Zło się szerzy - egzorcyści coraz bardziej potrzebni?

Zagadka doświadczeń z pogranicza śmierci (NDE), tematy związane z nurtującą odwiecznie ludzi kwestią życia po życiu.
Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Zło się szerzy - egzorcyści coraz bardziej potrzebni?

Post autor: aelreda »

Wobec upowszechniania się zła wywodzącego się np. z praktyk okultystycznych, czy ataków na wiarę z pozycji irracjonalnych, pomoc w uwalnianiu się od złego ducha jest potrzebna coraz częściej - wskazują egzorcyści, których odbywające się co dwa lata ogólnoeuropejskie spotkanie od poniedziałku trwa na Jasnej Górze.



W Europejskiej Konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia ds. Uwalniania (Konferencji Egzorcystów) uczestniczy kilkaset osób; ponad połowa z nich to księża. Podczas czwartkowej konferencji prasowej kierujący Stowarzyszeniem ds. Uwalniania ks. Rufus Pereira z Indii podkreślał, że to posługa bardzo trudna, niebezpieczna, a jednocześnie konieczna.



- Sam doświadczyłem potrzeby tej posługi, widząc przy tym jej owocność w wielu krajach - mówił ks. Pereira. Według koordynatora polskich egzorcystów ks. Mariana Piątkowskiego z Poznania, skalę zapotrzebowania na tę posługę oddaje fakt, że jeszcze przed 10 laty w kraju było ich tylko czterech, teraz - ok. 90. To powrót Kościoła do stałej funkcji egzorcystów - nieobecnych w nim w tej postaci - przez ostatnie 300 lat.



Kościół powraca do egzorcyzmów




- Ponieważ w naszych czasach coraz mocniej ujawnia się działanie zła, złego ducha, pojawiła się potrzeba odnowienia funkcji egzorcystycznej - mówił ks. Piątkowski. Według niego wzrost takiego zagrożenia związany jest z rosnącą popularnością idei i praktyk sprzecznych lub kwestionujących zasady wiary chrześcijańskiej.



- O ile dawniej starano się kwestionować sprawy wiary i chrześcijaństwa, czy walczyć z nim z pozycji racjonalistycznych, teraz ataki na chrześcijaństwo następują z pozycji irracjonalizmu, takich, jak np. medycyna niekonwencjonalna. Tu obserwujemy wiele działań złego ducha, który ludzi oszukuje, zwodzi, sprowadza na tereny pozaracjonalne i pozareligijne - wskazał ks. Piątkowski.



Zajmujący się okultyzmem, ezoteryzmem, sektami i demonologią jezuita z Krakowa o. Aleksander Posacki przypominał, że kwestię szatana, czyli przyczyny zła, ujmuje oficjalna nauka Kościoła, a nowy rytuał egzorcyzmów z 1999 r., podpisany przez Jana Pawła II, a potem przez władze kościelne w Polsce, jest oficjalną księgą obowiązującą wszystkich wierzących.



Zagrożenia: pseudopsychologia, kontrola własnego umysłu, walki wschodnie, "Harry Potter"



- Egzorcyści koncentrują się na sprawach grzechu, złych wyborów moralnych. Dokonują się one poprzez złe koncepcje, toksyczne idee, które krążą w społeczeństwie - wyjaśniał ks. Posacki dodając, że ich ekspansja zwiększa się wraz z rozwojem metod komunikacji, m.in. nowych mediów.



Wśród zagrożeń wiążących się z możliwością działania złego ducha ks. Posacki wymieniał w czwartek m.in. praktyki okultystyczne związane z ideami pseudomedycznymi czy pseudopsychologicznymi oraz kursy oferujące zwiększanie kontroli własnego umysłu czy odwołujące się do zdolności paranormalnych.



- Powody ich rozwoju są przede wszystkim komercyjne. One są bardzo słabo kontrolowane przez państwo. Tam jest bardzo wiele pseudonauki, dyletanctwa, a ich ofiarą pada wiele osób - znacznie więcej, niż np. w stosunkowo nielicznych sektach. Pseudopsychologia jest już dziś większym zagrożeniem niż tzw. sekty" - wskazał Posacki.



Również według egzorcysty ks. Andrzeja Grefkowicza z Magdalenki pod Warszawą, na różne praktyki okultystyczne szczególnie narażone są osoby szukające pomocy psychologicznej. - Chyba najwięcej do mnie osób trafiało z tzw. ustawień Hellingera, którymi psychologowie są dziś wyjątkowo zafascynowani, a które trzeba nazywać seansem spirytystycznym - wskazał ks. Grefkowicz.



