Ciekawe zjawisko w Norwegii

Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Ciekawe zjawisko w Norwegii

Post autor: Rysiek23 »

Z Norwegii docierają raporty o dziwnym zjawisku świetlnym, które było obserwowane i rejestrowane przez wielu świadków. Zjawisko opisywano jako spiralne, niebieskie światło, poruszające się wolno po horyzoncie. Zanim kompletnie zniknęło, ukazało kolejne "anomalie" w postaci dziwnej spirali i ogona, rozciągającego się za okręgiem.
<object width="425" height="349"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/5Fgn7-AoQtI&re ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/5Fgn7-AoQtI&re ... edded&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="425" height="349"></embed></object>




Jednym z sugerowanych wyjaśnień jest wystrzelona rakieta, lub jej pozostałości wpadające do atmosfery - jednak pojawiają się też podobno głosy, iż norweskie czy rosyjskie wojsko zaprzecza, aby w tamtym rejonie miały miejsce jakiekolwiek testy rakietowe (takie informacje są podane w opisie filmiku nr 2).


[ external image ]



[ external image ]



[ external image ]



<object width="425" height="349"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/CBUW_MZkQ30&re ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/CBUW_MZkQ30&re ... edded&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="425" height="349"></embed></object>
Osobiście, optowałbym za teorią rakiety, czy czegoś w tym rodzaju - póki nie pojawią się jakieś rzeczowe, konkretne wyjaśnienia... pozostańmy przy nazwie... NZA (Niezidentyfikowane Zjawisko Atmosferyczne) ;)



Przyznać trzeba, iż zdjęcia są naprawdę ciekawe. Zapewne widok tego na żywo, był o wiele efektowniejszy...



dj_cinex UFOZone
Ostatnio zmieniony śr gru 09, 2009 4:34 pm przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sasquatch
Homo Infranius
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:30 am
Kontakt:

Re: Ciekawe zjawisko w Norwegii

Post autor: sasquatch »

Jedyną znaną rakietą która wzbiła się w powietrze to Chińska CZ-2D z satelitą Yaogan-7 z Jiuquan. Start odbył się o 9.42 naszego czasu CET. Ale obstawiam Rosjan - na początku grudnia Rosja ma przeprowadzić test rakiety międzykontynentalnej "Buława" który został przeniesiony z listopada.
Ostatnio zmieniony śr gru 09, 2009 7:44 pm przez sasquatch, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ardai
Infrzak
Posty: 75
Rejestracja: sob lut 28, 2009 6:10 pm
Kontakt:

Re: Ciekawe zjawisko w Norwegii

Post autor: Ardai »

The secret to successful analysis [...]: whenever possible, reduce matters to a single variable.

Mitth'raw'nuruodo

--

The most exciting phrase to hear in science, the one that heralds new discoveries, is not 'Eureka!', but 'That's funny ...'

Isaac Asimov
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: Ciekawe zjawisko w Norwegii

Post autor: UFOWORLDNEWS »

[quote name='Sasquatch' post='64209' date='śro, 09 gru 2009 - 21:39']Jedyną znaną rakietą która wzbiła się w powietrze to Chińska CZ-2D z satelitą Yaogan-7 z Jiuquan. Start odbył się o 9.42 naszego czasu CET. Ale obstawiam Rosjan - na początku grudnia Rosja ma przeprowadzić test rakiety międzykontynentalnej "Buława" który został przeniesiony z listopada.[/quote]

Miałeś racje to była Buława strzał w dziesiątke. :rolleyes:
Ostatnio zmieniony czw gru 10, 2009 3:21 pm przez UFOWORLDNEWS, łącznie zmieniany 1 raz.
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: Ciekawe zjawisko w Norwegii

Post autor: xedos »

"Buława" Ruskom eksplodowała, a że byli głupi, zdetonowali ją w powietrzu, ściślej trzeci człon i to nie pierwszy raz.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Ciekawe zjawisko w Norwegii

Post autor: Rysiek23 »

Tajemnicze zjawisko, które pojawiło się nad Norwegią przypominało portal do podróży w czasie rodem z filmów fantastycznych, jednakże dziwna spirala zaobserwowana rankiem 8 grudnia 2009 roku była skutkiem nieudanej próby wystrzelenia rosyjskiego pocisku - twierdzi astrofizyk z Harvardu, który monitoruje wszelkie wysyłane w kosmos obiekty. W swej opinii zgodny jest z norweskimi ekspertami, którzy potwierdzają taką wersję zdarzenia.



