A może by tak ?

Różne religie, Biblia, własne interpretacje pisma, cuda, etc.
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: A może by tak ?

Post autor: Lazy »

ahmed71
wybacz ale z tego co tu dowodzisz, względnie autor tej książki wychodzi ze ewangelie były spisane w starohebrajskim ?
Przeczytaj proszę uważnie.Gardner podaje przykład tłumaczenia,nie pisze o ewangelii w tymże języku.

Ps.Tak nawiasem mówiąc Jezus był tylko człowiekiem,nie bogiem

Pozdrawiam
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
ahmed71
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: pn gru 14, 2009 7:07 pm
Kontakt:

Re: A może by tak ?

Post autor: ahmed71 »

muzułmanina nie musisz przekonywać że Jezus nie był Bogiem ani też że ewangelia została zafałszowana Koran to potwierdza . Problemem jest to że Ewangelie nie mówią językiem jakim posługiwał się Jezus to tłumaczenie z tłumaczenia za każdym coś umyka, na ich podstawie można udowadniać ze Jezus jest Bogiem, jak i można udowodnić że nie jest ani bogiem ani synem, bo powiedział: odchodzę do ojca mojego i ojca waszego do Boga mojego i Boga waszego . Jedno można udowodnić że są sfałszowane ale to nie obala istnienia Boga, czy też Jezusa ani tego że Jezus był prorokiem Boga którego naukę trochę naciągnięto pod bałwochwalczą religię Imperium i przy okazji trochę na tym zarobiono. i( dalej się zarabia ).Nie należy popadać ze skrajności w skrajność kościół rzeczywiście nie wiedział co z tym Józefem zrobić (żeby Maria była wieczną dziewicą) najlepiej żeby był starcem lub impotentem, kiedy raz zacznie się kłamać trzeba potem iść w zaparte i kłamać dalej mało kto to dostrzega że Jeśli Józef nie był ojcem Jezusa ( jak twierdzi Kościół katolicki) nie jest potomkiem Dawida a kiedy to się powie jakiemuś chrześcijaninowi zaraz dorabia do tego jakąś teorię która kupy się nie trzyma ,tak naprawdę nie jest ważne czy był cieślą stolarzem rzeźnikiem ani czy Całun Turyński to autentyk czy szmata do podłogi ale ważne jest to co głosił a reszta podnieca ludzi powierzchownych jak relikwie cuda gwoździe z krzyża itp i o to Iblisowi chodzi :) tylko tu powstaje pytanie czy to co ewangelia mówi że głosił naprawdę głosił? Skoro w innych sprawach kłamie?
Ostatnio zmieniony śr gru 16, 2009 10:24 pm przez ahmed71, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Alyna: Ja pinkolę, czy tobie się zaciął klawisz shift, czy po prostu przegapiłeś lekcje poslkiego i nie wiesz, ze zdania zaczyna się z dużej litery. Ostatnie ostrzeżenie.
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: A może by tak ?

Post autor: Lilith »

W moim przekonaniu,każda religia to kaganiec dla umysłu i duszy.Każda bez wyjątku stosuje wobec swoich wyznawców system kar i nagród.Wszystkie więc bazują na wibracji strachu. Dodatkowo tworzą podziały ponieważ każda uważa swoje poglądy na zbawienie za jedyne i słuszne.

Co do Islamu to podejście jego wyznawców do kobiet jest po prostu obrzydliwe. Oczywiście każdy powinien podążać własną ścieżką i wyznawać religię jaka mu pasuje.
ahmed71
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: pn gru 14, 2009 7:07 pm
Kontakt:

Re: A może by tak ?

