Zdany – temat, który odszedł w niebyt

Historyczne przypadki spotkań z obiektami UFO i ich pasażerami.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zdany – temat, który odszedł w niebyt

Post autor: azor »

FN popełnia błąd twierdząc, że miska jest daleko i wysoko z 50 metrów zobaczcie na miskę Arka czy miskę jaką ja rzucałem sprawa wrażenie dalekiego obiektu i nad drzewami, ale to tylko perspektywistyczne złudzenie. Waldek Czarnetzki z Koloonii od razu obliczając uznał, że obiekt ma około 35 cm potem zaczał się z tego wycofywa. Do dziś nie wiem dlaczego ? Tutaj mamy punkty odniesienia i uważam w 99 % iż można ustalić wielkość. Ftyc się tym zajmował, ale nigdy nie obliczył rzeczywistej wielkości tego obiektu !



Już nie mówię o zbiegach okoliczności bo tylko ludzie z klapkami ich nie zobaczą ! Suma sumarum Zdany są perfidną mistyfikacją i dziwie się że tacy Meksykańscy badacze pokazują obiekt jako prawdziwy, to po raz kolejny pokazuje rzetelność niektórych badaczy/dziennikarzy.

A swoją drogą Ci oszuści przynajmniej lepiej mogliby się przygotować do tego oszustwa i zakupić inne miski :D
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Zdany – temat, który odszedł w niebyt

Post autor: arek »

miskę jaką ja rzucałem sprawa wrażenie dalekiego obiektu i nad drzewami


http://zapodaj.net/a65b18e114ac.jpg.html



Jesli bys powiedział że miska na tym zdjeciu ma 40 cm średnicy i jest 30m nie wiem jak mozna to zweryfikowac



http://zapodaj.net/dc5e3467775e.jpg.html



Jeslibys powiedział ,że ten obiekt ma 6 m średnicy to tez nie wiem jak to mozna zweryfikowac





nie wiem jak Czarnetzkiemu wyszło że miał 1m średnicy.(bo takie miski trudno kupic ?)
Ostatnio zmieniony śr gru 28, 2011 4:10 pm przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zdany – temat, który odszedł w niebyt

Post autor: azor »

Nie nie Arku Waldkowi na początku w porównaniu z polonezem wyszło około 35 cm nie 1 metr ! Potem to korygował jeszcze ale nie wiem jakie były rezultaty wiadome że FN pisała że Waldek sie pomylił ;)



Są sposoby pamiętam w poradniku KKK były takie wzory i obliczenia niestety poradnik pożyczył na wieczne oddanie mój były kolega/badacz z Dębicy :D a otrzymałem go od Piechoty jako pomoc w moich badaniach.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Zdany – temat, który odszedł w niebyt

Post autor: arek »

wklejka z F.N. o wielkosci obiektu pisze Less ,najlepiej przeczytac i porównac z filmem nakręconym przeze mnie
I na koniec jeszcze opinia naszego fundacyjnego „grafika” i człowieka dbającego o wyraz artystyczny Waszych ulubionych stron. Less na początku był zdecydowanym zwolennikiem tego, że zdjęcia ze Zdanów muszą być falsyfikatem, gdyż były po prostu za dobre i zbyt wyraźne (podobne stanowisko na samym początku po otrzymaniu zdjęć prezentowaliśmy zresztą wszyscy). Potem w miarę otrzymywania kolejnych informacji dotyczących tego wydarzenia upewnił się podobnie jak my, że tak wiarygodnej historii związanej ze zjawiskiem UFO nie było w Polsce od lat!





Witajcie Moi Drodzy !



Po raz pierwszy w swojej historii wysyłam maila, który ma wysoki priorytet.

Mam jednak nadzieję, że sytuacja jest odpowiednia.



Kiedy tak patrzę kolejny raz na temat Zdanów, to patrzę i myślę, że jest jeszcze jeden szczegół przemawiający za prawdziwością zdarzenia (chociaż rozsądek nadal każe mi podchodzić z dystansem do tego tematu). Jakoś do tej pory nikt chyba nie brał pod uwagę pewnych szczegółów, o których poniżej. Z praktycznego punktu widzenia myślę, że ma to swoje duże uzasadnienie.

