Różdżkarstwo

Siła naszego umysłu, czyli telekineza, lewitacja etc.
Mark
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: pt sty 18, 2008 9:15 pm
Kontakt:

Różdżkarstwo

Post autor: Mark »

Witam

Nie jestem pewien czy jestem w dobrym dziale ale chyba dobrze trafiłem.

Chciałem się zapytać o wasze przeżycia z różdżkarstwem?

Czy także ćwicząc dłużej różdżkarstwo potraficie wyczuwać używając samych dłoni?

W jaki sposób ćwiczycie swoje umiejętności?

Ja miałem pewne ćwiczenie z znajomym jednak chyba zrezygnujemy po pewnym wypadku.
Awatar użytkownika
Lukass
Infrzak
Posty: 66
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 5:00 pm
Kontakt:

Re: Różdżkarstwo

Post autor: Lukass »

Mógłbyś napisać dla niewtajemniczonych, co to jest?
Mark
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: pt sty 18, 2008 9:15 pm
Kontakt:

Re: Różdżkarstwo

Post autor: Mark »

Radiestezja (łac.-gr., różdżkarstwo) - technika rzekomego wykrywania cieków wodnych i minerałów (choć nie tylko - patrz: zakres radiestezji)



Z naukowych prób wyjaśnienia prac nad radiestezją podjął się w Polsce zespół naukowców z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu pod kierunkiem prof. Szydłowskiego oraz dr. Kiszkowskiego. Prowadzone przez kilka lat badania w żaden sposób nie potwierdziły by "radiestezja" miała cokolwiek wspólnego z nauką, zaś wyniki tych badań zostały opublikowane w książeczce "P. Kiszkowski, Co warto wiedzieć o radiestezji", Wyd. Stella Maris, Gdańsk 1997



Istnieją dwie teorie usiłujące wyjaśnić funkcjonowanie zjawiska radiestezji : "fizyczna" i "mentalna".



Metoda fizyczna zakłada, że podziemne cieki wodne wysyłają jakieś bliżej nieokreślone promieniowanie lub "wibrują" w specyficzny sposób odczuwalny dla niektórych ludzi. Promieniowanie to wpływa na układ nerwowy człowieka powodując drgania mięśni a w efekcie ruch wahadełka czy różdżki.



Zdaniem naukowców, ruch różdżki spowodowany jest położeniem środka ciężkości poza punktami podparcia. Ten metastabilny układ jest wrażliwy na niedoskonałości mocowania (np. trzymanie w ręce) i reaguje jedynie na pole grawitacyjne Ziemi. Wpływ "promieniowania" na układ nerwowy także nie jest prawdopodobny, ponieważ mechanizm przewodzenia impulsów elektrycznych przez włókna nerwowe jest bardziej podobny do propagacji sygnału przez kaskadę przerzutników Schmitta.



Teoria mentalna, inna próba wyjaśnienia działania radiestezji, zakłada że jej skuteczność miałaby być związana z jedną z właściwości umysłu ludzkiego. Pogląd taki kwalifikuje się do analizy z punktu widzenia parapsychologii.



Radiestezję zazwyczaj łączy się z poszukiwaniem wody i surowców naturalnych, jednakże wielu radiestetów pozwala sobie znacznie poszerzyć listę dziedzin, w których radiestezję można wykorzystywać. I tak o to można natknąć się na instrukcję wykorzystywania wahadełka w biznesie (dobór pracowników, idealny dzień na utworzenie firmy), archeologii (poszukiwanie starych monet, grobowców), znajdywaniu osób zaginionych i w kryminalistyce, grach hazardowych, medycynie itd[5]. W przypadku wahadełka nie jest konieczna praca w terenie; można pracować z mapą lub fotografią osoby/przedmiotu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „POTĘGA UMYSŁU”