Wielkia Księga Czarów i Zaklęć

Magia i kulty magiczne
Awatar użytkownika
Christof
Infrzak
Posty: 55
Rejestracja: wt cze 17, 2008 7:53 pm
Kontakt:

Re: Wielkia Księga Czarów i Zaklęć

Post autor: Christof »

Jeśli to co opisuje M.F. Long jest prawdą, to wiara, bądź niewiara w moc magii nie ma tu żadnego znaczenia. Wg. niego modlitwa śmierci, która jest przecież formą zaklęcia, działała i nie można jej było wytłymaczyć np. autohipnozą.
Jasne, że jestem szalony, ale to nie znaczy, że nie mam racji.

Jestem szalony, a nie chory.



Robert Anton Wilson
Awatar użytkownika
Sublimatio
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: sob sie 15, 2009 9:58 am
Kontakt:

Re: Wielkia Księga Czarów i Zaklęć

Post autor: Sublimatio »

U innych działa u innych nie, jak ktoś wierzy jak ktoś chce ponad siły- pewnie zadziała, jak ktoś to olewa- no way. Kropka.
adam123
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 10:01 pm
Kontakt:

Re: Wielkia Księga Czarów i Zaklęć

Post autor: adam123 »

co do mrocznolandi to nie wiem czy działają. otóż w obecnych czasach każdy może utworzyć bloga czy strone i pisać co chce ale czy te czary są prawdziwe nie wiadomo. niektóre mogą działać a niektóre aż za dobrze. ja jestem wiccaninem ale sam sobie pisze formułki. np w tą świętą noc kiedy zasłona dzieląca świat materialny z astralnym jest cieńka wzywam ............. aby przekroczyła barierę błagam niech........... przekroczy niewidzialne dzwi dzielące nasz świat z jego niech nie krzywdzi nikogo po drodze tylko w spokoju przyjdzie do mnie. to zaklęcie na błaganie dusz ale czy działa to już musicie się dowiedzieć sami :)
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Wielkia Księga Czarów i Zaklęć

Post autor: Przemek »

20 lat temu inaczej patrzyłeś na pewne rzeczy i inaczej myślałeś. Stając sie człowiekiem bardziej dojrzałym i starszym zmieniasz swój swiatopogląd. Więc to, że ludzie nigdy się nie zmieniają jest stwierdzeniem pustym.
Ostatnio zmieniony czw wrz 17, 2009 10:52 am przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Wielkia Księga Czarów i Zaklęć

Post autor: Przemek »

pantanalowcu- to do czego się odnosiłeś trzeba napisać, bo nikt tutaj jak sądze nie czyta w twoich myslach. Specjalnie odniosłem się do tego zdania, bo zostawiłeś baaaardzo duże pole do interpretacji. Nie ma takich tendencji w społeczeństwie i to Ci mówie ja zaufaj mi :) ale Ty oczywiscie mozesz mieć odmienne zdanie. Co do inteligencji to pozostawie to bez komentarza, gdyż musiałbym sprowadzic Cie na ziemie z wysokich chmur. Wiem, że zlikwidowanie punktów reputacji zadziałało na Ciebie jak płachta na byka. Ale to naprawde nie powód do takiej agresji bo jeszcze żyłka Ci pęknie.



p.s Ryśku nie upominaj mnie bo odpisałem tylko na pustego jak wydmuszka posta. Jeśli ten osobnik znów będzie dawał popisy swojej "inteligencji" to załatwie tą sprawe juz na privie obiecuje :)
Ostatnio zmieniony czw wrz 17, 2009 9:04 pm przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „MAGIA”