Zjawiska na terenie dolnośląskiego

Tu witamy nowych użytkowników, przełamujemy pierwsze lody - piszcie nie bójcie sie...
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Zjawiska na terenie dolnośląskiego

Post autor: Andrzej 58 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Katarzyna_1" data-cid="124361" data-time="1471173139">
"Myślisz Kasiu , że były przedstawiciel urzędu do zabezpieczenia dóbr kultury na Dolnym Śląsku wie mniej niż drewniany pajac z bajki?"
 
Nie, Andrzeju tak nie myślę. Sory ale emocje mną zawładnęły bo w czasie kiedy Ty pisałeś post i wkleiłes Filglato rozmyślałam o pewnym człowieku "od ochrony" dóbr kultury  przez którego m.in miałam przykre doświadczenia. Sorki jeszcze raz.
</blockquote>
Ale ja się Kasiu nie gniewam.Kara jednak musi być .Jesteś mi winna dwa przytulenia i trzy poklepania po plecach[ external image ]
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: Zjawiska na terenie dolnośląskiego

Post autor: Hybrid »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Andrzej 58" data-cid="124360" data-time="1471170531">
Myślisz Kasiu , że były przedstawiciel urzędu do zabezpieczenia dóbr kultury na Dolnym Śląsku wie mniej niż drewniany pajac z bajki?.Figiel w swoich pogadankach porusza kwestie , z którymi jestem związany i tematami poruszanymi w tym temacie.Ma rację mówiąc o skali tych tajemnic.
</blockquote>
 Andrzeju przestań bajerować ''towarzystwo'' ... co do Figla ... to robi dobre figle ...
 
 W czasie emisji programu Figiel zapowiedział, że informacje o pociągu będzie „ukonkretniał”, a szczegóły wskaże po uzyskaniu „wszelkich zgód od samorządu i przebrnięciu przez wszystkie organizacyjne problemy”.
Najwyraźniej „organizacyjne problemy” trwają do dziś, a sprawa „zdechła”, ponieważ „złotego pociągu” wskazywanego przez Mirosława Figla nie odnaleziono. Na stronie Stowarzyszenia „Szukamy Prawdy z Mirosławem Figlem” znaleźć można wpisy niezadowolonych użytkowników, którzy domagali się postępów

w odkrywaniu „złotego pociągu”. Administrator strony informował, że „z początkiem września 2013 roku ruszą prace odkrywcze w Sobieszowie. Obiekt jest zaminowany i olbrzymi. Dajcie nam 2-3 tygodnie, a będziemy wiedzieli na czym stoimy”. Kilka tygodni przerodziło się w długie oczekiwanie… 8 maja 2014 roku wiceprezes Stowarzyszenia Tomasz Kluba zrezygnował z pełnionej funkcji

z powodu „pogłębiającej się różnicy zdań odnoszących się do funkcjonowania Stowarzyszenia i  odejściem od celów statutowych”. Na stronie poinformowano, że „nie ma informacji co do najbliższych planów Stowarzyszenia”.

7 sierpnia bieżącego roku pojawiła się informacja, że profil zostaje zamknięty z powodu „braku jakichkolwiek informacji jak i działań ze strony Mirosława Figla”. Wskazano jego numer telefonu komórkowego. We wrześniu 2015 roku, podczas pisania tego artykułu, ów numer nie odpowiadał.

 
... widzę , żeTy sobie nawet sprawy nie zdajesz co to jest ... rząd ... jest to aparat wyzysku i nacisku klasy rządzącej na resztę gawiedzi .
Jeżeli by , obojętnie jaki rząd III RP miałby konkretne informacje , że bajka o ''złotym pociągu'' jest realna to dopuścili by jakichś przygłupiastych gostków do ''szukania'' jego ... załatwili by to sami po cichu w swoim gronie ... bez rozgłosu .
 
 Jeżeli rzeczywiście coś się tam znajdowało to już dawno zostało odkopane , wywiezione i sprzedane .
 Moje pytanie ... po co stwarzać ''sztuczny tłok'' jeżeli miejsca starczy dla wszystkich . 
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Zjawiska na terenie dolnośląskiego

Post autor: Andrzej 58 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Hybrid" data-cid="124363" data-time="1471177076">
 
 
... widzę , żeTy sobie nawet sprawy nie zdajesz co to jest ... rząd ... jest to aparat wyzysku i nacisku klasy rządzącej na resztę gawiedzi .
Jeżeli by , obojętnie jaki rząd III RP miałby konkretne informacje , że bajka o ''złotym pociągu'' jest realna to dopuścili by jakichś przygłupiastych gostków do ''szukania'' jego ... załatwili by to sami po cichu w swoim gronie ... bez rozgłosu .
 
