Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Fizyka, chemia, nauki o Ziemi, wynalazki, eksperymenty.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Post autor: Katarzyna_1 »

Jak sie okazuje mam świetne majowe komórki. Może i czasami szare, ale któz ich nie ma? Zwykle są szare ale czasami kolorowe i zwykle to zdarza sie w maju. Pisząc o Waldemarze M. nie miałam na myśli tego faceta z Salonu24 piszącego o neutrinach, który nawiązuje do tego zderzacza. Aleś się dał Pan podpuścić! Z mojej strony to był własnie TEST, test do którego namawiałeś mnie Pan, abym przeprowadziła z Danut. Nie z Dunat, tylko z Danut..ą. No i cóż,,. od tematu nie odbiegam,,, ponieważ uważam, ze wspomniany przeze mniemetaforycznie Waldemar M. doświadczał tego o czym piszą fizycy, no.., tych neutrin, spinów, innych rzeczywistości, podrózy w czasie itd. :D Kim jest Waldemar M.? To Waldemar Michorowski :lol:
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Post autor: ADAX »

Powiem tak: przyjdę tu za 10 lat i mam absolutną pewność, że wszystko co na temat innych wymiarów i podroży w czasie piszą naukowcy i nie naukowcy okaże się bzdurą wciskaną przez naukowców, którzy wszystko jak na razie rozważają w sferze hipotez.


Prawie każdy jak leming na ślepo wyśmiał to co napisał użytkownik lya. Ja napisze tak, że naukowcy nie raz się mylili, i nie raz obalono coś czego nie można było obalić, więc to co zacytowałem, nie jest wcale śmieszne i głupie, jest wielce możliwe, choć z tą "absolutną pewnością" to już lekka przesada.



A jak z tym Zderzaczem Hadronów i podróżami do przeszłości ? A no tak, że prawdopodobnie za góra 500 lat uda się transportować całego człowieka o ile będzie jeszcze istniał. Naukowcy snują marzenia, ale w sferze mikro, a my odbieramy to w makro. Nie zapominajmy, że prawdopodobnie znów coś się zepsuje i badania odłoży się na kolejne lata, a może i nawet lepiej.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Post autor: Katarzyna_1 »

Adax,

nikt nie wysmiewa tego co przedstawia w/w Pan, ale jesli sam atakuje bez potrzeby nie wczytujac się w to co ktos ma do powiedzenia, to musi tez liczyc sie z atakiem z zwrotna agersja.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
lya
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: czw mar 10, 2011 8:12 am
Kontakt:

Re: Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Post autor: lya »

[quote name='Katarzyna_1' post='82981' date='22 marzec 2011 - 22:50']Jak sie okazuje mam świetne majowe komórki. Może i czasami szare, ale któz ich nie ma? Zwykle są szare ale czasami kolorowe i zwykle to zdarza sie w maju. Pisząc o Waldemarze M. nie miałam na myśli tego faceta z Salonu24 piszącego o neutrinach, który nawiązuje do tego zderzacza.[/quote]

Ani ja bo w ogóle z pamięci mi wyleciało, ze jakiś waldemar.m w ogóle na stronach salonu 24 występuje.

Poza tym jak Ty możesz o tym dyskutować jak Ty nie masz pojęcia o temacie, a tylko rżniesz cwaniacko, że mogłabyś?





[quote name='Katarzyna_1' post='82981' date='22 marzec 2011 - 22:50']Aleś się dał Pan podpuścić![/quote]

Robisz jakieś chore zwody i podchody, testy i wacek wie co. Czego to dowodzi? W takim razie kogo miałaś na myśli pisząc Waldemar M? Inicjujesz jakąś chora dyskusję i poroniona w każdym zdaniu-kobito albo pisz na temat, albo spadaj.







