"Orbs" na nagraniu fundacji N.

Trójkąt bermudzki, fenomeny przyrody
Awatar użytkownika
revolt
Infrańczyk
Posty: 112
Rejestracja: wt cze 17, 2008 7:00 am
Kontakt:

"Orbs" na nagraniu fundacji N.

Post autor: revolt »

Siemka:)



Ostatnio na stronach fundacji N. glosno zrobilo sie o pewnym nagraniu. Kilka kamer zostalo skierowanych na maly "stoleczek", na "stoleczku" zas umieszczona byla mala drewniana piramida. W trakcie nagrania udalo sie zarejestrowac cos ciekawego.



Intereseujacy nas fragment zaczyna sie od slow milej pani "czy masz wlaczone swiatlo". Obszerna relacja, plus okolicznosci jest na stronach fundacji.



<html>

<object width="400" height="225"><param name="allowfullscreen" value="true" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="movie" value="http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id= ... llscreen=1" /><embed src="http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id= ... llscreen=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" width="400" height="225"></embed></object>"Przybysz z innego wymiaru" - zapis wideo from FundacjaNautilus on Vimeo.

</html>



Mam co do filmu male uwagi, ale sami zobaczcie i sami ocencie:)



Pozdrawiam.



Zrodlo: fundacja Nautilus.
Ostatnio zmieniony sob paź 31, 2009 10:19 pm przez revolt, łącznie zmieniany 1 raz.
"Badzcie sceptykami... ale miejcie tez otwarte umysly"



"...nasza Polsko mała - Idź pod prąd !"
Awatar użytkownika
Christof
Infrzak
Posty: 55
Rejestracja: wt cze 17, 2008 7:53 pm
Kontakt:

Re: "Orbs" na nagraniu fundacji N.

Post autor: Christof »

Przyznaję, że nagranie jest bardzo interesujące. Z pewnością nie jest to klasyczny orb (podświetlony kurz) ponieważ zachowuje się, ze tak powiem, zbyt inteligentnie. Zastanowiła mnie bardzo 16-ta minuta nagrania. Dokładnie w 16:18-20, kiedy kula znajduje się nad głową siedzącego Rafała, Pani Gosia podchodzi do kamery nr 3, zasłania sobą siedzącego i powinna też przecież zasłonić kulę, a mimo to ta jest ciągle widoczna przed nią. Gdybyśmy widzieli kulę z innej kamery ( 1 lub 2), musielibyśmy również widzieć Rafała, na którego głowie kula wtedy siedziała. Widzimy jednak tylko kulę. Zauważyli to też pewnie operatorzy w bazie, co przez moment spowodowało małą konsternację. A może to ja jednak czegoś nie załapałem i żle rozumuję?
Jasne, że jestem szalony, ale to nie znaczy, że nie mam racji.

Jestem szalony, a nie chory.



Robert Anton Wilson
Awatar użytkownika
jerry
Infranin
Posty: 221
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 10:25 pm
Kontakt:

Re: "Orbs" na nagraniu fundacji N.

Post autor: jerry »

[quote name='Christof' post='63049' date='nie, 01 lis 2009 - 00:40']Dokładnie w 16:18-20, kiedy kula znajduje się nad głową siedzącego Rafała, Pani Gosia podchodzi do kamery nr 3, zasłania sobą siedzącego i powinna też przecież zasłonić kulę, a mimo to ta jest ciągle widoczna przed nią.[/quote]



Bardzo ciekawe spostrzeżenie!!!! Czyli kolejny blef bardzo popularnej fundacji? ? ?

Czyżby chwyt reklamowy spowodowany spadkiem popularności i złej sławy?



Pozdrawiam
Ukryta Tajemnica M. Nighta Shyamalana

(The Buried Secret of M. Night Shyamalan)



"Prawdziwe tajemnice dotrzymują się same"



"Każdy ma swoje tajemnice, życie bez tajemnic byłoby nudne, nieprawdaż?



