Czy wierzycie medycynie niekonwencjonalnej?

Biologia, klimat, medycyna, eksperymenty, przyroda.
Awatar użytkownika
aabb
Infrańczyk
Posty: 156
Rejestracja: wt sty 15, 2008 6:13 pm
Kontakt:

Re: Czy wierzycie medycynie niekonwencjonalnej?

Post autor: aabb »

[quote name='edith' post='61627' date='nie, 20 wrz 2009 - 20:25']Ciekawe tylko kto zlecił ich powstanie, bo jaki miał w tym cel to widać...[/quote]

Jaki był ten cel? Rozwiń wypowiedź.
PSIfan
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 7:03 am
Kontakt:

Re: Czy wierzycie medycynie niekonwencjonalnej?

Post autor: PSIfan »

Tak, doskonale
Awatar użytkownika
asiatko31
Full Active
Posty: 511
Rejestracja: pt sie 17, 2007 5:13 pm
Kontakt:

Re: Czy wierzycie medycynie niekonwencjonalnej?

Post autor: asiatko31 »

dobre spodobało mi się to.... :D
Prawda jest pochodnią olbrzymią zbliżamy się do niej tylko na chwilę w obawie, by nie spłonąć.

Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać

Należy się bać istotki czerpiącego wiedzę z jednej książki

:D :P :D
matino3
Infranin
Posty: 241
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 7:45 pm
Kontakt:

Re: Czy wierzycie medycynie niekonwencjonalnej?

Post autor: matino3 »

Ostry filmik:D



A co do tematu to, to chyba powinno wystarczyć jeżeli mówimy o energoterapeutach :D



http://www.milanos.pl/film.php?cat=63&id=70716
:)

Awatar użytkownika
becia78
Infrzak
Posty: 61
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 2:18 pm
Kontakt:

Re: Czy wierzycie medycynie niekonwencjonalnej?

Post autor: becia78 »

aabb, za ten filmik masz u mnie homeopatyczne piwo ;)

A co do homeopatii czy innych metod niekonwencjonalnego leczenia, największe niebezpieczeństwo leży chyba w tym, że pacjenci często rezygnują z medycyny konwencjonalnej i odstawiają środki farmakologiczne, a to często kończy się tragicznie.
Bo tu każdy(a) ma Swego, najbardziej Swojego,

odchodząc najwyżej - pojmuje, że to Ten Sam;" (J. Kleyff)
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Czy wierzycie medycynie niekonwencjonalnej?

Post autor: Lazy »

A propos medycyny konwencjonalnej.W 1986r przeprowadzono ankietę wśród kanadyjskich onkologów,którzy w większości stwierdzili że gdyby sami zachorowali na raka,nigdy nie skorzystaliby z chemioterapii,ze względu na jej wysoką toksyczność i małą efektywność.

A jednak tymże sposobem leczą.Ciekawe czym oni, by się leczyli.
Ostatnio zmieniony wt wrz 22, 2009 7:25 pm przez Lazy, łącznie zmieniany 1 raz.
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
Awatar użytkownika
Ardai
Infrzak
Posty: 75
Rejestracja: sob lut 28, 2009 6:10 pm
Kontakt:

Re: Czy wierzycie medycynie niekonwencjonalnej?

Post autor: Ardai »

Oczywiście muszę poprosić o źródło tej ciekawej informacji.
The secret to successful analysis [...]: whenever possible, reduce matters to a single variable.

Mitth'raw'nuruodo

--

The most exciting phrase to hear in science, the one that heralds new discoveries, is not 'Eureka!', but 'That's funny ...'

Isaac Asimov
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: Czy wierzycie medycynie niekonwencjonalnej?

Post autor: xedos »

Medycyna niekonwencjonalna - to pojęcie niesie za sobą spory ładunek zwyczajowy i często mentalny. I już w tle widzimy "babcie zapowiadaczki", znachorów, hipnotyzerów, bioenergoterapeutów, zielarzy i wszystkich, którzy wykonują rękoma magiczne gesty. Kilka miesięcy temu otrzymałem prośbę od Nieznanego Świata, kto nie wie, już mówię... to pismo, które kiedyś było dość zajmujące za sprawą tekstów, które w nim publikowano. Dzisiaj istnieje nadal ale skręciło moim zdaiem zbyt mocno w stronę ezoteryki i to w tym najgorszym według mnie wydaniu. Zostawmy to, oni też muszą jakoś utrzymać się na rynku, a tworzący je są świetnym zespołem. No tak i znów się rozgadałem nie na temat... wracając owe przesłane pismo dotyczyło min. sprawy medycyny niekonwencjonalnej. W tym zakresie mieszczą się również usługi wróżek, tarocistek i wszelakiego "mystu". Podpisałem je, pytanie dlaczego? Istnieje tylko jeden powód - lubię zioła i często po nie sięgam, tak zostałem wychowany i np. herbatki miętowej czy rumiankowej odmówić sobie nie mogę.



Czy medycyna ludowa (niekonwencjonalna) przeszkadza mi, a może jest czymś złym? Odpowiadam, że nie, jednak zależy to wyłącznie od ludzi. Wszystko co źle jest dawkowane szkodzi, ufologia też. A kwestia wiary w nią? Pozostawmy to samym ludziom w coś u licha wierzyć trzeba.



Darz Bór, pozdrawiam wszystkich



Film



Nie dajmy się zwariować!
Ostatnio zmieniony śr wrz 23, 2009 7:35 am przez xedos, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CZŁOWIEK i NATURA”