Majowie o 2012

Nowy świat, nowi ludzie, nowe myślenie. A może to tylko iluzja?
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Majowie o 2012

Post autor: Arek 1973 »

Wczoraj w innym temacie napisałem że tą datę z grudnia Erich von Deniken nazywa ten dzień "Dniem Powrotu Bogów", a dzisiaj artykuł Piotrka :D
Inskrypcja z Tortuguero opisuje zdarzenie mające ziścić się w 2012 r., z udziałem Bolon Yokte – tajemniczego boga z mitologii Majów łączonego zarówno z aktem stworzenia jak i wojny. Niestety erozja i pęknięcie w kamieniu sprawiło, że zapis ten jest niemal nieczytelny, choć według niektórzy brzmi: „Zstąpi on z nieba”.
[ external image ]

Inskrypcja z Tortuguero.



Ciekwe jest to jak się odnoszą zwolennicy końca świata do inskrypcji z Palenque ?, która mówi o wydarzeniach w roku 4772 kalendarza gregoriańskiego, przecież wtedy według nich nasz świat nie istnieje :Oh:
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
dino_24
Homo Infranius
Posty: 406
Rejestracja: sob sie 16, 2008 12:16 am
Kontakt:

Re: Majowie o 2012

Post autor: dino_24 »

[quote name='Arek 1973' post='92074' date='29 listopad 2011 - 07:17']Ciekwe jest to jak się odnoszą zwolennicy końca świata do inskrypcji z Palenque ?, która mówi o wydarzeniach w roku 4772 kalendarza gregoriańskiego, przecież wtedy według nich nasz świat nie istnieje :Oh:[/quote]



Uważam , że bardzo zła

interpretacja z twojej strony .



Nasz świat dalej będzie istniał ... jak istnieje ... nie będzie tylko ... naszej

cywilizacji !!!!

Wydarzenia opisane w inskrypcji ... być może dotyczą wydarzeń w roku 4772 ,

lecz nie będą dotyczyć [na pewno nas] ''entej'' odrodzonej cywilizaji na

Niebieskiej Planetce .

Racz zwrócić baczną uwagę na ''naturę'' ... poruszę tylko dwa zagadnienia :

1. Wszystkie najważniejsze stratowulkany są ''uruchomiane'' , jak bomby ,

z aktywowanym zapalnikiem , grożba jak najbardziej realna .

Nie chodzi o skutki zewnętrzne erupcji ... a skutki wewnętrzne ... następstwa wyrzutu

takiej ilości lawy będą powodować ''pustostany'' w skorupie a w efekcie do

zapadlisk śródlądowych .

Aktualnie nie można także mówić o trzęsieniu Ziemi ... Ziemia cały czas się trzęsie .

W mniejszej bądż większej skali ... nie ma dnia aby nie było 5 bądż 6 .



2. Sami Majanie , choć nie twórcy powyższego kalendarza lecz

zaznajomnieni z nim w stopniu komunikatywnym , mieli do spełnienia zadanie ,

... ostrzec następne pokolenia o cykliczności katastrof dotykających Ziemi .

Tego nie rozumiemy ... nasza cywilizacja tego nie przeżyła ... nie zdajemy

sobie nawet sprawy z realiów zagrożenia , bagatelizując wszystko z

indolencyjnym uśmiechem na ustach .



Uważam , że ''aktorzy'' dramatu odtwarzanego [cyklicznie] w niedalekiej

przyszłości są już na scenie ... choć kurtyna jeszcze nie podniesiona .



Post scriptum

Nie zaliczam siebie do kategorii katastrofistów ani wróżbitów .



Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Majowie o 2012

Post autor: Arek 1973 »

Ależ Dino, toż to nie moja interpretacja :D , takie rzeczy o końcu świata piszą w internecie, ja ani nie wierzę w to że tego dnia coś strasznego się stanie ani też nie będę się w jakiś sposób zabezpieczał. Najwięcej głupot na ten temat piszą ci którzy mają w tym własny interes, jak np. pan P. Geryl .


Uważam , że ''aktorzy'' dramatu odtwarzanego [cyklicznie] w niedalekiej

przyszłości są już na scenie ... choć kurtyna jeszcze nie podniesiona
Oczywiście, ale jeszcze nic nie wiemy. Tak samo może i TY albo JA odegramy w przyszłości wielką rolę. Może nie będzie to dramat tylko parodia?, może komedia?. Co przyniesie przyszłość to nie wiem i raczej nikt tego nie wie
Ostatnio zmieniony śr lis 30, 2011 5:04 am przez Arek 1973, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Majowie o 2012

Post autor: ADAX »

1. Wszystkie najważniejsze stratowulkany są ''uruchomiane'' , jak bomby ,

z aktywowanym zapalnikiem , grożba jak najbardziej realna .

Nie chodzi o skutki zewnętrzne erupcji ... a skutki wewnętrzne ... następstwa wyrzutu

takiej ilości lawy będą powodować ''pustostany'' w skorupie a w efekcie do

zapadlisk śródlądowych .


takich informacji jeszcze nie czytałem. Bardziej prawdopodobne jest, to, że prędzej zaleje lądy potężne tsunami, albo zapadnie totalny mrok, a gorący popiół spali nam płuca na wiór, niż to, że ziemia zapadnie się od braku lawy...