[quote name='Katarzyna_1' post='82981' date='22 marzec 2011 - 22:50']Z mojej strony to był własnie TEST, test do którego namawiałeś mnie Pan, abym przeprowadziła z Danut. Nie z Dunat, tylko z Danut..ą. No i cóż,,. od tematu nie odbiegam,,, ponieważ uważam, ze wspomniany przeze mniemetaforycznie Waldemar M. doświadczał tego o czym piszą fizycy, no.., tych neutrin, spinów, innych rzeczywistości, podrózy w czasie itd. :D Kim jest Waldemar M.? To Waldemar Michorowski :lol:[/quote]



Czy tu ktoś w ogóle poza tobą wiedział i wie kogo miałaś na myśli pisząc Waldemar M, a teraz Waldemar Michorowski? Ty nawet dunat przebijasz w tych chorych niezrozumiałych tekstach

A w ogóle jak można doświadczyć neutrin i spinów? Co może pijąc je lub zażywając jak leki? I jak można doświadczyć czegoś czego nie ma jak inne rzeczywistości? I jak można podróżować w czasie skoro normalni ludzie wiedza, że to nie mozliwe?



I ja się muszę do tego chorego bełkotu odnosić co drugi post zamiast podyskutować na konkretny temat.







[quote name='Katarzyna_1' post='82981' date='22 marzec 2011 - 22:50']Jak sie okazuje mam świetne majowe komórki. Może i czasami szare, ale któz ich nie ma? Zwykle są szare ale czasami kolorowe i zwykle to zdarza sie w maju. Pisząc o Waldemarze M. nie miałam na myśli tego faceta z Salonu24 piszącego o neutrinach, który nawiązuje do tego zderzacza.[/quote]

Ani ja bo w ogóle z pamięci mi wyleciało, ze jakiś waldemar.m w ogóle na stronach salonu 24 występuje. A występuje o tu w komentarzach jak co: http://henperol1.salon24.pl/168047,spin-co...comment_2454216

Poza tym jak Ty możesz o tym dyskutować jak Ty nie masz pojęcia o temacie, a tylko rżniesz cwaniacko, że mogłabyś?





[quote name='Katarzyna_1' post='82981' date='22 marzec 2011 - 22:50']Aleś się dał Pan podpuścić![/quote]

Robisz jakieś chore zwody i podchody, testy i wacek wie co. Czego to dowodzi? W takim razie kogo miałaś na myśli pisząc Waldemar M? Inicjujesz jakąś chora dyskusję i poroniona w każdym zdaniu-kobito albo pisz na temat, albo spadaj.







[quote name='Katarzyna_1' post='82981' date='22 marzec 2011 - 22:50']Z mojej strony to był własnie TEST, test do którego namawiałeś mnie Pan, abym przeprowadziła z Danut. Nie z Dunat, tylko z Danut..ą. No i cóż,,. od tematu nie odbiegam,,, ponieważ uważam, ze wspomniany przeze mniemetaforycznie Waldemar M. doświadczał tego o czym piszą fizycy, no.., tych neutrin, spinów, innych rzeczywistości, podrózy w czasie itd. :D Kim jest Waldemar M.? To Waldemar Michorowski :lol:[/quote]



Czy tu ktoś w ogóle poza tobą wiedział i wie kogo miałaś na myśli pisząc Waldemar M, a teraz Waldemar Michorowski? Ty nawet dunat przebijasz w tych chorych niezrozumiałych tekstach

A w ogóle jak można doświadczyć neutrin i spinów? Co może pijąc je lub zażywając jak leki? I jak można doświadczyć czegoś czego nie ma jak inne rzeczywistości? I jak można podróżować w czasie skoro normalni ludzie wiedzą, że to nie możliwe?



I ja się muszę do tego chorego bełkotu odnosić co drugi post zamiast podyskutować na konkretny temat.









[quote name='ADAX' post='82984' date='22 marzec 2011 - 23:17']Prawie każdy jak leming na ślepo wyśmiał to co napisał użytkownik lya.[/quote]

Własnie i nadal to uporczywie robi nie odnosząc sie w ogóle do żadnego tematu z tego tematu i tematów z moich linków!!!!

Wreszcie ktoś to zauważył.





