Przypadek Joasi G.

Siła naszego umysłu, czyli telekineza, lewitacja etc.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Przypadek Joasi G.

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Prezentujemy historie przypadku Joanny Gajewskiej, która znalazła się w centrum najbardziej znanych w naszym kraju przypadków spontanicznej psychokinezy, zamieniającej mieszkanie i życie jej rodziny w swoisty koszmar. W przypadku tym dochodziło nie tylko do spektakularnych manifestacji sił, ale również to przedziwnej możliwości przenikania przedmiotów przez materialne przeszkody. Na nastolatkę zwrócili wkrótce uwagę naukowcy…



SZCZEGÓŁY
Ostatnio zmieniony wt lut 21, 2012 9:34 am przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: Przypadek Joasi G.

Post autor: xedos »

Zajmowałem się tym przypadkiem bodaj dwa albo trzy lata temu. Przeprowadziłem nawet małe śledztwo w tej sprawie i o dziwo nie znalazłem nic, co mogłoby podważyć autentyczność ciągu zdarzeń z udziałem pani Joanny.



Być może wiecie, być może nie wiecie ale pośród osób, które bardzo dokładnie zajęły się fenomenem Joanny był m.in. Redaktor Naczelny "Nieznanego Świata", pan Marek Rymuszko. Przedstawiać chyba nie trzeba, według mnie to pedant i z pewnością niczego nie zaniedbał w swojej publikacji na ten temat. Nie ma racjonalnego wyjaśnienia na ciąg tych niezwykłych zdarzeń. Nie wiem czy obecnie ale jakiś czas temu pani Joanna niosł pomoc bliźnim, czym zajmuje się obecnie już nie pamiętam, a fenomen prawdopodobnie zniknął.



Oczywiście jest mnóstwo teorii, które wyjaśniają fenomen Joasi ale tak na prawdę znowu jesteśmy bezsilni ale tylko do pewnego stopnia.



Czytając kroniki, zapiski z tego co się wtedy działo w tej rodzinie, włosy lekko się jeżą tu i ówdzie, zaiste niezwykły przypadek i choćby dla tego warto zajmować się niesamowitościami.



Pozdrawiam wszystkim i do usłyszenia za jakiś czas.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Przypadek Joasi G.

Post autor: Arek 1973 »

Z sentymentem podchodzę do tego przypadku. Mówiono wtedy o tym w TV "na pierwszym", bo innych programów nie było :rolleyes: ,( ok ,niekiedy dwójka jeszcze była), pamiętam że kolegom to wtedy opowiadałem ale jakoś nikt się tym tak nie przejął jak ja. Mogę śmiało powiedzieć że był to początek moich zainteresowań tematem zjawisk anormalnych, wprawdzie nie wiedziałem że ta dziewczyna Joasia się nazywa ale jak czytałem rok temu ten artykuł przypomniało mi się parę szczegółów
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Przypadek Joasi G.

Post autor: Zbyszek »

Wyjaśnienie przepadku Joasi nie jest aż takie trudne panowie badacze a nawet bardzo proste, hm
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Przypadek Joasi G.

Post autor: Arek 1973 »

W takim razie Zbyszku prosiłbym Cię żebyś nam wytłumaczył ten przypadek
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Przypadek Joasi G.

Post autor: Zbyszek »

Ach panie Orsonie, szuka pan na oślep. Jestem na urlopie z ograniczonym dostępem do netu. Potem postaram sie jakoś rozjaśnić paranormalnosc.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Przypadek Joasi G.

Post autor: Arek 1973 »

Oczywiście ja też chętnie poczytam, ale co chciałem napisać?, aha ,ciekawe czy to wszystko miało wtedy koniec czy też Joasia doznawała w póżniejszym życiu innych przypadków
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Przypadek Joasi G.

Post autor: Zbyszek »

Badania takich zjawisk ogranicza się raczej do potwierdzenia ich wiarygodności.

Nie wiem co robiła Joasia, gdy się coś działo. Mogę się jedynie domyśleć na podstawie relacji świadków. Samemu przytrafiały mi się również dziwności. Bylem na szczęście świadomy tych zjawisk i pamiętam dobrze co wtedy wyprawiałem u w umyśle, towarzysząc zdarzeniom uwaga.

Od dawna szykuje interpretacji paranormalnego, czekając n korzystne okoliczności, -może jeszcze trochę potrwa
Ostatnio zmieniony ndz sie 29, 2010 7:14 am przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „POTĘGA UMYSŁU”