Normalna ludność, czyli Majowie próbują wpoić do pustych pał ludzi z "zachodu", że to po prostu kalendarz, ale już za późno. Widać, sami krajanie chcą na tym zbic kasę, kiedy stoiska z chomikami z rusztu, swieca pustkami.
TrueLobo
Infranin
Posty: 226
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 10:58 am
Kontakt:

Re: Majowie o 2012

Post autor: TrueLobo »

"Zaprawdę powiadam wam nawracajcie się bo koniec jest bliski" pff..



A ktoś drugi powie: " Który koniec bo w tym tyg. było pięć, a na następny miesiąc zapowiadają 3"



Śmiać się tylko chce.



Ale z tymi wulkanami to poleciałeś. Skoro wszystkie najważniejsze starowulkany są aktywne to proszę podaj nam ich nazwy. Zobaczymy ile i czy wszystkie. Rozumiem, że superwulkan pod Yellow Stone też jest aktywny?



Poza tym myślisz, że wulkan jest kopalnią węgla kamiennego? Jakie pustostany. Magma wylewa się z wulkanów bo nie miejsca, żeby się gdzieś indziej stracić. Myślisz, że jak powstają góry, tylko przez trzęsienia ziemi i ruchy kontynentów.



Poza tym jakie zgładzone cywilizacje. Ta "długa rachuba czasu" piszą w artykule rozpoczyna się gdzieś 3100 p.n.e. Ktoś wie coś o wielkiej zagładzie w tych czasach albo cywilizacji, która wymarła?





Z tego wszystkiego to najbardziej mnie zaciekawiło, że jedna z prowincji Meksyku nazywa się Tabasco. :)
Ostatnio zmieniony śr lis 30, 2011 5:55 pm przez TrueLobo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Majowie o 2012

Post autor: arek »

Minojczycy znikneli z powierzchni za sprawą wybuchu wulkanu Santorini .

Ale nic nie słyszałem o prastarych aktywnych obecnie wulkanach,ba , nawet nie słyszłem o starych wulkanach .Ze znanych mi : Wezuwiusz śpi ,Fujiyama chyba spi ,Krakatau chyba śpi .Etna jest aktywna na stałym poziomie podobnie jak całe Yellow Stone .Chyba że na filmie ,ale to nie problem, wystarczy tylko czarny żyd renegad i wysoka blondynka ,policjantka, nimfomanka i zagaszą go wodą z hydrantu ,no moze nie samą, z dodatkiem szamponu dwa w jednym ,na łupież .



Po ostatnim wybuchu Krakatau ,nic sie nie zapadło ale pył spowodował klęske glodu w Europie Zachodniej .



Ciekawe co musieliby zrobic potomkowie Majów by im ktos uwierzył ,że koniec kalendarza nie oznacza końca swiata tylko koniec rachuby i 13-12-2012 rozpocznie się nowa .

Moze gdyby tak wszyscy Majowie ,staneli na głowie jednego dnia i jednej godziny . xD ;) :D
Ostatnio zmieniony śr lis 30, 2011 8:34 pm przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
TrueLobo
Infranin
Posty: 226
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 10:58 am
Kontakt:

Re: Majowie o 2012

Post autor: TrueLobo »

Musieli by zapłacić głosicielom więcej niż zarabiają teraz. To by trochę pomogło. Trzeba to trochę traktować jak atrakcje turystyczne, zmyślone żeby zwiększyć obroty(jak Nessie). Tylko to jest taka bardziej globalna atrakcja, jak UFO(Które chce ukraść nasze krowy i zrobić nam badanie prostaty)
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Majowie o 2012

Post autor: Arek 1973 »

Poza tym jakie zgładzone cywilizacje. Ta "długa rachuba czasu" piszą w artykule rozpoczyna się gdzieś 3100 p.n.e. Ktoś wie coś o wielkiej zagładzie w tych czasach albo cywilizacji, która wymarła?
Ja sobie przypominam to wtedy nie było zagłady, początek kalendarza zaczął się wraz z przybyciem bogów
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
TrueLobo
Infranin
Posty: 226
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 10:58 am
Kontakt:

Re: Majowie o 2012

Post autor: TrueLobo »

No zaraz Arek, a to nie jest czasem tak, że te ich wielkie ery kończyć się miały każda jakimś kataklizmem i że niby teraz jesteśmy w końcówce 4 ery?
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Majowie o 2012

Post autor: arek »

Tylko ,że dla kultury i cywilizacji Ameryki ,kataklizm nastapił po przybyciu tam Europejczyków .Bo jak mozna inaczej zdefiniowac dosłowne zdziesiatkowanie populacji ,wprowadzenie nowego porządku społecznego ,wprowadzenie nowej wiary/nowych bogów ,zniszczenie źródeł pisanych ,budynków sakralnych itp. Skoro tego nie ma w kalendarzu jako dzień poczadku końca narodów to cały ich cykl bierze w łeb .
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „NOWA ERA”