[quote name='ADAX' post='82984' date='22 marzec 2011 - 23:17']Ja napisze tak, że naukowcy nie raz się mylili, i nie raz obalono coś czego nie można było obalić, więc to co zacytowałem, nie jest wcale śmieszne i głupie, jest wielce możliwe, choć z tą "absolutną pewnością" to już lekka przesada.[/quote]

Drogi Adax żadna przesada. Jak na razie nic nie upoważnia by tak nie sądzić. Wręcz przeciwnie do póki chociaż jedno naukowe doświadczenie nie da choć jednego wiarygodnego cienia na jakąkolwiek niesprawdzalną teorie nikt nie ma podstaw do twierdzeń, że jutro na przykład słonce sie podzieli na dwa i będziemy mieć dwie gwiazdy na horyzoncie, a te teorie, które tu obalam właśnie takie są.





[quote name='ADAX' post='82984' date='22 marzec 2011 - 23:17']A jak z tym Zderzaczem Hadronów i podróżami do przeszłości ? A no tak, że prawdopodobnie za góra 500 lat uda się transportować całego człowieka o ile będzie jeszcze istniał. Naukowcy snują marzenia, ale w sferze mikro, a my odbieramy to w makro. Nie zapominajmy, że prawdopodobnie znów coś się zepsuje i badania odłoży się na kolejne lata, a może i nawet lepiej.[/quote]

Adaxie! Nie masz nawet najmniejszych powodów poza wyobrażeniami i to pewnie nie własnymi, że nawet za 500lat będzie możliwym transponowanie człowieka. Radzę Ci pożuć takie myślenie no chyba, że chcesz tkwić w oceanie ułudy i imaginacji nie popartych –niczym.







[quote name='Katarzyna_1' post='82985' date='22 marzec 2011 - 23:38']Adax,

nikt nie wysmiewa tego co przedstawia w/w Pan, ale jesli sam atakuje bez potrzeby nie wczytujac się w to co ktos ma do powiedzenia, to musi tez liczyc sie z atakiem z zwrotna agersja.[/quote]

Uparta babo hrrr- to nie był atak tylko zwrócenie uwagi i zapytanie dla czego większość z was tu łyka bez pojęcia, powtórzę za Adaxem jak lemingi teorie jako prawdę, które są jedynie fantazjami futurologicznymi pseudo naukowców?
byee
lya
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: czw mar 10, 2011 8:12 am
Kontakt:

Re: Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Post autor: lya »

[quote name='Pantanal' post='82993' date='23 marzec 2011 - 00:02']Lya - obawiam się, że nawet jak ktoś zaprezentowałby ci te dowody miałyby one formę, której byś nie pojęła.[/quote]

Co za bełkot! Co za szczyt bełkotu! To jest mega bełkot! Cwaniaku to zamiast pisać nie pojęła bądź tym kimś i WALNIJ mi tu jakiś dowód i się przekonaj czy moja percepcja by tego nie pojęła.

I znów powtórzę zamiast dyskutować na temat właśnie takich dowodów musze odpowiadać na dowody bełkotu.







[quote name='Pantanal' post='82993' date='23 marzec 2011 - 00:02']To, co naukowcy przekazują do publicznego odbioru, to w tym przypadku projekt finalny - zrozumiały. Niestety - nie przeskoczysz prostego faktu - to ty musisz nam najpierw udowodnić, że masz powód, aby podważyć choćby teorie M. Może być to zarówno twoja wiedza fizyczna jak i równanie.[/quote]

Chłopie czy Ty jesteś normalny? No po to są linki do tematów przeze mnie dane by na bazie tych tematów rozpocząć dyskusje. Właśnie te artykuły w linkach są moim przedstawieniem powodów przez, które podważam teorie o jakich nawijam tu od początku. Pantanal ja ci daję materiały, a Ty mi mówisz daj materiały-zapytam znów czy u Ciebie wszystko w porządku z jarzeniem? Masz przecież tam równania i wiedzą, którą ja podzielam.

Fajnie sie z wami gada hehe

Lya-Masz książkę

Pantanal-daj książkę

Ludzie czy ja mam zamieścić te wszystkie teksty z tych linków by kolejny Pantanal nie zarzucił mi, ze nie mam powodów do podważania tych fantazyjnych teorii?







