Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Fizyka, chemia, nauki o Ziemi, wynalazki, eksperymenty.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Wielkie wynalazki i odkrycia pociągają za sobą wielkie kontrowersje. Tak samo jest z Wielkim Zderzaczem Hadronów, który mimo tego, że nie rozpoczął jeszcze dobrze swej pracy stał się źródłem licznych teorii, często makabrycznych, pesymistycznych a nawet zupełnie dziwacznych. Jedna z nich, której twórcami są dr Nielsen i dr Ninomiya mówi, że odkrycia pewnych cząstek przez LHC mogą mieć tak dramatyczny skutek dla wszechświata, iż on sam wyśle w przeszłość informację niszczącą urządzenie lub starającą się nas przestrzec. To według nich mogło (choć nie musiało) stać się z LHC i innymi akceleratorami cząsteczek. Naukowcy nazywają tę teorię szaloną, choć z drugiej strony fizyka lubi ekscentryczne hipotezy.



WIĘCEJ
Ostatnio zmieniony wt mar 22, 2011 10:42 am przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Erhion
Infrańczyk
Posty: 188
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 12:09 pm
Kontakt:

Re: Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Post autor: Erhion »

Przyznam, że teoria jest dość ciekawa. Tylko chyba nie do sprawdzenia.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Post autor: Andrzej 58 »

Dla mnie oprócz głównego celu eksperymentu ,najciekawszym elementem jest próba odpowiedzenia na pytanie :skąd się bierze masa.Jeśli to powiedzie się ,uzyskamy punkt zaczepienia do rozwiązania wielu zagadek w tym również tych,którymi zajmujemy się na forum.Co do zagrożeń związanych z eksperymentami ,to moim zdaniem, najwyżej kilka cząstek elementarnych zmieni swoje parametry i nawet nie zauważymy ,że eksperyment się odbył.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Post autor: Rysiek23 »

Wielki Zderzacz może jednak być maszyną czasu?



[ external image ]Przypisywano mu niemalże wszystko – od stania się maszyną końca świata, po otwarcie drzwi do innego wymiaru. Znaleźli się też tacy, którzy sugerowali, że Wielki Zderzacz Hadronów psuje się tak często, gdyż jest sabotowany przez wszechświat. Nowa teoria dwóch fizyków wskazuje, że LHC może stać się dodatkowo prawdziwą maszyną czasu umożliwiając powstanie cząsteczek, które mogą pomóc w wysyłaniu wiadomości do przyszłości i przeszłości.



WIĘCEJ W SERWISIE INFRA
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Post autor: azor »

Sami widzicie że niegdyś wyśmiewane podróże w czasie pomału stają się rzeczywistością na razie w fazie eksperymentów cząstek, jak to powiedział niegdyś M.Kaku ''podróże w czasie są realne ale niestety związane z gigantyczną kwotą pieniędzy.



Na to wygląda, że z istnienia innych wymiarów nauka już nie śmieje się, to mnie bardzo cieszy ;)
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Post autor: danut »

Azor jak tez zauważył Robertcb nie da się zaprzeczyc zaistnieniu pewnych koniecznych elementów, aby ta układanka miała sens i poparcie w teoriach fizyków..Oczywiście że okaże się i prawdziwośc moich doświadczeń i istnienia tych innych wymiarów...Ale mnie nie wolno tu się wypowiadac, aby nie zaśmiecac Wam tematów.. Tylko wspomnę ot, tak mnie to tez bardzo cieszy.. ;)
Ostatnio zmieniony wt mar 22, 2011 1:13 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Post autor: soudak040771 »

Na to wygląda, że z istnienia innych wymiarów nauka już nie śmieje się, to mnie bardzo cieszy


Każdy mądry naukowiec zdaje sobie sprawę z faktu, że nauka zaledwie ,,raczkuje'' w poznawaniu prawdy o nas i o świecie, w którym jesteśmy. Tylko osoba ograniczona, może stwierdzić , że wszystko wie i zna wszystkie odpowiedzi. Krótko pisząc, nie można czegoś zanegować, na co nie ma niezbitych dowodów, że tego nie ma...
lya
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: czw mar 10, 2011 8:12 am
Kontakt:

Re: Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Post autor: lya »

Powiem tak: przyjdę tu za 10 lat i mam absolutną pewność, że wszystko co na temat innych wymiarów i podroży w czasie piszą naukowcy i nie naukowcy okaże się bzdurą wciskaną przez naukowców, którzy wszystko jak na razie rozważają w sferze hipotez.
byee
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Post autor: soudak040771 »

Powiem tak: przyjdę tu za 10 lat i mam absolutną pewność, że wszystko co na temat innych wymiarów i podroży w czasie piszą naukowcy i nie naukowcy okaże się bzdurą wciskaną przez naukowców, którzy wszystko jak na razie rozważają w sferze hipotez.


Przynajmniej ci naukowcy dopuszczają fakt, że czegoś nie wiedzą, a ty zdajesz się o wszystkim wiedzieć teraz, a nawet masz wiedzę o tym, co będzie za 10 lat...



Ja osobiście o takie stwierdzenia bym się nie pokusił... no ale cóż, chyba jestem za mało inteligentny by to wszystko wiedzieć w porównaniu co ciebie... :lol:
Awatar użytkownika
Ogrzyslaw
Infrańczyk
Posty: 140
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 11:06 am
Kontakt:

Re: Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Post autor: Ogrzyslaw »

Mam lepszy pomysł wróć na to forum gdzieś tak za 100 lat, a nie za 10
"Współczesny świat znajduje się w stanie tak daleko posuniętego rozkładu, iż nie powinniśmy się obawiać, że się nie zawali."

[right]Nicolás Gómez Dávila[/right]
ODPOWIEDZ

Wróć do „NAUKA i TECHNIKA”