 Jeżeli rzeczywiście coś się tam znajdowało to już dawno zostało odkopane , wywiezione i sprzedane .
 Moje pytanie ... po co stwarzać ''sztuczny tłok'' jeżeli miejsca starczy dla wszystkich . 
</blockquote>
Co do inicjatywy Figla , to nigdy nie wierzyłem ,że się powiedzie.Zakres działania był łatwy do zablokowania metodami administracyjnymi.Myślisz ,że nie wiem co to jest rząd?.Tu się grubo mylisz.Ze służbami rządu mam do czynienia od wielu lat.Ale to nie rząd jest prawdziwym graczem w tej grze.Gdy przyjdzie odpowiedni czas , to wszystkie struktury państwa (i nie tylko polskie) narobią w gacie.Jeśli chodzi o pociąg , to nie o tym w Sobieszowie wypowiadał się Figiel.Chodzi o ten w Wałbrzychu.Gostków dopuszczono do kopania , ponieważ wiedzą , że pociąg został opróżniony już na początku budowy porcelany Książ.Operator koparki przypadkowo odsłonił wejście wąskiego tunelu biegnącego w kierunku parkingu.Wyniósł kilka skrzynek , ale nie złota.Został przyuważony i dalej zawartością zajęły się służby.W tym celu postawiono w miejscu dziury barakowóz , żeby inni nie zauważyli wynoszenie skrzynek.Powiem tylko ,że chodzi o metal o silnych właściwościach redukujących.Dlaczego akurat w tym miejscu?- ano dlatego ,że jest on położony w ciągu innych tuneli a kierunek to Ptasia Kopa.Myślisz Hybrydzie , że wytwarzam sztuczny tłok.Mam wiele materiałów potwierdzających to co opisuję.Jest też spora grupa ludzi z tym tematem powiązanych.Ta wg Ciebie święta trójca też do niej się zalicza.Zapytam Cię , czy inicjały JB coś Ci mówią? 
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: Zjawiska na terenie dolnośląskiego

Post autor: Hybrid »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Andrzej 58" data-cid="124364" data-time="1471183432">
... czy inicjały JB coś Ci mówią? 
</blockquote>
... być może bezwiednie ... bądż za pomocą ''czarów'' trafiłeś w dziesiątkę .
Powyższe inicjały są mi ... bardzo , bardzo bliskie .
 
Co do pociągu to niestety kit i bryndza .
Co najwyżej mogą odnaleźć dużo , dużo niebezpiecznej chemii ... paliwa ... komponenty do broni ''A'' i to chyba najtrafniejsze . 
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Zjawiska na terenie dolnośląskiego

Post autor: Andrzej 58 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Hybrid" data-cid="124380" data-time="1471419461">
... być może bezwiednie ... bądż za pomocą ''czarów'' trafiłeś w dziesiątkę .
Powyższe inicjały są mi ... bardzo , bardzo bliskie .
 
Co do pociągu to niestety kit i bryndza .
Co najwyżej mogą odnaleźć dużo , dużo niebezpiecznej chemii ... paliwa ... komponenty do broni ''A'' i to chyba najtrafniejsze . 
</blockquote>
Jakie czary Hybrydzie?.Jak chcesz to dopiszę resztę do inicjałów.Zastanawiasz się skąd wiem?.To proste jak budowa cepa.STARE PRZYZWYCZAJENIA I INFORMACJA OD KOGOŚ KTO WIE.
W zupełnie inny sposób otrzymałem informację dotyczącą pociągu.W pierwszym momencie zupełnie nie skumałem o co biega.Po wielu latach sprawa wypływa i okazuje się ,że to konkret.Co do pociągu to mogę wskazać inne miejsce i to zupełnie nie daleko od tego gdzie teraz kopią.Dużo ciekawsze jest to dla kogo przeznaczona była zawartość wagonów.Chłopaki kopią u podnóża wzniesienia.Po drugiej stronie tego wzniesienia znajduje się to co opisuję w tym temacie a dotyczy to "Dominium".I żeby było jeszcze śmieszniej , to posłużę się cytatem z filmu , który w całości jest przekazem:
"No co krowa ma wspólnego z naszą sprawą?".- Ano ma.
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: Zjawiska na terenie dolnośląskiego

Post autor: Hybrid »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Andrzej 58" data-cid="124381" data-time="1471429453">Co do pociągu to mogę wskazać inne miejsce i to zupełnie nie daleko od tego gdzie teraz kopią.Dużo ciekawsze jest to dla kogo przeznaczona była zawartość wagonów.</blockquote>
Andrzejku , nie ma i nie będzie żadnego pociągu ... innego czyli niby twojego też nie ... to tylko dezinformacja ''strażników'' depozytów Olbrzyma .

