Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Fizyka, chemia, nauki o Ziemi, wynalazki, eksperymenty.
lya
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: czw mar 10, 2011 8:12 am
Kontakt:

Re: Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Post autor: lya »

[quote name='danut' post='82966' date='22 marzec 2011 - 20:09']User a ja tak sobie myślę, ze przynajmniej jeden z dziesięciu spotkał tych "turystów" osobiście choc raz w życiu nie mając przy tym pojęcia, że są nimi, a byc może i oni sami na to nie wpadli, ze byli turystami w czasie.. ;)[/quote]





Dunat czy nie dociera do Ciebie co napisane jest w moim poprzednim wpisie? Czy naprawdę jesteś tak ograniczona i zmaniakalizowana, że musisz przy każdej okazji wtryniać te swoje chore pierdoły?



Ja tu czekam, aż ktoś przytoczy jakiś cytat z linków przedstawionych przeze mnie, podyskutuje konkretnie o prawach fizyki, a tiu jakaś dunat wyskakuje, ze nawet nie wiem, ze mijam na ulicy ludzi z przyszłości czy przeszłości. No tak to nie wiem czy jestem w domu wariatów czy na dyskusyjnym forum normalnych ludzi.



[quote name='Katarzyna_1' post='82967' date='22 marzec 2011 - 20:19']Lya, przecież ja nie odbiegam od tematu, padło pytanie odnosnie podróży z przyszłości więc grzecznie odpowiedziałam, bo takie jest moje zdanie. Wszystko co miłe oku i szkiełku ma swój początek w maju. (przynajmniej w naszym kraju). Tak uważam i mam do tego prawo aby to napisać. Widzę, ze uznałeś to jako podtekst. Widzisz jaki piękny test? Ty przypominasz? Chłopie, widzę, że Orsona chcesz zastąpić, tylko jest różnica, że do pięt mu nie dorastasz. Tamtem facet to przynajmniej miał twarde argumenty i zwykle nie do podważenia, a Ty zmuszasz ludzi do czytania jakiś 4-ch przez siebie podanych linków.[/quote]



Większego idiotyzmu trudno znaleźć. Jakiś 4-ech artykułów. No tak i tym sposobem mam do czynienia z typowym bełkotem.



I pewnie zaraz dodasz, że Pudzianowski to by mnie jedna ręka położył, a Gołota podmuchem reki. Skąd ja to znam. A orson jeśli ma olej w głowie to się uśmieje z tego co napisałaś.



Znam takiego nauczyciela, który podawał do czytania książkę, a jeśli uczeń kpił i się od tego wykręcał nauczyciel mówił, ze zostanie do końca życia tłumokiem...
byee
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Post autor: danut »

Lya - oczywiście, ze nie dociera, poniewaz odpowiadałam na post usera, a nie Twój..
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Post autor: Katarzyna_1 »

Bełkot to z Ciebie płynie. Człowieku, nie zauważyłeś, ze zostałeś przetestowany? Chciałeś testów to je dostałeś i tyle na dzisiaj.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
lya
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: czw mar 10, 2011 8:12 am
Kontakt:

Re: Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Post autor: lya »

[quote name='danut' post='82970' date='22 marzec 2011 - 20:29']Lya - oczywiście, ze nie dociera, poniewaz odpowiadałam na post usera, a nie Twój..[/quote]

Ale post usera był nie na temat i w dodatku durny, a Ty juz podjarana ciągniesz ten idiotyzm swymi głupotami.



[quote name='Katarzyna_1' post='82971' date='22 marzec 2011 - 20:29']Bełkot to z Ciebie płynie. Człowieku, nie zauważyłeś, ze zostałeś przetestowany? Chciałeś testów to je dostałeś i tyle na dzisiaj.[/quote]

Co takiego? Przetestowany? Jakich testów? Pisze konkretnie rzeczy do, których nikt merytorycznie nie zdołał sie odnieść tylko negacyjnie bez specjalnych argumentów, tłumaczę i wyjaśniam daję materiały do zapoznania, a tacy jak Ty wyjeżdżają mi z jakimiś testami.





Rysiek na boga, na gwiazdę Syriusza, na belzebuba czy Ty nie widzisz, że łatwo sprowokować kilku kretynów tu do kłótni, ale do konstruktywnej rozmowy na argumenty nie? Mnie nie zależy być na tym forum, ale powiem wprost roi się tutaj od paranoików, bezczelnych szczekaczy i gadaczy nie na tematy.
byee
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Post autor: Katarzyna_1 »

na gwiazdę syriusz i belzebuba? CoŚ z toBA NIE tAK. Walnij się w główkę, widac, ze zalezy Ci aby zamknąc temat. Nie wielka strata, zapewniam. Skórzany pajacyku. Tak, prowokujesz chłopie. Wszyscy mamy nadzieję na Twój skórzany strój.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
lya
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: czw mar 10, 2011 8:12 am
Kontakt:

Re: Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Post autor: lya »

[quote name='Katarzyna_1' post='82975' date='22 marzec 2011 - 20:56']na gwiazdę syriusz i belzebuba? CoŚ z toBA NIE tAK. Walnij się w główkę, widac, ze zalezy Ci aby zamknąc temat. Nie wielka strata, zapewniam. Skórzany pajacyku. Tak, prowokujesz chłopie. Wszyscy mamy nadzieję na Twój skórzany strój.[/quote]

No i znów jakieś bzdury urojone piszesz do mnie, a temat ciągle nie jest kontynuowany.