Post autor: ahmed71 »

po pierwsze to co czytasz to nie jest Koran tylko tłumaczenie Koranu twoja wiedza o Islamie jest raczej mizerna skoro nie wiesz dlaczego w Koranie jest używana liczba mnoga "my"  jest to pewna forma szacunku do Boga w języku arabskim,  kiedyś w języku polskim np do matki czy ojca mówiło się "wy" tak nawiasem mówiąc żeby ukąsić trzeba coś trochę wiedzieć, nie dziwię się dalszym twoim tezom np o kobietach, dziwne ale większość przyjmujących  religię Islamu to kobiety dlaczego ? Skoro Islam tak je traktuje ( wedłóg ciebie) czyżby wykazywały masochistyczne skłonności a odnośnie religii która nakłada pewne kary to pewne kary nakład każde państwo niezależnie od tego w co wierzysz czy kara śmierci wydana przez szariat rożni się od kary śmierci wydanej przez sąd Amerykański, Chiński ub Japoński? Szariat jest systemem prawnym sądzą w nim prawnicy którzy spędzili długie lata w szkołach szariatu. Czy sytuacja kiedy wielokrotny gwałciciel lub morderca siedzi sobie na koszt ofiar w wiezieniu a pijany kierowca zabija dziecko i nie ponosi żadnych konsekwencji nie jest zbrodnią niesprawiedliwości, albo handlarz narkotyków który sprzedaje twojemu dziecku narkotyki dostaje wyrok w zawieszeniu jest normalna  bo jeśli sąd szariacki obciął by mu głowę to była by to zbrodnia. Niestety nie wszyscy chcą przestrzegać prawa i trzeba przed nimi społeczeństwo bronić  będąc wielokrotnie w krajach arabskich nie bałem się z z żoną w nocy o północy wyjść na ulicę i nie bałem się o moje dzieci a jeśli ktoś zaczepił by moją żonę  np w Arabii saudyjskiej, to wyrok miałby wymierzony błyskawicznie.

Co do Iblisa to jeśli nazwiemy go szatanem będzie mniej bajkowy ? Powiem ci że jeszcze wierzymy w świat dżinów jak w Aladynie  no cóż dla niektórych  Bóg jest bajkową postacią.  Wiara w świat niewidzialnych istot jest częścią każdej religii na tym forum jest wiele osób które miały kontakty lub widziały pewne rzeczy, czy też przeżywały rzeczy nie do  wytłumaczenia przez naukę sam też coś takiego przeżyłem dlatego nie jest mi trudno uwierzyć np w anioła nawet nie muszę wierzyć wiem że istnieją  .Dlaczego krytykuje niektóre Chrześcijańskie kwestie a to dlatego że są sprzeczne z monoteizmem prowadzą do wypaczenia religii do ośmieszania religii, bo same w sobie są  niedorzeczne jak np idea odkupienia, co do proroków Biblijnych to ich szanuje i wierze że byli posłani od Boga ale słowa ich zostały wypaczone a teksty zmienione do przekonania takiego doszedłem już wiele lat temu czytając Biblię kiedy byłem pewien tego w 100% poszedłem i wypisałem się z kościoła Katolickiego w co wierze, tak też postępuję ciekawi mnie czy wy którzy tak deklarujecie ateizm tez już to zrobiliście.



ps  ta dyskusja zbacza od tematu



Alyna: Ostrzegałam, że za następne niechlujne posty przyznam ostrzeżenie, co też czynię. W następnych twoich postach będę zaznaczać błędy na czerwono. Może i jest to forum internetowe, ale nie zmienia to faktu, że zasady polskiej pisowni obowiązują również tutaj.
Ostatnio zmieniony sob gru 19, 2009 10:27 pm przez ahmed71, łącznie zmieniany 1 raz.
ahmed71
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: pn gru 14, 2009 7:07 pm
Kontakt:

Re: A może by tak ?

Post autor: ahmed71 »

nie zmieniaj tematu coś przeczytałeś ale dokładnie nie wiesz o co w tym chodzi tak jak z tą liczbą mnogą w Koranie

chciałbym uzasadnienia wyższości prawa w Polsce nad szariatem argumenty. Ja pod szariatem czuje się bezpieczny a pod prawem polskim europejskim nie. Wiem że przestępca będzie ukarany a nie będzie śmiał mi się w twarz, samo stwierdzenie jest lepsze bo jest, mnie nie przekonuje ani wywody typu badania wykazują że zaostrzenia kar nie wpływa na zmniejszenie przestępczości bo to bzdury

w kraju rządzonym szariatem moje pieniądze nie idą na przestępców na leczenie alkoholików narkomanów itp może prawo szariatu wydaje się prymitywne ale jest skuteczne



