Mamy zarazę?

Wiadomości z kraju i ze świata
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Mamy zarazę?

Post autor: Newsman »

Media donoszą o coraz to nowych przypadkach zachorowań na nową grypę, ale już nie na Ukrainie, ale także w naszym kraju. Tak też problem naszych sąsiadów stał się i naszym problemem. Polacy przecie nie gęsi...



Chciałbym zapytać was w tym temacie m.in., czy:

- Boicie się?

- Uważacie, że informacje na ten temat są nieco przesadzone (więcej ludzi umiera i nikt o tym nie mówi).

- Czas się zaszczepić?

- Trzeba przeczekać?

- Co według was zrobi nasz rząd? Jak reagują media?




To tylko wierzchołek góry grypowej i nowego problemu.

Mam nadzieję uzyskać i wasze opinie.
Ostatnio zmieniony wt lis 17, 2009 9:59 am przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
revolt
Infrańczyk
Posty: 112
Rejestracja: wt cze 17, 2008 7:00 am
Kontakt:

Re: Mamy zarazę?

Post autor: revolt »

- Boicie się?



Nie, ta odmiana grypy nie jest wiele grozniejsza od zwyklej. Grozne sa powiklania, ale to i tak malo, zeby mnie przestraszyc:)



- Uważacie, że informacje na ten temat są nieco przesadzone (więcej ludzi umiera i nikt o tym nie mówi).



Media obecnie zyja z tego tematu. Obecnie glosno jest o smierci 26 latka w krakowskim szpitalu. Trzeaba postawic sobie pytanie ile osob zmarlo z powodu powilan w tym okresie po normalnej grypie?



- Czas się zaszczepić?



Ja sie uparlem, ze szczepionki nie przyjme. Poczytaj sobie o aferze ze szczepionkami we Francji. Dopiero gdy zobacze pandemie na wlasne oczy (a nie widze), zaczne sie nad tym zastanawiac.



- Trzeba przeczekać?



Jak zwykle. A masz inny wybor?



- Co według was zrobi nasz rząd? Jak reagują media?



Media beda z tego robic krajowy problem numer jeden, rzad wyda pare oswiadczen, pare ruchow po publike. w Dodatku zainteresuje sie szczepionka na te grype, bo takiej w danej chwili nie mamy;]
"Badzcie sceptykami... ale miejcie tez otwarte umysly"



"...nasza Polsko mała - Idź pod prąd !"
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: Mamy zarazę?

Post autor: Lilith »

[quote name='Yan_Volskee' post='63550' date='wto, 17 lis 2009 - 11:31']Chciałbym zapytać was w tym temacie m.in., czy:

- Boicie się?

- Uważacie, że informacje na ten temat są nieco przesadzone (więcej ludzi umiera i nikt o tym nie mówi).

- Czas się zaszczepić?

- Trzeba przeczekać?

- Co według was zrobi nasz rząd? Jak reagują media?
[/quote]

1. nie ;)

2.tak są mocno przesadzone zwykła grypa i jej powikłania co roku zabijają tysiące ludzi

3.ja nie mam ochoty się szczepić

4.a cóż innego możemy zrobić

5.rząd wyjątkowo rozsądnie podszedł do tematu nie zamawiając na hura milionów szczepionek.Media cieszą się ,że jest "gorący"temat
Awatar użytkownika
Zit
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: pt sty 12, 2007 11:18 am
Kontakt:

Re: Mamy zarazę?

Post autor: Zit »

- Boicie się?

Nie. No może tylko tego, że niebo spadnie mi na głowę :D



- Uważacie, że informacje na ten temat są nieco przesadzone (więcej ludzi umiera i nikt o tym nie mówi).

Faktycznie mogą być przesadzone. Media mają to do siebie, że nagłaśniają wszystko jakby to miał być ostatni dzień ludzkości xD



- Czas się zaszczepić?

Oczywiście, że nie. Szczepionka kosztuje a tak naprawdę potrzebna niej est. Po co się szczepić na coś co tak naprawdę nie sieje strachu, tylko powikłania?



- Trzeba przeczekać?

Jak każdy nawał chorób.



- Co według was zrobi nasz rząd? Jak reagują media?

Nasz rząd popadnie w panikę i zacznie odizolowywać nawet alergików ;p Media już reagują - jak zawsze na wyrost, siejąc zamęt.
Ostatnio zmieniony wt lis 17, 2009 3:56 pm przez Zit, łącznie zmieniany 1 raz.
[ external image ]

,, Veni Vidi Vici" - przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem



Timeo Danaos Et Dona Ferentes ;)



**********Sol Omnibus Lucet!!!**********
Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Re: Mamy zarazę?

Post autor: aelreda »

Moja odpowiedź na pytanie w temacie - Mamy zarazę?

A ja się pytam ale no gdzie?

Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Mamy zarazę?

Post autor: Lazy »

Yan_Volskee
- Boicie się?

- Uważacie, że informacje na ten temat są nieco przesadzone (więcej ludzi umiera i nikt o tym nie mówi).

- Czas się zaszczepić?

- Trzeba przeczekać?

- Co według was zrobi nasz rząd?Jak reagują media?
1-Niby czego.

2-W życiu

3-Oczywiście

Co do 4-tego:

80. proc. przypadków A/H1N1 przebiega łagodnie

Wtorek, 17 listopada (17:11)

Nawet 80 tysięcy dawek leku antywirusowego Tamiflu z zakupionych rezerw trafi do aptek - zapowiedziała minister zdrowia po posiedzeniu komitetu pandemicznego. Według danych przedstawionych przez Ewę Kopacz na grypę, w porównaniu do ubiegłego roku, zachorowało cztery razy więcej ludzi.

