Dziwny stan świadomości

Doświadczenia wyjścia z ciała, stany bliskie śmierci, sny...
Awatar użytkownika
Lukass
Infrzak
Posty: 66
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 5:00 pm
Kontakt:

Dziwny stan świadomości

Post autor: Lukass »

Witam.

Wygląda mi to trochę na jakąś fobię, ale sprawa wygląda tak:

Kiedyś, gdy zacząłem się interesować zjawiskami takie jak OOBE czy LD, zauważyłem że potrafię oszukać swoją świadomość i sprawić jakoby rzeczywistość stała się snem. Oczywiście to w cudzysłowie, bo ten stan bardzo przypomina upojenie alkoholowe, przy powiedzeniu sobie: Czy to sen? lub przy samym przypomnieniu o nim, tak jakby obraz się ode mnie oddalał i świadomość moja została zmniejszona. Po kilku minutach, gdy zapomnę o tym stanie jest normalnie.

O co chodzi?
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Dziwny stan świadomości

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='Lukass' post='64277' date='sob, 12 gru 2009 - 17:59']O co chodzi?[/quote]



Być może o to co masz w głowie czyli o to czego oczekujesz. Przed samą fazą snu właściwego nasz mózg przechodzi tzw. fazę częstotliwości alfa kiedy możemy powiedzieć, że znajdujemy się między snem a jawą. Jest to etap kiedy, po odpowiednich ćwiczeniach, możemy nawet formować swoje marzenia senne, programować swój zegar biologiczny, a nawet regulować procesy fizjologiczne zachodzące w naszym organizmie i wiele innych pożytecznych rzeczy.
Awatar użytkownika
Lukass
Infrzak
Posty: 66
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 5:00 pm
Kontakt:

Re: Dziwny stan świadomości

Post autor: Lukass »

Czyli mam powtarzać sobie: Nie będę miał tego, stanu...?
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Dziwny stan świadomości

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='Lukass' post='64280' date='sob, 12 gru 2009 - 19:24']Czyli mam powtarzać sobie: Nie będę miał tego, stanu...?[/quote]



Jeśli jest to dla Ciebie męczące to tak. Ale naprawdę można z tego stanu wyciągnąć korzyści.
Awatar użytkownika
Lukass
Infrzak
Posty: 66
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 5:00 pm
Kontakt:

Re: Dziwny stan świadomości

Post autor: Lukass »

Ja nie widzę z tego żadnych korzyści, przykład:

Rozmawiam ze znajomym, nagle włącza mi się ten stan.

Mogę powiedzieć coś głupiego, nie bardzo wiem co się dzieje wokoło (tak jakby zmniejszona świadomość). Kiedyś umiałem zajść tak głęboko, że czułem się jakbym był we śnie (jednak wiedziałem, że to tylko ten dziwny stan), ale to wszystko dzieje się tutaj w świecie fizycznym.
spacemaster92
Full Active
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:07 am
Kontakt:

Re: Dziwny stan świadomości

Post autor: spacemaster92 »

Sorki, że nie do tematu ale chce zadać jedno pytanie, a nie opłaca się zakładać nowego tematu. Otóż czasami mam tak, że czy stoję czy idę oczy mi się lekko przymrużają i czuję jakby przez mózg przechodzi mi taka jakby fala i takie dziwne uczycie mam w oczach. Trwa to około 2s. Co to może być??
Czy wiesz że tylko jedno naciśnięcie guzika może przekreślić 10 000 lat ludzkiej cywilizacji ? A to ...będzie dopiero początek końca .


"Laa shay'a waqi'un mutlaq bale kul'un mumkin"
 
"Jedno ziarenko ryżu może przechylić szale. Jeden człowiek może odmienić losy całego świata"
Awatar użytkownika
Lukass
Infrzak
Posty: 66
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 5:00 pm
Kontakt:

Re: Dziwny stan świadomości

Post autor: Lukass »

spacemaster92

Może to problem medyczny? Udaj się do lekarza.

Ja natomiast nie wiem jak się pozbyć tego cholernego stanu, którego sam wywołuję.
spacemaster92
Full Active
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:07 am
Kontakt:

Re: Dziwny stan świadomości

Post autor: spacemaster92 »

Może lekarstwem będzie wywołać u siebie specjalnie ten stan świadomie bądź spróbuj medytacji :D
Czy wiesz że tylko jedno naciśnięcie guzika może przekreślić 10 000 lat ludzkiej cywilizacji ? A to ...będzie dopiero początek końca .


"Laa shay'a waqi'un mutlaq bale kul'un mumkin"
 
"Jedno ziarenko ryżu może przechylić szale. Jeden człowiek może odmienić losy całego świata"
Awatar użytkownika
Lukass
Infrzak
Posty: 66
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 5:00 pm
Kontakt:

Re: Dziwny stan świadomości

Post autor: Lukass »

Zawsze wywołuję go świadomie ale przypadkiem, tylko gdy przypominam sobie o nim, często też w stresujących sytuacjach.
spacemaster92
Full Active
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:07 am
Kontakt:

Re: Dziwny stan świadomości

Post autor: spacemaster92 »

to spróbuj pomedytować jeżeli tego nie robisz może to pomoże ci uspokoić się we wnętrzu i powie twojej podświadomości, że "tak nie wolno".
Czy wiesz że tylko jedno naciśnięcie guzika może przekreślić 10 000 lat ludzkiej cywilizacji ? A to ...będzie dopiero początek końca .


"Laa shay'a waqi'un mutlaq bale kul'un mumkin"
 
"Jedno ziarenko ryżu może przechylić szale. Jeden człowiek może odmienić losy całego świata"
ODPOWIEDZ

Wróć do „OOBE, LD, NDE, HIPNOZA”