Jak to robią Cyganki czyli o romskich wróżkach

Magia i kulty magiczne
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Jak to robią Cyganki czyli o romskich wróżkach

Post autor: danut »

A lamowie podczas tych swoich głodówek i transów opowiadają o swoich podróżach tam, dlatego tak pozwiązuję. Oczywiście nie przypisuję tych zdolności, czy wiedzy wszystkim Romom, ale może się i wśród nich znaleźć ktoś taki. U nich duchowością i magią zajmują się szczególnie kobiety.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Jak to robią Cyganki czyli o romskich wróżkach

Post autor: Arek 1973 »

Pamiętam z dzieciństwa  jak nas dzieci straszono Cyganami, było parę opowieści o nich ale zawsze negatywne, nie wspominano nic  o ich  dobrej kulturze albo w ogóle jakiś dobrych aspektów, być może dlatego że byli od razu zaszufladkowani jako złodzieje, albo wiedza  o nich  była nikła a opierała się tylko  na negatywnych wspomnieniach. Nie ważne.Był kiedyś  film dokumentalny  i  naprawdę był bardzo ciekawy pokazywał ich styl życia, szukanie żony, cały rytułał z wykupieniem, potem wesele,,,,,huhhh, to coś  innego co  my znamy,,,,,,,dziwne ale też  fajne
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: Jak to robią Cyganki czyli o romskich wróżkach

Post autor: Hybrid »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="obcy42" data-cid="115423" data-time="1405201790"> Nasza Ziemia, tak samo jak każda inna planeta, ma drugą równoległą rzeczywistość, w której czas nie biegnie - stoi w miejscu.</blockquote>  To tak na poważnie z tą ''drugą równoległą rzeczywistością'' ? , czy sobie a Muzom . :Blush: I jak możesz to wskaż elementy tej ''drugiej równoległej rzeczywistości'' i gdzie można je zlokalizować .    Naturą abstrakcyjnego ''czasu'' jest jego upływ/cykliczność , każda ''chwila'' kończy się przeszłością a zaczyna przyszłością .  Jeżeli było by tak jak piszesz , że ''czas'' na tej planetce - w ''entej równoległej rzeczywistości'' - nie ma cykliczności , życie na niej zatrzymane było by w kadrze .   Nie istniałyby żadne związki przyczynowo - skutkowe , gdzie przyczyna/teraźniejszość a skutek/przyszłość .Żadne zdarzenie nie miałoby początku i końca .  Z twojego postulowania wynika , że  ''czas'' i jego składowe - przeszłość ,  teraźniejszość i przyszłość tracą sens a`w związku z tym cały fizyczny determinizm idzie w  ''3,14zdu'' .
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Jak to robią Cyganki czyli o romskich wróżkach

Post autor: danut »

Arku 1973 - Tak mają inne zwyczaje, ale fajne. Mnie się kiedyś śniło, że ja byłam szykowana do ślubu z Cyganem, ustrajana w kwiaty itd. a potem uciekłam, ale i autentycznie Cygan może ukraść sobie żonę. Pamiętam jak ojciec opowiadał też o prośbie Romów, tak z doskoku na ulicy, o pozostanie chrzestnym dla dziecka. Zgodził się, ochrzcili to dziecko w kościele, opowiadał o wielkiej życzliwości i wdzięczności potem całej ich grupy. Hybrid - nie do mnie pytanie, ale śledzę forum i obcy42  poprosił Ciebie o odpowiedź właśnie w temacie o innych rzeczywistościach - nie odpowiadasz tam, a w zamian wskakujesz tutaj ciągnąć temat, gdzie tylko była o tym króciutka wzmianka.
Ostatnio zmieniony ndz lip 13, 2014 9:55 am przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Jak to robią Cyganki czyli o romskich wróżkach

Post autor: Andrzej 58 »