Ja po raz drugi zaproponuje zapoznanie się z tymi materiałami powtarzając swój wcześniejszy post tak dokładnie zadeptany przez kilka niezrównoważonych osób i chcę rozmawiać z każdym na tematy zderzacza hadronów i podstaw fizyki oraz teorii powstających na bazie tejże fizyki i nie fizyki:





Dodam jeden cytat ze strony: http://autodafe.salon24.pl/64942,michio-ka...a-zamiast-nauki



Niektórzy twierdzą ,że taka superfuturologia ma zawsze dodatni wpływ na młodego odbiorcę(ucznia, studenta).

Liczne obserwacje i krajowe badania zaprzeczają temu. Młodzi czytelnicy SF wcale nie mają większego powodzenia na ciernistej drodze zdobywania wiedzy i umiejętności z fizyki. Przeciwnie.

Ta nauka wymaga od adepta od początków, umysłowego rygoru ścisłości i analityczności, a fantazja i imaginacja twórcza muszą dotyczyć obiektów teoretycznych (matematycznych) i relacji między nimi, a nie rozwiązywania “problemów” np. życia społecznego osobników wędrujących miliony lat w wehikułach napędzanych rodzajem energii, o którym wzmiankuje Kabała.

Niektórzy, zbyt obcesowo mówią, że M.Kaku traktuje swoją superfuturologię, jako sposób na dużą kasę dla rodzinki. Złośliwi, dowcipnie dopowiadają, że M.Kaku powinien bardziej żyć fizyką, aniżeli żyć – z fizyki.

Dla mnie nie tyle on sam jest problemem, ile styl uprawiania popularyzacji nauki przez wszelakie media, dzieki któremu odbiorcy miast obcować z nauką, karmieni są irracjonalnymi spekulacjami, które faktycznie, uniemożliwiają im dotarcie do niej.



A tutaj zacytuję kogoś kto zebrał wystarczające materiały by każdy mógł właściwie ogarnąć temat różnych teorii i hipotez:



..... chcę pokazać wam jak fizycy rozwiązują swoje zagadki i do jakich dochodzą wniosków. Przeczytajcie to wszystko od deski do deski wraz z polemikami pod tymi artykułami i będziecie wiedzieć jak z niewiedzy naukowców inni naukowcy mistycy tworzą zastępcze teorie.



http://autodafe.salon24.pl/266665,gdy-odpo...d-sensu-pytania



http://www.autodafe.salon24.pl/174102,czy-...est-elektryczny



http://henperol1.salon24.pl/168047,spin-co...comment_2454216



Dopiero jak to wszystko ogarniecie chociażby jednym okiem to będziecie mogli zrozumieć mechanizm dochodzenia do paranoidalnych hipotez i teorii.
Ostatnio zmieniony wt mar 22, 2011 7:13 pm przez lya, łącznie zmieniany 1 raz.
byee
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Post autor: Katarzyna_1 »

Dokładnie, na temat i genialnie proste jak zdrerzacz hadronów.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
lya
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: czw mar 10, 2011 8:12 am
Kontakt:

Re: Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Post autor: lya »

[quote name='Katarzyna_1' post='82977' date='22 marzec 2011 - 21:24']Dokładnie, na temat i genialnie proste jak zdrerzacz hadronów.[/quote]

Oczywiście, że na temat bo doświadczenia w zderzaczu hadronów pobudzają wszystkich do tworzenia teorii a linki w moim poście odnoszą się własnie do tych teorii i w ogóle do podstaw fizyki pozwalającej rozumieć te nowe teorie i ich sens.



Ciekawe ile jeszcze trzeba napisać wyjaśnień by co niektórzy to pojęli?



Katarzynko1, a czy wiesz, że próby rozbudowania tensora krzywizny Einsteina o składowe pola elektromagnetycznego [plus wektory potencjał tego pola] chociaż są bardzo eleganckie i dowcipne , lecz równania do których prowadzą ,albo nie mają sensownych fizycznie rozwiązań, albo ich rozwiązania nie mają – z przyczyn nie technicznych – testów doświadczalnych.





