O błędnych ognikach

Trójkąt bermudzki, fenomeny przyrody
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

O błędnych ognikach

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Zjawisko błędnych ogników znane jest na całym świecie. Niezwykłe pochodzenie i szczególne znaczenie przypisywali im już starożytni. Rzymianie określali je jako ignis fatuus, zaś Grecy uznawali je za błąkające się po Ziemi dusze. Także w Polsce, w zależności od regionu, tajemniczym światłom zaczęto nadawać różne nazwy i role. Jednakże ich sława rozciąga się znacznie dalej - od Ameryki aż do Australii. Mimo faktu, że ich pochodzenia upatruje się w zjawiskach przyrodniczych, od niepamiętnych czasów błędne ognie fascynują kolejne pokolenia.



Artykuł Adriana Zwolińskiego
matino3
Infranin
Posty: 241
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 7:45 pm
Kontakt:

Re: O błędnych ognikach

Post autor: matino3 »

Pojęcie Błędny Ognik znane jest mi z Warcrafta III - gry fantastycznej, i jak dla mnie - tam pozostaną. Nie wierze w nie za bardzo.
:)

Awatar użytkownika
asiatko31
Full Active
Posty: 511
Rejestracja: pt sie 17, 2007 5:13 pm
Kontakt:

Re: O błędnych ognikach

Post autor: asiatko31 »

Artykuł jest ciekawy, bardzo mi się podoba. Zgadzam się z tym ze błędnych ogników ciekawiły i będą ciekawić Czy to się komuś podoba, czy nie.
Ostatnio zmieniony śr sie 26, 2009 6:29 pm przez asiatko31, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawda jest pochodnią olbrzymią zbliżamy się do niej tylko na chwilę w obawie, by nie spłonąć.

Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać

Należy się bać istotki czerpiącego wiedzę z jednej książki

:D :P :D
Awatar użytkownika
Zit
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: pt sty 12, 2007 11:18 am
Kontakt:

Re: O błędnych ognikach

Post autor: Zit »

[quote name='Pantanal' date='czw, 27 sie 2009 - 13:58' post='60297']

Mały Polak wie wszystko o Grekach, ale o swoich przodkach nie. Skąd ten wstyd przed byciem Słowianinem.[/qoute]

Nie zgodze się.

Jestem obecnie w LO i o Słowianach jest o wiele więcej niż myślisz. To ludzie nie za bardzo wiedzą o co chodzi. Tak już jest. Lenistwo i tyle. Pozatym dla niektórych ciekawsi wydają się grecy niż np. Wiślanie itp. itd.
[ external image ]

,, Veni Vidi Vici" - przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem



Timeo Danaos Et Dona Ferentes ;)



**********Sol Omnibus Lucet!!!**********
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEWYJAŚNIONE ZJAWISKA”