Szyb Gantenbrinka, Hawass i spisek

Paleoastronautyka, tajemnicze odkrycia, niezwykłe dokonania starożytnych i ciągnące się za nimi pytanie, czy naszych przodków odwiedzili przybysze z kosmosu?
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Szyb Gantenbrinka, Hawass i spisek

Post autor: arek »

Wiele mówi się o piramidzie i jej cudownych właściwościach, dokładnemu rozplanowaniu samej budowli ,jak i umiejscowieniu jej . Napisane jest że powstała w środku mas lądowych ,chciałbym obalic ten mit .

po prostu linia brzegowa kontynentów jest zmienna ,zależy zarówno od dryfu kontynentów jak i poziomu zlodowacenia biegunów .O ile dryf jest stosunkowo powolny to juz zlodowacenie nie. Najlepszym dowodem potwierdzającym moją tezę jest odkrywanie coraz to nowych miast pod wodą oraz miast portowych w głębi ladów .
Tureccy archeolodzy odkryli na dnie cieśniny Dardanele ślady starożytnego miasta, starszego od Troi - poinformował serwis internetowy National Turk.

Zespół naukowców z Uniwersytetu Dardanelskiego w Canakkale, badający pod kierunkiem prof. Rustema Aslana powierzchnię gruntu nad brzegiem cieśniny, odkrył w okolicy Erenkoy koło Canakkale starożytne wyroby ceramiczne i naczynia, pochodzące sprzed około 7000 lat. Dzięki znalezisku archeolodzy zaczęli przypuszczać, że w pobliżu może znajdować się starożytny kopiec i rozszerzyli poszukiwania. Jak poinformował prof. Aslan, naukowcy odnaleźli pierwsze ślady starożytnego miasta, znajdującego się na dnie cieśniny po stronie Morza Egejskiego, blisko jej europejskiego brzegu. Odnalezione w tym miejscu fragmenty naczyń wskazują, że miasto pochodzi z ok. 5000 r. p.n.e. i jest znacznie starsze od słynnej Troi, gdzie początki osadnictwa szacowane są na 3000 r. p.n.e. Zdaniem naukowców, tereny zajmowane przez starożytne cywilizacje na brzegach cieśnin Dardanele oraz Bosfor obecnie znajdują się pod wodą. Jak się okazało, starożytny kopiec, od którego rozpoczął poszukiwania zespół prof. Aslana, znajduje się w 90 proc. pod wodą, co jest istotną wskazówką dla oceny poziomu morza przed tysiącami lat. (PAP)

Na zdjęciu: Metopa Heliosa odkryta w ruinach Troi.(źr. wikipedia) jot/ agt/



odkrywcy.pl


Są to na tyle duże rozbiezności ,że chociaż jeden mit dotyczący Wielkiej Piramidy,można uznac za błędny i nie powielac go.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Szyb Gantenbrinka, Hawass i spisek

Post autor: Rysiek23 »

Chiński dentysta kontra drzwiczki w piramidzie



[ external image ]Dentysta z Hong Kongu pracujący w ramach Projektu Djedi ma zamiar , dzięki stworzonemu przez siebie robotowi, zgłębić zagadkę zablokowanych przez „drzwiczki” szybów w Komorze Królowej.



CAŁOŚĆ W SERWISIE INFRA
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Szyb Gantenbrinka, Hawass i spisek

Post autor: Arek 1973 »

Odkuwając wierzchnią warstwę odnalazł szyb, który miał także swój odpowiednik po stronie północnej. W północnym otworze James Grant – towarzysz Dixona, odnalazł metalowy „hak" oraz kawałki drewna cedrowego, które zabrano do Anglii
Słyszał ktoś co się z tym drewnem stało?, myślą że napewno nie zmarnowano takiej okazji i wykonano badania C-14. Byłby to następny dowód na obalenie lub potwierdzenie wieku piramidy
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
esco_bar
Infrańczyk
Posty: 171
Rejestracja: pn sie 08, 2011 11:49 am
Kontakt:

Re: Szyb Gantenbrinka, Hawass i spisek

Post autor: esco_bar »

[quote name='Arek 1973' post='95486' date='15 marzec 2012 - 11:13']Słyszał ktoś co się z tym drewnem stało?, myślą że napewno nie zmarnowano takiej okazji i wykonano badania C-14. Byłby to następny dowód na obalenie lub potwierdzenie wieku piramidy[/quote]



Hawass trzyma ja w domu w sejfie żeby nikt ich czasem nie dotykał.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Szyb Gantenbrinka, Hawass i spisek

Post autor: arek »

Zabawne są koleje losu . Teraz on musi prosić o pozwolenie na zbadanie szybów i moze nie dostać ,ale zapłacić musi .

Nie zadziwia was że po tylu latach odmawiania na tego typu badania ,teraz sam sie za nie wziął ? Wyglada jakby chciał coś zasłonić ukryć , nie zdziwie się jak robot zaniesie tam paczkę z cementem i zaleje szyb bardziej skutecznie .Jakoś nie wierze w jego dobre checi i obiektywne badania.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
esco_bar
Infrańczyk
Posty: 171
Rejestracja: pn sie 08, 2011 11:49 am
Kontakt:

Re: Szyb Gantenbrinka, Hawass i spisek

Post autor: esco_bar »

Temat działań Hawassa na rzecz zbadania dalszych tajemnic Wielkiej piramidy był tu już męczony okrutnie ale coraz większe zdziwienie mnie bierze że potrzeba w sumie tak nie wiele (dzisiejsza technika wysyła pojazdy na Marsa i z Ziemi nimi steruje a nie potrafimy wpuścić poważnego robota żeby wywiercić solidny otwór) żeby dowiedzieć się co tam do cholery jest za tymi ściankami. Nikogo to do cholery nie interesuje?

