Świadek obserwuje powstawanie piktogramu

Czy tajemnica zbożowych piktogramów powoli wyjaśnia się na naszych oczach?
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Świadek obserwuje powstawanie piktogramu

Post autor: Przemek »

Drogi Pantanalu dobrze rozumie co napisałeś. A odniosłem się w ten sposób do tego, gdyż przypomniały mi się Twoje posty w temacie o zdolniosciach nad przyrodzonych. Ale cóż widocznie nie pamiętasz już tego co piszesz, ale nie ma się co dziwić skoro jakość zamienia się na ilość. Co do sond to widać nie zrozumiałeś tego co napisałem. Za sondy uważam te kule, które świadkowie widywali nad polami.
Ostatnio zmieniony śr lip 08, 2009 6:26 pm przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Świadek obserwuje powstawanie piktogramu

Post autor: Arek 1973 »

Ha ha

Czytam akurat jak to w sierpniu 1998 grupa ludzi przygotowywała piktogram dla koncernu Mitsubishi, pracowali w dzień, ale że nie skończyli to następnego dnia robota miała iść dalej. Jakie było ich zdziwienie gdy następnego ranka okazało się że niedaleko ich piktogramu "wyrósł" inny.



Nie wiem dlaczego niektórzy tak zaciekle uważają że wszystkie kręgi pochodzą od ludzi?.

Inna sprawa te wszystkie anomalia jak np. pochylone a nie połamane rośliny, pęknięte od środka kolanka, wariujące kompasy, zdeformowane kłosy itd. nie występują tylko w super-pięknych-100%geometrycznych piktogramach.

Takie anomalia wykryto w także w mało spektakularnych kręgach, ba w kręgach które można od razu powiedzieć że to robota nieudacznych fałszerzy bo krąg był nieforemny. Z czasem okazało się że anomalia takie są nawet w wzorach które na piktogram nie wyglądają," tu trochę wygniecione, tam trochę, wszystko bez ładu" właśnie w takich są także te anomalia, z czego można wnioskować że prawdziwy piktogram nie musi być wcale spektakularny i w sumie tak też jest . W USA prawie nikt się tymi nie interesuje i ich kręgi nie są takie zapierające dech jak te z Anglii, a są jak najbardziej prawdziwe. Ten krąg z Rosji sprzed paru tygodni, dni?, tak samo nie jest to nic specjalnego, ale dopóki nie ma żadnych analiz badaczy to nie możemy nic powiedzieć



Niekwestinowany

Ten film w kręgach badaczy uchodzi za możliwą fałszywkę, dlatego także bo o samym piktogramie niewiele wiadomo
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
aabb
Infrańczyk
Posty: 156
Rejestracja: wt sty 15, 2008 6:13 pm
Kontakt:

Re: Świadek obserwuje powstawanie piktogramu

Post autor: aabb »

[quote name='Arek 1973' post='57016' date='czw, 09 lip 2009 - 08:08']Takie anomalia wykryto w także w mało spektakularnych kręgach, ba w kręgach które można od razu powiedzieć że to robota nieudacznych fałszerzy bo krąg był nieforemny. Z czasem okazało się że anomalia takie są nawet w wzorach które na piktogram nie wyglądają," tu trochę wygniecione, tam trochę, wszystko bez ładu" właśnie w takich są także te anomalia, z czego można wnioskować że prawdziwy piktogram nie musi być wcale spektakularny i w sumie tak też jest .[/quote]
Awatar użytkownika
aabb
Infrańczyk
Posty: 156
Rejestracja: wt sty 15, 2008 6:13 pm
Kontakt:

Re: Świadek obserwuje powstawanie piktogramu

Post autor: aabb »

[quote name='Arek 1973' post='57016' date='czw, 09 lip 2009 - 08:08']Nie wiem dlaczego niektórzy tak zaciekle uważają że wszystkie kręgi pochodzą od ludzi?.

Inna sprawa te wszystkie anomalia jak np. pochylone a nie połamane rośliny, pęknięte od środka kolanka, wariujące kompasy, zdeformowane kłosy itd. nie występują tylko w super-pięknych-100%geometrycznych piktogramach.[/quote]

Prośba - poproszę jakieś linki na temat tych "pięknych" piktogramów, w przypadku których stwierdzono te anomalie. W temacie nie jestem i założyłem (ot tak... może to błąd), że anomalie to występują raczej w tych "mizernych" kręgach zbożowych, natomiast te super symetryczne piktogramy uważam za dzieła ludzkie, bez tych anomalii.