Jako potencjalnie niebezpieczne egzorcysta uznał też wprowadzanie - zwłaszcza dzieci - np. w różne formy walk wschodnich, bez świadomości, że za tym kryje się coś więcej niż tylko umiejętność fizyczna. - Fascynacja książkami "Harry Potter" to kolejna dziedzina, która przenika dziś świadomość wielu młodych ludzi, a prawdopodobnie z efektami tej fascynacji dzisiejszej będziemy spotykać się po kilku czy kilkunastu latach - dodał ks. Grefkowicz.



Zdaniem ks. Piątkowskiego, szkodzić może nie tylko otwarcie się na idee i nurty niechrześcijańskie, np. z Dalekiego Wschodu, ale też np. filmy, horrory, które powodują, że ludzie "stają się trochę nienormalni". Internet czy rzeczywistość gier mogą z kolei - zwłaszcza u młodych - sprzyjać utracie orientacji w rozróżnianiu świata rzeczywistego i wirtualnego.



Cała prawda o złych duchach



Jak wskazują egzorcyści, sygnałem o potrzebie ich działania może być np. niewytłumaczalna z punktu widzenia nauki choroba fizyczna lub psychiczna, silniejszy od woli człowieka nałóg. Tylko ok. 2% osób trafiających do egzorcystów to osoby rzeczywiście opętane przez złego ducha, ok. 40% natomiast to osoby przez niego dręczone, przejawiające pewne oznaki jego działalności.



Przy stwierdzonym opętaniu, egzorcyzmy mogą odprawiać jedynie egzorcyści mianowani na stałe przez biskupa. Wszelkie inne egzorcyzmy, tzw. modlitwy o uwolnienie - w sytuacjach, gdy nie zostaje stwierdzone opętanie - może wykonywać każdy kapłan, także przy pomocy osób świeckich.



W Kościele egzorcyzm to obrzęd liturgiczny, który poprzez wykorzystanie urzędu kapłańskiej posługi i urzeczywistnienie w ten sposób obecności Chrystusa odrzuca złe duchy i ogranicza wpływ ich działania. Egzorcyzmy modlitewne to prośby do Boga lub do Maryi czy innych świętych, aby odsunęli działanie złego ducha od danego człowieka. Egzorcyzmy rozkazujące to rozkazy dawane przez upoważnioną przez biskupa osobę, by zły duch opuścił opętanego.



Według kapłanów, w wielu przypadkach pomagają już pierwsze egzorcyzmy. Czasem jednak proces uwalniania od złego ducha trwa kilka czy kilkanaście lat, podczas których cierpiący uczestniczą w cotygodniowych lub comiesięcznych spotkaniach modlitewnych. Im dłużej zło jest zakorzenione w człowieku, tym dłużej może trwać uwalnianie od niego.



- Choć złe duchy mają dostęp do wielu obszarów osobowości człowieka, nie mają dostępu do jego duchowości, czyli ludzkiej relacji z Bogiem. Bardzo często potrzeba głębokiego nawrócenia religijnego - wskazał ks. Piątkowski. Dodał, że modlitwa i życie sakramentalne to często podstawowe środki do uzdrowienia. - Modlitwa wstawiennicza, zwłaszcza egzorcyzm, to już jest sprawa ostateczna - dodał.


źródło

Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Zło się szerzy - egzorcyści coraz bardziej potrzebni?

Post autor: Zbyszek »

ech znam te śpiewki, Jung to satanista i diabeł wcielony, każdy ma w sobie diabla a nawet wielu, szatan tylko czeka , by was pożreć i spalić w czeluściach. Na ustawieniach heliingerowskich biegają szatany dokoła i czekają na niewinne dusze, biedne zagubione, nierozumiejące co dla nich dobre.



Podświadomość to wymysł, to on, ten co na was czyha. Skrywa się za zakrętem, pod pościelą u pożądliwej sąsiadki, ba nawet stoi w kiosku przy kondonach.

I wiecie dlaczego?

Bo medytacje jest be :(
Ostatnio zmieniony wt lip 13, 2010 10:31 am przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
ordyniec
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: wt sie 25, 2009 9:15 am
Kontakt:

Re: Zło się szerzy - egzorcyści coraz bardziej potrzebni?