co do książek przez ciebie polecanych pewnie przeczytałeś w nich też o tym że w Koranie mówi się o Bogu w liczbie mnogiej i jak to kobiety w Islamie są prześladowane dla mnie są trochę na za niskim poziomie ale dzieci to fascynuje jak kolorowanki w przedszkolu w przeciwieństwie do ciebie byłem chrześcijaninem i jestem muzułmaninem i wiem jak jest po tej i po tamtej stronie, a ty wiesz tylko ze słyszenia jak trochę wyrośniesz i już kolorowanki cie nie będą bawić to porozmawiamy narazie masz mleczaki a nimi za bardzo nie da się ugryźć a twoja wiedza o Islamie to stereotypy rodem ze średniowiecza jak te o żydach którzy rzekomo z krwi chrześcijańskich dzieci robili macę.



ps. wypisałeś się z kościoła ? bo jeśli nie to twoje posty są tylko teorią a ja z teoretykami nie polemizuje
Ostatnio zmieniony ndz gru 20, 2009 1:16 pm przez ahmed71, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: A może by tak ?

Post autor: Lilith »

[quote name='ahmed71' post='64492' date='nie, 20 gru 2009 - 00:03']kobietach, dziwne ale większość przyjmujących religię Islamu to kobiety dlaczego ? Skoro Islam tak je traktuje ( wedłóg ciebie) czyżby wykazywały masochistyczne

skłonności[/quote]

Nie wiem jakież to niezliczone ilości kobiet pragną zostać muzułmankami, żyć w burkach chustach i ze wzrokiem utkwionym w ziemi.Za to często się słyszę o kobietach pragnących za wszelką cenę wyrwać się z koszmaru islamskiego świata.

[quote name='ahmed71' post='64492' date='nie, 20 gru 2009 - 00:03']Szariat jest systemem prawnym sądzą w nim prawnicy którzy spędzili długie lata w szkołach szariatu. Czy sytuacja kiedy wielokrotny gwałciciel lub morderca siedzi sobie na koszt ofiar w wiezieniu a pijany kierowca zabija dziecko i nie ponosi żadnych konsekwencji nie jest zbrodnią niesprawiedliwości, albo handlarz narkotyków który sprzedaje twojemu dziecku narkotyki dostaje wyrok w zawieszeniu jest normalna bo jeśli sąd szariacki obciął by mu głowę to była by to zbrodnia. Niestety nie wszyscy chcą przestrzegać prawa i trzeba przed nimi społeczeństwo bronić będąc wielokrotnie w krajach arabskich nie bałem się z z żoną w nocy o północy wyjść na ulicę i nie bałem się o moje dzieci a jeśli ktoś zaczepił by moją żonę np w Arabii saudyjskiej, to wyrok miałby wymierzony błyskawicznie.[/quote]

Nikt nie mówi ,że nasz system prawny jest doskonały,bo nie jest.Jednak w dalszym ciągu wolę żyć w świecie naszych praw i przekonań niż w świecie rządzonym przez Islamskie prawa,a skoro ty czujesz się tak nie pewnie w naszym kraju to może faktycznie powinieneś zmienić klimat ;)

Wiesz jako kobieta zdradzę Ci sekret ,każda z nas lubi jak jej facet potrafi stanąć w jej obronie,a nie czeka na wymierzanie wyroku przez kogoś innego nawet błyskawiczne ;) :D
Awatar użytkownika
Aylinn
Homo Infranius
Posty: 462
Rejestracja: wt paź 09, 2007 6:01 pm
Kontakt:

Re: A może by tak ?

Post autor: Aylinn »

Ej, Muzułmanin, a pisać to cię nie uczyli, czy chcesz bana zarobić?



A tak a propos tematu. Nie ma religii idealnej. Ludzie muszą w coś wierzyć, czy to w boga, bogów, samych siebie, pieniądze lub władzę, nie ma znaczenia. Bez wiary nie przetrwamy. Problem pojawia się, i dotyczy to nie tylko Muzułmanów, gdy ktoś krytykuje nasze wierzenia wytykając błędy, lub nielogiczności naszej wiary. Czy mamy się o to oburzać? Możemy, byle ta kłótnia sprowadzała się do walki na argumenty, a nie bomby, granaty i samobójcze ataki, jak czynią to ekstremiści.



