Majowie o 2012

Nowy świat, nowi ludzie, nowe myślenie. A może to tylko iluzja?
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Majowie o 2012

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Potomkowie twórców kalendarza, który ma skończyć się 21 grudnia 2012 roku mówią, że szał związany z nadciągającym rzekomo Armagedonem nie jest winą ich przodków i ma swe źródła na Zachodzie. Często informacyjnemu zamieszaniu towarzyszy dezinformacja ze strony zwolenników teorii spiskowych mówiących, że Majowie dysponowali sekretną wiedzą pozwalającą im w bliżej nieokreślony sposób spoglądać w przyszłość. Tymczasem archeolodzy i astronomowie uspokajają nastroje mówiąc, że sprawa wygląda inaczej aniżeli przedstawiają to pesymiści twierdzący, że Ziemi zostały tylko 3 lata istnienia. Wobec tego, że nieuchronnie zmierzamy do 21 grudnia roku 2012 należy zadać sobie pytanie, skąd tak naprawdę wywodzi się ta koncepcja i czy rzeczywiście data ta ma jakiekolwiek znaczenie?



CAŁOŚĆ
Ostatnio zmieniony sob lis 26, 2011 2:47 pm przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Niekwestionowany96
Infranin
Posty: 276
Rejestracja: śr mar 12, 2008 8:43 pm
Kontakt:

Re: Majowie o 2012

Post autor: Niekwestionowany96 »

Nie zanosi się , nie zanosi się ? A może się zanosi ? To jak będzie co ?
Ostatnio zmieniony pn paź 12, 2009 12:17 pm przez Niekwestionowany96, łącznie zmieniany 1 raz.
Zmiany Dla Niekwestionowanych

<div align='center'>[ external image ]
</div>
Awatar użytkownika
sasquatch
Homo Infranius
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:30 am
Kontakt:

Re: Majowie o 2012

Post autor: sasquatch »

Pozostaje nam poczekać i zobaczyć czy coś się stanie. Póki co zanosi się na piękne zorze polarne w czasie maksimum.

Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Majowie o 2012

Post autor: Arek 1973 »

Sami Majowie by się puknęli w głowę jakby zobaczyli co niektórzy ludzie z ich kalendarzem zrobili, a może zwężymy ilość tych ludzi do grona tych co na takich przepowiedniach chcieli kasę zarobić, czytaj: autorzy niektórych art. czy też książek, chociaż nie wiem na 100% bo w książce takiego stwierdzenia nie spotkałem, ale ja nie czytam też każdej książki.

Sam kalendarz jest fascynujący. Można by powiedzieć że co 52 lata mógłby się świat skończyć bo wtedy małe koło kalendarza dobiega końca. Tylko że punkt wyjściowy nie oznaczał koniec świata ale dzień powrotu bogów, w naszej religii nazwalibyśmy to chyba: sąd ostateczny, a to jakoś "po kościelnemu" brzmi jak koniec świata.

W każdym bądż razie nic z epoki Majów (czy też z ludów przed nimi) co przetrwało do współczesnych czasów nie mówi nam o końcu świata w 2012. A sam kalendarz jest jak najbardziej interesujący, udało im się ...? tysięcy lat temu dokonać tego co współczesna technika umie dopiero od paruset lat, np.: wyliczyć okres obiegu Ziemi dokoła Słońca.

kalendarz juliański (do 1582 r. po Chr.) - 365,250000 dni

kalendarz gregoriański {od 1582 r. po Chr.) - 365,242500 dni

kalendarz Majów - 365,242129 dni

ścisłe wyliczenie astronomiczne: - 365,242198 dni.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Niekwestionowany96
Infranin
Posty: 276
Rejestracja: śr mar 12, 2008 8:43 pm
Kontakt:

Re: Majowie o 2012

Post autor: Niekwestionowany96 »

Jakie ci Pantanalu daje dowody co ? Chyba nie znasz się na ironii człowieczku :).
Ostatnio zmieniony wt paź 13, 2009 12:14 pm przez Niekwestionowany96, łącznie zmieniany 1 raz.
Zmiany Dla Niekwestionowanych

<div align='center'>[ external image ]
</div>
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Majowie o 2012

Post autor: Arek 1973 »

Nie wiem, ale jakoś nigdy się jej nie bałem
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Majowie o 2012

Post autor: Przemek »

Wszystko zależy jak będziemy interpretować kalendarz Majów. Napewno koniec tego kalendarza nie jest związany z końcem Świata. Ale być może wiąże się z innym wydarzeniem. Z jakim i czy wogóle to dowiemy się koncem grudnia 2012.
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Majowie o 2012

Post autor: Przemek »

Zależy co się wydarzy. Jeśli bedzie to dokładnie w dniu, w którym kończy sie kalendarz Majów i bedzie to miało istotny wpływ na nasze dalsze życie. To wtedy będzie można mówić, że coś Majowie pokazali swoim kalendarzem. Dlaczego nie przewidzieli własnej zagłady. Nie wiem dlaczego, ale wiem, że My również swojej nie przewidzimy mimo ciągłego zaawansowania. A jednak i nas ona czeka.
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Majowie o 2012

Post autor: Przemek »

Prosze czytać ze zrozumieniem. Nie powiedziałem, że coś napewno się wydarzy powiedziałem, że jesli się wydarzy akurat konkretnie tej daty. Nie kiedyś tam. To chyba jest różnica wielka. To nie moja wiara tylko umysł którego używam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NOWA ERA”