Post autor: Maya Myu »

[quote name='STRusz' post='57570' date='czw, 16 lip 2009 - 13:14']No wlasnie jak ktoś kto nie zrozumiał natury wszechświata ma rozumieć oświeconego?[/quote]



Ja bym powiedziała inaczej:



Jak ktoś, kto nie zrozumiał natury wszechświata, może zrozumieć drugiego człowieka?





Dobrej nocki



Maya
white sybil
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: OBUDŻCIE SIE - już czas.

Post autor: Arek 1973 »

Maya Myu, dzięki za info że to od Leibniza, nie wiedziałem.



Reszcie powiem że nie warto nikogo do czegoś przekonywać, dusza tego ( jak i każdego innego) człowieka ma obrany swój cel nauki i pomimo tego że wszyscy w życiu ciągle i ciągle się uczymy to charakter ciągnie każdego człowieka w danym mu kierunku.

I dlatego 30-paroletni Jezus nie był w stanie przekonać innych którzy mu się przeciwstawili. Oni mieli po prostu inne nastawienie. Więc mnie na pewno daleko od Jezusa, ale do dzisiaj go podziwiam, powiem tylko że nie warto się kłócić, niech każdy w spokoju idzie swoją drogą, a na cmentarzu i tak się kiedyś wszyscy spotkamy. :D



Aelreda

A o czym ostatnio gadaliśmy!!!!.



pozdrawiam
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Re: OBUDŻCIE SIE - już czas.

Post autor: aelreda »

Arku czemu Ty nie śpisz o 02:16?????

Jakby to może i Pantanal określił, przecież to przeszkodzi w dojściu do oświecenia i wszechobecnej prawdy!!!! :D

Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Re: OBUDŻCIE SIE - już czas.

Post autor: aelreda »

Pantanal a Ty masz coś do ludzi? Do wszystkich tak negatywnie się odnosisz? Czy tylko do tych, którzy wg Ciebie mogą np mówić niewygodną prawdę?

Takimi wpisami tylko pokazujesz że jestem starym i zgorzkniałym facetem, który w życiu doświadczył tylu niepowodzeń, że winą obarcza całą ludzkość za to.

Jeśli tak chcesz obalić wszystkie teorie, poglądy, dogmaty itp itd proszę obal kościół, chętnie zobaczę to w Twoim wykonaniu. Nie mówię to ze złości czy jak, po prostu jestem ciekawa Twojej mocy w tym kierunku.

Reaper
Infrańczyk
Posty: 198
Rejestracja: czw lis 08, 2007 11:31 am
Kontakt:

Re: OBUDŻCIE SIE - już czas.

Post autor: Reaper »

ok skoro ta książka tak pomaga wam/ludziom to doprowadźcie do pokoju na bliskim wschodzie, spowodujcie że znikną biedni ludzie z ulic, że nie będzie strzelanin na ulicach... niech zgadnę ... inni są nieoświeceni, nie rozumieją naturalnego porządku wszechświata i przez nich właśnie się nie da (i pewnie jest to podszyte głęboką złością rzekomych "oświeconych" że świat się nie podporządkowuje ich doktrynie ,którzy widzą go tylko przez swoje oświecone okulary nie widząc tego że w zasadzie wszystko nadal pozostaje takie samo). Czyli z matematycznego punktu widzenia ta książka/wiedza GÓWNO DAJE!
Ostatnio zmieniony sob lip 18, 2009 8:01 am przez Reaper, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Re: OBUDŻCIE SIE - już czas.

Post autor: aelreda »

O ile mi wiadomo Reaper książki dają wiedzę, ale życie weryfikuje to w praktyce. Człowiek przecież ślepo nie będzie patrzył w książkę i przestrzegał reguł w niej zawartych bo tak się nie da. I przytoczę przypadek amerykańskiego dziennikarza, który przez rok żył wg Biblii i jak sam stwierdził tak się nie da. Książki to tylko wskazówki, porady jak można postępować, nie dadzą Ci oczywistego rozwiązania bo jakby tak było to owszem mielibyśmy oczytanych ludzi, ale strasznie głupich.

Dalej też nie zauważyłeś, że ten głód, wojny czy inne temu pochodne to wszystko dzieło człowieka?

Idąc ulicą zaczepia Cię pijaczek prosząc o 2 złote na wino: albo dajesz na odczepkę albo posyłasz go w diabły dodatkowo komentując, że sam się doprowadził do takiego stanu i niech idzie do roboty. Człowiek człowiekowi wilkiem. Zauważ również, że gdy dajmy na to nie zaliczyłeś matury przez np matematykę to tylko siebie samego możesz obarczać o taką porażkę.

Ludzie żyją jak chcą więc każdy wybiera taki los jaki chce mieć, więc nie rozumiem twoich uniesień, które w tym momencie są po prostu niepotrzebne.



Do was nasi kochanie sceptycy nie dociera, że jeśli ktoś wybierze inną drogę (inną tzn nie taką jaką wy idziecie i uznajecie) to denerwujecie się bo wg was człowiek w taki sposób marnuje sobie życie. Ale czy wy jesteście jakkolwiek odpowiedzialny za inne osoby? Jakiś stopień pokrewieństwa, znajomi czy coś? Odpowiedź prosta: nie.

W tym momencie wasze "wykłucanie się", argumenty przeciw (chociaż sami też nie potraficie do końca obalić tych poglądów) są po prostu zbędne.

Tą energię, którą tak fascynująco tracicie na odpowiedzi w tym temacie możecie poświęcić np na odkrywanie Atlantydy...ooo i to wyjdzie dobrze ludzkości.



Peace and love people!

Reaper
Infrańczyk
Posty: 198
Rejestracja: czw lis 08, 2007 11:31 am
Kontakt:

Re: OBUDŻCIE SIE - już czas.

Post autor: Reaper »

Księgarnie sa pełne książek ludzi oświeconych. Samo określanie siebie "oświeconym" jest już wyrazem błądzenia i szukania super genialnego rozwiązania w niczym. I najwyraźniej te rozwiązania was specjalnie nie satysfakcjonują inaczej nie bronilibyście tak zażarcie tych czysto intelektualnych, abstrakcyjnych idei.
Ostatnio zmieniony sob lip 18, 2009 8:56 am przez Reaper, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „KONIEC ŚWIATA”