Zgadzam się z Pantanalem, że Europa nie może przystosować się do prawa islamskiego, ale to prawo islamskie powinno przystosować się do prawa świeckiego, które wg. mnie jest ważniejsze od religijnego, ponieważ państwa to społeczność ludzi o różnych poglądach i wyznaniach. Skoro np. Polska miałaby zezwolić na szariat to zaraz wyszliby Żydzi, Hare Kriszna i inne wyznania z pytaniem, dlaczego ich praw się nie szanuje?



Islam nie jest złą religią, a przynajmniej nie gorszą niż inne. Problem jest taki, że tam, gdzie inne religie poszły do przodu, to Islam pozostał przy starych przekonaniach, które nie mają racji bytu w dzisiejszych czasach. Kraje, gdzie Islam złagodzono wychodzą na tym najlepiej, ponieważ są otwarte na inne kultury i wiarę, przez co wszystkim żyje się dobrze, a przynajmniej większości.



Nie powinno być tak, że kraj podporządkowany jest jakiejkolwiek religii.Nasz też nie jest idealny, ponieważ pod pewnymi względami nie szanuje osób niewierzących, lub innego wyznania, ale chyba wolę ten kraj niż jakieś ekstremalne państewko, w którym ojciec wybiera mi męża, ubiera się mnie w ohydną burkę i każe zakrywać twarz, bo przecież jest grzeszna. Islam, jeżeli chce być uważany za religię postępową, musi się zreformować i to jak najszybciej. Inaczej przez kolejne 100 lat będziemy wysyłać ludzi w różne zakątki kraju na, jakby nie patrzeć, wojny religijne, które nie znikły wraz z końcem średniowiecza.
Ostatnio zmieniony ndz sty 03, 2010 11:32 pm przez Aylinn, łącznie zmieniany 1 raz.
That's how I survived. Time and time again. That's my secret. I survived because I willed it to be. ... How did I survive apocalyptic fire? I simply refused to feel the flames.
ahmed71
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: pn gru 14, 2009 7:07 pm
Kontakt:

Re: A może by tak ?

Post autor: ahmed71 »

pozdro skrót od pozdrawiam. Moderatorko nie słyszałem żeby w języku polskim było takie słowo" siedo"

odpowiem ci słowami którymi mówili uczeni w piśmie do Jezusa lekarzu ulecz samego siebie

powklejaj swoje teksty w jakiś edytor a następnie pouczaj innych.

To odnośnie ortografii a co do Islamu, to wiesz tyle co twoi przedmówcy. Dlaczego nie napisaliście o obrzezywaniu kobiet zapomnieliście? Gdzie ta inteligentna osoba przeczytała o grzesznej kobiecej twarzy ale pewnie nie wiecie że nie ma to nic wspólnego z Islamem, tu ją zaskoczę niestety dla niej, większość przyjmujących Islam to kobiety poszukaj sobie na YouTube jak mówią o Islamie i nakładają chusty czy to w Polsce, w Anglii czy w Niemczech większość to kobiety :) poza tym wiem to z autopsji.

Szariat ma się dostosować dobre sobie :)



Islam został objawiony i koniec nikt nie ma prawa go zmieniać czy modyfikować jest aktualny jak kiedyś tak i dziś nie podlega ludzkim widzi mis się. A już na pewno nie, widzimisię jakiegoś bałwochwalcy.



ps jak wam minęły święta a ksiądz po kolędzie chodził ?Czy wie że macie taki stosunek do kościoła i religii moderatorko już wypisałaś się z kościoła ? a może się boisz że spoczniesz w nieświęconej ziemi :) a dzieci ochrzciliście na pewno nie, jak tam wasze ateistyczne sumienia nie wskazują wam waszej hipokryzji ?
ahmed71
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: pn gru 14, 2009 7:07 pm
Kontakt:

Re: A może by tak ?