Może o tym pogawędzimy co ?
byee
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Post autor: Katarzyna_1 »

Chyba wole pogawędzic z Waldemarem M. :lol: oczywiscie na temat zderzacza hadronów. [quote name='lya' post='82978' date='22 marzec 2011 - 21:39']Oczywiście, że na temat bo doświadczenia w zderzaczu hadronów pobudzają wszystkich do tworzenia teorii a linki w moim poście odnoszą się własnie do tych teorii i w ogóle do podstaw fizyki pozwalającej rozumieć te nowe teorie i ich sens.



Ciekawe ile jeszcze trzeba napisać wyjaśnień by co niektórzy to pojęli?



Katarzynko1, a czy wiesz, że próby rozbudowania tensora krzywizny Einsteina o składowe pola elektromagnetycznego [plus wektory potencjał tego pola] chociaż są bardzo eleganckie i dowcipne , lecz równania do których prowadzą ,albo nie mają sensownych fizycznie rozwiązań, albo ich rozwiązania nie mają – z przyczyn nie technicznych – testów doświadczalnych.





Może o tym pogawędzimy co ?[/quote]
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
lya
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: czw mar 10, 2011 8:12 am
Kontakt:

Re: Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Post autor: lya »

[quote name='Katarzyna_1' post='82979' date='22 marzec 2011 - 21:43']Chyba wole pogawędzic z Waldemarem M. :lol: oczywiscie na temat zderzacza hadronów.[/quote]

No widzisz biedactwo są tematy, które wykraczają poza możliwości pojmowania Twoich słodkich majowych szarych komórek :)







A teraz mała rewolucja w waszych umysłach:





A tutaj proponuje zapoznać sie z czymś co powinno zjeżyć włos na głowie wszystkim wyznawcom teorii Einsteina. Ze strony: http://autodafe.salon24.pl/65168,fizyka-pr...ra-d-h-bazijewa



Eksperymentalnie potwierdzono fakt ,że prędkość światła nie jest stałą fundamentalną jednakową dla wszystkich rodzajów promieniowania lecz jest funkcją długości fali. Eksperyment przeprowadzony przez zespół z Instytutu Mechaniki Uniwersytetu Moskiewskiego polegał na...pomiarze prędkości światła o barwie niebieskiej, zielonej i czerwonej. Prędkości te okazały się różne.”

Stwierdzono doświadczalnie także fakt ,nawet większej prędkości światła od wartości uważanej dotychczas za maksymalną w przyrodzie, a mianowicie ok.300 000 km/s.

Uczony dodaje, iż to odkrycie obala szczególną teorię względności A.Einsteina zadając jej” śmiertelny cios”.






Doświadczenie Bazijewa nigdy nie było powtórzone chociaż każdy instytut naukowy mógł to zrobić bez problemu. Dla czego? Z prostej przyczyny bo obawiano się, że powtórka wykaże potwierdzenie eksperymentu Bazjiewa, a to całkowicie obali teorie względności Einsteina, a wraz z nią wszelkie inne teorie jakie ona zapoczątkowała włącznie z tymi, które ja tu krytykuję i uznaje za bzdurne, a w, które większość z PAŃSTWA szanowni tu wierzy lub ma do nich wielkie przekonanie.



Ale żeby obalić teorie względności Einsteina wcale nie trzeba robić doświadczeń jak Bazijew! Wystarczy kilkanaście słów:

Otóż ogólna teoria względności E=mc2 jest totalna bzdurą gdzie Energia (E) jest równa masie (m) pomnożonej przez wartość prędkość światła w próżni C podniesioną do kwadratu.

Otóż właściwy pomiar prędkości światła nie może być przeprowadzony w tylko próżni! Otóż by uzyskać właściwą prędkość światła musielibyśmy wykonać to doświadczenie w warunkach gdzie nie ma żadnych oddziaływań elektromagnetycznych, elektrycznych i grawitacyjnych, które zniekształcają taki pomiar jako że te oddziaływania nie są obojętne dla zachowania fotonów. W ziemskich warunkach oraz warunkach widzialnego kosmosu nie ma miejsca na przeprowadzenie takowego doświadczenia. Wiemy, że każda bez wyjątku cząstka i atom czegokolwiek posiada ładunek elektryczny, a wiec oddziaływanie tych ładunków na fotony uniemożliwia zmierzenie ich prędkości. W przestrzeni kosmicznej czy w laboratorium roi się od cząstek oddziaływujących na otoczenie tymi właściwościami wiec... hehe. Tak więc nie znając rzeczywistej prędkości światła nie można obliczyć nic, a cała teoria względności jest mówiąc krótko do d... :)

I tym sposobem moje kilka zdań absolutnie obaliło teorię względności, która można pewnie jeszcze obalić na kilka sposobów, a wraz z nimi wszelkie teorie jakie niestety Einstein zapoczątkował, którymi sie tak bardzo niektórzy tu karmią...

Buziaczki :)
Ostatnio zmieniony wt mar 22, 2011 8:33 pm przez lya, łącznie zmieniany 1 raz.
byee
ODPOWIEDZ

Wróć do „NAUKA i TECHNIKA”