Pan Andrzej Gaik i ''baranowa'' spółka XYZ dali się wprowadzić w przysłowiowe maliny i ''angrest'' ... kłując się strasznie .

Olbrzym strzegł , strzeże i będzie strzegł sekretów III Rzeszy bo taka jest wola nadzorców .
Ostatnio zmieniony sob sie 20, 2016 10:20 am przez Hybrid, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Zjawiska na terenie dolnośląskiego

Post autor: Andrzej 58 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Hybrid" data-cid="124416" data-time="1471688261">
Andrzejku , nie ma i nie będzie żadnego pociągu ... innego czyli niby twojego też nie ... to tylko dezinformacja ''strażników'' depozytów Olbrzyma .

Pan Andrzej Gaik i ''baranowa'' spółka XYZ dali się wprowadzić w przysłowiowe maliny i ''angrest'' ... kłując się strasznie .

Olbrzym strzegł , strzeże i będzie strzegł sekretów III Rzeszy bo taka jest wola nadzorców .
</blockquote>
A bo Hybrydzie oni kopią nie tam gdzie trzeba.Pociąg jest w zupełnie innym miejscu.Znam ten teren doskonale i mam możliwość obserwacji poziomów terenu.Te jednoznacznie wskazują gdzie jest nie jeden a wiele tuneli.W samej górze zamkowej znane są cztery sztuki.Zadziwiająca jest jednak nieudolność poszukiwaczy.Możesz być pewny , że gdyby lokalizacja była prawidłowa , to nigdy by chłopaki nie dostali pozwolenia na poszukiwania .Zresztą ten pociąg jest już pusty od osiemdziesiątych lat i przesunięty w inne miejsce.Zresztą jest ciekawsze miejsce do poszukiwań.To jest dopiero bomba.
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: Zjawiska na terenie dolnośląskiego

Post autor: Ronin »

A tak sobie wziąłem i pojechałem do tego Wałbrzycha... W sumie to pojechałem do Książa, nawet tam przenocowałem... Niby nic niezwykłego, ale na zdjęciach, które tam zrobiłem nocą (miałem zamiar uwiecznić iluminację) uchwyciłem dwa dziwne, jaśniejące na niebie obiekty...  Które przy pierwszym zdjęciu były odległymi kropkami, ale przy którymś następnym okazały się całkiem sporymi jasnymi punktami... Umieszczę je tu kiedyś, ale nie dzisiaj...  Ten Książ to całkiem ciekawe miejsce...
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: Zjawiska na terenie dolnośląskiego

Post autor: Ronin »

Po dokładniejszych oględzinach w domu te "tajemnicze" obiekty to niestety nic innego jak kurz powszechnie zwany orbsami...
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Zjawiska na terenie dolnośląskiego

Post autor: Andrzej 58 »

Ale kombinują wydawcy pozwoleń.Wlepię linka do wypowiedzi Kopra.Zwróćcie uwagę na tytuł tego filmiku i jak się to ma do treści .Oprócz tego inne relacje też są manipulacją.Tak jest z np z TVP info , gdzie dziennikarz prowadzący jak mantrę powtarzał mówiąc o pociągu - "pociąg , którego nie ma".On wmawiał ludkom ,że go nie ma , tylko dlaczego?Jedno jest pewne - ten nasyp w dużym stopniu został usypany sztucznie a tufy były płynne , gdy je tu dowieziono z jakiegoś osadnika( a pełno tego w okolicy).Inna sprawa , to wyrywane z kontekstu zdania .Tak było w przypadku konferencji , gdzie sprawy były omawiane.Słuchałem całości i trwa to wiele czasu .Z wypowiedzi Gaika zostało tylko :"pociągu nie ma"a gdzie reszta.Inną sprawą jest odwracanie uwagi od zasadniczych kwestii mówieniem o zyskach z promocji miasta.Jakie to zyski? Piwo "Złoty Pociąg" sprzedawane w Książu po 9 zł butelka czy koszulki z nadrukiem?Może książki pisane przez badaczy , z których nic nie wynika.Oni pitolą o niczym.Na przykład żaden z mocno zaangażowanych badaczy nie zapytał byłego więźnia z Ludwikowic , czy konstrukcja miała nadbudowę a bogata w treść wypowiedź Pana Jana w relacji badaczy została mocno okrojona a i w internecie obdarzona zakłóceniami obrazu.Coś mi mówi ,że te tajemnice wyjdą kiedyś na światło dzienne a wtedy zapytamy kogo trzeba dlaczego tak intensywnie sypali piach w tryby.
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=vgA8upH ... .197333</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „POWITALNIA”