Od 1 września do 15 listopada na grypę sezonową oraz wywołaną wirusem A/H1N1 zachorowało w Polsce ponad 107 tysięcy osób. W ubiegłym roku w tym samym okresie odnotowano prawie 25 tysięcy zachorowań. Minister zdrowia zaznaczyła, że tak duży wzrost zachorowań świadczy o obecności wirusa świńskiej grypy, który szybko się rozprzestrzenia. Posłuchaj:

Kopacz zapowiedziała, że wkrótce do aptek trafi do 80 tys. dawek leku Tamiflu Ten środek antywirusowy będą mogli przepisywać nawet lekarze pierwszego kontaktu, wcześniej jednak trafią do nich wytyczne, w jakich przypadkach i jakim pacjentom lek może zostać podany. Odpowiednie instrukcje trafią też do lekarzy specjalistów. Co więcej, zakupiono 40 tysięcy dawek szczepionki na grypę sezonową, a wkrótce do naszego kraju ma trafić także jeszcze 273 tys. dawek preparatu dla grup ryzyka. Jak zaznaczyła minister zdrowia, chodzi o to, by stosując szczepionkę przeciw grypie sezonowej zmniejszyć ryzyko zachorowania na grypę typu A/H1N1.

Ewa Kopacz uspokoiła, że zgodnie z obserwacjami Światowej Organizacji Zdrowia u 80 proc. wszystkich zainfekowanych wirusem A/H1N1 choroba ma łagodny przebieg, a u 10 proc. osób kończy się bezobjawowo lub bardzo skąpymi objawami jak katar.

W trakcie konferencji min. Kopacz dowiedziała się, że w Gdańsku zmarła kolejna osoba - czwarta w Polsce - u której wykryto wirus grypy A/H1N1.

Kobieta była w stanie ciężkim, leżała na oddziale intensywnej opieki medycznej.

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP



A media?Napędzają kasę Koncernom Farmaceutycznym

Pozdrawiam
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Mamy zarazę?

Post autor: Newsman »

Pamiętajcie, że są to pytania pomocnicze do dyskusji:)

Nie wymagam jedynie odpowiedz na nie, bo jeśli macie jakieś inne sugestie, walcie śmiało.
Awatar użytkownika
Zit
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: pt sty 12, 2007 11:18 am
Kontakt:

Re: Mamy zarazę?

Post autor: Zit »

Ta zaraza to jedna wielka chryja by kupowano te pieprzone szczepionki. Zarazę wykorzystano jak reklamę. Media bardzo dużo też w tym pomogły, niekoniecznie świadomi reklamy, a już bardziej świadomi taniej sensacji.
[ external image ]

,, Veni Vidi Vici" - przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem



Timeo Danaos Et Dona Ferentes ;)



**********Sol Omnibus Lucet!!!**********
Awatar użytkownika
Jerzy Wójcicki
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: ndz lip 08, 2007 1:24 pm
Kontakt:

Re: Mamy zarazę?

Post autor: Jerzy Wójcicki »

[quote name='revolt' post='63555' date='wto, 17 lis 2009 - 11:53']- Boicie się?



Nie, ta odmiana grypy nie jest wiele grozniejsza od zwyklej. Grozne sa powiklania, ale to i tak malo, zeby mnie przestraszyc:)



- Uważacie, że informacje na ten temat są nieco przesadzone (więcej ludzi umiera i nikt o tym nie mówi).



Media obecnie zyja z tego tematu. Obecnie glosno jest o smierci 26 latka w krakowskim szpitalu. Trzeaba postawic sobie pytanie ile osob zmarlo z powodu powilan w tym okresie po normalnej grypie?



- Czas się zaszczepić?



Ja sie uparlem, ze szczepionki nie przyjme. Poczytaj sobie o aferze ze szczepionkami we Francji. Dopiero gdy zobacze pandemie na wlasne oczy (a nie widze), zaczne sie nad tym zastanawiac.



- Trzeba przeczekać?



Jak zwykle. A masz inny wybor?



- Co według was zrobi nasz rząd? Jak reagują media?



Media beda z tego robic krajowy problem numer jeden, rzad wyda pare oswiadczen, pare ruchow po publike. w Dodatku zainteresuje sie szczepionka na te grype, bo takiej w danej chwili nie mamy;][/quote]

Myślę dokładnie to samo.Jak wszystko w naszym pięknym kraju i to trzeba przeczekać nie dając się zwariować.A szczepić siebie ani swojej rodziny nie zamierzam,bo uważam że przyjęcie niesprawdzonej szczepionki może przynieść gorsze skutki niż jej nie przyjęcie.
Jerzy Wójcicki
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Mamy zarazę?

Post autor: Lazy »

Przepraszam ale pominąłem jeden punkt.cyt"- Uważacie, że informacje na ten temat są nieco przesadzone (więcej ludzi umiera i nikt o tym nie mówi)."

Nieco, to mało powiedziane.Mocno przesadzone.

Oczywiście teraz poprzedni mój post, zmienił sens wypowiedzi.

1-Niby czego.

2-właśnie poprawiłem (Nieco, to mało powiedziane.Mocno przesadzone.)

3-W życiu (się nie zaszczepię)

4-Oczywiście (trzeba przeczekać)

Reszta pozostaje bez zmian

Pozdrawiam
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”