Nobel Obamy

Wiadomości z kraju i ze świata
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Nobel Obamy

Post autor: Newsman »

Co sądzicie o przyznaniu Nobla Barackowi Obamie?

Czy pierwszy czarnoskóry prezydent USA zaliczony został w poczet laureatów tylko z racji koloru skóry i zajmowanej pozycji? A może rzeczywiście w czasie kilkumiesięcznej kandydatury zmienił świat?

Czy oznacza to degradacje wartości Nagrody Nobla i to kolejna, po przyznaniu je Alowi Gore 2 lata temu?

Co łączy Obamę z takimi postaciami jak Mandela, Dalajlama, Lekarze bez Granic, Gorbaczow, Matka Teresa czy Wałęsa i czy za 3 lata nagrodę otrzyma Schwartzenegger?

Czekam na wypowiedzi!
Ostatnio zmieniony pt paź 09, 2009 12:49 pm przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aylinn
Homo Infranius
Posty: 462
Rejestracja: wt paź 09, 2007 6:01 pm
Kontakt:

Re: Nobel Obamy

Post autor: Aylinn »

To chyba jakaś kpina. Za co ten Nobel? Za prowadzenie wojen? Chyba, że definicja słowa "pokój" zmieniła znaczenie. Czytam i czytam i nadal nie wiem za co ta nagroda. Uzasadnienie członków komitetu jest takie "umocnienie międzynarodowej dyplomacji" i "stworzenie nowego klimatu międzynarodowego". To znaczy co? Wysłanie kolejnych jednostek do Afganistanu? Planowanie wojny z Iranem oraz prawdopodobna wojna w Somalii? Budowa tarczy antyrakietowej w Rosji? [sic!]



Żałosne. Obama jak na razie nic nie zrobił. Dużo gadał, a USA jak stoi w miejscu tak stało. Obama prowadzi politykę poprzedników. Albo jest się z nimi, albo przeciwko.



[ external image ]
That's how I survived. Time and time again. That's my secret. I survived because I willed it to be. ... How did I survive apocalyptic fire? I simply refused to feel the flames.
Awatar użytkownika
Darth_Luk
Infrzak
Posty: 85
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 9:03 pm
Kontakt:

Re: Nobel Obamy

Post autor: Darth_Luk »

Czyli od teraz rozdaje się nobla na lewo i prawo ?

Wiec niech dadzą jeden Ryśkowi chociaż sam nie wiem za co :]

Poza tym też bym chciał taką "nagrodę" za szerzenie pokoju i demokracji :D
Doświadczenie to coś, co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś.
Na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści,
a na sznurze obok gaci będą wisieć eurokraci.

banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników.

W normalnych czasach ze złem walczyło by dobro, ale my żyjemy w takich gdzie zło musi zostać zwalczone przez większe zło.


Dyktatury dzielą się na dobre i złe. Demokracja jest zawsze głupia.
Awatar użytkownika
Zit
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: pt sty 12, 2007 11:18 am
Kontakt:

Re: Nobel Obamy

Post autor: Zit »

Yyyy...

Za co niby ten nobel? O ile się nie mylę Nobla dostaje ktoś, kto w jakiś sposób przysłużył się dla ludzkości. A póki co Obama jedyne co osiagnął to tyle, że jest czarnoskórym prezydentem USA ;d i póki co tylko tyle ...
[ external image ]

,, Veni Vidi Vici" - przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem



Timeo Danaos Et Dona Ferentes ;)



**********Sol Omnibus Lucet!!!**********
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”