Poszukuję materiałów

Szukasz informacji, materiałów, kontaktów, chcesz coś sprzedać, kupić, wymienić? Ogłoszenia i nie tylko.
Awatar użytkownika
Conspiracy
Zaangażowany Infranin
Posty: 369
Rejestracja: pt lut 20, 2009 12:57 pm
Kontakt:

Poszukuję materiałów

Post autor: Conspiracy »

Witam, piszę z nietypową prośbą która zapewne do większości nie trafi ale a nóż znajdzie się jakaś osoba która będzie mi w stanie pomóc.



Otóż przechodząc do sedna poszukuję wszelkich oryginalnych materiałów masońskich, najlepiej książki w języku angielskim. Może być w formie skanu, e-booku, bądź jestem w stanie odkupić zwykłą książkę.



Ktoś z Was mógł mieć kiedyś np. dziadka wysoko postawionego w jakiejś loży i być może właśnie po jego śmierci w Wasze ręce trafiły jakieś materiały wydane z loży a które to nie zostały doń zwrócone.



Najbardziej interesują mnie kompletne wydania:



1. Morals and Dogma

2. Our Phallie Heritage

3. The Traditions, Origin and early history of Freemasonry

4. The meaning of Masonry

5.
The Digest of Masonic Law

6.
The Lost Key of Freemasonry

7. My Masonic Friend

8.
Encyklopedia of Freemasonry



I wszelkie inne materiały, tylko z prawdziwych źródeł, nie wersje ogólnodostępne.

TYLKO I WYŁĄCZNIE MATERIAŁY KTÓRE NIE ZOSTAŁY ZWRÓCONE DO LOŻY PO ŚMIERCI WYSOKO POSTAWIONEGO MASONA



W razie możliwości pomocy, zapraszam na PW. Z góry serdecznie dziękuję.
Jestem Głosem Twoich Myśli...

[ external image ]

Kiedy leżę w łóżku, mam mroczną przeszłość!
Awatar użytkownika
Conspiracy
Zaangażowany Infranin
Posty: 369
Rejestracja: pt lut 20, 2009 12:57 pm
Kontakt:

Re: Poszukuję materiałów

Post autor: Conspiracy »

[quote name='Orson' post='63864' date='czw, 26 lis 2009 - 22:35']Westchnę i uśmiechnę się, bo nic tu po tłumaczeniach. W loży naprawdę nie ma niczego ciekawego, jak np: knowań dotyczących zawojowania świata. Wątpię, żeby inteteresowały Ciebie założenia filozoficzne i teojuspundencyjne.

Zapraszam na spotkania, jakby co. Telefony do lóż, jak i ich lokalizacja są jawne:).[/quote]



Nie interesują mnie knowania nieświadomych masonów którzy myślą że są w loży Chrześcijańskiej, etc ;) Sami dostali złą interpretacje większości symboli i sami są w błąd wprowadzani.



Otóż część materiałów już posiadam.
Jestem Głosem Twoich Myśli...

[ external image ]

Kiedy leżę w łóżku, mam mroczną przeszłość!
Awatar użytkownika
Conspiracy
Zaangażowany Infranin
Posty: 369
Rejestracja: pt lut 20, 2009 12:57 pm
Kontakt:

Re: Poszukuję materiałów

Post autor: Conspiracy »

[quote name='Orson' post='63870' date='pią, 27 lis 2009 - 01:49']No tak, bo jesteś bardziej masoński od samych masonów. Wybacz, zapomniałem...[/quote]





Wolnomularstwo, jak wszystkie te religie, wszystkie te tajemnice, Hermetycyzm i Alchemia, ukrywa swoje sekrety przed wszystkimi z wyjątkiem osób Biegłych i Mędrców, albo wybranych, i używa fałszywych objaśnień i błędnych interpretacji swoich symboli by wprowadzać w błąd tych, którzy zasługują jedynie na to by być w błąd wprowadzanym. By zataić przed nimi prawdę, którą nazywa Światłem, i aby odciągnąć ich od niej, prawda nie jest dla tych, którzy są nie godni albo niezdolni do jej przyjęcia, albo też by ją wypaczyli. Tak, więc Masoneria zazdrośnie ukrywa swoje tajemnice i umyślnie sprowadza zarozumiałych interpretatorów na manowce.