[ external image ]
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: "Orbs" na nagraniu fundacji N.

Post autor: UFOWORLDNEWS »

Jeśli to takie cudowne zjawisko to to po co prać w nim brudy i prowadzić pseudo wywiady samemu ze sobą.A tu cytat z FN:,,...Tu warto wspomnieć, że są to przeważnie ludzie prowadzący podobne serwisy jak nasz i jak to ładnie kiedyś powiedziałaś, nie są chyba do końca zadowoleni z efektów swojej pracy?. Skoro popularna konkurencja dostała tak nieprawdopodobną serię zdjęć UFO, więc co trzeba zrobić? A jak najszybciej opluć, wyśmiać, wygwizdać nawet kosztem tego, że niszczy się jedną z najciekawszych historii UFO na świecie. Obłuda, ludzka małość, cóż więcej rzec? Ten przykład jednak pokazuje, że jak się chce coś bardzo zanegować, to się zaneguje i nie ma takiego argumentu, który kogoś takiego przekona do czegoś. Nie ma, gdyż on wcale nie chce być przekonany, a wręcz odwrotnie jego nie interesuje prawdziwość tej historii, a jedynie rozpaczliwa próba jej zdyskredytowania, zanegowania, ośmieszenia. Tutaj może być podobnie. Będą się pojawiały próby nawet najbardziej wariackiego wyjaśnienia tego filmu, aby tylko Broń Boże ktoś nie pomyślał, że oto po raz pierwszy został nagrany materiał przełomowy dla badania niewidzialnej rzeczywistości. I to gdzie? W Bazie tego znienawidzonego Nautilusa...Nigdy!..."

No śmiechu warte.Po co nakręcają spirale paranoi?
:P



Ostatnio zmieniony ndz lis 01, 2009 10:04 am przez UFOWORLDNEWS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: "Orbs" na nagraniu fundacji N.

Post autor: UFOWORLDNEWS »

Ciekawe bo w 16.08 minucie kula mimo pozornej obecności nad głową RN mimo okrążenia jej przez osobę MŻ pozostaje nadal z przodu.Powinna zaś po przejściu za nią i do tarciu przed nią przesłonić to zjawisko, a tak się nie dzieje.Wyraźnie widać kilka sekund później, że to ,,coś" jest na kamerze.Widać, że przy zasłonięciu całego obiektywu ,,kula" nadal jest widoczna czyli znajduje sie nie dalej niż 0,5 metra od kamery nr.3 albo na niej samej.Zakładając, że ta kamera nie potrafi filmować czegoś czego nie widać.Czym jest to zagadkowe ,,coś" to mogą stwierdzić tylko eksperci.
Ostatnio zmieniony ndz lis 01, 2009 10:36 am przez UFOWORLDNEWS, łącznie zmieniany 1 raz.
adsz65
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 31, 2009 8:17 pm
Kontakt:

Re: "Orbs" na nagraniu fundacji N.

Post autor: adsz65 »

Jak dla mnie jest to mały jakiś świetlik który jest 12 mm od kamery.

Dlaczego akurat gdy ta dziewczyna podchodzi on znika?

Ponieważ jest to jakiś może mini robot który udaje świetlika.

Jestem w 30% pewny że jest to świetlik albo mini robot.
Awatar użytkownika
jerry
Infranin
Posty: 221
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 10:25 pm
Kontakt:

Re: "Orbs" na nagraniu fundacji N.

Post autor: jerry »

Drodzy partyjni koledzy. Myślę iż ów dowód został szeroce spreparowany przez wyższy urząd ZSRR. Nie dajmy się nabrać. Z pewnych źrudeł wiadomo mi iż ten materiał ma być użyty do nowej reklamy m&m's.