Gigantyczna i jasna biała spirala widoczna była rzekomo nad całą północną częścią Norwegii między godziną 6:45 a 7:00.



- Składała się początkowo z zielonego promienia światła o kolorze podobnym do zorzy polarnej z tajemniczą wirującą spiralą na jednym końcu - mówi świadek Nick Banbury z Harstad. Spirala stawała się potem coraz większa i większa aż przekształciła się w wielką łunę na niebie, od której odchodził zielony promień.


Spekulacje na temat tego, że mogła ona powstać dzięki meteorowi zostały szybko odrzucone, a to głównie z tej racji, że dziwne zjawisko trwało zbyt długo, aby mogła odpowiadać za nie kosmiczna skała. Wkrótce uwagę zwróciła możliwość mówiąca o pocisku, który wyrwał się spod kontroli.



Według Jonathana McDowella - astrofizyka z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics w Cambridge była to bez wątpienia ?nieudana próba wystrzelenia pocisku".



Jak mówi naukowiec, najprawdopodobniej chodziło o test rosyjskiego pocisku balistycznego Buława.



- Wiemy, że na Morzu Białym znajduje się rosyjski okręt podwodny Dymitr Doński, który przygotowywał się do testu pocisku Buława, który sprawiał dotąd duże problemy - dodaje.



Podobnego zdania jest Truli Lenne Hansen ? kierownik obserwatorium w Troms, który powiedział, że starty rakiet (rosyjskich i nie tylko) to powszechny widok w tym rejonie.



- Widywaliśmy rakiety wystrzeliwane z północno-zachodniej Rosji i poligonu w Kirunie w północnej Szwecji oraz z pobliskiego Andenes na północy Norwegii, ale czegoś takiego nie widzieliśmy ? dodał Hansen.



Z 11 poprzednich testów pocisku, które rozpoczęto w 2005 roku sześć zakończyło się niepowodzeniem. W pisemnym oświadczeniu strona rosyjska potwierdziła wystrzelenie pocisku, jednakże zaprzeczyła, iż zjawisko obserwowane w Norwegii miało z tym jakikolwiek związek.



Jak doszło jednakże do powstania tak zdumiewającego widowiska? McDowell twierdzi, że kształt spirali sugeruje, że do problemu z pociskiem doszło znacznie ponad atmosferą. Jeśli zdarzyłoby się to na mniejszej wysokości, oddziaływanie atmosfery sprawiłoby, że pocisk szybko spadłby na Ziemię tworząc na niebie wzór przypominający skierowany w dół korkociąg, który z kolei zostałby szybko rozwiany przez wiatr.



Pocisk Buława składa się z trzech części, które odpalają się wraz z nabieraniem przezeń wysokości. Jak mówi McDowell mogło dojść do uszkodzenia trzeciego stopnia rakiety, zaś wydostające się z boku spaliny sprawiły, że pocisk zaczął wirować.


[ external image ]

W 1984 roku doszło do obserwacji rzekomego UFO, której źródłem był również pocisk wystrzelony z łodzi podwodnej. Powyżej przedstawiono etapy formowania się tajemniczego zjawiska, o którym więcej przeczytać można - tutaj


Kto wie, za jak wiele domniemanych obserwacji UFO (o których pogłoski pojawiły się i tym razem) odpowiadać mogą podobne incydenty. Inne wydarzenie, które dało początek historii o spotkaniu z niezidentyfikowanym obiektem latającym miało miejsce 7 września 1984 roku, kiedy samolot Tu-134A należący do Aerofłotu znajdował się w drodze z Tbilisi przez Rostów nad Donem do Tallina. Ok. 4 rano przelatywał w okolicach stolicy Białorusi. Niespodziewanie jeden z członków załogi, Giennadij Lazurin, zauważył na niebie niewielką żółtą plamkę. Wkrótce oślepił go jasny promień światła, który potem przekształcił się w stożek. Następnie obok niego pojawił się kolejny, a potem jeszcze jeden. Wkrótce załoga Tu-134 obserwowała punkt otoczony koncentrycznymi pierścieniami, który później przekształcił się w zieloną chmurę. Jak się potem okazało tajemniczym obiektem był najprawdopodobniej pocisk wystrzelony przez jedną z radzieckich łodzi podwodnych