[quote name='Pantanal' post='82993' date='23 marzec 2011 - 00:02']Na razie przekonują mnie bardziej ci, co znają się na rzeczy, w tym Kaku.[/quote]

No to proszę daj tu chociaż jedną teorie Kaka, która znajduje potwierdzenie w dotychczasowych badaniach. Bo jak na razie z tego co wiem to Kako ludziom wciska chore teorie, a na boku dorabia tworząc opracowania naukowe będące w całkowitej sprzeczności z tym co wciska ludziom. Ślepy by zauważył, ze z szarych obywateli robi idiotów, a pracuje dla wojska i pomaga rozwiązywać wiele nam nie znanych fizycznych problemów.





[quote name='Pantanal' post='82993' date='23 marzec 2011 - 00:02']Cały problem z tym jak się go postrzega wynika z tego, że większość fizyków mu zazdrości. Znacie kogoś z polskich uczonych, który byłby to w stanie tak przedstawić, aby wszyscy zrozumieli?[/quote]

Co zrozumieli? Futurystyczny bełkot pełny bredni? To Cie przekonuje i zachwyca? Taki sam pożytek jak z oglądania jego programów miałbyś z oglądania serialu niewolnica Isaura.



[quote name='Pantanal' post='82993' date='23 marzec 2011 - 00:02']Być może takie osoby są, ale boją się wyściubić nosa poza establishment. A chyba o tym chodzi w edukowaniu społeczeństwa? Myślę, że jakbyś otrzymała aneks z równaniami, chyba byś się zgubiła.

A raport nt. nowego odkrycia? Proszę bardzo, nic prostszego: http://arxiv.org/abs/1103.1373[/quote]

Na pewno równania i dla mnie są nie do przebrnięcia jak z resztą i dla Ciebie i dla tego są fizycy, którzy w łatwy sposób potrafią niektórym ciemniakom jak ja w pojmowaniu równań, wyjaśnić o co w nich chodzi i ja z takich korzystam. Więc co myślisz, ze jak mnie ukąsisz stwierdzeniem, ze równania byłyby dla mnie powodem zagubienia to cos tym udowodnisz?

Ja Ci za to powiem, że materiał z Twojego linka jest żadnym dowodem, a tylko potwierdza, że cały czas naukowcy poruszają sie w sferze poszukiwania bozonu Higgsa i singleta Higgsa. Jak go wygenerują, potem to powtórzą, oficjalnie ogłoszą itd to wtedy pogadamy inaczej, a na razie to dajesz materiał tylko potwierdzający wcześniejsze moje słowa zawarte w postach-to tylko hipoteza, której nikt jeszcze nie potwierdził-i oby nigdy nie potwierdził....
byee
lya
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: czw mar 10, 2011 8:12 am
Kontakt:

Re: Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Post autor: lya »

[quote name='Andrzej 58' post='62857' date='24 październik 2009 - 20:39']Co do zagrożeń związanych z eksperymentami ,to moim zdaniem, najwyżej kilka cząstek elementarnych zmieni swoje parametry i nawet nie zauważymy ,że eksperyment się odbył.[/quote]

I ja tak sądzę... a nawet więcej, ze nie powstaną żadne bozony Hoggsa, ani ich wirtualne duplikaty tym bardziej pojawiające się w innej części przestrzeni.
byee
robertcb
Infranin
Posty: 270
Rejestracja: śr lis 11, 2009 6:52 pm
Kontakt:

Re: Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Post autor: robertcb »

Pojęcie czasu ujął bym tak:

Rzeczywistość składa się z trwających czas Plancka nieskończenie wielu wszechświatów

(na podobieństwo klatek filmowych) w których występują wszystkie możliwe stany kwantowe.

W tych klatkowych wszechświatach istnieją nasze ciała z mózgami,

a nasza świadomość nieustannie dokonuje przeskoków za pomocą teleportacji stanów kwantowych między mózgami w tych klatkowych wszechświatach, jednocześnie dzieląc się na tyle kopii ile jest możliwych stanów kwantowych (teoria Everetta) i to właśnie odczuwamy jako iluzję upływu czasu.

Iluzję, bo tak naprawdę to wszystko istnieje jednocześnie,

i z wyższej płaszczyzny pojęcie "czasu" nie ma żadnego sensu.

Ciągłość i zgodność chronologiczna jest zagwarantowana przez kod DNA i długość telomerów (starzenie się ciała), co powoduje, że świadomość ma ściśle wytrasowane punkty które musi zaliczyć. To nasza droga życia.