Less /Fundacja NAUTILUS



Jeśli rzucanie misek może być brane pod uwagę, to należy pomyśleć o ich wielkości i rodzaju. Wiadomo, że miska taka nie może mieć 20 cm średnicy, lecz przynajmniej 50-70 cm. Dlaczego? Ponieważ perspektywa strasznie zjada wielkość obiektu. Pamiętam wrażenia z wykonywania (strasznie dawno temu) pierwszego dużego, jak mi się wtedy zdawało, szyldu o wielkości 2x3 m, który miał stanąć przy drodze. Myślałem, że to duża tablica. Kiedy jednak cała ich seria stanęła w końcu na swoich miejscach, okazało się, że są malutkie z pewnego dystansu. Tak samo i tutaj. Aby taką miską rzucić i uzyskać efekt podobny do tego, który jest na zdjęciach (odległość od obiektu oceniam na jakieś 100-250 m; w przypadku wszystkich publikowanych fotek) miska musi już mieć swój solidny rozmiar. Teraz patrząc na materiał, z jakiego mogłyby być one wykonane nasuwa się sprawa kosztów; to z pewnością nie byłyby tanie miski. Teraz przyjrzyjmy się ilości ujęć, których jest co najmniej kilka. Dlaczego o tym mowa? Ponieważ aby uzyskać chociażby tych kilka poprawnych fotografii należałoby wykonać wiele rzutów takimi zespawanymi cudeńkami. Jeśli weźmiemy teraz pod uwagę porę roku, twardość podłoża (ktoś, któ ma kontakt z polem zimową porą, ten wie, jak wtedy ziemia na polu jest twarda), na które takie coś mogłoby spadać (z całkiem wielkim trzaskiem) to otrzymamy ogromne koszty choćby samego przygotowania. Nie ma gwarancji, że każdy zestaw misek będzie odpowiednio zespawany lub sklejony. Ale z pewnością, nawet kiedy spawy wytrzymają, to i tak będą SOLIDNE WGNIECENIA PO UPADKU, które wymuszą zastosowanie wielu takich zestawów, aby każdy wyglądał na "profesjonalne UFO", a nie "z gardła wyjęty". A wiele takich zestawów, to wielkie koszty oraz stress, czy wszystkie miski wytrzymają.



Jeśli nawet użyty byłby jeden lub dwa zestawy misek, to wtedy trzeba zatrudnić wiele osób do jednoczesnego wykonywania zdjęć wieloma aparatami, aby wykorzystać każdy rzut i przede wszystkim wykonać takie zdjęcie, które nie pokaże samego nieba, tylko na tyle skadrowany wycinek, aby obiekt był przynajmniej względnie dobrze widoczy i w ogóle w kadrze. Wiadomo, że czasami ludzie mają tendencję do fotografowania postaci(!) na zasadzie "głowa obcięta na samym dole", więc taki zabieg byłby jak najbardziej potrzebny.



Mam nadzieję, że wniesie to nowe światło do sprawy.

Pozdrawiam Was serdecznie!

Less


Sami oceńcie . Czy to o czym piszą ma racjonalne podstawy .w 4 minuty wykonałem 3 rzuty ,Zdany to 7 zdjęc . :AlienGreen:
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zdany – temat, który odszedł w niebyt

Post autor: azor »

Tam oczywiście wciskają żenującą propagandę - teraz kto się z FN przyzna że to miski Pan Berba ;) on po trupach będzie z tego robił przez lata super sensację. Ten Pan Less chyba do końca nie ma pojęcia o perspektywie i wielkości misek film Arka czy nawet moje fotki pokazują doskonale perspektywę dalekiego obiektu i wysoko nad ziemią.



Arku w Zdanach były dwie osoby/mistyfikatorzy dlatego wykonali 7 fotek Ty byłeś sam plus włączona kamerka.A miska podczas rzucania powyginała się bo Less pisze jakby to był pewnik ;)



Dobrze zauważyłeś identyczność/zbieżność Twojej postawy podczas rzutu z postawą osoby ze Zdan. Ciekawe co na ten temat mysli Marek Marcinkowski spec od obrazu ;)
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Zdany – temat, który odszedł w niebyt

Post autor: Arek 1973 »

Słyszałem że Arek bardzo starannie przygotowywał się do eksperymentu, nawet zdjęcie mu zrobiono xD

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1328c0fd37e6d79c.html
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Zdany – temat, który odszedł w niebyt

Post autor: arek »

:D xD :D xD A wydawało mi sie że mój rynkowy zakup był niezauważalny dla postronnych ,ech ludziska wszystko wypatrzą ]:->
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zdany – temat, który odszedł w niebyt

Post autor: azor »