Post autor: ordyniec »

Profesorowie z Lichenia - mądre główki, hehe



Profesorowie z Lichenia - mądre główki, hehe
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Zło się szerzy - egzorcyści coraz bardziej potrzebni?

Post autor: Zbyszek »

Ech, wczoraj diabeł złamał mi małego palca u nogi. Chciałem odradzić córce chodzenie na bosaka i sam zdjąłem buty. Szukając jakichś sensownych uwag, wyrżnąłem paluchem o listwę blejtramu. Uf, przez ćwiczenia medytacji, nauczyłem się rozdzielać moduły w mózgu, tracąc ich synchronizacje, ruchu fizycznego ciała od tego symulowanego w wyobraźni. Ten drugi , gdy się rozbucha, potrafi realizować moje skryte życzenia, ciągnąc za sobą fizyczne ciało. Gdy są one mało uświadamiane i nieprecyzyjne, to tak je może połączy ze sobą , ze wychodzi coś, czego bym chętnie w życiu uniknął.

Dzisiaj miałem się podjąć nowego zlecenia na które nie mailem zbytnio ochoty.Hm, miejscowość nazywała się Langenzenn, po pijaku brzmi trochę jak długi palec,



http://maps.google.de/maps?hl=de&clien...ved=0CBsQ8gEwAA
Ostatnio zmieniony śr lip 14, 2010 9:28 am przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Reaper
Infrańczyk
Posty: 198
Rejestracja: czw lis 08, 2007 11:31 am
Kontakt:

Re: Zło się szerzy - egzorcyści coraz bardziej potrzebni?

Post autor: Reaper »

Dawkins słysząc to pewnie kląc zacząłby rwać włosy i wyzywać od najgorszych, po czym w ataku amoku krzycząc "noooooooooo!!!" powiesiłby się na sufitowym wiatraczku używając do tego własnego krawata tocząc pianę przy tym :lol: Chociaż nie, to byłoby gdyby w cnn powiedzieli że znaleziono dowód na istnienie boga, chociaż w tym przypadku ograniczyłby się do typowego dla siebie rzucania bluzgami



w każdym razie, zabawne jest to że ludzie wierzą w ufo i sprowadzenie przez kosmitów życia na ziemię (wspomniany "naukowy" przypał), reptilianów natomiast są święcie przekonani że opętania i istnienie wszystkiego co związane z chrześcijaństwem to bzdury.



Nie wiem o co chodzi z medytacjami, tzn nie słyszałem że to jest "be" wręcz przeciwnie, chrześcijanie przez samą modlitwę medytują. Zresztą ksiądz który prowadził z nami religię (tak wiem wstrętny kler zniszczył nam życie bo nie pozwolił wybrać religii :rolleyes: ) sam powiedział iż nauka nie ma dowieść istnienia boga, nauka tyczy się naszego świata, sprawy wiary świata duchowego i z tego co mnie nauczono religia katolicka nie przeczy opisu naukowego jak nasz świat powstał i tym podobne.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Zło się szerzy - egzorcyści coraz bardziej potrzebni?

Post autor: Zbyszek »

Trochę ironicznie wypadła moja wypowiedz. Pewnie dlatego, ze przypomniałem sobie pewien plakat, w którym piętnowano wszystko co możliwe.

Każdy wymiękał gdy go czytal, nawet moja zona która chętnie chodzi do kościoła, zrobiła zeza.

Kiedyś pracowałem dla światowego egzorcysty, dekorowałem mu biuro, Sporo rozmawialiśmy w temacie, gdyż jestem przebiegiem egzorcyzmu bardzo zainteresowany.

Sa tacy egzorcyści co na poczet opętań wpisują nawet zaburzenia mentalne, spowodowane wrodzona wrazliwoscia. Rożny jest wiec asortyment egzorcysty. Sam chyba jestem jednym z nich, poświęcając tematowi 20 lat. Nie przeczę , ze są opętania, i masa rożnej maści zaburzeń osobowych. Inne zastosowałbym jednak środki i co innego bym w takim opentancu leczył.

Tematu opętań nie powinno się ignorować, bo to poważny problem społeczny. Ćwicząc ze znajomymi rożne formy aktywnych medytacji, ustaliliśmy asortyment zaburzeń, jakie może jeden drugiemu wywołać, żywy jak i martwy. Sporo tego. Opętania nie przelewki:(
Ostatnio zmieniony czw lip 15, 2010 7:41 am przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Reaper
Infrańczyk
Posty: 198
Rejestracja: czw lis 08, 2007 11:31 am
Kontakt:

Re: Zło się szerzy - egzorcyści coraz bardziej potrzebni?