Dzięki takiemu modelowi można wyjaśnić deja-vu, sny prorocze i czasem się zdarzające przeskoki do równoległych linii czasowych.

Na czym polega podróż w czasie?

Otóż gdyby ciało człowieka zmodyfikować do takiego stanu jakim był kiedyś (odmłodzić) dokładna kopia, identyczny układ atomów i ich stanów kwantowych - to taki człowiek miałby świadomość takiego jakim był kiedyś, a w naszym ujęciu - byłby podróżnikiem w czasie, który dokonał przeskoku w przyszłość.

Gdyby w przeszłości zaistniał układ atomów i ich stanów kwantowych, dokładnie taki jakim dziś jest nasze ciało - dosłownie odbylibyśmy podróż w przeszłość, duchowa świadomość dokonałaby automatycznej teleportacji kwantowej.



Więcej o mojej teorii w linku poniżej.
Ostatnio zmieniony śr mar 23, 2011 1:38 am przez robertcb, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na moją stronę - poradnik - w całości poświęconą tematyce CB radio.

<a href="http://radioamator.elektroda.eu">CB radio - poradnik</a>
lya
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: czw mar 10, 2011 8:12 am
Kontakt:

Re: Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Post autor: lya »

[quote name='robertcb' post='83010' date='23 marzec 2011 - 03:09']Więcej o mojej teorii w linku poniżej.[/quote]

Przebiłeś wszystkich! I dunat z jej koleżankami i zwolennikami i Kaku i czort wie kogo tam jeszcze. Nie wiem czy się na to zdobędę, ale należałoby skopiować cały Twój tekst i pochyłką wstawić do tych nonsensów komentarze. Jest tego tak dużo, że nie wiem co dać za pierwszy przykład? Może ktoś mnie wyręczy? Pomieszałeś niesprawdzone teorie z własnymi odczuciami i traktujesz swe niczym nie udowodnione odkrycia jako jedyną prawdę. Żeby to ogarnąć trzeba mieć naprawdę tęgi łeb, albo być po prostu trzeźwym...



PS

Może na pierwszy ogień niech posłużą ostatnie słowa z Twojej teorii:

I teraz najważniejsze:



Ludzkie ciało - to telefon komórkowy.

Mózg - to karta SIM

Dusza(świadomość,osobowość) - to numer na centrali i wszystko co jest z nim związane.



Operatorem sieci - jest Bóg.
Ostatnio zmieniony śr mar 23, 2011 2:31 am przez lya, łącznie zmieniany 1 raz.
byee
Pszebżydły ófok
Infrańczyk
Posty: 133
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 11:44 am
Kontakt:

Re: Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Post autor: Pszebżydły ófok »

Iya,ale w UFO i Daenikena wierzysz :lol:
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Wielki Zderzacz Hadronów: Kontrowersje i problemy

Post autor: soudak040771 »

Lya, czy jak ci tam .... teraz, napisał :


Przebiłeś wszystkich! I dunat z jej koleżankami i zwolennikami i Kaku i czort wie kogo tam jeszcze. Nie wiem czy się na to zdobędę, ale należałoby skopiować cały Twój tekst i pochyłką wstawić do tych nonsensów komentarze. Jest tego tak dużo, że nie wiem co dać za pierwszy przykład? Może ktoś mnie wyręczy? Pomieszałeś niesprawdzone teorie z własnymi odczuciami i traktujesz swe niczym nie udowodnione odkrycia jako jedyną prawdę. Żeby to ogarnąć trzeba mieć naprawdę tęgi łeb, albo być po prostu trzeźwym...


Chociaż raz się z tobą zgodzę... Wytrzeźwiej, a potem bierz się za pisanie na forum...


I tym sposobem moje kilka zdań absolutnie obaliło teorię względności, która można pewnie jeszcze obalić na kilka sposobów, a wraz z nimi wszelkie teorie jakie niestety Einstein zapoczątkował, którymi sie tak bardzo niektórzy tu karmią...


Ty się tutaj naprawdę chłopie marnujesz. :lol:
Ostatnio zmieniony śr mar 23, 2011 9:26 am przez soudak040771, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NAUKA i TECHNIKA”