Przecież sam fakt że są jest arcyciekawy. Wiadomo że nie służyły do wentylacji (najgłupszy pomysł jaki słyszałem) a ich wykonanie było piekielnie trudne dla budowniczych. Nie jestem za tym żeby piramidy rozebrać ale to przecież tylko piasek i kamień!

Ciekawi mnie (a może ktoś z was wie?) czy jakieś poważne instytucje oficjalnie naciskają na te konkretne badania...

Te które zostały przeprowadzone dotychczas tylko podpaliły "naszą" chęć odkrycia tajemnicy ale nie wniosły nic poza tym że udowodniły że tam "coś jest"...
Ostatnio zmieniony czw mar 15, 2012 12:26 pm przez esco_bar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Szyb Gantenbrinka, Hawass i spisek

Post autor: arek »

Nikt tez nie użył georadaru do przeswietlenia ścian piramidy , przeciez to powinna byc podstawą badań w tej chwili .Nawet jeśli sięgnie tylko 20 m wwgłąb to może pokazać końcówki szybów czy zamknięte przestrzenie .Być może pokaże tez inne wejście .

Ale mimo wszystko zadziwia postawa Hawasa tyle lat nie i koniec teraz ,spróbujmy ?
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
esco_bar
Infrańczyk
Posty: 171
Rejestracja: pn sie 08, 2011 11:49 am
Kontakt:

Re: Szyb Gantenbrinka, Hawass i spisek

Post autor: esco_bar »

Jak tak sobie od wielu lat już oglądam te schematy Wielkiej, te wszystkie komory, dziwne schody, galerie to bardziej mi ta cała piramida wygląda jak jakiś bunkr, kapsuła czasu która wystaje tylko z piasku. A właściwie tylko jej czubek. Ciekawe czy kiedyś ludzkość się dowie co jest pod piramidą.

Te wszystkie korytarze i przejścia mają taki bardziej techniczny charakter niż świątynno-grobowy. Może i się jakiś tam faraon kazał pochować ale wątpię żeby pstryknął palcem i nakazał sobie zrobić najlepszy grób "we wsi" tak dla widzi misie.

Niby wiek jest określony, budowniczy też, ale to wszystko jakieś jest rozmyte i konkretów nie ma. Wikipedia np. marudzi że obok postawiono Sfinksa. A już prawie na pewno wiemy że tak nie jest i kociak został prawdopodobnie "dorobiony" bo jego podstawa jest "starsza od węgla" i nosi ślady wiekowej erozji wodnej. Na moje z piramidą mogło być podobnie.

Warto z tej perspektywy spojrzeć na jej wnętrze. Ani to ładne - a wiemy że Egipcjanie potrafili robić ładne rzeczy. Ani to praktyczne...

Nie zapominajmy że ludzie biegają po Afryce od 4 mln. lat a Sahara była pięknym zielonym i żyznym rajem.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Szyb Gantenbrinka, Hawass i spisek

Post autor: arek »

Zastanawiające jest tez ,że mimo wybujałego ego faraonów ,a dowodem na to jest przerobienie lwa na sfinksa , wielkość posągów czy opisanie pata w wojnie przeciwko późniejszym Persom jako wielkiego zwyciestwa (Ramzes II) ,brak jest w wielkiej piramidzie zapisu typu : TO JA WIELKI FARAON CHU _ FU WYBUDOWAŁEM TĘ PIRAMIDĘ czy cos w tym stylu . A tam nie ma nic jest tylko jeden napis i to nie wiemy czy nie sfałszowany, że robiła to grupa kamieniarzy o nazwie przyjaciele Cheopsa . Nawet rysunki przedstawiajace sposób budowy są niewiarygodne ,sposób budowy przedstawiony na nich nie doprowadziłby do ukończenia budowy w założonym czasie 25 lat .

A grafiti budowniczych może byc podrobione bo jednoznacznie określa czas budowy zgodny z przypisywanym przez archeologów 19 wieku .Nie byłby to pierwszy przypadek fałszerstwa w imie dobra nauki i spokoju ducha społeczeństwa .
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Szyb Gantenbrinka, Hawass i spisek

Post autor: Arek 1973 »

większe zdziwienie mnie bierze że potrzeba w sumie tak nie wiele (dzisiejsza technika wysyła pojazdy na Marsa i z Ziemi nimi steruje a nie potrafimy wpuścić poważnego robota żeby wywiercić solidny otwór) żeby dowiedzieć się co tam do cholery jest za tymi ściankami. Nikogo to do cholery nie interesuje?
Interesuje, interesuje, problem jest taki że potrzeba zezwolenie a gdy się już takie ma to trzeba kogoś co zapłaci za robota i całe przedsięwzięcie. NASA się nie pali do tej roboty to kto też z prywatnych weżmie się za to?. Ani rząd Egiptu ani Unia Europejska nie zapłacą za takie badania, jedynie co mi przychodzi na myśl że może "National Geographic" chciałoby zrobić dobry film i zapłacić za badania.

Nie pamiętam gdzie to mówili ale podobno georadar nie zdaje na piramidzie egzaminu, chyba dlatego że zbyt wiele tam dziur czy jakoś tak, ale nie chcę siać plotek bo nie pamiętam dokładnie
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „STAROŻYTNI ASTRONAUCI”