Eschenbach i zagadka Graala

Tajemnice zaginionych cywilizacji i zagadki współczesności. Kontrowersyjne odkrycia, hipotezy i rzeczy, o których milczą podręczniki
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Eschenbach i zagadka Graala

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Jego nazwa jest synonimem przedmiotu, który pragnie być zdobyty przez wielu, czasem mimo niezwykle licznie piętrzących się trudności. W europejskiej tradycji obecny jest już od średniowiecza, a co ciekawe, zainteresowanie nim paradoksalnie nie słabnie. Interesujące jest jednak to, że jego tajemnicę, z różnym skutkiem, próbowano odkryć już w średniowieczu. Szczególnymi zasługami zapisali się Chretien de Troyes i Wolfram von Eschenbach, którzy podjęli się próby definicji tajemnego przedmiotu. Drugi z nich był być może bardzo bliski wyjaśnienia jego zagadki...



CAŁOŚĆ
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Eschenbach i zagadka Graala

Post autor: Andrzej 58 »

Witajcie.

Graal to nieprzwdopodobnie podmatwana sprawa.Mieszają się w tym temacie przekazy quazi historyczne z fikcją literacką opartą na tych wcześniejszych przekazach,w wyniku czego mamy zbiór często nieuprawnionych powiązań wielu zdarzeń z historii stanowiących prawdopodobną wersję istoty samego przedmiotu.

I tak z grallem powiązano starotestamentową wersję o przedmiocie przechowywanym w arce przymierza robiąc z niej broń lub maszynę do produkcji manny.Templariusze mieli mieć w grallu żródlo swojego bogactwa .Prawdopodoni spadkobiercy ich tajemnicy również mieli się bogato.W opowieści o królu Arturze również pojawiają się wątki związane z grallem .Crześcijaństwo wcisnęło gralla do swoich potrzeb tworząc wszystkim znaną wersję o kielichu.Na tej samej zasadzie można wyciągać wnioski co do wkładu Pana Twardowskiego w zdobywanie kosmosu.

Dla mnie grall to tajemnica z przeszłości i jest to raczej idea a nie przedmiot.Istota tej idei znajduje się w zasadach postępowania ludzi będących w posiadaniu tej tajemnicy .Wystarczy przytoczyć zasady funkcjonowania Esseńczyków zwanych z aramejskiego Nazarejczykami(cztery reguły),zasady organizacyjne Templariuszy,kibuce ,czy ewangeliczne zasady dla wspólnot chrześcijańskich , żeby z dużym prawdopodobieństwem określić ,na czym polega" boski porządek świata".
STRusz
Infrzak
Posty: 75
Rejestracja: czw maja 15, 2008 10:52 am
Kontakt:

Re: Eschenbach i zagadka Graala

Post autor: STRusz »

To teraz przygotujcie się na coś co może wywrócić wam w głowach, (szczególnie polecam to Pantanalowi bo jego teorie są poparte pomiarami i dowodami które co najmniej pokazują obrazowo że coś w tym jest, dosłownie pokazują. Ah pamiętam jak kiedyś doświadczając mer-ka-by starałem się to przełożyć na opis naukowy. Tak będzie tam opis mer-ka-by)

DAN WINTER - UDANA ŚMIERĆ

I PRAWDZIWA FIZYKA GRAALA:



http://www.vismaya-maitreya.pl/zmiany_w_dn...y_pl_video.html



Czekam na opinie, choć kolejna negacja mnie nie zaskoczy :P
Ostatnio zmieniony ndz wrz 06, 2009 4:30 pm przez STRusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Nisargadatta Maharaj Szri - Rozmowy z mędrcem

Najwyższa prawda jest taka że nie ma prawdy

Armageddon jest blisko, przyjdź do nas na boisko, Tu hardcore nie disco, patrz jak człowiek upadł nisko.

Moja drużyna zapowiada koniec świata, który nadejdzie za ok 2lata. [ external image ]
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Eschenbach i zagadka Graala

Post autor: Lazy »

STRusz
To teraz przygotujcie się na coś co może wywrócić wam w głowach(...)
Jakoś dziwnie,nie wywróciło mi. ;) Ciekawe dlaczego.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 06, 2009 9:53 pm przez Lazy, łącznie zmieniany 1 raz.
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
STRusz
Infrzak
Posty: 75
Rejestracja: czw maja 15, 2008 10:52 am
Kontakt:

Re: Eschenbach i zagadka Graala

Post autor: STRusz »

No ciekawe to jest ale mnie się nie pytaj, możesz sam odpowiedzieć. Więc napisz opinie.

Mnie zaskoczył film. Potwierdza on mój model wszechświata rozpadniętego na dwie części o którym już dawno wiedziałem.
Nisargadatta Maharaj Szri - Rozmowy z mędrcem

Najwyższa prawda jest taka że nie ma prawdy

Armageddon jest blisko, przyjdź do nas na boisko, Tu hardcore nie disco, patrz jak człowiek upadł nisko.

Moja drużyna zapowiada koniec świata, który nadejdzie za ok 2lata. [ external image ]
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Eschenbach i zagadka Graala

Post autor: Lazy »

@ STRusz Zamiast pisać opinię,dodaje Ci plusika.Dużo wiedziałem,teraz jeszcze więcej.Powinno wystarczyć.

Pozdrowionka :)
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADKI HISTORII”