Dziś napisał do mnie Zygfryd z byłej Grupy Poznańskiej pisze byłej bo od długiego czasu jest tam cisza i sądzę że nikt już UFO sie nie zajmuje ale Zygrfyd napisał mi dziś to



''Czesc,

Czytam czasem stronę Forum Infra i widzę, że odgrzał się temat Zdanów i pewnie FN go odgrzeje ponownie, ale to co tam zrobiono z pomiarami, raczej nie kwalifikuje sie aby podjąc w ogole jakąś dysputę na ten temat i chcę tego uniknąć. Ale ponieważ piszesz tam, że gdzieś zaginęły wzory z KKK, to spróbuję przypomnieć "harcerską" ale sprawdzoną metodę opartą na Twierdzeniu Talesa. Uważam, że przy podstawowych pomiarach/rozważaniach zawsze się przydaje.

Jakbyś miał jakieś pytania i problemy to pisz. Ja już nie zajmuję się ufologią, choć kiedyś Adam Piektu mi napisał, że cytuję: "ostentacyjne niezajmowanie się ufologią jest wyższą formą zajmowania się nią" :) Hmm może coś w tym jest.

Pozdrawiam

Zygfryd''



Do tego wysłał mi stosowne wzory i obliczenia przydatne podczas rejestracji NOL w terenie ;)
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Zdany – temat, który odszedł w niebyt

Post autor: arek »

W Zdanach ,podstawą było odtworzenie zdjęć przy pomocy takiego samego zestawu aparat -obiektyw ,z tego samego miejsca gdzie stał fotografujący . A zrobiono jakiś misz masz z kamerami gdzie w zasadzie starano się potwierdzić tezę o nieziemskości obiektu.Taki sam zestaw dlatego ,że ważna jest ogniskowa obiektywu ,przysłona . Daje to przecież głębie ostrości i wartosc przybliżenia ,pozwala ocenić ,w przybliżeniu, wielkość rzeczywistą obiektu .

A po stopklatkach filmu widać ,że trudno jest ocenić odległość ,jeśli przedmiotu nie można określić w przestrzeni .W kamerze wyszła podobna wielkosć do Zdanowskiego obiektu w porównaniu do postaci .A przecież wielkość miski jest mniejsza niż 30 cm bo 24 cm średnica rantu.

Nie wieszałem misek na żyłkach jak ,(wg. Sidora efekt byłby lepszy,-idiota ) bo nie chodziło o ulepszenie tylko o pokazanie rantu sklejenia (dla Dafińskiego ,co zaznaczyłem w opisie) ,wytrzymałości "konstrukcji" ,możliwości wykonania rzutu ,przestrzeni czasowej wykonania rzutów , lustrzanego odbicia w miskach ,przy okazji wyszła zagadkowa postawa Tachali ,zobaczyłem to dopiero podczas odtwarzania filmu .

Natomiast trzymanie na wędce i żyłce jest bez sensu .Nic nie daje oprucz brechy otoczenia ,takie intylygentne "experymenty" to możesz sam sobie robić p.Tomku w swoim domku.



Ps. idoto Tomku ,sprawdź co napisałeś ,bo solisz byki ,specjalisto od polszczyzny.Interpunkcja ,pisanie dużej litery tam gdzie jest to zbędne ,pisanie nazwisk z małej tworzenie nowych nieistniejacych wyrazów .Wykasuj linka do mojego filmu ze swojego forum, nie życze sobie podpierać je swoją pracą ,nawet jeśli zajęło mi to 4 min.Zastrzegłem to sobie w opisie filmu. Po naprawieniu błędów wykasuje "ps.".
Ostatnio zmieniony wt sty 03, 2012 8:22 pm przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zdany – temat, który odszedł w niebyt

Post autor: azor »

Zgadza się aby wszystkie niejasności ustalić trzeba udać się na miejsce. Arku moim zdaniem oprócz tego że pokazałeś iż rzuty sa możliwe w krótkim czasie to przez przypadek odsłoniłeś nowy i bardzo istotny szczegół postawę rzucającego Tachala oraz Ty wyglądacie identycznie. heee Sidor naoglądał się sztuczek Meyera z wędkami bo ten niegdyś tak też robił co wykazał K.Pańszczyk w jednym z programów Nie Do Wiary.



Druga sprawa Twoje miski wytrzymały uderzenia nie rozleciały się nie powyginały jak pisali to w FN. Prawda jest taka, że w Zdany nikt nie ''uwierzy'' no może poza niektórymi ''ufologami'' w kraju ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „HISTORIA SPOTKAŃ Z UFO”