Czy wierzysz w życie pozagrobowe?

Zagadka doświadczeń z pogranicza śmierci (NDE), tematy związane z nurtującą odwiecznie ludzi kwestią życia po życiu.
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Czy wierzysz w życie pozagrobowe?

Post autor: Newsman »

Aby zacząć najbanalniej jak się da powiem, że temat życia po życiu jest stary jak ludzkość i ciągle stanowi źródło inspiracji i kontrowersji, ale... nie o to teraz chodzi.



Czy według was życie pozagrobowe jest faktem,

a może to tylko iluzja nadająca sens naszemu ziemskiemu bytowaniu?



Czy istnieją według was dowody naukowe mogące potwierdzać fakt, że człowiek przeżywa śmierć? A może najlepszymi dowodami pozostają relacje "z życia wzięte" (jeśli takie macie, pochwalcie się)?



Czy jeśli istnieje dusza, to musi istnieć Bóg? Kiedy dokonamy przełomu i odpowiemy na dręczące nas pytania?




Czekamy na wasze komentarze, tym bardziej, że to dobra pora do takich refleksji!
Ostatnio zmieniony pn paź 26, 2009 1:27 pm przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Manfredo90
Infrańczyk
Posty: 132
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 9:46 am
Kontakt:

Re: Czy wierzysz w życie pozagrobowe?

Post autor: Manfredo90 »

Yan !!! Brawo za założenie takiego tematu :D .



Dla mnie życie poza grobowe i istnienie duszy jest nadzieją na to, że nasze istnienie/życie ludzkie tutaj na Ziemi nie kończy się w chwili śmierci.



Każdy się boi momentu śmierci, a nauka przekazywana i utwierdzana przez Kościół daje ten promyk który tli się w każdym wierzącym, że Nasza ziemska droga jest dopiero początkiem wędrówki.



W pewnym filmie był mówiony taki piękny cytat: "Wszechświat nic nie marnotrawi..."
Awatar użytkownika
Staszewski
Infrzak
Posty: 72
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 12:38 am
Kontakt:

Re: Czy wierzysz w życie pozagrobowe?

Post autor: Staszewski »

To kwestia wiary w to się albo wierzy albo nie -albo wierzymy że to jest i niepoddajemy tego logicznej interpretacji albo poddajemy logicznej interpretacji i kupujemy tezę naukową że nic nie ma po śmierci -nauka pomimo drobnych wyjątków twierdzi i obstaje przy teorii że nie istnieje duch więc w przypadku śmierci mózgu po prostu tracimy świadomość i nic więcej się nie dzieje :)
O tempora! O mores!
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Czy wierzysz w życie pozagrobowe?

Post autor: Newsman »

Spodziewałem się większego odzewu. Zachęcam was do aktywności...



PS: Ciebie, Grzegorzu T. także :)
STRusz
Infrzak
Posty: 75
Rejestracja: czw maja 15, 2008 10:52 am
Kontakt:

Re: Czy wierzysz w życie pozagrobowe?

Post autor: STRusz »

Wieże egzystencje na innych planetach, innych planach, innych wszechświatach.



Przewodnik po życiu po życiu

Bruce Moen [stuff]



Kim chcecie zostać po śmierci? Ja Kosmicznym wojownikiem.
Nisargadatta Maharaj Szri - Rozmowy z mędrcem

Najwyższa prawda jest taka że nie ma prawdy

Armageddon jest blisko, przyjdź do nas na boisko, Tu hardcore nie disco, patrz jak człowiek upadł nisko.

Moja drużyna zapowiada koniec świata, który nadejdzie za ok 2lata. [ external image ]
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: Czy wierzysz w życie pozagrobowe?

Post autor: Lilith »

Ja osobiście wierzę w życie pozagrobowe.Wiem ,że człowiek nie jest tylko kawałkiem mięska :D Myślę,że jako istoty duchowe wcielamy się w ciała by doświadczać materii.

Bardzo upraszczając coś jak SIMSY ;) mam tylko nadzieję,że nasz Bóg to nie dzieciak ,który niebawem znudzi się stworzonym przez siebie światem ;)

Jeżeli chodzi o moje doświadczenia to nie bardzo mogą stanowić jakiś dowód ale miałam kiedyś sen, w którym ,odwiedziła mnie moja zmarła teściowa.Zapytała czy nie poszłabym z nią ponieważ odchodzi bliska jej kobieta, i jak to określiła ma kłopoty z przejściem, jest słaba i potrzebuje dodatkowej porcji energii.Kiedy się zgodziłam znalazłyśmy się w jakimś pokoju kojarzył mi się z domem opieki czy hospicjum.Energie przekazałam tworząc kule światła w dłoniach (uczyłam się tego wcześniej na Tai-chi)Kiedy skończyłam wyszłyśmy z teściową na zewnątrz budynku.Był to nowoczesny gmach wyposażony w podjazdy dla niepełnosprawnych .Gdy zaczęłam rozglądać się po okolicy doszłam do wniosku,że znajduje się w mieście ,którego nie znam .Rozmawiałyśmy jeszcze chwilę po czym pożegnałyśmy się i sen się skończył. Zaskakujące w tej historii jest to ,że rano zadzwoniła ciotka męża z informacją ,że nad ranem zmarła po długiej chorobie druga ciotka (siostra teściowej) w domu opieki w mieście na Śląsku.
Awatar użytkownika
aabb
Infrańczyk
Posty: 156
Rejestracja: wt sty 15, 2008 6:13 pm
Kontakt:

Re: Czy wierzysz w życie pozagrobowe?

Post autor: aabb »

1 Iluzja.

2 Nie znam żadnych dowodów - chętnie poczytam (idea życia po życiu jest ciekawa)

3a Zdefiniuj duszę i boga to pomyślimy czy może istnieć jakiś związek między tymi definicjami :)

3b Możliwe że nigdy nie odpowiemy.



Pantanal - o jakich zjawiskach biologicznych piszesz? Naszkicuj chociaż jak to sobie wyobrażasz.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Czy wierzysz w życie pozagrobowe?

Post autor: ADAX »

Życie pozagrobowe, może być możliwe, a nawet jest, skoro na cmentarzach żyją różne stworzenia. Jednak mniej żartobliwie, napiszę, że nie wiadomo czy istnieje coś po śmierci, czy też nie, dowiemy się kiedy nasz żywot dobiegnie końca, może ktoś to sprawdzić, ale nie polecam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ŻYCIE PO ŻYCIU & NDE”