Polska: sezon 2009

Czy tajemnica zbożowych piktogramów powoli wyjaśnia się na naszych oczach?
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Polska: sezon 2009

Post autor: Rysiek23 »

Doczekaliśmy się pierwszego piktogramu w Polsce w sezonie 2009. Pojawił się rzekomo 17 lipca w miejscowości Strzyżawa k. Bydgoszczy. Czekamy na potwierdzenie tej informacji.



[ external image ]



FILM



www.cropcircleconnector.com



EDIT:

To nie kosmici wykonali kręgi w zbożu w podbydgoskiej Strzyżawie, ale... studenci



No i sprawa jest jasna. Kręgi w zbożu są jak najbardziej ziemskim dziełem. Ufoludki nie maczały w tym palców. Pierwszy raz pojawiły się 4 lata temu i podobnie jak teraz były dziełem bydgoskich żaków.



Kręgi sprzed czterech lat były znacznie większe od tych, które pojawiły się podczas tegorocznych wakacji i miały bardziej skomplikowany kształt.



- Nie ma wątpliwości, że wykonały go te same osoby - mówi Radiu Gra Leszek Ostoja Owsiany z IRG Toruń



Jak stwierdzić, czy krąg jest prawdziwy, czy fałszywy? Wyjaśnia Andrzej Lamparski, który bada tego typu zjawiska: - Krąg dokonany nieznaną technologią jest pieknie położony. Wzory są dokładne. Nie ma złamanych kłosów, a jedynie zagięte.



Piktogramy zwane też kręgami zbożowymi (czasami okreslane jako agroglify) są widocznymi z lotu ptaka regularnymi formami geometrycznymi uzyskiwanymi przez selektywne wycięcie lub zgniecenie roślinności na polach uprawnych.



Gazeta Pomorska
Ostatnio zmieniony śr lip 22, 2009 7:28 am przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Re: Polska: sezon 2009

Post autor: aelreda »

A mogło być tak pięknie :)

Awatar użytkownika
Konrad666
Infrańczyk
Posty: 152
Rejestracja: śr maja 13, 2009 9:15 am
Kontakt:

Re: Polska: sezon 2009

Post autor: Konrad666 »

Jak widać studentom nudzi się w wakacje, a mogą przecież zająć się czymś zupełnie innym. No cóż każdy ma swoje pasje.....
ferdas
Infrańczyk
Posty: 135
Rejestracja: pt kwie 17, 2009 6:41 pm
Kontakt:

Re: Polska: sezon 2009

Post autor: ferdas »

Ubogo im to wyszło coś. Jakby mieli zrobić 2 razy bardziej skomplikowany to by im się nie udało.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Polska: sezon 2009

Post autor: Arek 1973 »

Będę musiał skonstruować jakąś pułapkę na tych kosmitów,
Chłop prosty ale pomysłowy :lol:
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: Polska: sezon 2009

Post autor: xedos »

Mój głos w sprawie...



Jeszcze trzy lata temu zajmowałem się piktogramami zbożowymi, wraz z Dr. Szymańskim coś tam wspólnie robiliśmy na wylatowskich polach i tu sprawa jest prosta. To co odkryłem ja, on, inni jest faktem i nie mam zamiaru nad tym się rozwodzić. Bez wątpienia budziliśmy zainteresowanie wojska skoro kilka razy stało się to, co się stało ( dla ciekawych proponuję odnaleźć jeden z moich raportów dotyczących pola Filipczaka).



Chcę jednak podkreślić fakt, że piktogramy w większości przypadków to zwyczajne oszustwa w tym również ufologiczne, tworzone dla i przez ufologów.



Są wyjątki! I to również chcę mocno podkreślić!



W tym tygodniu w Mąkowarsku powstał piktogram zbożowy, dokładnie ze środy na czwartek, byłem obejrzałem i powiem jedno - szkoda czasu, zwyczajnie szkoda czasu i benzyny.



Kilka miesięcy temu powiedziałem wprost, że BSN przestanie zajmować się piktogramami, powód był prosty - zbyt dużo ludzi spod znaku New Age bierze udział w tworzeniu legend, które przy pomocy dziennikarzy (konferencje prasowe) uwiarygadniają wśród ludzi młodych cały ten cyrk. Przypominam, w takich przypadkach zawsze istnieje prawdopodobieństwo przeciągania ludzi na stronę sekty scientologicznej. O ile kiedyś można było tego typu obawy traktować jako czcze dywagacje o tyle dzisiaj okazuje się że miałem i mam rację ostrzegając wszystkich.



Fundacja Nautilus, może tak, o ile kiedyś budzili moje emocje, o tyle dzisiaj jest mi ich żal. jako moi wrogowie mieli klasę i fantazję, kiedy mnie i moich kolegów wyzywali od różnych robili to prosto z mostu i bez owijania w bawełnę. Jednak to zmieniło się i FN staje się tylko niemiłym wspomnieniem.



Niestety, mają niegodnego "następcę", który z ufologii zrobił sobie biznes i tylko nie rozumiem jednego, co się stało z człowiekiem do którego miałem całkiem spore zaufanie? Zgłupiał, oszalał? Nie, jest zimny i ma ściśle określony cel. Niestety dąży do niego jak taran, inni ufologowie jak widzę starają się nie dostrzegać sprawy, wobec takiej postawy pozostaje jedno...usunąć się w cień.



Pozdrawiam
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: Polska: sezon 2009

Post autor: xedos »

W poprzedniej wypowiedzi jest sporo racji, jednak może dajmy spokój Jankowi, nasze drogi rozeszły się i to definitywnie. Powiem tyle, do dobry "chłopina" i bardzo miły współrozmówca. nie mam mu nic do zarzucenia jako człowiekowi, cała reszta jest już bez znaczenia. To dorosły "chłopak" i ma wolną wolę, wybrał jak wybrał i nam nic do tego, o ile nie miesza to w głowach osób młodych bez znajomości problemu. Powiem tyle, całość ma się do ufologii jak obraz muchy przed obiektywem, którą wzięto za F-16.



Tak naprawdę kto z nas nie ponosi winy za obecny stan? Ja się poczuwam, ponieważ zbyt późno zareagowałem. Cieszę się, że INFRA jest obecnie najbardziej wiarygodną organizacją traktującą o dziwach tego świata. Kto mówi inaczej robi sobie i innym krzywdę. To cenne spojrzenie przez pryzmat sceptycyzmu i według mnie to jest słuszne.



Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Polska: sezon 2009

Post autor: Arek 1973 »

Xedos

Być może to was wojsko o te piktogramy posądzało?
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Polska: sezon 2009

Post autor: Rysiek23 »

Dojlidy, 31 lipca 2009:

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/TZZ_kcHSyig&re ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/TZZ_kcHSyig&re ... edded&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="425" height="344"></embed></object>

www.poranny.pl
Ostatnio zmieniony sob sie 01, 2009 7:18 am przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Konrad666
Infrańczyk
Posty: 152
Rejestracja: śr maja 13, 2009 9:15 am
Kontakt:

Re: Polska: sezon 2009

Post autor: Konrad666 »

Ciekawi mnie tylko to, czy znów jest to robota studentów.... :lol: ....a może licealistów?
ODPOWIEDZ

Wróć do „PIKTOGRAMY”