Czy nas nie wrabiają?

Różne religie, Biblia, własne interpretacje pisma, cuda, etc.
hoobertoos
Infrzak
Posty: 42
Rejestracja: sob gru 05, 2009 9:56 am
Kontakt:

Czy nas nie wrabiają?

Post autor: hoobertoos »

Witam. Na początku chciałem podziękować wszystkim twórcom tego forum i użytkownikom , którzy je tworzą. Zagadnieniami poruszanymi tutaj interesuję się stosunkowo od niedawna. Od jakiegoś czasu nurtuje mnie jedna kwestia.



Moje zainteresowanie budzą 2 wykluczające się zjawiska , do których bądź nie bądź trzeba się ustosunkować. Albo do jednego albo do drugiego. Pismo Święte mówi nam (zresztą nie tylko ta księga) , że w czasach ostatecznych będziemy szczególnie mamieni przez Szatana i sługi zła. Chodzi mi o teorię spiskową , której bohaterami są Iluminaci , czyli te hologramy na niebie , koncepcja broni ostatecznej HAARP . Ale najbardziej trafiły do mnie słowa jednego tematu z tego forum (nie mogę niestety go teraz znaleźć :/ ) , że na świecie zostaną odnalezione rzekome przedmioty różnej natury będące dowodami na to , że wszystkie religie mają wspólne źródło i są urojeniem człowieka czy jakoś tak. W każdym razie są to takie "podłożone dowody".



I w związku z tym pojawia mi się ta natrętna myśl , czy nie jesteśmy tego świadkiem właśnie teraz ? Czy te wszystkie znajdowane artefakty i zapiski ( dla przykłady księga ENKI) nie są "świnią" podłożoną przez Złe Ręce, żeby stwarzać coraz większy ferment i kłócić wszystkich dookoła?



Może i w przeszłości rządzili nami przedstawiciele pozaziemskich cywilizacji i wpoili nam kult bóstw, ale ja do ciężkiej cholery (przepraszam za frazę ale nie umiałem tego zemocjonalizować inaczej ;] ) ale nie chwalę jakichś pół ludzi-pół szakali albo Quetzalcoatlów ; chwalę transcendentny absolut ...
Ostatnio zmieniony sob sty 16, 2010 2:37 pm przez hoobertoos, łącznie zmieniany 1 raz.
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Czy nas nie wrabiają?

Post autor: Przemek »

Bóg to wynalazek człowieka


To czyim wynalazkiem jest człowiek? Jaksie coś twierdzi to warto podać jakiś argument oprócz prozaicznego jak fantazja.
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Czy nas nie wrabiają?

Post autor: Przemek »

Wiesz, akurat istnieje więcej przesłanek na to, że Bóg jest ludzkim wynalazkiem aniżeli odwrotnie.


Ha! to zależy jak to sobie bedziesz interpretował. Bo jest sporo namacalnych dowodów, że 90% ludzi nie może się jednak mylić. Jednak jak zwykle ateista czy inny, który uważa człowieka za pana Wszechswiata na swój sposób interpretuje dowody na istnienie Boga. ciebie zadne dowody nie przekonają i obojętnie jakie one by nie były. Bo tylko tak i tylko wtedy czujesz się panem swojego losu. Tylko to wszystko ma swój czas.
Uśmieszka
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: śr sty 06, 2010 2:39 pm
Kontakt:

Re: Czy nas nie wrabiają?

Post autor: Uśmieszka »

Czy nas wrabiają? Może i tak... Nie wiem, ale jeżeli mamy swój system wartości wiemy co jest ważne, nie będzie to zbyt istotne dla nas. Dochodzą głosy z różnych źródeł, że nastaną zmiany. Jako takiego końca świata nie będzie, ale "coś" powinno się wydarzyć.



Jeżeli ktoś ma wolną chwilę polecam książkę Jan van Helsing "Rozmowy ze śmiercią", tam Aniołek odpowiada na nurtujące pytania. Można uwierzyć lub nie. Wystarczy zacząć obserwować to co dzieje się wokół nas..
"Człowiek jest stworzony, aby przekraczać siebie":)
Awatar użytkownika
CanisLupus
Infrańczyk
Posty: 124
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 10:25 am
Kontakt:

Re: Czy nas nie wrabiają?

Post autor: CanisLupus »

[quote name='Pantanal' post='64966' date='03 styczeń 2010 - 23:43']Wiesz, akurat istnieje więcej przesłanek na to, że Bóg jest ludzkim wynalazkiem aniżeli odwrotnie. Chyba, że masz coś więcej aniżeli przestarzałe historyjki o Adamach i Ewach. To bardzo chwalebne, natomiast chyba nie ma sensu się oszukiwać...[/quote]



Jezeli wg Ciebie Bóg to wynalazek czlowieka to jak wyjaśnic choćby objawienia Maryjne? To tez wynalazek? Hologram?

Bóg to nie wynalazek czlowieka a częsc jego natury
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Czy nas nie wrabiają?

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='Calvus22' post='65177' date='13 styczeń 2010 - 16:01']Jezeli wg Ciebie Bóg to wynalazek czlowieka to jak wyjaśnic choćby objawienia Maryjne? To tez wynalazek? Hologram?

Bóg to nie wynalazek czlowieka a częsc jego natury[/quote]



Bardzo dobre pytanie i prawdziwe wyzwanie dla badaczy. Staraliśmy się zbadać różne tropy, które prezentowaliśmy w naszych artykułach (np. o Fatimie) i audycjach. Sprawa jednak jest otwarta.
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Czy nas nie wrabiają?

Post autor: Lazy »

Jedno mnie zastanawia,dlaczego nie ma innych objawień np. Maji,matki Buddy.Zarówno Jezus i jak i Budda to ludzie "oświeceni"
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Czy nas nie wrabiają?

Post autor: Rysiek23 »

Jeśli chodzi o buddyzm to mamy jednak do czynienia nie tyle z objawieniami co z kolejnymi, przeróżnymi wersjami jego inkarnacji.
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Czy nas nie wrabiają?

Post autor: Lazy »

RysiekINFRA
Jeśli chodzi o buddyzm to mamy jednak do czynienia nie tyle z objawieniami co z kolejnymi, przeróżnymi wersjami jego inkarnacji.
Dobrze,w porządku.Jednak reinkarnacje samego Buddy,nie zaś jego matki.Natomiast w chrześcijaństwie są objawienia matki ,nie Jezusa.Co kraj to obyczaj.
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADNIENIA RELIGIJNE”