Poltergeist z Rosenheim

Trójkąt bermudzki, fenomeny przyrody
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Poltergeist z Rosenheim

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Wydarzenia, które rozegrały się w 1967 i 1968 roku w niemieckim Rosenheim należą do najlepiej udokumentowanych przypadków aktywności poltergeista. Pewnego dnia w biurze rosenheimskiego prawnika zaczęły dziać się bardzo dziwne rzeczy. Gdy na miejscu zjawili się badacze, udało się im zarejestrować wiele z występujących tam anomalii, których pochodzenia nie mogli wytłumaczyć. Wiadomo było jedno - zjawiska koncentrowały się wokół Anemarie S.



CAŁOŚĆ
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Poltergeist z Rosenheim

Post autor: Arek 1973 »

Chwała tej mniejszości co się w ogóle stara i czas i pieniądze wykłada na badanie tego rodzaju zjawisk. Ten przypadek mógł się także skończyć całkiem inaczej i nikt oprócz paru osób nie dowiedzał by się o tym duchu. Wystarczyłoby żeby znerwicowany prawnik od razu jak się podejrzenia wokół Anemarie koncentrowały od razu wyrzucił ją z pracy, "straszenie" ustałoby, nie trzeba wzywać parapsychologów, sprawa załatwiona, ducha nie ma, ani żadnej dokumantacji na ten temat.
ale dlaczego innym tak trudno zaakceptować te zjawiska?
Widzę to tak , żeby brać się za sprawy takiego pokroju trzeba mieć (w przenośni JAJA :D ) i nie bać się możliwych konsekwencji. Dużo naukowców boi się sparzyć, co będzie jak się okaże że to coś, ktoś zmanipulował a ja uznałem na łamach gazety że to prawdziwy duch. Człwiek długo pracuje żeby mieć dobrą reputację, a żeby się stać pośmiewiskiem nie trzeba wcale dużo.

Już nieraz spotkałem się w różnych książkach z takim zjawiskiem że ludzie prosili znanych naukowców o pomoc , a taki odmawiał, argumentując że to śliski temat.

Ale z drugiej strony nie ma się co dziwić,
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Poltergeist z Rosenheim

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Stuki, trzaski, samoczynnie poruszające się przedmioty a niekiedy nawet spontaniczne wybuchy ognia – to wszystko wchodzi w skład zjawiska określanego mianem „poltergeist”. Zanim jednak specjaliści od łowienia duchów wydadzą wyrok o nawiedzeniu i wizycie z zaświatów, powinni rozpatrzyć inne możliwości…



SZCZEGÓŁY
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Poltergeist z Rosenheim

Post autor: Arek 1973 »

Jakby ktoś chciał zobaczyć film o tym przypadku. Zmontowaliśmy kiedyś z polskimi napisami



http://www.paranormalium.pl/zjawa-z-rosenheim,film.html
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEWYJAŚNIONE ZJAWISKA”