A tak na poważnie to zastanawiam sir dla czego cam. recorder 1,3 i 4 stoi wmartwym polu? Nikt nie pobiegł by przeztawić cam. Na obiekt?!



I pamiętajmy o tzw. Nalozeniu obrazu. Swiecimy podkatem czymś pod kątem w tv, nagrywamy ten obiekt z czystym tłem, a puzniej puszczamy realistycznie nagranie I nakładamy rzeczywisty obraz z kolesiem I piramidką jak macha łapkami I mamy 2 w 1 obrazie Bo już nie wspomne o obróbce komp. Bo to juz by nie przeszlo po analizie. Może troche źle pojechalem ale mysle ze ci co kumaja I znają klimat to wiedza ozo mi hoo.



A czy moglibyśmy poprosić o kopie tego CAŁEGO nagrania w celach analizy I zbadania zjawizka? Z chęcią posiedzałbym nad maleńką ekspertyzą.



Pozdrawiam zwolenników I sympatyków nie zawieszalnej nowej Windozy 7!
Ukryta Tajemnica M. Nighta Shyamalana

(The Buried Secret of M. Night Shyamalan)



"Prawdziwe tajemnice dotrzymują się same"



"Każdy ma swoje tajemnice, życie bez tajemnic byłoby nudne, nieprawdaż?



[ external image ]
hm0
Infranin
Posty: 225
Rejestracja: pn maja 19, 2008 6:30 am
Kontakt:

Re: "Orbs" na nagraniu fundacji N.

Post autor: hm0 »

Myślę, że na kopię nagrania nie ma co liczyć:).

Cisza komentujących w momencie 16.18-20 jest tak wspaniała, że z niecierpliwością oczekuję na wyjaśnienie dotyczące tego fragmentu sensacji. Byłem zszokowany później do końca tej "audycji" ale nie ze względu na materiał, tylko na brak jakiejkolwiek refleksji ze strony uczestników na temat tego fragmentu. I oni twierdzą, że BADAJĄ zjawiska paranormalne... Raczej "badają".

BTW, z laserem czy nawet ze zwykłą diodą IR z pilota można robić nie takie orbsy :).
Awatar użytkownika
revolt
Infrańczyk
Posty: 112
Rejestracja: wt cze 17, 2008 7:00 am
Kontakt:

Re: "Orbs" na nagraniu fundacji N.

Post autor: revolt »

Dobra. Ludzie wypisujacy komentarze pod owym artykulem forsuja teze, ze to maly pajeczak, ktory pojawil sie przed/na oslonie jednej z kamer. Podobno na powiekszeniach widac, jak wywija odnozami :) Ja mimo usilnych staran tego nie dostrzeglem. Pozatym w pierwszej chwili to "cos" jest na kamerach nr 3 oraz nr2, wiec pajak musialby sie rozdwoic...



Martwi mnie tylko, ze ow Rafal nie podszedl w strone kamery... mozna by wtedy okreslic czy to cos jest blisko obiektywu, czy gdzies na polem. A nawet taka sugestia na filmie pada...
Ostatnio zmieniony ndz lis 01, 2009 4:19 pm przez revolt, łącznie zmieniany 1 raz.
"Badzcie sceptykami... ale miejcie tez otwarte umysly"



"...nasza Polsko mała - Idź pod prąd !"
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: "Orbs" na nagraniu fundacji N.

Post autor: Rysiek23 »

Uganianie się dorosłych ludzi za świetlnymi kulami wygląda nieco zabawnie. Proszę zwrócić uwagę na pierwszy materiał na stronie FN, który ukazał się tego samego jeszcze dnia czyli 25 września. Pełen był krzyków o wielkim przełomie, sensacji na miarę XXI wieku i Bóg wie jeszcze o czym. Później rozpoczęła się seria eksperymentów z kulkami przyczepionymi do nitki etc.

Czy to nie wystarczający materiał na dobrą komedię?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEWYJAŚNIONE ZJAWISKA”