"To tak na poważnie z tą ''drugą równoległą rzeczywistością'' ? , czy sobie a Muzom ."Pisze bo musi Hybridku.To pisane jest pod Danusię.Z jednej strony kolega Obcy42 w innym temacie powiedział kim  jest i mu wierzę a z drugiej ktoś inny poinformował Danusię ,że jest Obcym42.Tu wierzy Danusia..Zapytam wprost - Obcy , czy jesteś tym użytkownikiem , który w temacie o innych rzeczywistościach używał awatara z trupią czaszką w kasku z hiszpańskim podpisem oznaczającym żołnierza.?
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Jak to robią Cyganki czyli o romskich wróżkach

Post autor: danut »

Arku 1973 - co mnie się podoba u tej społeczności - to niesamowite opanowanie sztuki przetrwania przez zdolność asymilacji nie tylko z przyrodą, ale i z całym otoczeniem tym kulturowej po wejściu w inne środowisko. Zycie na żywioł jest ich wyzwaniem. Co przychodzi im bardzo trudno, to ograniczenie wolności i przypisanie do jednego miejsca zamieszkania, bo to tam zwykle nie potrafią się odnaleźć. Podobają Wam się pewno filmiki z Bearem Gryllsem, a oni takie wyzwania pokonywali od wieków. Dzieci kąpane w rzekach, szukanie pożywienia i często bez wybrzydzania, no i siekiery wspomniane w arcie nie są wymysłem.. :) A wszystko to przyjmowane z uśmiechem i zapominane przy wspólnych zabawach, tańcu, winie i śpiewie. Wrócę do włosów - przypisują im magiczne znaczenie, znajomej Cyganka poradziła jak uwolnić się od złorzeczeń wysyłanych w jej kierunku przez znajomą jej osobę, otóż miała obciąć sobie kosmyk włosów, obmyć go w kościele wodą święconą, a potem spalić. Zauważcie, wszystko co czarują, czarują z włosami..  Mnie w artykule najbardziej zainteresowały zaś te węże, też od zawsze kojarzone są źle, ze złymi wydarzeniami, z przekleństwem, a mnie wydaje się, że nie jest tak, że jakiś mały fragmencik naszej rzeczywistości nie należy do całości i można pomijać w niej jego znaczenie i rolę. Dawniej postrzegano to połączenie w całości istnienia na Ziemi, odpowiedzialność wspólną za wydarzenia, za wygląd, za zdrowie, mocno trzymano się reguł współgrając nawet z porami roku, z kosmosem, wiedząc co za co odpowiada, a to sprawdzało się.
obcy42
Infrzak
Posty: 77
Rejestracja: pn paź 21, 2013 6:41 pm

Re: Jak to robią Cyganki czyli o romskich wróżkach

Post autor: obcy42 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Andrzej 58" data-cid="115431" data-time="1405246895">"To tak na poważnie z tą ''drugą równoległą rzeczywistością'' ? , czy sobie a Muzom ."Pisze bo musi Hybridku.To pisane jest pod Danusię.Z jednej strony kolega Obcy42 w innym temacie powiedział kim  jest i mu wierzę a z drugiej ktoś inny poinformował Danusię ,że jest Obcym42.Tu wierzy Danusia..Zapytam wprost - Obcy , czy jesteś tym użytkownikiem , który w temacie o innych rzeczywistościach używał awatara z trupią czaszką w kasku z hiszpańskim podpisem oznaczającym żołnierza.?</blockquote>Jestem hybrydą - krzyżówką obcych z ludźmi, dlatego mam wiedzę, która przerasta wiedzę każdego innego użytkownika na tym forum.Jest nas tu dużo więcej, niż jesteś sobie w stanie wyobrazić.To następna forma kontaktu i nic i nikt nie ma na to wpływu.Mimo wszystko Cię lubię, dlatego otrzymałeś pełną odpowiedź na swoje pytanie, pomimo, że spodziewałeś się innej.
Ostatnio zmieniony ndz lip 13, 2014 7:01 pm przez obcy42, łącznie zmieniany 1 raz.
obcy42
Infrzak
Posty: 77
Rejestracja: pn paź 21, 2013 6:41 pm

