Bezprzewodowy prąd

Fizyka, chemia, nauki o Ziemi, wynalazki, eksperymenty.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Bezprzewodowy prąd

Post autor: Andrzej 58 »

Aabb-o ile dobrze pamiętam-Wiktor Niedzicki w Laoratorium XXI wieku.Myślę ,że można to sprawdzić doświadczalnie.
Awatar użytkownika
aabb
Infrańczyk
Posty: 156
Rejestracja: wt sty 15, 2008 6:13 pm
Kontakt:

Re: Bezprzewodowy prąd

Post autor: aabb »

[quote name='Andrzej 58' post='62300' date='pon, 05 paź 2009 - 23:06']Aabb-o ile dobrze pamiętam-Wiktor Niedzicki w Laoratorium XXI wieku.Myślę ,że można to sprawdzić doświadczalnie.[/quote]

Poproszę numer odcinka, bo jest tego trochę za dużo żeby wszystko przeglądać.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Bezprzewodowy prąd

Post autor: Andrzej 58 »

Aabb-nie pamiętam.Takie informacje zapamiętuję wybiórczo.Nie prowadzę żadnej archiwizacji.Z reguły nie podaję informacji, z sieci,ponieważ uważam,że ukierunkowuje to sposób myślenia,co prowadzi do owczopędnych reakcjii wzajemnego odwoływania się do siebie.Rozumię ,że chciałeś sprawdzić,tą informację i prawidłowo.Ja ją usłyszałem jako ciekawostkę i dało mi to wiele do myślenia.Zastanawiam się jednak dlaczego nie znalazłem potwierdzenia tego zjawiska w podręcznikach.Tak się porobiło,że najciekawsze informacje padają raz i to z nienacka.Pozostaje więc zbudować generator wcz ,puszkę adiabatyczną i mierzyć.Z resztą podobnie sprawa ma się z tzw czystą wodą-podręczniki na ten temat milczą,choć tu nie widzę powodu do robienia tajemnic.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NAUKA i TECHNIKA”