SERWIS INFRA
Ostatnio zmieniony czw gru 10, 2009 8:30 pm przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Manfredo90
Infrańczyk
Posty: 132
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 9:46 am
Kontakt:

Re: Ciekawe zjawisko w Norwegii

Post autor: Manfredo90 »

Fajny widok...ehh..chciałbym to zobaczyć na żywo...
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Ciekawe zjawisko w Norwegii

Post autor: azor »

[quote name='Grzegorz Tarczyński' post='64251' date='pią, 11 gru 2009 - 11:57']Przyznam , ciekawe zjawisko, ale nie wypowiadam się, bo nic mi do głowy nie przychodzi :)[/quote]



Wyjaśnienie jest łatwe i proste a masz wybucha rakieta i tworzy takie efektowe fajerwerki zastanawiam sie dlaczego eksperci od efektów pirotechnicznych nie uzyskali nigdy takiego efektu to byłby dopiero HIT wirująca spirala. Druga sprawa skoro to wybuch rakiety o ktorej mowa to moze kiedyś się powtórzy taki wybuch i porownamy oba efekty wizualne ? Nie twierdzę że to UFO bo to nie wygląda na to zjawisko być może faktycznie jakieś tajne testy ale czy na 100 % rakiety nie wiem i mnie to wyjaśnienie do końca nie przekonuje i nie wiem czy dowiemy się czego kolwiek węcej na ten temat.
tomek1618
Infrzak
Posty: 93
Rejestracja: wt gru 08, 2009 12:30 pm
Kontakt:

Re: Ciekawe zjawisko w Norwegii

Post autor: tomek1618 »

Podoba mi się nazwa NZA (Niezidentyfikowane Zjawisko Atmosferyczne). Gdy zobaczyłem pierwsze wzmianki o tym norweskim świetle, pomyślałem hologram, reklama jakieś firmy i czekałem na nazwę lub logo. Nie było ani nazwy ani loga. Moje racjonalne podejście się nie poddawało, kampania reklamowa pewnie przy trzecim spektaklu się ujawnią.

Potem informacja, rosyjska rakieta, Rosjanie się nie przyznają niby do czego przecież to reklama - pomyślałem.

Następna informacja, Rosjanie się przyznają rakieta nasza, efekt wizualny to nie my.

Wysyp informacji podawana jest nazwa okrętu podwodnego /Dymitr Doński/ który odpalił rakietę / w rejonie Norwegi rakietę/buława/która jest dopiero budowana, testowana,czort ją wie w każdym razie znaną z tego że awaryjna. Dobra odpuściłem sobie reklamę.

Żyję w zawieszeniu w reklamę już nie wieżę. W rakietę jeszcze nie wierzę.

Co widziały moje gały? Co prawda na filmikach w necie ale moje gały widziały.

Znany sobie obraz z filmów sanse fikcjion.

Czytam najnowsze informacje.

Pogubiłem się Rosjanie przyznali się do wszystkiego? To znaczy do świecącej spirali czy tylko do strzelania pod nosem norwegi i prezydenta USA niepewną rakietą.

Czemu nikt się nie zająknie dlaczego Putinowcy nie bawią się swoją wadliwą rakietką na rosyjskim zadupiu.

Oglądam już nie wiem który raz filmiki. Pięknie narysowana spirala i ten promień z ziemi pod kątem około 45*, ładny. Ta rakieta to leciała pod tym kątem45* w górę czy spadała?

Podzielam twoje zdanie azor.

Rysiek INFRA fajna teoria Tu-134A ale efekt inny mniej spektakularny.

Nie mam pojęcia co to było ale mam pewne przemyślenie.

Katastrofa Tunguska towarzyszył jej efekt świecących chmur które w Londynie i Paryżu przez trzy noce rozświetlały niebo że dało się na ulicy czytać gazetę.

Gdyby Katastrofa Tunguska wydarzyła się dzisiaj. Jutro byśmy przeczytali o chińskiej

/ciągle ci Rosjanie/ łodzi podwodnej i ich rakiecie może podali by i nazwisko kapitana.

Pozdrowienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „AREA 51, TAJNE PROJEKTY”