Re: Jak to robią Cyganki czyli o romskich wróżkach

Post autor: obcy42 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Hybrid" data-cid="115429" data-time="1405217446">  To tak na poważnie z tą ''drugą równoległą rzeczywistością'' ? , czy sobie a Muzom . :Blush: I jak możesz to wskaż elementy tej ''drugiej równoległej rzeczywistości'' i gdzie można je zlokalizować .    Naturą abstrakcyjnego ''czasu'' jest jego upływ/cykliczność , każda ''chwila'' kończy się przeszłością a zaczyna przyszłością .  Jeżeli było by tak jak piszesz , że ''czas'' na tej planetce - w ''entej równoległej rzeczywistości'' - nie ma cykliczności , życie na niej zatrzymane było by w kadrze .   Nie istniałyby żadne związki przyczynowo - skutkowe , gdzie przyczyna/teraźniejszość a skutek/przyszłość .Żadne zdarzenie nie miałoby początku i końca .  Z twojego postulowania wynika , że  ''czas'' i jego składowe - przeszłość ,  teraźniejszość i przyszłość tracą sens a`w związku z tym cały fizyczny determinizm idzie w  ''3,14zdu'' .</blockquote>Smiertelnie poważnie.Można ją zlokalizować w anomaliach, które mają miejsce w niektórych obszarach Ziemi częściej.Jednak może to zaistnieć dokładnie wszędzie, wszędzie tam, gdzie zostanie to w jakimś celu zaimprowizowane, dla osiągnięcia wyznaczonego celu.Wiem, ze i tak nic z tego nie zrozumiesz, ale to z jednaj strony nic, a z innej strony aż za dużo zostało napisane z mojej strony.
Ostatnio zmieniony ndz lip 13, 2014 6:30 pm przez obcy42, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Jak to robią Cyganki czyli o romskich wróżkach

Post autor: Andrzej 58 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="obcy42" data-cid="115441" data-time="1405275695">Jestem hybrydą - krzyżówką obcych z ludźmi, dlatego mam wiedzę, która przerasta wiedzę każdego innego użytkownika na tym forum.Jest nas tu dużo więcej, niż jesteś sobie w stanie wyobrazić.To następna forma kontaktu i nic i nikt nie ma na to wpływu.Mimo wszystko Cię lubię, dlatego otrzymałeś pełną odpowiedź na swoje pytanie, pomimo, że spodziewałeś się innej.</blockquote>Nie o to pytałem .Sam napisałeś ,że jesteś tym drugim policjantem z relacji soudaka.Masz kolego tą samą przypadłość co on.Na podaną przeze mnie odpowiedź dotyczącą tego co planuje wmówić Danusi  wpadł w panikę i rozpoczął się atak gdzie tylko popadło.Lubić mnie nie musisz.Zastanów się jednak czy informacje , którymi się chwalisz nie obrócą się w pewnym momencie przeciwko Tobie.Dla mnie nie jesteś soldado a a zwykły kozioł ofiarny , który wystawia siebie zamiast tego tchórza.
obcy42
Infrzak
Posty: 77
Rejestracja: pn paź 21, 2013 6:41 pm

Re: Jak to robią Cyganki czyli o romskich wróżkach

Post autor: obcy42 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Andrzej 58" data-cid="115444" data-time="1405281795">Nie o to pytałem .Sam napisałeś ,że jesteś tym drugim policjantem z relacji soudaka.Masz kolego tą samą przypadłość co on.Na podaną przeze mnie odpowiedź dotyczącą tego co planuje wmówić Danusi  wpadł w panikę i rozpoczął się atak gdzie tylko popadło.Lubić mnie nie musisz.Zastanów się jednak czy informacje , którymi się chwalisz nie obrócą się w pewnym momencie przeciwko Tobie.Dla mnie nie jesteś soldado a a zwykły kozioł ofiarny , który wystawia siebie zamiast tego tchórza.</blockquote>Skoro tak uważasz :)Informacje o których napiszałes po prostu mam i zawsze będą tego typu informacje mieć takie osoby jak ja.Uwierz mi, że to bardzo naturalne i jest związane z takimi osobami jak ja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „MAGIA”