@Pantanal

Dzieki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
aabb
Infrańczyk
Posty: 156
Rejestracja: wt sty 15, 2008 6:13 pm
Kontakt:

Re: Świadek obserwuje powstawanie piktogramu

Post autor: aabb »

[quote name='Arek 1973' post='57016' date='czw, 09 lip 2009 - 08:08']W USA prawie nikt się tymi nie interesuje i ich kręgi nie są takie zapierające dech jak te z Anglii, a są jak najbardziej prawdziwe. Ten krąg z Rosji sprzed paru tygodni, dni?, tak samo nie jest to nic specjalnego, ale dopóki nie ma żadnych analiz badaczy to nie możemy nic powiedzieć[/quote]



W Anglii widocznie dużo ludzi się interesuje, konkurencja duża to i trzeba się postarać i wykazać - byle kółko na nikim wrażenia nie zrobi. Trzeba mieć i pomysł i zdolności. Przypomina mi to graffiti. W większym gronie (ilość piktogramów) trzeba się bardziej starać, żeby być docenionym (ich jakość)

:)



[quote name='Pantanal' post='57061' date='czw, 09 lip 2009 - 19:38']Wiesz, mnie zastanawia bardziej to, dlaczego nikt sie za to powaznie nie zabiera, jesli w tych cudach z Wiltshire rzeczywiście drzemią te "realne" anomalie.[/quote]

Bo i po co zajmować się "graffiti"? To raczej sprawa dla policjantów - niszczenie upraw i kogoś ze świata sztuki - co by nie było, jest to forma sztuki - część piktogramów naprawdę mi się podoba.

ALE - prosiłem o linki do tych anomalii - mogę się mylić.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Świadek obserwuje powstawanie piktogramu

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='aabb' post='57067' date='czw, 09 lip 2009 - 20:29']ALE - prosiłem o linki do tych anomalii - mogę się mylić.[/quote]



Tu masz wszystko wyjaśnione -LINK-
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Świadek obserwuje powstawanie piktogramu

Post autor: Arek 1973 »

aabb

Rysiek dał świetnego linka, to ja już nie "muszę"

Taki mało spektakularny ale ten z prawdziwych powstał np. 4 lata temu w miejscowości Unterweilenbach, bardzo ciekawy przypadek, o ile Rysiek nie ma już dość o piktogramach to może napiszę o nim artykuł?.

Anomali były tam różnego rodzaju, te co wyżej napisałem, także licznik Geigera wykazywał,"wybicia", kompas miał odchyły, sfotografowano latające obiekty jak i nieoznakowany helikopter.

Ale do kręgu, nic nadzwyczajnego, co ciekawe to zboże leżało w najwiekszym z kręgów niewycentrowane ( dla cropmakerów pracujących w ciemności jest to na pewno utrudnienie)

Oto piktogram

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...b827da4ce8.html



A tak wyglądało jakiś czas po zebraniu plonów:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...57594c56f9.html

Link do artykułu:

http://www.kornkreis-berichte.de/page9.html
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
aabb
Infrańczyk
Posty: 156
Rejestracja: wt sty 15, 2008 6:13 pm
Kontakt:

Re: Świadek obserwuje powstawanie piktogramu

Post autor: aabb »

Dzięki za linki, angielskie poczytam, niemieckie pooglądam :)

Jedno wyjaśnienie - tej stronki od Ryśka jeszcze całej nie przejrzałem, ale chodzi mi o jakiś bezpośredni link do jakiegoś super geometrycznego piktogramu, który wykazywałby te różne anomalie. Coś w rodzaju strony na której jest zdjęcie tego piktogramu, zdjęcia tych wszystkich anomalii, jakiś opis. Takie studium przypadku.

Arek dał mi linka do piktogramu który kołem nie jest (jest tam pierścień) ale daleko mu do tych dzieł sztuki.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Świadek obserwuje powstawanie piktogramu

Post autor: Arek 1973 »

aabb

A jak Ci się swego czasu piktogramy z Wylatowa podobały?. Te zostały także fachowo zbadane i opisane
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
aabb
Infrańczyk
Posty: 156
Rejestracja: wt sty 15, 2008 6:13 pm
Kontakt:

Re: Świadek obserwuje powstawanie piktogramu

Post autor: aabb »

[quote name='Arek 1973' post='57140' date='sob, 11 lip 2009 - 00:57']aabb

A jak Ci się swego czasu piktogramy z Wylatowa podobały?. Te zostały także fachowo zbadane i opisane[/quote]

Nie znam tematu i nie wiem czy ironizujesz czy piszesz poważnie.

Kiedy pojawiły się pierwszy raz to temat mnie nie interesował. Potem - jak ludzie zaczęli tam jeździć, to w ogóle Wylatowo mnie nie interesowało. O które piktogramy Tobie chodzi? Te pierwotne/pierwsze czy z te z następnych lat? Do pierwotnych możesz dać linka :) Warunek - jak te z następnych lat też były "prawdziwe" i stwierdzili to ci sami ludzie co badali te pierwotne/pierwsze piktogramy, to nie dawaj.
Ostatnio zmieniony sob lip 11, 2009 7:05 am przez aabb, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PIKTOGRAMY”