Tajemnica kręgów rozwiązana

Czy tajemnica zbożowych piktogramów powoli wyjaśnia się na naszych oczach?
ferdas
Infrańczyk
Posty: 135
Rejestracja: pt kwie 17, 2009 6:41 pm
Kontakt:

Tajemnica kręgów rozwiązana

Post autor: ferdas »

Małe australijskie kangury (walabie) narkotyzują się opium, a potem zbierają się w krąg i przemieszczają się w kółko po polu makowym – podają władze Tasmanii. Czyżby zagadka miłośników UFO o tajemniczych kręgach na polu została wyjaśniona? O sprawie pisze BBC.



Lara Giddings, prokurator generalna stanu Tasmania poinformowała, że torbacze zbierają się na polach, na których uprawia się mak do celów leczniczych. Mamy problem z walabiami, które bezkarnie wkraczają na pola, gryzą makówki, a następnie silnie odurzone przemieszczają się w utworzonym kręgu – raportowała prokurator podczas posiedzenia parlamentarnego w sprawie bezpieczeństwa uprawy maku. Rick Rockliff, rzecznik Tasmanian Alkaloids, jednej z największych firm zajmujących się uprawą maku mówi, że takie zachowanie właściwe jest nie tylko dla torbaczy. – Wielokrotnie w okresie żniw przychodziły też owce. Jadły makówki, a potem dreptały w kółko – opowiada.



Historia zna wiele przypadków pojawiających się tajemniczych kręgów na polach uprawnych. Pierwsze takie tajemnicze znaki w Australii odnotowano w 1973 r. Sporo takich wydarzeń odnotowano w Wielkiej Brytanii. Również w polskim Wylatowie (kujawsko-pomorskie) zauważono tzw. kręgi zbożowe.



Sympatycy UFO nagłe pojawienie się kręgów oraz ich geometryczną dokładność często tłumaczyli skutkami lądowania lub oddziaływania niezidentyfikowanego obiektu latającego. A może wydeptały je zwierzęta uraczone jakimś ziarnem?



Australia dostarcza około połowę legalnego opium wykorzystywanego do produkcji morfiny i innych środków przeciwbólowych.



www.wp.pl
Awatar użytkownika
Zit
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: pt sty 12, 2007 11:18 am
Kontakt:

Re: Tajemnica kręgów rozwiązana

Post autor: Zit »

To może wyjaśniać tylko kręgi Australijskie. Chyba, że kangury na wolności są wszędzie ;x

Bezsensowna hipoteza!
[ external image ]

,, Veni Vidi Vici" - przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem



Timeo Danaos Et Dona Ferentes ;)



**********Sol Omnibus Lucet!!!**********
ferdas
Infrańczyk
Posty: 135
Rejestracja: pt kwie 17, 2009 6:41 pm
Kontakt:

Re: Tajemnica kręgów rozwiązana

Post autor: ferdas »

Ja też uważam , że to nie za wiele wyjaśnia. Tekst wkleiłem jako ciekawostke. Tak jak mówisz Zit kangury żyją tylko w Australii , i trudno mi uwierzyć , że naćpane kangury robią kręgi :lol:
Awatar użytkownika
sasquatch
Homo Infranius
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:30 am
Kontakt:

Re: Tajemnica kręgów rozwiązana

Post autor: sasquatch »

Żeby kangury tworzyły kręgi musiało by im nieźle IQ skoczyć. Później biorą deskę i sznurek i ruszają w pola ;) Może zwierzęta chodzą w kółko bo spożyciu mają problemy z orientacją i równowagą ale nie wydepczą skomplikowanych wzorów.

Awatar użytkownika
baby1983
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: sob paź 25, 2008 6:37 pm
Kontakt:

Re: Tajemnica kręgów rozwiązana

Post autor: baby1983 »

Dosłownie śmiechu warte... hihihi... na to bym nie wpadła... żeby kangury wydeptywały kręgi. Teraz trzeba czekać aż w wiadomościach podadzą o obławie na naćpane kangury, niszczące pola uprawne... <lol>
ODPOWIEDZ

Wróć do „PIKTOGRAMY”