Post autor: Reaper »

[quote name='Pantanal' post='71357' date='15 lipiec 2010 - 00:45']Czyli wiara w kosmitów powinna pociągać za sobą wiarę w Jezusa i chrześcijanską demonologię? A skąd wiesz, jaka część ludzi wierzy w UFO? Wierzą w nie tylko męty z samego dna, inni raczej dopuszczają taką możliwość. Pomylił ci się UFOkult z ufo-entuzjazmem.

Innymi słowy, stawiasz na równi dwie hipotezy, z których jedna jest nawet prawdopodobna (w końcu kosmos jest ogromny, różne rzeczy się mogą w nim dziać) a drugą trzeba przyjąć na wiarę i wspierana "tradycjami".

To wszystko jakieś bardzo wybiórcze...[/quote]





z tego co mówisz najwyraźniej tobie się pomylił kult z entuzjazmem. Nigdzie nie powiedziałem o chrześcijańskiej demonologii ani połączeniu wiary w Jezusa (ja wierzę w jego nauki czego oczywiście twój skromny umysł nie jest w stanie zrozumieć), tak że przestań myśleć bo słabo ci to wychodzi. Odsetek ludzi wierzących w ufo nie ma tu żadnego znaczenia Don Kichocie :lol: . Ja jestem entuzjastą ufo np. ty natomiast chrzanisz rzeczy próbując się doszukiwać podwójnego dna w każdej mojej wypowiedzi. Zresztą nie pierwszy raz więc dalsze adresowanie twoich "zarzutów" to jak wytykanie schizofrenikowi tego że kłamie.



Wiara w boga to indywidualna sprawa każdego człowieka, jak chcesz bronić reptilian i kasków z folii aluminiowej chroniących przed atakami psychicznymi to napisz to wprost bo właśnie do tego zmierzasz. Jak chcesz się tutaj mierzyć bóg i kreacjonizm z mojej strony kontra reptilianie i kaski przeciw wampirom energetycznym z twojej strony to proszę bardzo przedstaw argumenty nie mogę się doczekać twoich perwersyjnie opozycjonistycznych głupot :D i to forum musi to odnotować.



Twój jedyny problem to to że nie masz zielonego pojęcia jakie mam zdanie (bo nie przedstawiłem go ani nie implikowałem co do twoich "zarzutów" w których udajesz że wiesz jakie jest moje stanowisko) i starasz się to komentować, analizować udając że masz jakiekolwiek pojęcie o tym o czym mówisz. Bzdolenie dla bzdolenie pantanal to twoja specjalność, jednakże widać z daleka twoje mierzenie innych własną miarką.
Ostatnio zmieniony czw lip 15, 2010 5:28 pm przez Reaper, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Zło się szerzy - egzorcyści coraz bardziej potrzebni?

Post autor: Zbyszek »

To mam nauczek na przyszłość. Zaczepny komentarz wywołuje natychmiast reakcje czytelników i cały watek się zawiesza

Znaczy to, ze leży ludziom na sercu i trzeba bardziej uważać, by wyostrzając słowa kogoś nie kaleczyć.

Z drugiej strony, świadczy również, ze ludzie interesują się tym zagadnieniem i chętnie by go rozwinęli, szukając odpowiedzi na swoje pytania:)
Ostatnio zmieniony pt lip 16, 2010 6:35 am przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Reaper
Infrańczyk
Posty: 198
Rejestracja: czw lis 08, 2007 11:31 am
Kontakt:

Re: Zło się szerzy - egzorcyści coraz bardziej potrzebni?

Post autor: Reaper »

[quote name='Pantanal' post='71423' date='18 lipiec 2010 - 23:46']Wyrażaj sie jaśniej.[/quote]



Nie rozumiesz wypowiedzi to masz problem. Idź do psychologa albo napisz do przyjaciółki, spytaj rodziców księdza albo lekarza a mi daj spokój nikt ci nie karze odpowiadać, jak cie to przerasta to może wystarczy ci wyłączyć komputer ? :lol:



Rozwalają mnie niektóre wypowiedzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ŻYCIE PO ŻYCIU & NDE”