[right]Morals and Dogma, by Albert Pike, str. 104-105. Emphasis added.[/right]









„Templariusze jak wszystkie inne Tajne Zakony i Stowarzyszenia, mieli dwie doktryny, jedną zatajoną i zastrzeżoną dla Przełożonych, którą była doktryna Joannitów; drugą jawną, którą był Rzymski Katolicyzm”



[right]Morals and Dogma, str. 817[/right]







Stopnie Błękitne są jedynie zewnętrznym portykiem dziedzińcu Świątyni. Część symboli jest tam wystawiona dla Nowicjusza, ale jest on umyślnie wprowadzony w błąd przez fałszywe interpretacje. Nie jest niczyim zamiarem, aby je zrozumiał, jest jednak rzeczą zamierzoną, aby miał wrażenie, że je rozumie. Ich prawdziwe zastosowanie zastrzeżone jest dla Biegłych, dla Książąt Masonerii. Cała główna część Królewskiej i Kapłańskiej sztuki była ukryta tak starannie, od stuleci na Wysokich Szczeblach.



[right]Morals and Dogmat, str. 819[/right]







A zatem, symbole nabrały dwojakiego znaczenia, ezoterycznego i egzoterycznego. Ezoteryczne znaczenie było tym prawdziwym i oryginalnym znaczeniem, zrozumiałym jedynie przez niewielu i starannie przez nich strzeżonym. Egzoteryczne znaczenie, było wynalezionym, albo zmodyfikowanym wyjaśnieniem przeznaczonym dla wielu. [Dla gojów, dla bydła, dla niewtajemniczonych]. Święte tajemnice, o których się często wspomina w związku z wieloma starożytnymi religiami, religiami, których Wtajemniczony starannie strzegł, dotyczyły ezoterycznych znaczeń w religiach z poprzednich okresów. Te święte tajemnice bardzo często były jedynie kontynuacjami prostszych form wczesnego kultu seksu, uprawianego przez nielicznych wybranych.



[right]Charles G. Berger, Our Phallie Heritage (New York: Greenwitch Book Publishers,Inc., 1966), str. 48[/right]











To musimy mówić do tłumu, to, że czcimy Boga, ale to jest Bóg, którego człowiek uwielbia bez przesądów. Wam, Suwerenni Wielcy Inspektorzy Generalni, mówimy to, abyście mogli powtórzyć to braciom w stopniach 32, 31 i 30 – Religia Masońska powinna być przez nas wszystkich wtajemniczonych wysokiego stopnia, utrzymana w czystości Doktryny Lucyferian. Gdyby Lucyfer nie był Bogiem to czy Adonay, którego czyny dowodzą jego okrucieństwa, zatracenia i nienawiści do człowieka, i jego kapłani szkalowaliby go? Tak, Lucyfer jest Bogiem i niestety Adonay jest także Bogiem. Ponieważ światło nie może istnieć bez ciemności, biel bez czerni, gdyż bezwarunkowo mogą istnieć tylko dwaj Bogowie[…]



Instructions to the 23 Supreme Councils of the World, July 14, 1889. Recorded by A.C. De La Rive in La Femme et L’Enfant dans La Franc Maconnerie Universelle, on page 588









Dalej twierdzisz że masoni 4 º , 16 º czy też 24 º są w pełni świadomymi uczestnikami tego teatrzyku?
Ostatnio zmieniony pt lis 27, 2009 12:59 am przez Conspiracy, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem Głosem Twoich Myśli...

[ external image ]

Kiedy leżę w łóżku, mam mroczną przeszłość!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Giełda”