Maszyna czasu ojca Ernettiego

Fizyka, chemia, nauki o Ziemi, wynalazki, eksperymenty.
van
Infrańczyk
Posty: 193
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:41 pm
Kontakt:

Re: Maszyna czasu ojca Ernettiego

Post autor: van »

Wybaczcie, ale komentowanie bredni o "chronowizorze" jest trochę poniżej granicy śmieszności. Na poczekaniu mogę wymyślić dziesiątki takich historii:W 1952 roku Einstein wymyślił elektryczną patelnię nie korzystającą z prądu. Można było na niej jednak robić jedynie jajecznicę i co ciekawe, gdy używano soli patelnia traciła swe możliwości!Pewien zakonnik z Caracas potrafił wsadzić sobie rękę aż do żołądka, ale są pewne dowody że mógł nawet dalej, do jelit!NASA odkryło w śniegach Arktyki myślący meteoryt, który znał szczegółowo historię ludów Jakucji. Sprawę kazał utajnić na 20 lat Nixon, ale wbrew prawu do dziś jej nie odtajniono!...I teraz udowodnijcie mi, że to wszystko nie prawda! To opowiadający jakąś historię musi ją udowodnić i dopiero wtedy może ona nabrać statusu "prawdziwej" a nie, że twierdzenie jest automatycznie "prawdziwe" chyba że ktoś udowodni na 100%, że tak nie jest. Chronowizor jest oczywistą bzdura na tak wielu poziomach, że aż pisać mi się o tym nie chce.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Maszyna czasu ojca Ernettiego

Post autor: Katarzyna_1 »

"Wybaczcie, ale komentowanie bredni o "chronowizorze" jest trochę poniżej granicy śmieszności. Na poczekaniu mogę wymyślić dziesiątki takich historii"A dlaczego by nie komentowć, skoro temat jest na forum i nie został usunięty? "To opowiadający jakąś historię musi ją udowodnić i dopiero wtedy może ona nabrać statusu "prawdziwej" a nie, że twierdzenie jest automatycznie "prawdziwe" chyba że ktoś udowodni na 100%, że tak nie jest."Historię opowiedział p. Chudziński i zostało zadane mu pytanie o bibligrafię do tej historii. Jak dotąd nikt tutaj z komentujących nie uznał opisanej historii za prawdziwą. Skąd więc ta nerwówka? Chronowizor jest oczywistą bzdura na tak wielu poziomach, że aż pisać mi się o tym nie chce."To po co piszesz Van torpedo?
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Maszyna czasu ojca Ernettiego

Post autor: Andrzej 58 »

A ja na swoim chronowiorze wczoraj widziałem Gienka Bodo.Kurcze jak to możliwe ,że gość tyle czasu nie żyje a w chronowizorze jak żywy.A tak poważnie ,to jeśli w przeszłości istniały obserwacje noli ,to bardzo możliwe ,że techniki rejestracji też istniały.Historia z wynalazkiem pozwalającym zajrzeć w przeszłość wygląda mi na propagandówkę watykańską.A dlaczego nie w przyszłość?Jeśli jednak w trakcie dziejów ludzkości istniała(je) grupa posiadająca wysoką technikę ,to może się okazać ,że na naszych chronowizorach obejrzymy kiedyś przebieg bitwy pod Grunwaldem  albo inne zdarzenie historyczne.
van
Infrańczyk
Posty: 193
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:41 pm
Kontakt:

Re: Maszyna czasu ojca Ernettiego

Post autor: van »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Katarzyna_1" data-cid="103665" data-time="1361801456">Skąd więc ta nerwówka? (...) To po co piszesz Van torpedo?</blockquote> Nerwówka stąd, że wielu użytkowników tego forum najpierw wyśmiewa się z głupoty Nautilusa a potem samemu na poważnie rozważa idiotyczne teorie. Proszę mi wybaczyć, ale ta historia to połączenie niezrozumienia istoty działania telewizora ze spiskową wizją Watykanu i infantylnymi wyobrażeniami na temat nauki. Oto najtęższe mózgi świata nauki pod przewodnictwem księdza (!!!) zbudowały telewizor na którym widać "przeszłość" i Watykan kazał to ukryć i mu się udało, ale jakoś tak nieudacznie, żeśmy się o tym dowiedzieli. Czym ta historia różni się od tej mojej o myślącym meteorycie? Chyba tylko tym, że meteorytu nie badali z niewyjaśnionych przyczyn księża w Watykanie :)
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Maszyna czasu ojca Ernettiego

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="van" data-cid="103670" data-time="1361819547"> Nerwówka stąd, że wielu użytkowników tego forum najpierw wyśmiewa się z głupoty Nautilusa a potem samemu na poważnie rozważa idiotyczne teorie. Proszę mi wybaczyć, ale ta historia to połączenie niezrozumienia istoty działania telewizora ze spiskową wizją Watykanu i infantylnymi wyobrażeniami na temat nauki. Oto najtęższe mózgi świata nauki pod przewodnictwem księdza (!!!) zbudowały telewizor na którym widać "przeszłość" i Watykan kazał to ukryć i mu się udało, ale jakoś tak nieudacznie, żeśmy się o tym dowiedzieli. Czym ta historia różni się od tej mojej o myślącym meteorycie? Chyba tylko tym, że meteorytu nie badali z niewyjaśnionych przyczyn księża w Watykanie :)</blockquote>To w takim razie temat należy usunąć, a wszystkie książki S-F spalić na stosie. Nie będzie wtedy rozważań "idiotycznych" teorii. Do tego

zakazać wszelkich prywatnych rozmów n.t. ludowych i innych legend - najlepiej mocą ustawy. :kekeke:    
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
van
Infrańczyk
Posty: 193
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:41 pm
Kontakt:

Re: Maszyna czasu ojca Ernettiego

Post autor: van »

Oj Katarzyno :) Jeśli to konieczne, to deklaruję, że do kasowania czy palenia niczyich wypowiedzi nie namawiam  :AlienGreen:
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Maszyna czasu ojca Ernettiego

Post autor: ADAX »

Van racja, ale też jest całkiem realna możliwość jak celowa dezinformacja. Czyli mówienie o czymś co istnieje ( gdy wyciekły informacje) w sposób nieprawdopodobny. Podobnie z UFO itp. Z tym, że jeśli takie cudeńko naprawdę mogło by istnieć, gdyż przeszłość da się (teoretycznie) odczytać (choć nie wiadomo jeszcze czym...), lecz z podglądaniem przyszłości, to już chyba trudniej. Watykan z pewnością posiada wiele cennych i tajnych zapisków. Czy jakieś maszyny ? Nie wykluczone. Skoro są jednak tajne to mało prawdopodobne by ktoś sie dowiedział o takowych, zwłaszcza o tak dość sensacyjnych jak "chronowizor". Co do dyskusji na ten temat, to po pierwsze, jest to forum, a nie portal Infra. Po drugie przytoczony przez Ciebie Nautilius i jego ekipa takie sensacyjne artykuły popiera i wkleja na swoją oficjalną stronę. Więc porównywanie poziomu FN z Infrą a zwłaszcza forum jest nieco bardzo pomylone.
TrueLobo
Infranin
Posty: 226
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 10:58 am
Kontakt:

Re: Maszyna czasu ojca Ernettiego

Post autor: TrueLobo »

Co wy w ogóle rozpatrujecie. Napisane w internecie więc musi być prawda? Przecież bardziej wiarygodne brednie mogło by 10 letnie dziecko wymyślić. Siadło paru mądrych gości w jednym pokoju. Posiedziało pogłówkowało i gdzieś tak po półgodziny wymyśliło sobie magiczne pudełeczko. Zrobili je z tego co było w pokoju (mcgayver style) i ksiądz na koniec poświęcił. Przeszłość da sie odczytać teoretycznie? Doprawdy... Wiem, że się ostatnio na forum mało dzieje ale bez przesady. Taki temat powinien być skasowany jako spam.
Ostatnio zmieniony śr lut 27, 2013 5:07 pm przez TrueLobo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Maszyna czasu ojca Ernettiego

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="TrueLobo" data-cid="103706" data-time="1361984714">Co wy w ogóle rozpatrujecie. Napisane w internecie więc musi być prawda? Przecież bardziej wiarygodne brednie mogło by 10 letnie dziecko wymyślić. Siadło paru mądrych gości w jednym pokoju. Posiedziało pogłówkowało i gdzieś tak po półgodziny wymyśliło sobie magiczne pudełeczko. Zrobili je z tego co było w pokoju (mcgayver style) i ksiądz na koniec poświęcił. Przeszłość da sie odczytać teoretycznie? Doprawdy... Wiem, że się ostatnio na forum mało dzieje ale bez przesady. Taki temat powinien być skasowany jako spam.</blockquote>Widać, że to Ty najbardziej jesteś zainteresowany tematem. Temat wzowiła Havana, a ja jako dociekliwa zadawałam pytania. Zresztą, nic z naszej babskiej strony zdrożnego. Natomiast Panowie dostają "gęsiej skórki".... w związku z "magicznym pudełeczkiem". Spokojnie nic się tutaj złego nie dzieje. Po co ten cły jazgot?  Jak zacznie sie dziać to zawiadomimy :D
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Havana
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: wt lut 12, 2013 2:14 pm

Re: Maszyna czasu ojca Ernettiego

Post autor: Havana »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Katarzyna_1" data-cid="103707" data-time="1361985501"> Temat wzowiła Havana, a ja jako dociekliwa zadawałam pytania. Zresztą, nic z naszej babskiej strony zdrożnego. Natomiast Panowie dostają "gęsiej skórki".... w związku z "magicznym pudełeczkiem". Spokojnie nic się tutaj złego nie dzieje. Po co ten cły jazgot?  Jak zacznie sie dziać to zawiadomimy :D</blockquote>No tak :D Owszem, wznowiłam temat, ale nie miałam na celu wszczynać jałowych dyskusji, naprawdę. Zapytałam z ciekawości (babskiej) o tych dziennikarzy i tyle. Parę lat temu czytałam z dużym rozbawieniem ksiązkę Petera Krassy "Twój los jest przesądzony. Maszyna czasu ojca Ernettiego i Kronika Akaszy". Już sam tytuł był urzekająco dramatyczny!!! Podobno też ksiądz Brune wspomina w swoich książkach o ojcu Ernettim ze sporą dozą fascynacji. No więc chciałam się tylko dowiedzieć, czy dziennikarze są w stanie dorzucić coś nowego do sprawy :D Jestem tu od niedawna i nie sądziłam, że tego typu wątków się nie tyka - sorry :Silly:  
ODPOWIEDZ

Wróć do „NAUKA i TECHNIKA”