Post autor: ahmed71 »

Do misia Pantala misiu nie masz żadnego prawa mi nic zakazywać czy wyrażać zgodę , mam takie samo prawa co ty. Możesz powiedzieć że jakiś Czeczeniec go niema ale mi, tego nie powiesz ani mojej mamie ani ojcu czy bratu, ani wielu mi podobnym jesteśmy europejczykami a nie ludnością napływową kolego wbij sobie to do swojego misiowatego rozumku wprawdzie mawiał Kubuś Puchatek:" myślenie to ciężka praca ale można się przyzwyczaić" to tyle odnośnie twojego wykładu
Awatar użytkownika
Aylinn
Homo Infranius
Posty: 462
Rejestracja: wt paź 09, 2007 6:01 pm
Kontakt:

Re: A może by tak ?

Post autor: Aylinn »

[quote name='ahmed71' post='64972' date='nie, 03 sty 2010 - 23:07']pozdro skrót od pozdrawiam. Moderatorko nie słyszałem żeby w języku polskim było takie słowo" siedo"

odpowiem ci słowami którymi mówili uczeni w piśmie do Jezusa lekarzu ulecz samego siebie

powklejaj swoje teksty w jakiś edytor a następnie pouczaj innych.[/quote]



No tak, najlepsza obrona to atak. Co nie zmienia faktu, że nadal piszesz jak niechluj.



[quote name='ahmed71' post='64972' date='nie, 03 sty 2010 - 23:07']To odnośnie ortografii a co do Islamu, to wiesz tyle co twoi przedmówcy. Dlaczego nie napisaliście o obrzezywaniu kobiet zapomnieliście? Gdzie ta inteligentna osoba przeczytała o grzesznej kobiecej twarzy ale pewnie nie wiecie że nie ma to nic wspólnego z Islamem, tu ją zaskoczę niestety dla niej, większość przyjmujących Islam to kobiety poszukaj sobie na YouTube jak mówią o Islamie i nakładają chusty czy to w Polsce, w Anglii czy w Niemczech większość to kobiety :) poza tym wiem to z autopsji.

Szariat ma się dostosować dobre sobie :)[/quote]



No ja do szariatu przystosowywać się nie będę.



[quote name='ahmed71' post='64972' date='nie, 03 sty 2010 - 23:07']Islam został objawiony i koniec nikt nie ma prawa go zmieniać czy modyfikować jest aktualny jak kiedyś tak i dziś nie podlega ludzkim widzi mis się. A już na pewno nie, widzimisię jakiegoś bałwochwalcy.[/quote]



Tak samo było z chrześcijaństwem. Na szczęście oni poszli do przodu, a Islam niestety tkwi gdzieś tam na samym początku. Problem z Islamem jest taki, że najgłośniejsze głosy to te radykalne, a także te terrorystów. Niestety, dzięki nim twoja religia postrzegana jest dzisiaj jako zła i zaściankowa, która nie chce się rozwijać.



[quote name='ahmed71' post='64972' date='nie, 03 sty 2010 - 23:07']ps jak wam minęły święta a ksiądz po kolędzie chodził ?Czy wie że macie taki stosunek do kościoła i religii moderatorko już wypisałaś się z kościoła ? a może się boisz że spoczniesz w nieświęconej ziemi :) a dzieci ochrzciliście na pewno nie, jak tam wasze ateistyczne sumienia nie wskazują wam waszej hipokryzji ?[/quote]



Nie mam kogo chrzcić, do kościoła nie należę, a w jakiej ziemi spocznę to mnie mało obchodzi.



P.S. Jakiekolwiek problemy z moim sposobem moderacji proszę zgłaszać do mnie na PW, a nie pisać dygresji w temacie.



P.S. 2 I nie atakuj użytkowników za to, że wyrażają swoje zdanie. Ani to inteligentne, ani potrzebne. Chcesz nam opowiedzieć co nieco o swojej religii, proszę bardzo, ale na spokojnie.
Ostatnio zmieniony ndz sty 03, 2010 11:46 pm przez Aylinn, łącznie zmieniany 1 raz.
That's how I survived. Time and time again. That's my secret. I survived because I willed it to be. ... How did I survive apocalyptic fire? I simply refused to feel the flames.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADNIENIA RELIGIJNE”