Dziwny obiekt nad poligonem

Listy forumowiczów i czytelników. Podziel się swoim niezwykłym przeżyciem!
Awatar użytkownika
Kalatos
Infranin
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 18, 2008 11:53 am
Kontakt:

Dziwny obiekt nad poligonem

Post autor: Kalatos »

Wczoraj będąc na poligonie w Zielonce pod Warszawą fotografowałem z kolegą zachód słońca, nie było by w tym nic dziwnego ale na dwóch zdjęciach u mnie i u kolegi pojawia się na niebie dziwny obiekt. Teraz co najważniejsze, wykonywaliśmy zdjęcia aparatami przymocowanymi do statywów (nie możliwe jakieś poruszenia) na czasie naświetlania 0,3 sekundy czyli zdjęcia po klatkowe. Co bardzo intrygujące na obu aparatach ten obiekt widoczny jest o tej samej godzinie i prawie że o tych samych setnych sekundy. Teraz ja jestem głupi co to jest bo tak jako że znam się na meteorologi trochę bardziej niż trochę mogę powiedzieć że nie było to żadne zjawisko zachodzące w atmosferze. Sam fakt iż chmury na pierwszym zdjęciu mają znacznie słabszy kolor niż ten obiekt świadczy o tym iż nie jest to żadna chmura ale dobrze nawet jeśli była by to chmura to w takim razie jak wytłumaczyć fakt że obiekt się porusza? Kolejną rzeczą może być defekt aparatu ale jak to możliwe by nagle dwa aparaty w tym samym momencie miały taki sam defekt? Nie wiem, szczerze nie wiem co to mogło być w każdym razie wrzucam to na forum abyście i wy mogli się wypowiedzieć. A i na koniec nie wspomniałem że przesłałem fotografie do znajomego pilota wojskowego, odpowiedź nadeszła szybko i w niej kolega stwierdził że jako pilot czegoś takiego nie widział.. a muszę powiedzieć że za sterami samolotu siedzi już około 15 lat. To tyle jeśli będą jakieś pytania postaram się odpowiedzieć w miarę szybko a tymczasem na dole macie zdjęcie tego obiektu w normalnej wielkości i wykadrowane drugie w powiększeniu. Pozdrawiam!!

[ external image ]

I niżej fotografia powiększona

[ external image ]
"Fanatyzm religijny to największe zło tego świata"
Awatar użytkownika
Kalatos
Infranin
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 18, 2008 11:53 am
Kontakt:

Re: Dziwny obiekt nad poligonem

Post autor: Kalatos »

[quote name='Orson' post='61574' date='sob, 19 wrz 2009 - 23:50']Kompletnie nie znam się na analizie tego typu zdjęć. Od tego jesteś Ty i Grafik między innymi. Może niech Grafik w to zerknie? Może ktoś jeszcze z Łowców Burz będzie miał pojęcie o tym? Ostatecznie mogę się zapytać kumpla, który pracuje jako fotograf, zna się na obróbce i analizie zdjęć itp. Wrócił niedawno zza granicy, więc mogę mu dać znać.

Ja sam mam średnią wiedzę na temat UFO, ale wydaje mi się, czysto wizualnie, że ten ,,obiekt" jest zbliżony do tych, które widziano przed wakacjami w Łodzi i do tych obiektów, których zdjęcia przychodzą do nas od jakiegoś czasu.

Mi to przypomina płonące hula-hop:). Ale czy UFO, czy refleks świetlny, czy chmura, czy paproszek na aparacie, czy wada aparatu, czy cokolwiek innego to jest, z całą pewnością należy spróbować sprawę wyjaśnić.[/quote]



No właśnie drogi kolego tu jest problem że posłałem to zdjęcie najpierw do siebie na forum, i tu szkopół że wypowiedziało się sporo osób na ten temat i nikt nie wie czym mógł być ten twór. Co do wady aparatów... jest prawie nie możliwe aby dwa aparaty klasy "lustrzanka" nagle w tym samym czasie miały awarię lub jakiś rodzaj wady. Zgodzę się z twierdzeniem że to podobne jest do tego obiektu z Łodzi ale tylko w jednej kwestii - w wyglądzie, za to czas trwania owego tworu był nie współmiernie krótszy niż tego z Łodzi bo tu taj w tym przypadku obiekt był obserwowany przez 0.8s i w tym jest właśnie duża różnica w samym czasie trwania. Zakładając że była by to chmura musiałbym obserwować rodzaj chmury który tworzy się w czasie niespełna 1 sekundy po czym nagle zanika - to z całą pewnością nie jest możliwe. Sam proces tworzenia się chmury trwa około 15 - 20 minut czyli już to świadczy o tym jak daleko jesteśmy od twierdzenia że to chmura. Na końcu dodam że kolega jest z wykształcenia "Fizykiem atmosfery" co tylko świadczy o tym że posiada ogromną wiedzę jeśli chodzi o meteo, i sam fakt że on jako osoba "Wykształcona" nie jest w stanie stwierdzić z czym ma do

czynienia jest dla mnie bardzo zaskakujący.
Ostatnio zmieniony sob wrz 19, 2009 9:07 pm przez Kalatos, łącznie zmieniany 1 raz.
"Fanatyzm religijny to największe zło tego świata"
Awatar użytkownika
boyka
Infrzak
Posty: 69
Rejestracja: śr maja 13, 2009 12:20 pm
Kontakt:

Re: Dziwny obiekt nad poligonem

Post autor: boyka »

Nie przypomina wam to labedzia
Wojownik Chrystusa zabija spokojnie, a umiera jeszcze spokojniej. Umierając wyświadcza przysługę sobie, a zabijając - Chrystusowi! ...
spacemaster92
Full Active
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:07 am
Kontakt:

Re: Dziwny obiekt nad poligonem

Post autor: spacemaster92 »

Gdzie ty tu gościu łabędzia widzisz. To jest jakieś zjawisko może atmosferyczne nie wiem nie znam się ale na pewno nie łabędź.
Czy wiesz że tylko jedno naciśnięcie guzika może przekreślić 10 000 lat ludzkiej cywilizacji ? A to ...będzie dopiero początek końca .


"Laa shay'a waqi'un mutlaq bale kul'un mumkin"
 
"Jedno ziarenko ryżu może przechylić szale. Jeden człowiek może odmienić losy całego świata"
Awatar użytkownika
Kalatos
Infranin
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 18, 2008 11:53 am
Kontakt:

Re: Dziwny obiekt nad poligonem

Post autor: Kalatos »

[quote name='spacemaster92' post='61581' date='sob, 19 wrz 2009 - 23:20']Gdzie ty tu gościu łabędzia widzisz. To jest jakieś zjawisko może atmosferyczne nie wiem nie znam się ale na pewno nie łabędź.[/quote]



Za całą pewnością mogę obalić każde twierdzenie że jest to zjawisko meteorologiczne ;) Nie istnieje żadne (Oprócz pioruna o którym nie ma tu mowy) zjawisko meteorologiczne które trwało by 0,8 sekundy.
Ostatnio zmieniony sob wrz 19, 2009 9:25 pm przez Kalatos, łącznie zmieniany 1 raz.
"Fanatyzm religijny to największe zło tego świata"
Awatar użytkownika
Kalatos
Infranin
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 18, 2008 11:53 am
Kontakt:

Re: Dziwny obiekt nad poligonem

Post autor: Kalatos »

[quote name='Pantanal' post='61586' date='nie, 20 wrz 2009 - 00:38']Być może niekonwencjonalna chmura lub ślad po spadku czegoś z wysokości (śmiecia czy innego elementu). Albo po prostu gigantyczny gołąb, który leci zniszczyć Tokio a tam już czai się Godzilla...[/quote]



I tutaj mogę cie zapewnić że nie mogła to być żadna chmura - sam czas trwania obiektu to nie cała 1 sekunda. Także jak już pisałem mogę każde takie twierdzenie obalić. A co do gołębia.. oj Pantanalu Pantanalu żeś mnie zaskoczył ;) Wierzysz w takie rzeczy? No wiesz co... (Oczywiście żartuję ;) )
"Fanatyzm religijny to największe zło tego świata"
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Dziwny obiekt nad poligonem

Post autor: azor »

[quote name='Pantanal' post='61586' date='nie, 20 wrz 2009 - 01:38']Być może niekonwencjonalna chmura lub ślad po spadku czegoś z wysokości (śmiecia czy innego elementu). Albo po prostu gigantyczny gołąb, który leci zniszczyć Tokio a tam już czai się Godzilla...[/quote]



Bardzo lubię temat zdjęc to zaprezentowane jest ciekawe czy jesteście pewni że nic wówczas nie było w tym miejscu ? To raz dwa należy wyeliminować w tym wypadku owady, ptaki zwłaszcza gołębie (tych mogę Wam podesłać cały folder w różnych odległosciach itp) wydaje sie że to chmura ale skoro ona się poruszała no to jest juz ciekawostka warta uwagi czy mi sie wydaje czy ja widze obok ''obiektu'' jakby niewyraźną ciemną plamę moze to brudna matryca ?

Niestety taka jest prawda ze ani dawniej ani teraz polska ufologia nie miała eksperto od analizy zdjęć typu UFO kazdy pisze co mu sie podoba zero analiz ja swego czasu poprosiłem Pna Marka Marcinkowskiego aby zobaczył kilka moich fotek szkoda ze przeprowadzil bardzo staranną analizę tylko raz ale udowodnił że nie jest to owad jak inni pisali. Niestety na dalsze analizy liczyc nie mogę z braku czasu pana Marka a szkoda bo mam dwie ciekawe fotki z tego roku i w tej sprawie zwróciłem sie do badacza zdjęć z MUFON w USA oraz w Polsce zobaczymy co z tego wyniknie. Ale INFRA powinna pomyśleć o zapleczu w sprawie analiz zdjęć bo ten temat jest w kiepskim stanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELACJE I HISTORIE CZYTELNIKÓW”